vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

526 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, dkostas, yorgoss, white varadero, Jorge

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ πάντως με τον pioneer τον πρώτο δεν είχα ποτέ διαρροές και τον δουλεύω κάθε μέρα, από γεύση βάζει κάτω άνετα πολλούς από τους high end, τώρα σαν μέταλλα νταξ ψιλό ναυάγιο θέλει προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Αυτό που με δυσκολεύει για να κάνω οποιαδήποτε πρόταση είναι ότι ΔΕΝ τα βρήκατε με την τζούρα του FeV.  Η τζούρα του όμως θεωρείται κορυφαία, το μεγάλο του ατού & για πολλούς & το μοναδικό του. Επειδή γράφεις πως τα κατάφερες & τα έκοψες & τσιγάρο & ατμό, μήπως δεν θυμάσαι καλά;
Επαναλαμβάνω, αν κάποιος ζητούσε την γνώμη μου για ατμοποιητή με κύριο κριτήριο την τζούρα, η πρώτη μου απάντηση θα ήταν "FeV με κλειστά μάτια & κατόπιν κάποιον άλλο ατμοποιητή παρόμοιας σχεδίασης εισαγωγής αέρα".
Το παραπάνω θεώρησέ το σαν απάντηση για τον Alberich.
Για τον Ulton Skyline R θα ξέρω σε λίγο που θα παραλάβω. Θεωρητικά δεν περιμένω ουσιαστικές αλλαγές από τον πρώτο (πέρα από την εμφάνιση). Αν αυτό επαληθευτεί, θα είναι από τους ατμοποιητές που δεν μου δίνουν όσο χτύπημα θα ήθελα.


@Buliwyf , ουόχ μουρέ. Ιγώ θα πλερώνω. Αυτούνους απ τρατάρ τα ουζουτσίπρα πλερών & τς μζέδις!!!!!! 😇 😂 👍
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 24, 2022, 17:51 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Αυτό που με δυσκολεύει για να κάνω οποιαδήποτε πρόταση είναι ότι ΔΕΝ τα βρήκατε με την τζούρα του FeV.  Η τζούρα του όμως θεωρείται κορυφαία, το μεγάλο του ατού & για πολλούς & το μοναδικό του. Επειδή γράφεις πως τα κατάφερες & τα έκοψες & τσιγάρο & ατμό, μήπως δεν θυμάσαι καλά;
Επαναλαμβάνω, αν κάποιος ζητούσε την γνώμη μου για ατμοποιητή με κύριο κριτήριο την τζούρα, η πρώτη μου απάντηση θα ήταν "FeV με κλειστά μάτια & κατόπιν κάποιον άλλο ατμοποιητή παρόμοιας σχεδίασης εισαγωγής αέρα".
Το παραπάνω θεώρησέ το σαν απάντηση για τον Alberich.
Για τον Ulton Skyline R θα ξέρω σε λίγο που θα παραλάβω. Θεωρητικά δεν περιμένω ουσιαστικές αλλαγές από τον πρώτο (πέρα από την εμφάνιση). Αν αυτό επαληθευτεί, θα είναι από τους ατμοποιητές που δεν μου δίνουν όσο χτύπημα θα ήθελα.


***Buliwyf, ουόχ μουρέ. Ιγώ θα πλερώνω. Αυτούνους απ τρατάρ τα ουζουτσίπρα πλερών & τς μζέδις!!!!!! 😇 😂 👍

Γιωργο και σε ολα τα αλλα παιδια την καλησπερα μου να διευκρινησω ξεκινησα 2019 μαρτιο αποκλειστικα  και μονο το ατμισμα και το εκοψα και αυτο το 2020 τον αυγουστο, απο τοτε τιποτα αρχες ομως καλοκαιριου του 2022 εκανα την βλακεια και το στριφτο (drum white) tvra exv zlide με 3αρα νικοτινη και με κραταει, με τον fev 4.5s δεν ξερω δεν μου ειχε κατσει καλα, αυτοι ομως που μου αρεσαν ηταν dvarw,taifun gtr,kaifun 2019 & Gata
Δεκτη οποιαδηποτε συμβουλη προταση

« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 24, 2022, 17:43 από xloupas »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Πάντως εκεί που πονούσε (από κριτικές) ο Taifun gtr ήταν η όχι smoothάτη τζούρα του.
Κοίτα & τον Millennium (ULTON), από τους κορυφαίους MTL & για μένα.

https://www.2fdeal.com/ulton-millennium-v11-style-316ss-22mm-rta-4ml-silver_p19076.html

 Εδώ, ο Ιταλός τα περιγράφει πολύ...ορέα (σε απλά αγγλικά). Δίχνει την πρώτη έκδοση με το 1.0 deck. Τώρα θα το βρεις με το βελτιωμένο deck 1.1, όλα τα υπόλοιπα είναι ίδια, που μπορείς να βρεις σε νεότερες παρουσιάσεις στο youtube. 😃

« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 24, 2022, 18:19 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
με τον fev 4.5s δεν ξερω δεν μου ειχε κατσει καλα,


Μήπως τον δοκίμασες μόνο με τα πινάκια της συσκευασίας του? Για τα δικά μου γούστα είναι λίγο αεράτος για μτλ.
Κι επειδή εχω σκάλωμα να μη βάζω τυφλά πιν αλλά να παίρνω ισόποσο στροβίλισμα αέρα, δοκίμασα ζευγάρια τα 0.8 και 0.9 (ξέχωρη αγορά) τα οποία ήταν πολύ σφιχτά για τα γούστα μου. Τελικά βρήκα την τέλεια τζούρα μου στα 1.0 πινάκια. Μάλιστα εκεί μου άρεσαν και οι λοιποί της ίδιας φιλοσοφίας (era, ripley, bishop, aromamizer).


Υ.Γ. ο pioneer πρέπει να κάνεις γλυπτική στο βαμβάκωμα ή να είσαι kwlwφαρδος για να μην κάνεις διαρροή στην επαναγέμιση, η μόνη λύση που του βρήκα ήταν να γεμίζω από κάτω. όμως από τζούρα και γεύση είναι τοπ.

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Τι να σου πω, ας πουμε εγω ποτέ μου δεν κατάφερα να στήσω σωστά καυφουν, τον pioneer όμως μια χαρά, και γέμισμα από πάνω και κάποιες φορές τον γεμίζω κατά λάθος και πιο πολύ, άβυσσοςςςς
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 24, 2022, 19:06 από Eternal »

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Άκουσα Aromamizer πιο πάνω και ψάρωσα  :)) Αυτός πρέπει να είναι γευσιγνώστης mtl από τα λίγα που είδα σε βίντεο. Με παραξένεψε το ανάποδο ντεκ μάλλον και δεν τον πολυέψαξα, αλλά πρέπει να είναι κορυφή. Με τον Glaz mini της ιδίας εταιρείας έχω συζυγική σχέση. Τρεις τους έχω και δουλεύουν καθημερινά. Πολύ τον πάω. Τι λέτε κι εσείς που έχετε πάρει τον Aromamizer???

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Δεν υπάρχει όμως πουθενά διαθέσιμος στην ελληνική αγορά.

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Με τον Glaz mini της ιδίας εταιρείας έχω συζυγική σχέση. Τρεις τους έχω και δουλεύουν καθημερινά. Πολύ τον πάω. Τι λέτε κι εσείς που έχετε πάρει τον Aromamizer???

Είναι μέχρι να μάθεις το βαμβάκωμα και το μήκος στα πόδια της αντίστασης (δεν κόβεις άκρες). Εγώ προτιμώ λίγο αφράτεμα αλλά μπόλικο βαμβάκι μεσα στο ντεκ. Κι αν τύχει να μου κάνει διαρροή στα airpins θα βαρέσω 2-3 άσφαιρες  και μετά πάει τρένο. Αυτό είναι το μόνο αρνητικό του, όμως ανταμείβει  με την απόλαυση και ομορφιά του.
Αν στήσεις καραούλι θα βρεις από απογοητευμένους.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απόλαυση και ομορφιά...σημειώνονται  :D

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Για τον Skyline R την έχω την ψιλοαγωνία μου μέχρι να τον πιάσω στα χέρια μου... Από την έρευνα που έκανα διάβασα μεν πως ο ULTON τις πέτυχε τις ανοχές με τα αεροπινάκια, η μέχρι τώρα εμπειρία μου αυτό λέει, αλλά αν δεν βαλω-βγάλω με το χεράκι μου τα πινάκια...

(ειδικά τα 0.8mm & 1.00mm,τα άλλα δεν με ενδιαφέρουν). 😂
Ενημερωτικά, λοιπόν, τα αεροπινάκια (όλα) του Skyline R MTL (ULTON) εφαρμόζουν όσο σφιχτά βλέπω & στα βίντεο του γνήσιου. Μην πω ότι χρειάζεται & μία σχετική ψιλοπροσπάθεια με το νύχι για να αφαιρεθούν.
ΠΡΟΣΟΧΗ με πληρωμές PAYPAL στο 2Fdeal. Οι τιμές στο site της 2Fdeal είναι οι ίδιες & τόσο σε € όσο & σε $. Με αυτό το δεδομένο δεν πρόσεξα ότι η default επιλογή του PAYPAL ήταν να μετατρέψει τα ευρώ μου σε δολάρια (& όχι να την αλλάξω ώστε ευρώ να πληρώσω, ευρώ να πληρωθεί & ο κινέζος), πράγμα που το πλήρωσα καθώς η μεταξύ τους ισοτιμία είναι σε βάρος του ευρώ.
Ετσι, στα €80,70 "έχασα" €2,29 με αποτέλεσμα η 2Fdeal να μου τα ζητήσει για να προχωρήσει την παραγγελία μου.
Κάτι που δεν το περίμενα & που αξίζει να αναφέρω ως ένδειξη επαγγελματισμού των κινέζων. Στο πακέτο που παρέλαβα είχαν προσθέσει εξτρά 1 τζαμάκι ακόμα για τον Σκαηλάη μου που υπερκάλυψε & με το παραπάνω τα έξτρα χρήματα που είχα πληρώσει.
Δεν είναι το ποσό που με εντυπωσίασε. Απλά, από την μία οι κινέζοι δεν φημίζονται ότι είναι ανοιχτοχέρηδες & από την άλλη δεν το περίμενα μία εταιρεία του μεγέθους της να θυμηθεί το μικροποσό που έχασα λογιστικά & να ασχοληθεί ώστε να μου το "ισοφαρίσει· .
 

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2546 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2022, 00:17 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Άηντε μεγιές, με μουτουλου ή ρουντουλου πινάκια τον πήρες?


Ερώτηση, με Paypal πως πλήρωσες? μιας και λέει ότι πρέπει να έρθεις σε επικοινωνία μαζί τους για τον τρόπο που θα πληρωθούν μέσω Paypal. Από τι διάβασα η Paypal δεν επιτρέπει συναλλαγές με ατμιστικά προϊόντα. Εγώ τους πληρώνω με κάρτα.


Όσο για τον επαγγελματισμό τους κι εμένα μου έκανε εντύπωση όταν αφού είχα ήδη πληρώσει μου γνώρισαν πως κάποιο προϊόν θα καθυστερούσε όλη την παραγγελία μου και πρότειναν να πάρω κάτι άλλο ισάξιο δικής μου επιλογής. Αυτό που διάλεξα ήταν φθηνότερο και τη διαφορά μου την πίστωσαν ώς εκπτωτικό κουπόνι στο λογαριασμό μου για την επόμενη αγορά.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 01, 2022, 08:35 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2547 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2022, 00:49 »
Το λεξικό δίνει συνώνυμα του MTL το όνομά μου. 0.8mm αέρας το μόνιμο, άντε στο...αεράτο 1.00mm σε ατμοποιητές που δεν κατεβαίνουν τόσο,
Για το Paypal & το πως πληρώνεται, να θυμάσαι πως η ελευθέρα η αγορά πάντα τις βρίσκει τις λύσεις.  😏
Για το πώς θα το κάνεις δες το inbox σου. 😇

Αποσυνδεδεμένος Xameno_Skli

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
  • live and let live.....
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2548 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2022, 07:35 »
Καλημέρα και μεγιά τον ατμοποιητή!!!!! Περιμένουμε εντυπώσεις. Για αγορές από εξωτερικό εγώ χρησιμοποιώ το Revolut. Έχει την καλύτερη μετατροπή από ευρώ σε δολάριο και σε λίρα. Βέβαια έχω αρκετό καιρό να πάρω κάτι από εξωτερικό και δεν ξέρω άμα έχει αλλάξει κάτι με μεταφορά χρημάτων στην Revolut μετά το Brexit. Πριν από αυτό μου κόστισε 1 ευρώ το έμβασμα άσχετα το ποσό που έβαζα στην Revolut και έχω μια κάρτα εικονική εκεί με δολάριο που έχω συνδεμένο το PayPal γιατί το PayPal χρεώνει παραπάνω στην μετατροπή από ευρώ σε δολάριο. Πληρώνω κατευθείαν με δολάριο μέσο PayPal χωρίς έξτρα χρέωση του PayPal για την μετατροπή.

Αποσυνδεδεμένος noe

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2549 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2022, 08:52 »
- H Revolut νομίζω πρόκαμε το μπρεξουτ και μεταφέρθηκε (πιθανόν μέρος της) κάπου στην Ε.Ε. τη χρησιμοποιεί η κόρη μου και μου το είπε.

- Γιώργο ευχαριστώ για τη βοήθεια.. :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180494 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8294 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33921 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535987 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59738 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 572 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15453 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136094 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085256 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35366 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10193 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12