vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

555 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, higraf, camber, e-akapnos, manoslykos, lagoudakis

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1155 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 23:18 »
Κάπου εδώ διάβασα ότι είναι καλύτερα να μην ακουμπάνε (αν θυμάμαι καλά, είναι και η ηλικία) αλλά δεν είναι και πρόβλημα βέβαια αν ακουμπάνε. Θα προσπαθήσω να το βρω αλλά είναι πολλές οι σελίδες.

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1156 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 23:20 »
Δωστε μου μια καλή κάμερα τότε, φέρτε μου και μερικούς ατμό και τον έφαγα τον χοντρό (busardo)... :laugh1:




Ρεεεεεεεεεεεε, πολύ βαμβάκι έβαλες!!! :fight_knuppel: :fight_knuppel:
 Α, ΟΚ, το διόρθωσες!!!  ;D ;D ;D ;D ;D


Ωραίο βιντεάκι Κώστα!!!
Αλλά ΜΗ ΣΕ ΞΑΝΑΔΩ να κόβεις το σύρμα έτσι κουνώντας το!!!  :fight_fryingpan: :fight_fryingpan: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1157 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 23:41 »
Κάπου εδώ διάβασα ότι είναι καλύτερα να μην ακουμπάνε (αν θυμάμαι καλά, είναι και η ηλικία) αλλά δεν είναι και πρόβλημα βέβαια αν ακουμπάνε. Θα προσπαθήσω να το βρω αλλά είναι πολλές οι σελίδες.


Δεν αλλάζει κάτι ατμιστικά αν ακουμπάνε.Ούτε το κεραμικό εχει θέμα πχ να σπάσει.Οπώς σε βολευει κάντο. ;)

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1158 στις: Ιανουαρίου 11, 2016, 23:43 »
Μπραβο για το βιντεο
ευχαριστουμε
αν εχεις οπως εγω το μεταλλικο τανκ δυστυχως δεν ξερεις που ειναι η τρυπα υγρου οταν το γυριζεις αναποδα,μαλλον στην τυχη αλλοτε μου πετυχαινει περισσοτερο και αλλοτε λιγοτερο.Και το βαμβακι το βαζω λιγο πιο αφρατο,θα δοκιμασω τον τροπο σου :bye:

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Eviva
« Απάντηση #1159 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 00:25 »

Δεν αλλάζει κάτι ατμιστικά αν ακουμπάνε.Ούτε το κεραμικό εχει θέμα πχ να σπάσει.Οπώς σε βολευει κάντο. ;)
:hmmm:
Αν ακουμπά ή αν είναι τοοόοοσο κοντά που σχεδόν ακουμπά, τότε κατά την χρήση όπου οι θερμοκρασίες παίζουν από πχ 20 έως 250 βαθμούς υπάρχει περίπτωση λόγω διαστολής να τρίβετε η αντίσταση πάνω στο κεραμικό ? Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο τότε δεν θα είναι καθόλου καλό για τους πνεύμονες ειδικά για κάποιον που δεν αλλάζει συχνά το κεραμικό του και περιμένει να σπάσει για να το αλλάξει.  :dontknow: :confused1:


Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1160 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 00:33 »
Μπραβο για το βιντεο
ευχαριστουμε
αν εχεις οπως εγω το μεταλλικο τανκ δυστυχως δεν ξερεις που ειναι η τρυπα υγρου οταν το γυριζεις αναποδα,


ΜΠΟΡΕΙΣ όμως να βρεις που είναι εύκολα!!
Βάλε το δαχτυλίδι από κάτω ας πούμε με τρόπο ώστε στο I από το EVIVA να αντιστοιχεί η τρύπα.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1161 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 00:41 »
Μπραβο για το βιντεο
ευχαριστουμε
αν εχεις οπως εγω το μεταλλικο τανκ δυστυχως δεν ξερεις που ειναι η τρυπα υγρου οταν το γυριζεις αναποδα,μαλλον στην τυχη αλλοτε μου πετυχαινει περισσοτερο και αλλοτε λιγοτερο.Και το βαμβακι το βαζω λιγο πιο αφρατο,θα δοκιμασω τον τροπο σου :bye:


  Η εγκοπή του υγρού βρίσκεται ακριβώς πάνω από την μία τρύπα του αέρα.
Μαρκάρισέ την με κάτι και θα την βρίσκεις πάντα.
Φυσικά δεν είναι απαραίτητο ούτε ανάποδα να τον γυρίσεις αν έχεις σωστό βαμβάκι.
Το πολύ να βγει μια σταγόνα και αν.


Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1162 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 01:02 »
Αν στην αρχη του στησιματος το βαμβακι δεν ποτιστει πολύ,όπως δειχνω στο βιντεο,τοτε και να βιδωσουμε το καπακι χωρις να γυρισουμε τον ατμο δεν θα εχουμε προβλημα διοτι ολο το υγρο που θα διαφυγει κατα την πιεση απο τη τρυπουλα εισαγωγης υγρου θα αποροφηθει απο το βαμβακι αφου θα ειναι ψιλοστεγνο.
Αν τωρα ειμαστε απο αυτους που αρεσκονται να υγραινουν αρκετα το βαμβακι πριν κουμπωσουν την καμπανα και δεν γυρισουμε τουμπα και μετα να σφιξουμε τοτε κατα 99% θα το παθουμε σιγουρα.
Η αναποδη τεχνική φυσικα ισχυει ΜΟΝΟ κατα το πρωτο γεμισμα ή αν δεν εχουμε φτασει στο αμην το υγρο και παμε να ξαναγεμισουμε γιατι παλι οπως θα ειναι καλα ποτισμενο το βαμβακι καιτου δωσουμε και πιεση παλι θα εχουμε διαρροες.
Παιδια κακα τα ψεμματα.
Πριν τον παρω στα χερια μου,ενα χρονο πισω, ειχα ακουσει απο πολλους για διαρροες σφυριγματα κλπ.Ουτε εξυπνος το παιζω ουτε αλανθαστος.Και μενα μου τυχαινει ακομα και σημερα καμια φορα να βγαλει.Δεν φταιει ο εβιβα.Εμεις φταιμε που για καποια λεπτομερεια κυριως στο γεμισμα δεν δωσαμε προσοχη και μας κανει νουμερα.Αυτο ισχυει σχεδον σε ολους τους ατμοποιητες.Το θεμα ειναι να μην παραδωσουμε και πουμε τι μουφα ειναι αυτη αλλα να το μαθουμε πως στηνεται το καθε μαραφετι για να μην εχουμε θεματα.Ειναι ενας ατμοποιητης που δινει παρα πολυ καλη γευση στα περισσοτερα υγρα( οχι σε ολα ειναι αληθεια ) ευκολος στο στησιμο,ευκολο στο γεμισμα και ομορφουλης.Οκ υπαρχουν και πιο ομορφοι.
Το μονο που θελει τωρα ειναι να παρει μια αναβαθμιση με μεγαλυτερο κεραμικο, μεγαλυτερες τρυπες εισαγωγης αερα  ρυθμιζομενες και γυαλινο τανκ.Πιστευω αν καταφερουν και φτιαξουν κατι τετοιο χωρις να αλοιωθει το μεγαλο του ατου που ειναι η γευση τοτε θα μιλαμε για κορυφαιο Ελληνικο ατμοποιητη.

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Eviva
« Απάντηση #1163 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 09:16 »
Χθές τον έστησα με το ss cup και δοκίμασα Ni 200, απίστευτος  :respect: .



Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1164 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 09:29 »
Τη μανα μου την εχω με ενα evic vtc και ενα Nautilus mini...

Εχθες εμεινε απο αντισταση ο Ναυτιλος και πηρε τον Eviva μεχρι να γυρισουμε σπιτι(κανουμε και οι δυο Grannys Vanilla)...

"Αλλο υγρο κανεις;" με ρωταει, "Οχι το ιδιο ειναι" απαντω....."Μου αρεσει πιο πολυ σε αυτον εδω(eviva). "Κρατα τον και θα στον σεταρω εγω"<----Οπως καταλαβατε παω για καινουργιο eviva  :))

Αποσυνδεδεμένος DownUnder

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1165 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 09:52 »
ωραιος και ευχαριστω

ποσο κραταει το καθε στησιμο?
δλδ καθε ποτε αλλαζεις αντισταση και βαμβακι?

επισης κατι ετοιματζιδικες αντιστασεις ετοιμες που εχω δει χωρανε εδω?
η δε θα εχει την ιδια αποδοση?


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Eviva
« Απάντηση #1166 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 15:32 »
Η διάρκεια ζωής της αντίστασης δεν έχει να κάνει με τον ατμοποιητή.
Εξαρτάται από τα υγρά.

Είναι περίεργη λύση να πάρεις επισκευάσιμο για να βάλεις έτοιμες αντιστάσεις. Και οικονομικά αλλά και πρακτικά.
Εξαρτάται από τις αντιστάσεις και το μέγεθος/διάμετρο. Οι έτοιμες του Atmistique είναι ακριβώς για τον Εβίβα αλλά έχουν φυτίλι. Φυσικά με το ss replacement είναι πιο ευέλικτα τα πράγματα γιατί δεν χρειάζεται κάτι να χωράει σε κεραμικό.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1167 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 20:16 »
Ξαναγυρνω σε ενα προηγούμενο θεματακι ........... ;D


Προβλημα ο Eviva και καθε αλλος ατμ/της εχει οταν το συρμα κανει γωνια στην εξοδο του απο το κεραμικο.
Οταν εχουμε γωνια στο συρμα , τοτε το ρευμα θα συναντήσει εμποδιο στην πορεια του και θα εχουμε τοπικα μεγαλυτερο πύρωμα του συρματος.


Αν ακουμπαει , αλλα δεν κανει γωνια , τοτε δεν υπαρχει κανενα απολυτως θεμα.


Ο κλασσικος τροπος ειναι να βαζουμε την αντισταση λοξα αναμεσα στις βιδες.
Αν αυτο το αλλαξουμε και στησουμε καθετα στις βιδες , αν θα παει δηλαδη το βαμβακι απευθειας στην τρυπα τροφοδοσιας , τοτε θα πρεπει το συρμα να φευγει απο τη δεξια μερια του βαμβακιου ωστε να παει στην αριστερη βιδα.
Ετσι θα εχουμε ομαλη κινηση του ρευματος αφου το συρμα δεν θα κανει γωνιες.


Για να στησουμε ομως τον Eviva ετσι , θα πρεπει να εχουμε διπλα μας και τον Μαγο Κοπερφιλντ....


Οποτε το οτι δεν κανει να ακουμπαει το συρμα στο κεραμικο , ειναι απλα λαθος.
Το κεραμικο αντεχει τρομερα μεγαλες θερμοκρασιες.
Για να καθαρισει , το καίμε σε πολυ υψηλες θερμοκρασιες και δεν παιρνει χαμπαρι τιποτα.




malamadre............
αισχος...........
Καλα βρε .... ουτε ενα βιντεο δεν ξερεις να κανεις ;;;
Βρε ουτε μια σωστη φωτογραφια ;;;;


Ελεος δηλαδης................   pain in my α(ϊ)ςςς


Γιατι δεν μου ειπες να σου δωσω τα δικα μου '' ειδικα μηχανιματα της N.A.S.A. '' ωστε να κανει και 'συ βιντεακια σαν τα δικα μου.....;;;;
Θες να σου δωσω το τηλεφωνο μου , που ειναι κι αυτο της N.A.S.A. , ψστε να τραβας και 'συ φωτογραφιες υψηλης αναλυσης οπως ειναι οι δικες μου ;;;  ??? ??? ???     :wall: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1168 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 20:43 »
Εγω παλι θα ηθελα γυαλινο τανκ και γεμισμα σε στυλ ερλκονιγκ,και διαμετρο 22.Θα ηταν....... :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1169 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 20:49 »
αύριο θα τον έχω κομπλέ ... :yes: 


.....και θα παίξει πρώτα με SS cup

δεν ξέρω με τι βαμβάκι να ξεκινήσω όμως .... :hmmm:
...πρόβλημα !!!  :))





 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1099945 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176286 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21996 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15298 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126461 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem