vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

518 επισκέπτες, 7 χρήστες
haris1mee, Tem, SEB, haris1me, camber, manoslykos, Jorge

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #30 στις: Απριλίου 17, 2013, 15:15 »
Nα διευκρινίσω λοιπόν ότι το κανελομπίσκοτο δε δημιουργεί ιδιαίτερο πρόβλημα στις αντιστάσεις. Κρίνοντας από το ότι κρατήθηκε σώα κεφαλή σε mini vivi για 10+ συνεχόμενες μέρες ατμίζοντας μόνο αυτό το υγρό. Αρα, νορμάλ! :yes:
Το brasileiro είχε πολύ πρώιμα κακή συμπεριφορά σε όποιον ατμοποιητή τύπου τανκ (εργοστασιακού) κι αν δοκίμασα. Κι από όσο έμαθα κι από άλλους, γενικά είτε μιλάμε για αντίσταση χαμηλά είτε ψηλά υπήρξε άμεσο πρόβλημα.
Πολυκράτη, σήμερα ξεκίνησα βάση 50-50 el toro, ομολογώ ότι μου αρέσει πάρα πολύ και προς το παρόν, στα 2/3 τανκ του μίνι βίβι που έχω ατμίσει, δεν έχει δημιουργηθεί κανένα απολύτως πρόβλημα  ;) . Ισως να είναι νωρίς ακόμα βέβαια...αλλά ως βάση, αν και ακριβούτσικη, με εντυπωσίασε κι ομολογώ ότι ως περιστασιακή πλέον καπνίστρια, τείνει να με απομακρύνει πλήρως από το κ.τ 8)
Και ΟΧΙ, δεν έχω σκοπό να δώσω μια περιουσία σε ατμοποιητές προκειμένου να "μπορέσω" να ατμίσω υγρά που τσακίζουν το σύμπαν...αν τσακίζουν φιτίλια και αντιστάσεις, ποιος μου λέει ότι δεν τσακίζουν κ τα μέσα μου στην τελική? :dontknow: Κάτι είναι ολίγον λάθος εδώ...

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #31 στις: Απριλίου 17, 2013, 15:26 »
Εμενα το brasileiro (που ομολογω οτι μου αρεσει παρα πολυ, οχι για συνεχεια βεβαια), μου κραταει α ρ α ι ω μ ε ν ο (στο 1/6ο) μια μερα στον ατμοποιητη που εχω για ντριπιγκ, γυρω στα 2-3 εμελ. Μετα βγαζω την φυτιλοαντισταση η οποια εχει αποκτησει σχημα λοφου, την κραταω πανω απο το ματι αεριου και την καιω ωσπου να γινει πεντακαθαρη. Αυτο μια δυο φορές, μετα αρχιζει και χρωματιζεται περιεργα το φυτιλι οποτε φτιαχνω καινουρια. Πολυ καταλοιπο....

Την βαση δεν την εχω δοκιμασει ακομα.

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #32 στις: Απριλίου 17, 2013, 15:31 »
Δοκίμασέ την! Είναι καλjή λέμε! Και δε φλερτάρει τόσο πολύ με τα μυστικά του βάλτου ;) (θέλω να πιστεύω..!!!)

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 28, 2013, 23:49 »
Σήμερα δοκίμασα το brasileiro...


Στα σίγουρα μου άρεσε, μιας και είμαι λάτρης του καφέ green γνωστής εταιρίας.
Αγνός άγουρος καφές στο κυρίως σώμα της γεύσης, με αρκετή τσιγαρίλα στην επίγευση. Δοκιμάστηκε σε ΙΑΤΤΥ και πιστεύω οτι αποδόθηκαν αρκετές χροιές του πολύπλοκου αρώματος του.


Εκεί όμως που μου τα χάλασε αρκετά, είναι οτι πρώτη φορά πετάω αντίσταση στον ΙΑΤΤΥ στα 3 ml!!!!! :o


Έχει τόσα κατάλοιπα βρε παιδιά, ή έκανα κάτι λάθος? :dontknow:


Βέβαια και ο Πολυκράτης και η zerom κάτι αναφέρουν πιο πάνω, αλλά δεν το πίστευα μέχρι που το είδα στην πράξη!!

Αποσυνδεδεμένος Adreas

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 11, 2013, 20:46 »
Το brasileiro πιο κοντά στα γούστα μου, ίσος και για όλη τη μέρα.Το silverberry αρκετά καλό και γλυκό.Tο cinnamon cookies θέλω να το δοκιμάσω διαλύοντας το μέσα σε σκέτη βάση διότι είναι πάρα πολύ δυνατό σκέτο.Το frozen orange δεν με ενθουσίασε ιδιαίτερα και το cigare de paris δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 11, 2013, 21:23 »
Σήμερα δοκίμασα το brasileiro...


Στα σίγουρα μου άρεσε, μιας και είμαι λάτρης του καφέ green γνωστής εταιρίας..................

Μπορείς να μας την πεις. :yes: :yes:
Δεν θα θεωρηθεί διαφήμιση. :nope: ούτε θα θεωρηθείς οφ τόπιτς. :yes:

Αποσυνδεδεμένος gPal

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 22, 2014, 00:03 »
Μου ήρθαν σήμερα τα Brasileiro και Cinnamon Cookies. Παρεμπιπτόντως, θα πω την αμαρτία μου η οποία είναι ότι και ατμίζω αλλά και καπνίζω.


Η αλήθεια είναι ότι για το Brasileiro δεν έχω σχηματίσει ακόμη άποψη. Προβληματίστηκα κιόλας όταν διάβασα παραπάνω ότι παίζει αρκετό κατάλοιπο. Τέλος πάντων, θα δείξει.
Πάντως, ανάμεικτα συναισθήματα. Ενώ στην εισπνοή μου αρέσει αρκετά, στην εκπνοή μου βγάζει κάτι που με ενοχλεί. Ίσως αρκετή πικρίλα; Δεν έχω τελειώσει βέβαια ακόμη το πρώτο τανκάκι αφού είμαι συνέχεια με το Cinnamon και από το Brasileiro ρίχνω καμιά τζουρίτσα όταν με πιάσει η ανάγκη για τσιγάρο, το οποίο όντας πιο τσιγαρίσιο με ικανοποιεί καλύτερα.


Τα μπισκότα κανέλας πάντως, φανταστικά! Πιπίλα το έκανα.  :D


Και τα δύο σε ατμοποιητές Gemini Mini.

Αποσυνδεδεμένος sotos83

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
  • v4.dna40.5pawns.
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 22, 2014, 02:00 »
 :respect: Cinnamon Cookies :respect:

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 22, 2014, 05:18 »
Για το Brasiliero έχω να πώ ότι τέτοια κατάλοιπα δεν έχω ξαναδεί σε υγρό. Μου έβγαλε πραγματικά off την αντίσταση στον dripper pro μέσα σε δέκα λεπτά χωρίς καμία υπερβολή.


Παρόλο που είναι σε αναλογία 50/50 το συγκεκριμένο μπουκάλι που πήρα ήταν τόσο παχύρευστο σαν να ήταν 100% vg. Στην αρχή υπέθεσα ότι είχα κάνει κάτι στραβό με το σεταπ οπότε έφτιαξα αμέσως άλλη αντίσταση. Δεν άντεξε όμως ούτε αυτή πάνω από το δεκάλεπτο. Δεν κατάφερα κάν να σχηματίσω άποψη για την γεύση του υγρού.


Είναι όντως τόσο παχύρευστο το συγκεκριμένο ή κάτι μπορεί να έπεζε με το συγκεκριμένο μπουκάλι?


Από την άλλη, το cinnammon cookies, είναι όλα τα λεφτά :thumpup:  Μιλάμε για τρελό εθισμό.




Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 22, 2014, 09:20 »
Ναι, είναι και παχύρρευστο και έχει την κλασσική επίδραση στις αντιστάσεις που έχουν όλα τα υγρά της HoL. Εμένα μου έστειλε στα θυμαράκια ολοκαίνουριο Cisco 306 μετά από περίπου 3 ml και δεν δούλεψε καμία από τις πατέντες καθαρισμού. Μόνο ακουαφόρτε δεν δοκίμασα. Πάντως από γεύση  :respect:

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 22, 2014, 10:05 »
Είναι από τα καλύτερα υγρά που έχω δοκιμάσει, μισό τανκάκι στον Kayfun όμως και το υγρό είναι κατάμαυρο !!!

Αποσυνδεδεμένος gPal

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 22, 2014, 15:24 »
To Brasileiro πάντως είναι τόσο παχύρρευστο που ούτε από το μπουκαλάκι δε πέφτει για να μπει στο τανκάκι.  :))

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 22, 2014, 17:03 »
Για εμένα πάντως ήτανε πεταμένα χρήματα εφόσον μου έβγαλέ off τις αντιστάσεις. Τι το κάνει όμως τόσο παχύρευστο άραγε? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος gPal

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 22, 2014, 17:25 »
Καλά, σίγουρα δε πρόκειται να τα ξαναπάρω, το Brasileiro τουλάχιστον, αν και ακόμη μου φαίνεται ψιλοκρατάνε οι αντιστάσεις μου.

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά αναπλήρωσης ebaron lab
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 22, 2014, 18:47 »
Η απαντηση του κατασκευαστη για τα καταλοιπα ποια ειναι  :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8385 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180773 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34046 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536736 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59898 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237781 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 605 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15943 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136192 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085426 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35484 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10328 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12