vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

186 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, Tem, paiktaras, lagoudakis, Jorge, kyrgiannis, pirate

Twitter

eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #45 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 20:17 »
Οντως δεν τον δουλευεις ψηλα...

Μηπως επαιρνες και καμμενο;
Τζουρες δηλαδή χωρις γευση αλλα με αισθηση καμμενου;

Χαχαχαχα.με προλαβαν αν και γραψαμε το ιδιο πανω-κατω...

Αποσυνδεδεμένος spxavales

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #46 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 20:21 »
Δεν μπορώ να πω ότι είχα την αίσθηση του καμμένου. Αλλά επειδή είμαι και νέος υπάρχει περίπτωση να μην το καταλάβαινα. Δεν ξέρω. Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις και θα ξαναποστάρω στην επόμενη αλλαγή για να το επιβεβαιώσω.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #47 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 20:24 »
Κ μονο που ειδες τις διαφορες με την νεα αντισταση,ισως ολα αυτα μαζι ηταν το θεμα :)

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #48 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 20:27 »
Κατα την γνωμη μου πρεπει να αλλαξεις 2-3 αντιστασεις για να καταλαβεις ακριβως ποτε θελουν αλλαγη...
Τουλαχιστον εγω στην 3η το καταλαβα

Αποσυνδεδεμένος spxavales

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #49 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 20:30 »
Χαχαχα άντε να δούμε! Τουλάχιστον ξέφυγα από τα θέματα του κανονικού τσιγάρου οπότε και μια αντίσταση παραπάνω τι να κάνω θα την πληρώσω... Ελπίζω στην επόμενη αλλαγή πάντως να το καταλάβω νωρίτερα γιατί αυτός ο πονόλαιμος είναι αφόρητος! :wall:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #50 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 21:23 »
Όχι κάθε άλλο τον δουλεύω στα 3.5V (7.6W).

Οι προδιαγραφές λειτουργίας όμως λένε από 8 ως 20W. Αναρωτιέμαι λοιπόν μήπως παίζει το ρόλο του το να τον δουλεύεις τόσο χαμηλά.
Εγώ τον έχω με αντίσταση 1,5Ω και μεταξύ 8,5 και 11W που τον δουλεύω, τα πάει πολύ καλά από κάθε άποψη και η αντίσταση μου κρατάει καμιά 20 μέρες.
Σ' αυτόν ατμίζω ένα τανκ ημερησίως, υγρά της Atmos μόνο με VG.

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #51 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 21:26 »
Δεν μπορώ να πω ότι είχα την αίσθηση του καμμένου. Αλλά επειδή είμαι και νέος υπάρχει περίπτωση να μην το καταλάβαινα. Δεν ξέρω. Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις και θα ξαναποστάρω στην επόμενη αλλαγή για να το επιβεβαιώσω.
Μην τα ριχνουμε ολα στη νιοτη...
Πχ, φρεσκοστημμενος βραδιατικος ατμοποιητης που νομιζα οτι ηταν και τουμπανο.
2-3ml και σκεφτομαι "μια χαρα, ετοιμος στημενος για αυριο"
Το πρωι που ξυπνω, καταπινω και πονα ο λαιμος.
Κανω τις πρωτες μου τζουρες απ'τον... τουμπανο και καταλαβα οτι ή μου αλλαξαν οι νεφελιμ αντισταση οταν κοιμομουν ή... κοιμοταν τα αισθητηρια μου οταν τον εστησα.
Στην περιπτωση μου βεβαια ηταν λιγος και αρκουσαν λιγες ωρες (και αρκετες βελουδινες τζουρες απο αλλον ατμο) για να μου περασει.
Δεν ειναι παραδοξο να μην καταλαβαινει κανεις το λιγο καμμενο, ειδικα οταν "εκπαιδευει" τροπο τινα τα ασθητηρια του να το ανεχονται.

Απ΄την αλλη η νιοτη εχει προλαβει να εχει γνωση?
Αν (οπως υποθετω, μπορει και να κανω λαθος) αναφερεσαι στα 3,5V(7,5W) του i-stick και εννοεις αυτα που βλεπεις στην οθονη του, τοτε να ξερεις οτι εισαι κατα πολυ πανω στα πραγματικα V/W που παιρνεις στην αντισταση σου.
Του λες 3,5V και παιρνεις περιπου 4,4V. Δεν τα λες πολλα αλλα δεν τα λες και λιγα. (http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,23307.msg782330.html#msg782330)
Ειδικα αν μια αντισταση θελει να κανει τα τσαλιμακια της.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #52 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 21:27 »
Οντος καποιοι ατμο θελουν τα γκαζια τους για να 'δουλευουν' σωστα αναλογα κ τα υγρα βεβαια κ σιγουρα τις αντιστασεις.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 21:35 »
Μην τα ριχνουμε ολα στη νιοτη...
Πχ, φρεσκοστημμενος βραδιατικος ατμοποιητης που νομιζα οτι ηταν και τουμπανο.
2-3ml και σκεφτομαι "μια χαρα, ετοιμος στημενος για αυριο"
Το πρωι που ξυπνω, καταπινω και πονα ο λαιμος.
Κανω τις πρωτες μου τζουρες απ'τον... τουμπανο και καταλαβα οτι ή μου αλλαξαν οι νεφελιμ αντισταση οταν κοιμομουν ή... κοιμοταν τα αισθητηρια μου οταν τον εστησα.
Στην περιπτωση μου βεβαια ηταν λιγος και αρκουσαν λιγες ωρες (και αρκετες βελουδινες τζουρες απο αλλον ατμο) για να μου περασει.
Δεν ειναι παραδοξο να μην καταλαβαινει κανεις το λιγο καμμενο, ειδικα οταν "εκπαιδευει" τροπο τινα τα ασθητηρια του να το ανεχονται.

Απ΄την αλλη η νιοτη εχει προλαβει να εχει γνωση?
Αν (οπως υποθετω, μπορει και να κανω λαθος) αναφερεσαι στα 3,5V(7,5W) του i-stick και εννοεις αυτα που βλεπεις στην οθονη του, τοτε να ξερεις οτι εισαι κατα πολυ πανω στα πραγματικα V/W που παιρνεις στην αντισταση σου.
Του λες 3,5V και παιρνεις περιπου 4,4V. Δεν τα λες πολλα αλλα δεν τα λες και λιγα. (http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,23307.msg782330.html#msg782330)
Ειδικα αν μια αντισταση θελει να κανει τα τσαλιμακια της.

και υπαρχουν και περιπτωσεις που κανουμε και ας το πουμε ημι-καμμενο γιατι καμια φορα δινει ευχαριστηση λογω τσιγαρου στο παρελθον

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 22:29 »
Από την Παρασκευή ατμίζω με GS Air 20+istick+bebeca. Την πρώτη μέρα, φοβερή γεύση, ντουμάνι κτλ κτλ. Στη συνέχεια έχασε λίγο από την γεύση, κυρίως όταν ατμίζω συνεχόμενα και ζεσταθεί ο ατμοποιητής. Σε γενικές γραμμές μ'άρεσε αλλά η τιμή της nobacco δεν παλεύεται (3.5 ευρώ η κεφαλή).


Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 22:40 »
kikas να την αφηνεις λιγο να κρυωνει να δεις αν το ξανακανει και ξερεις οταν παμε κατα ριπας τις τζουρες συνηθιζουμε και χανουμε λιγο σε ολα στην αισθηση

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 09:16 »
Το πρώτο μπουκαλάκι (cigar) το οποίο είχε 11mg νικοτίνη κράτησε 2 βδομάδες και έτσι πήγα για καινούριο (πάλι cigar) αλλά με 6mg νικοτίνη και μαζί πήρα και μια αντίσταση. Μπορεί να είναι και ιδέα μου αλλά τις τελευταίες 3 μέρες πριν τελειώσει το πρώτο μπουκάλι άρχισε να με πονάει ο λαιμός μου και ένιωθα τις τζούρες να μου γρατσουνάνε το λαιμό (ok μπορεί να έχω κρυώσει απλά ρωτάω μην έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο). Όταν έβαλα όμως το καινούριο λαδάκι και έβαλα νωρίτερα τη νέα αντίσταση (αντί σε 1.5 μπουκάλι τελικά σε 1) σταμάτησε να με ενοχλεί.
Θέμα νικοτίνης 100%. Τα ίδια είχα κι εγώ μετά από 2 μήνες και κάτι στη 12άρα. Μόλις τη μείωσα συνήλθε ο λαιμός, συμβαίνει σε πολλούς.

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 08:49 »
Αφου επιτελους παρελαβα το ιστικ απο γκεαρ πηρα σημερα και τον ατμοποιητη μας. Δυστηχως μετα απο καμια δεκαρια τζουρες ειχα υπερτροφοδοσια που αργοτερα αυξηθηκε τοσο που δεν ειχα καθολου ατμο, τον καθαρισα με χαρτι αλλα παλι τα ιδια.......πληρης απογοητευση. Για να σας προλαβω εκανα τα προβλεπομενα για την αντιμετωπιση της αλλα τιποτα, ανεβαζοντας στα 15βατ ειχα καμμενο και η υπερτροφοδοσια παρεμεινε. Τον εβγαλα απο το ιστικ αφου ειχα και διαρροη στον πολο. Τι να πω ολα τα ελλατωματικα σε μενα πεφτουν. Τωρα περιμενω να παραλαβει το καταστημα αντιστασεις απο νομπακο αφου δεν ειχε αλλες με την ελπιδα να επεσα απλα σε ελλατωματικη κεφαλη.
Λοιπόν η συνέχεια, πήρα κεφαλές της Eleaf αφού η Νομπάκο δεν έχει φέρει ακόμα και έβαλα χθες την μία, έκανα ένα τανκάκι σκέτη βάση και όλα καλά από υπερτροφοδοσία, δεν είχα καθόλου, είχα όμως μια άσχημη γεύση, δεν είμαι σίγουρος αν ήταν καμμένο αλλά έπαιζα χαμηλά σε βατ 7.5 με 8.5. Έτσι γέμισα δεύτερο τανκάκι ελπίζοντας πως θα στρώσει η αντίσταση, βέβαια έβλεπα ότι η τιμή της αντίστασης έπαιζε στο στικ από 1.3 έως 1.7 ωμ μέχρι μετά από λίγο σταμάτησε να παίζει αφού την διάβαζε 0.8 έως 0.2??? έως που μηδένισε. Έβαλα πάλι την πρώτη αντίσταση που είχα υπερτροφοοσία και την διάβαζε κανονικά 1.5 ωμ. Πείραξα λίγο την κεφαλή από κάτω την έβαλα πάλι στο μασ20 και την διάβασε πάλι το στικ για 1-2 λέπτά αλλά πάλι έπεσε κάτω από 1 ωμ και μηδένισε. Τι παίζει τώρα με αυτή την κεφαλή? Δεν έχει άλλος προβλήματα, μόνο εγώ είμαι ο γκαντέμης και παίρνω ελλατωματικές κεφαλές?

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 09:04 »
2 κεφαλές έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα της Eleaf και οι 2 μου έβγαζαν περίεργη γεύση,δεν ξέρω αν είναι
επειδή πλέον έχω πιο απαιτητικούς γευστικούς κάλυκες,αλλά δεν....κάτι παίζει.

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eLeaf GS Air (Nobacco Mas20w)
« Απάντηση #59 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 09:14 »
Δεν ήταν απλά περίεργη, ήταν αρκετά άσχημη γεύση, με το ζόρι έκανα τα 2.5 μλ αλλά έλεγα μήπως αργεί να στρώσει..όμως πως εξηγήται να παίζει η αντίσταση μέχρι που έπεσε τόσο και το istick έγραφε atomizer short ακόμη και όταν μηδένισε... έχω μεγάλη ατυχία με τους ατμοποιητές και με ζώνουν τα φίδια μέχρι να δοκιμάσω τρίτη αντίσταση..τώρα δεν μπορώ είμαι εκτός σπιτιού και δεν το έχω μαζί μου. Και το κόστος 3.50 Ε????

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21818 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67901 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176003 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314778 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15038 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126147 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94952 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4911 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix