vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

488 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #8685 στις: Ιανουαρίου 21, 2022, 15:40 »
 Τέσσερις μήνες είναι πολύ σύντομο διάστημα για να δεις (αισθητή) πτώση απόδοσης με την χρήση που τους κάνεις.
Τις 30Q και vtc6 τις βάζω ισάξια σε χωρητικότητα και ένα κλικ πιο πάνω τις vtc6 σε ρεύμα.
Δεν είναι όμως ούτε 30 ούτε 25 amber μπαταρία.

Για μένα σε μονομπάταρο 18650 δεν πας πάνω από 45 watt αν το θέλεις για όλη μέρα.

Όλοι τις αποκαλούμε sony αλλά οι μπαταρίες πάνω γράφουν μόνο murata (ούτε konion)
Όλες έχουν αρνητικές κριτικές (φαντάζομαι αναφέρεσαι στο skrutz ή κάτι αντίστοιχο) γιατί οι μαϊμούδες που κυκλοφορούν απέχουν πολύ σε απόδοση από τις γνήσιες αλλά δεν ξεχωρίζουν οπτικά εύκολα.

Μόλις παράγγειλα 4 30Q που ελπίζω να είναι ίδια παρτίδα με αυτές που πήρα πριν 2 μήνες γιατί όσες vtc δοκίμασα τελευταία ήταν για τα κλάματα.

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #8686 στις: Ιανουαρίου 21, 2022, 19:36 »
[member=23331]Leon_GR[/member] θα συμφωνήσω ότι 4 μήνες είναι πολύ, αλλα πάντα εξαρτάται την χρήση.  Εγω έχω καμια δεκαριά μπαταρίες στο rotation οπότε δεν βλέπουν την ίδια χρήση με σενα που έχεις δύο.

Οι VTC6 και 30Q είναι ίδιας κατηγορίας μπαταρίες των 20A, σύμφωνα με τον Mooch που έχει γράψει το ευαγγέλιο των μπαταριών (κάνε μια αναζήτηση στο google, έχει τεστάρει και παρουσιάσει τις περισσότερες μπαταρίες που συζητάμε εδώ).

Θεωριτικά, οι 30Q είναι πιο κατάλληλες για κάτω κάτω των 20w και οι VTC6 για περισσότερα watt.  Αυτό γιατί η δευτερη έχει λιγότερο voltage drop η sag.  

Στην πράξη οι samsung μου έδιναν λίγο καλύτερη αυτονομία, αλλα σε καμία περίπτωση δεν ήταν μαπα οι μπαταρίες της sony.  Ατμίζω κυρίως στα 10-14w.

Για μενα παρε όποιες είναι φθηνότερες.


Αποσυνδεδεμένος Olga68

  • **
  • 223
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #8687 στις: Ιανουαρίου 22, 2022, 10:38 »
Για μενα παρε όποιες είναι φθηνότερες.
Συγγνώμη αλλά διαφωνώ. Ειδικά για τις μπαταρίες προτιμώ να αγοράζω τις ακριβότερες γιατί έχουν λιγότερες πιθανότητες να βγουν μαϊμού. Και επίσης αποφεύγω συγκεκριμένα καταστήματα που συνήθως είναι τα φθηνότερα (για να είμαι συγκεκριμένη, AlterSmoke & V4B) καθώς παρέλαβα μαϊμού.

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #8688 στις: Ιανουαρίου 22, 2022, 11:12 »
Λέω  να παρει οποία είναι πιο φθηνή, εννοώντας μεταξύ των δύο που ανέφερε (30q η vtc6), καθώς είναι ισάξιες. Όχι τη φθηνότερη μπαταρία που μπορεί να βρει.

Τώρα αν υπάρχουν μαγαζιά από τα οποία εχετε παραλάβει μαϊμού μπαταρίες, τότε μάλλον θα πρέπει να μιλήσεις με τα μαγαζιά και ίσως να κάνεις κάποια καταγγελία.

Εγώ προσωπικά δεν έχω πάρει μπαταρία από ατμομαγαζο, αλλά από εξειδικευμένα μαγαζιά για μπαταρίες και φακούς. Και αυτό προτείνω.


Αποσυνδεδεμένος Teokoro

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #8689 στις: Ιανουαρίου 22, 2022, 17:32 »
Καλό είναι να αναφέρουμε τα καταστήματα όταν πέφτουμε σε μαϊμού μπαταρίες.
Όπως επίσης και το αντίθετο.
Όπως η Όλγα.

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #8690 στις: Ιανουαρίου 22, 2022, 18:13 »
Καλό είναι συμφωνώ και πρέπει να είναι αναρτημένα αυτά με sticky,  αλλά πρέπει να είναι επιβεβαιωμενο.

Πως το κατάλαβε ο κάθε συνατμιστης (γενικά λέω, όχι για την Όλγα) ότι ήταν μαϊμού οι μπαταρίες?

Απο την αυτονομία του μοντ?

Έλεγξε το βάρος με ζυγαριά ακριβείας?
Έλεγξε την ημερομηνία παραγωγής μήπως είναι παλιά (που πάλι απαράδεκτο από μαγαζί, αλλά δεν είναι μαϊμού τα ληγμένα)
Μήπως ήταν απλά ελλατωματικη? (Που αν το μαγαζί είναι πρόθυμο να το αντικαταστήσει, γιατί να του βγει το όνομα ότι πουλάει μαϊμού).

Καλό είναι μπαταρίες να αγοράζουμε από εξειδικευμένα καταστήματα που πουλάνε μπαταρίες, η από έμπιστα ατμομαγαζα.

Αποσυνδεδεμένος Leon_GR

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #8691 στις: Ιανουαρίου 22, 2022, 20:13 »
Υπάρχει η άποψη πως η υψηλότερη τιμή δεν εξασφαλίζει την γνησιότητα, ίσως να μειώνει τις πιθανότητες.

Για τις VTC 6 σκεφτόμουν κυρίως, μάλλον θα τις πάρω απο το ίδιο κατάστημα που έχω πάρει και τις LG.8€ έχει την LG και την Sony, δίνει και θήκη.

Οσα καταστήματα τις έχουν πιο φθηνές, είναι η πολύ μακριά και με τα έξοδα μεταφοράς φτάνει στα 8-10€+ η λειτουργούν μόνο online, δηλαδή πάλι έξοδα μεταφοράς, δεν έχει σημασία αν είσαι κοντά τους.

Αποσυνδεδεμένος Olga68

  • **
  • 223
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #8692 στις: Ιανουαρίου 22, 2022, 20:23 »
Καλό είναι συμφωνώ και πρέπει να είναι αναρτημένα αυτά με sticky,  αλλά πρέπει να είναι επιβεβαιωμενο.

Πως το κατάλαβε ο κάθε συνατμιστης (γενικά λέω, όχι για την Όλγα) ότι ήταν μαϊμού οι μπαταρίες?

Απο την αυτονομία του μοντ?

Έλεγξε το βάρος με ζυγαριά ακριβείας?
Έλεγξε την ημερομηνία παραγωγής μήπως είναι παλιά (που πάλι απαράδεκτο από μαγαζί, αλλά δεν είναι μαϊμού τα ληγμένα)
Μήπως ήταν απλά ελλατωματικη? (Που αν το μαγαζί είναι πρόθυμο να το αντικαταστήσει, γιατί να του βγει το όνομα ότι πουλάει μαϊμού).

Καλό είναι μπαταρίες να αγοράζουμε από εξειδικευμένα καταστήματα που πουλάνε μπαταρίες, η από έμπιστα ατμομαγαζα.
Τίποτα από τα παραπάνω. Και στις 2 περιπτώσεις, η χωρητικότητα ήταν περίπου η μισή των αναμενόμενων mAh. Ίσως να μην αρκεί αυτό ως πληροφορία στο forum αλλά υπήρξε επικοινωνία και με τα 2 καταστήματα (έχουμε κρατήσει τα e-mails, σ' αυτές τις περιπτώσεις προτιμάμε τα γραπτά) τα οποία δέχθηκαν ότι δεν ήταν αυτό το οποίο έλεγε η περιγραφή τους. Και τα 2 καταστήματα προέβαλαν τον ίδιο ισχυρισμό, ότι ξεγελάστηκαν απ' τον προμηθευτή τους και ότι δεν μπορούν να ελέγχουν μία-μία τις μπαταρίες. Ελπίζω αυτό να αρκεί ως απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος ΛΥΚ

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #8693 στις: Ιανουαρίου 23, 2022, 15:34 »
Μια και το ξαναέφερε η κουβέντα, να υπενθυμίσω -το έχω ξαναγράψει- ότι αγόρασα durasel για άλλη χρήση  από κατάστημα στην περιοχή της Ομόνοιας, που αγοράζουμε πολλοί από μας και κράτησαν το μισό χρόνο από ίδιες αγορασμένες σε σουπερμάρκετ. Ο εμφανισιακός έλεγχος που ακολούθησε έδειξε ότι υπήρχαν σημαντικές διαφορές.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #8694 στις: Ιανουαρίου 23, 2022, 15:48 »
Μιλάς για ΑΑ ή ΑΑΑ μπαταρίες.

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #8695 στις: Ιανουαρίου 23, 2022, 16:00 »
Τίποτα από τα παραπάνω. Και στις 2 περιπτώσεις, η χωρητικότητα ήταν περίπου η μισή των αναμενόμενων mAh. Ίσως να μην αρκεί αυτό ως πληροφορία στο forum αλλά υπήρξε επικοινωνία και με τα 2 καταστήματα (έχουμε κρατήσει τα e-mails, σ' αυτές τις περιπτώσεις προτιμάμε τα γραπτά) τα οποία δέχθηκαν ότι δεν ήταν αυτό το οποίο έλεγε η περιγραφή τους. Και τα 2 καταστήματα προέβαλαν τον ίδιο ισχυρισμό, ότι ξεγελάστηκαν απ' τον προμηθευτή τους και ότι δεν μπορούν να ελέγχουν μία-μία τις μπαταρίες. Ελπίζω αυτό να αρκεί ως απάντηση.
Έτσι έπραξε εσυ.  
Ο προηγούμενος? ο εμόμενος? 
Δεν είμαστε ηλεκτρολόγοι για να μπορούμε να κρίνουμε αν μια μπαταρία είναι μαϊμου, αν είναι ληγμένη, η απλα ελλατωματική.  και επειδή ο καθένας έχει φωνή εδω μέσα είναι κρίμα να βγει το όνομα ενος καταστήματος επειδή κάποιος πάνω στην αγανάκτηση "φωνάξει μαϊμού".

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #8696 στις: Ιανουαρίου 23, 2022, 18:14 »
Ο καθένας μπορεί να φωνάξει μαϊμού, ο καθένας μπορεί να γράψει ότι νομίζει σωστό ή ακόμη κι ότι του κατέβει.
Σε ακραίες φωνές, μπορεί να κολλήσει το θαυματουργό "άποψή μου" και καθάρισε.
Επειδή δεν γίνεται να μπουν κανόνες και επειδή πρέπει ο καθένας να γράφει την άποψή του, υπάρχει η κοινή λογική να δώσει λύση και σε αυτό το πρόβλημα.
Χρησιμοποιούμε το mod όπως όλες τις υπόλοιπες συσκευές με επαναφορτιζόμενες μπαταρίες.
Όταν το αγοράσουμε ζητάμε να μας βάλουν μπαταρία, όταν αδειάσει το φορτίζουμε όπως κάνουμε χρόνια τώρα με το κινητό τηλέφωνο, όταν πέσει η αυτονομία αλλά κατά τα λοιπά το mod είναι καλό, πηγαίνουμε στο κατάστημα και ζητάμε να μας αλλάξουν μπαταρία, όπως κάνουμε χρόνια τώρα με το κινητό.
Αν θέλουμε να ασχοληθούμε με μπαταρίες, οφείλουμε να έχουμε ηλεκτρολογικές γνώσεις και όχι απόψεις.
Κανείς δεν οδηγεί αυτοκίνητο με απόψεις, κανείς δεν μαγειρεύει φαγητό με απόψεις, κανείς δεν εργάζεται επί πληρωμή με απόψεις.

Αποσυνδεδεμένος Olga68

  • **
  • 223
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #8697 στις: Ιανουαρίου 23, 2022, 20:35 »
Έτσι έπραξε εσυ.  
Ο προηγούμενος? ο εμόμενος?
Δεν είμαστε ηλεκτρολόγοι για να μπορούμε να κρίνουμε αν μια μπαταρία είναι μαϊμου, αν είναι ληγμένη, η απλα ελλατωματική.  και επειδή ο καθένας έχει φωνή εδω μέσα είναι κρίμα να βγει το όνομα ενος καταστήματος επειδή κάποιος πάνω στην αγανάκτηση "φωνάξει μαϊμού".
Ο προηγούμενος και ο επόμενος ας μπουν να γράψουν τις εντυπώσεις τους, αυτός είναι και ο λόγος ύπαρξης των fora.

Ο καθένας μπορεί να φωνάξει μαϊμού, ο καθένας μπορεί να γράψει ότι νομίζει σωστό ή ακόμη κι ότι του κατέβει.
Σε ακραίες φωνές, μπορεί να κολλήσει το θαυματουργό "άποψή μου" και καθάρισε.
Επειδή δεν γίνεται να μπουν κανόνες και επειδή πρέπει ο καθένας να γράφει την άποψή του, υπάρχει η κοινή λογική να δώσει λύση και σε αυτό το πρόβλημα.
Χρησιμοποιούμε το mod όπως όλες τις υπόλοιπες συσκευές με επαναφορτιζόμενες μπαταρίες.
Όταν το αγοράσουμε ζητάμε να μας βάλουν μπαταρία, όταν αδειάσει το φορτίζουμε όπως κάνουμε χρόνια τώρα με το κινητό τηλέφωνο, όταν πέσει η αυτονομία αλλά κατά τα λοιπά το mod είναι καλό, πηγαίνουμε στο κατάστημα και ζητάμε να μας αλλάξουν μπαταρία, όπως κάνουμε χρόνια τώρα με το κινητό.
Αν θέλουμε να ασχοληθούμε με μπαταρίες, οφείλουμε να έχουμε ηλεκτρολογικές γνώσεις και όχι απόψεις.
Κανείς δεν οδηγεί αυτοκίνητο με απόψεις, κανείς δεν μαγειρεύει φαγητό με απόψεις, κανείς δεν εργάζεται επί πληρωμή με απόψεις.
Στα περί απόψεων, γνώσεων και των λοιπών που αναφέρεις δεν πρόκειται να πω κάτι, δεν πρόκειται να μπω στην διαδικασία, με έχει καλύψει ο Dirty Harry προ δεκαετιών.
Ως καταναλωτής όμως και εφ' όσον έχω γραπτή επικοινωνία και με τα 2 καταστήματα που αποδέχθηκαν ότι αυτό που πλήρωσα δεν ήταν αυτό που παρέλαβα, ότι αυτό που αγόρασα δεν είναι αυτό που φαίνεται στην σελίδα και στο στοιχείο πώλησης (εν προκειμένω δελτίο παραγγελίας), τότε έχω κάθε δικαίωμα να ενημερώσω. Όπως επίσης μπορώ και να μην ενημερώσω και μάλλον έτσι θα πράττω στο μέλλον καθώς, με τον μανδύα του ειδικού τον οποίο δεν αμφισβητώ καθόλου, νομίζετε ότι η γνώμη σας υπερισχύει της γνώμης του χρήστη, αγοραστή και καταναλωτή.
Επιπλέον, το παράδειγμα που αναφέρεις είναι εντελώς άκυρο και δεν ισχύει στην περίπτωση μου. Εγώ μπαταρία αγόρασα, όχι το mod και "όταν αδειάσει το φορτίζουμε όπως κάνουμε χρόνια τώρα με το κινητό τηλέφωνο, όταν πέσει η αυτονομία αλλά κατά τα λοιπά το mod είναι καλό, πηγαίνουμε στο κατάστημα και ζητάμε να μας αλλάξουν μπαταρία, όπως κάνουμε χρόνια τώρα με το κινητό". Όταν εσύ αγοράζεις ένα σπίτι και το πληρώνεις, έχεις κάποιες απαιτήσεις, χωρίς να είσαι αρχιτέκτονας ή πολιτικός μηχανικός. Νομίζω. Αν θέλεις να σου τα εξηγήσω και με νομικούς όρους για την σύμβαση μεταξύ προμηθευτή και αγοραστή, τα δικαιώματα των δύο πλευρών και το δικαίωμα στην υπαναχώρηση, πες μου.  

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #8698 στις: Ιανουαρίου 23, 2022, 22:32 »
[member=23087]Olga68[/member]

Προς τι το μίσος και ο αλληλοσπαραγμός;
Δεν γνωρίζω την δική σου περίπτωση με τα καταστήματα και δεν αναφέρομαι σε κανενός την περίπτωση.

Αυτό που γράφω είναι ότι αν θέλεις να είσαι σίγουρος για την πρίζα, δεν θα πάρεις το κατσαβίδι και θα αρχίσεις να την σκαλίζεις. Αν θέλεις να παίξεις με πρίζα πρέπει να έχεις ηλεκτρολογικές γνώσεις.
Αν κάποιος σου πει μην σκαλίζεις πρίζα αν δεν έχεις γνώση, σε προσβάλει; Θα αρχίσεις να του εξηγείς με νομικούς όρους την σύμβαση; Πρέπει όλοι να γνωρίζουμε τα πάντα;

Για να μπορούν όλοι να λένε την άποψή τους χωρίς φόβο, χωρίς πάθος και χωρίς περιορισμούς, πρέπει όσοι διαβάζουν να έχουν κοινή λογική. Το "πρέπει" όχι ως υποχρέωση, αλλά ως προϋπόθεση ώστε να γράφουν όλοι (άσχετοι και σχετικοί, γνώστες και αδιάφοροι, πεπειραμένοι και τουρίστες) για τα πάντα, χωρίς να δημιουργούνται εντάσεις και τσακωμοί. Επίσης όταν κάποιος δηλώνει σχετικός ή άσχετος, δεν είναι συμβόλαιο.

Με λίγα λόγια αυτό που έγραψα είναι το αντίθετο ακριβώς από την επίθεσή σου στην άποψη που εξέφρασα.
Θεωρώ την επίθεση άσχετη με το μήνυμά μου ή κακή ανάγνωσή του.
Όσο με αφορά, θα παρακαλούσα να μην κάνεις χαρακτηρισμούς, είναι μεγάλη αγένεια. Δεν σου επιτρέπω να μου φορέσεις μανδύα σχετικού ή άσχετου, ούτε έχω δηλώσει ποτέ και πουθενά ότι είμαι ειδικός για να δικαιούσαι να με ντύσεις.
Μην εφευρίσκεις αντίπαλα στρατόπεδα ειδικών-χρηστών ή όποια άλλα. Όσοι διαβάζουν και δεν χρησιμοποιούν την κοινή λογική τους, θα αρχίσουν να πυροβολούν προς διάφορες κατευθύνσεις. 

Αποσυνδεδεμένος Olga68

  • **
  • 223
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #8699 στις: Ιανουαρίου 23, 2022, 22:54 »
Κανένα μίσος και κανένας αλληλοσπαραγμός.

Δεν έκανα καμία επίθεση και κανέναν χαρακτηρισμό. Αν το θεωρείς ως επίθεση είναι γιατί εξέλαβες ως επιθετικό τον τρόπο που εσύ ο ίδιος έγραψες καθώς απάντησα στο ίδιο ακριβώς ύφος και τόνο. Αν βρήκες κάποιον χαρακτηρισμό σου ζητώ συγγνώμη αλλά θα ήθελα και να μου τον δείξεις γιατί εγώ δεν βλέπω κάτι.

Έγραψα κάτι ως καταναλωτής, μίλησα για συγκεκριμένα καταστήματα γιατί προφανώς μπορώ να αποδείξω τα γραφόμενά μου και διαβάζω για μοντ και διάγνωση αυτονομίας κλπ, που όλοι ξέρουμε (α) ότι δεν έχουν σχέση με αυτά που έγραψα καθώς μίλησα για αγορά μπαταρίας και μόνο μπαταρίας, (β) για ηλεκτρολογικές γνώσεις επειδή αγόρασα μία μπαταρία! Δηλαδή, ως καταναλωτής, θα πρέπει αν θέλω air condition να έχω γνώσεις ψυκτικού, το έμαθα κι αυτό σήμερα.

Τελοσπάντων, εγώ αποχωρώ απ' το παρόν νήμα για να γράφουν μόνο όσοι έχουν ηλεκτρολογικές γνώσεις, δεν θα γράφω ούτε στο νήμα για τις νικοτίνες (καθώς δεν είμαι χημικός), θα αρκεστώ μόνο στις εντυπώσεις για αγορές από ηλεκτρονικά καταστήματα, τις αγγελίες και στις παρουσιάσεις (μόνο ανάγνωση, δεν έχω τεχνικές γνώσεις).

Over and out, σας αφήνω να μιλάτε οι ειδικοί.    

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1457 171812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 04, 2024, 22:46
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276048 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9338 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42939 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558372 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182363 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9391 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364