vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

236 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, lagoudakis, Jorge, FaniFox, antre, Micha3L, nXtLs, th3ofilos

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4200 στις: Ιουλίου 17, 2017, 09:29 »
siren 22 gta

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4201 στις: Ιουλίου 17, 2017, 10:05 »
ναι ....πειτε τωρα καμια τριανταρια ατμοποιητες πάλι ....
προτάσεις...
1. αλλαξε συρμα (μαρκα κλπ)
2. αλλαξε βαμβακι
3. κοψε το βαμβακι κοντο ή να ακουμπαει λιγο στο ντεκ και διπλωμα απο κατω
4. δοκιμασε αλλο υγρο
5. πλυνε τον καλα
6.στεγνωσε τον καλα
7. πουλα τον

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4202 στις: Ιουλίου 17, 2017, 11:21 »
Κάθε που βλέπω νέο μήνυμα για τον doggy, λέω τι πάλι :eyesplash: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4203 στις: Ιουλίου 17, 2017, 12:06 »
Είχα 2 SJMY. Τον ένα τον χάρισα και τον άλλο θα τον φυλάξω αν βρώ κάποιο diy υγρό με ελάχιστο άρωμα ώστε να μη χρωματίζεται εύκολα.
Κρίμα γιατί ο ατμοποιητής έχει όσα ήθελα: Μικρό μέγεθος, λίγα κομμάτια, αντοχή, μηδενικές διαρροές και συμπαθητική γεύση.
Πάμε γι άλλα (skyline, hussar)...

Αποσυνδεδεμένος panoss1972

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4204 στις: Ιουλίου 17, 2017, 12:34 »
Ακόμη και υπερτροφοδοσία να έχεις θα άτμιζε κανονικά! Απλά θα είχες "γουργουρητό" γιατί θα έτρεχε υγρό στην εισαγωγή αέρα (όπως λες ότι κάνει).
Αν πάλι είχε τόσο πολύ "πλημμύρα" υγρού 1. θα έτρεχε δεν θα έσταζε απλώς από τον αέρα Επίσης θα "έπεφτε" τρελά το υγρό στο τανκ (που δεν αναφέρεις κάτι) και θα ρουφούσες και υγρό στο στόμα! Για να συμβεί όμως τέτοια πλημμύρα σημαίνει ότι από κάπου παίρνει αέρα! Δες το δαχτυλίδι ψηλά στο τανκ αν είναι σφιγμένο καλά με την καμπάνα!
Δεν ήξερα ότι και με υπερτροφοδοσία θα άτμιζε κανονικά!
Νόμιζα ότι με υπερτροφοδοσία, ο χώρος του ντεκ (εκεί που είναι η αντίσταση) πλημμυρίζει με υγρό οπότε η αντίσταση κολυμπάει στο υγρό, οπότε δεν μπορεί να παράξει ατμό.
Μάλλον λάθος το σκέφτομαι.
Παράθεση
Το μικρό ορίνγκ στην καμινάδα υπάρχει; είναι σφιχτά βιδωμένη η καμπάνα με τον δακτύλιο (εκεί που μπαίνει το ντριπ τιπ) ώστε να μην περιστρέφεται σε σχέση με το τανκ; μήπως έχει ραγίσει το τανκ;
Παράθεση
Μάλλον στραβοβιδώνεις το τανκ panoss1972.
Όχι βρε, δεν είμαι τόσο στραβοχέρης να μην καταλάβαινα αν τον στραβοβίδωνα :)). Γενικώς στα μηχανικά είμαι καλός.
Σωστά τον είχα βιδωμένο.
Παράθεση
μαν βάλε το επάνω σε ένα mod. αν είναι δυνατον
GnF το mod είναι ένα τροφοδοτικό. Δεν υπάρχει διαφορά.
Μάλλον υπάρχει, γιατί το τροφοδοτικό έχει άφθονη ενέργεια, ενώ το mod θέλει κάθε λίγο 'γέμισμα'.
Το έχω συνδεδεμένο με την πετρελαιοπηγή δηλαδή, και μου λές να το αποσυνδέσω και να το συνδέσω με ένα μπιτονάκι :)).

Ετυμηγορία (2 τα λάθη μου, σας έχω και συνημμένη εικόνα για να συνενοούμαστε για τις ονομασίες των εξαρτημάτων  :)) ):
- είχε ξεβιδώσει η καμπάνα!!!! (όταν τον πρωτοέστησα, είχα βάλει πολύ βαμβάκι. Έτσι όταν ξεβίδωνα το ντεκ, ξεβιδωνότανε και η καμπάνα...ενώ εγώ νόμιζα ότι ήταν βιδωμένη, αφού την είχα βιδώσει όταν τον πρωτοσυναρμολόγησα, αλλά όχι σφιχτά)
- πυκνό - 'σφιχτό' βαμβάκι. Νομίζω ότι ήτανε σφιχτό μέχρι χτες που το άλλαξα, και αυτό δημιουργούσε προβλήματα.

Έσφιξα λοιπόν την καμπάνα, τα βίδωσα όλα και...απόλαυσα 30 ατελείωτες φανταστικές τζούρες... :))...χάθηκα μέσα στην ομίχλη... Έκανα 30 για να βεβαιωθώ ότι μπορεί ασταμάτητα να δουλεύει χωρίς προβλήματα.
Δουλεύει τέλεια! (φτου να μην τον βασκάνω!!)
Παιδιά σας ευχαριστώ για τη βοήθεια και την υπομονή σας!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 17, 2017, 13:03 από panoss1972 »

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4205 στις: Ιουλίου 17, 2017, 12:59 »
Μπράβο Πάνο. Τελικά έπαιρνε αέρα από πάνω επειδή δεν ήταν σφιγμένη η καμπάνα. Σφίξτε καλά (όχι πένσα!! με χέρι και ένα κέρμα στις εγκοπές της) και δεν θα έχεις πρόβλημα! ;)

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4206 στις: Ιουλίου 17, 2017, 16:57 »
Ευτυχώς λύθηκε το θέμα ....... κι εγώ που πίστεψα για μια στιγμή ότι θα θέλει σφίξιμο η καμπάνα.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4207 στις: Ιουλίου 17, 2017, 21:13 »
φτουυυυυυυυυ,δεν θα τον πουληση.ΦΤΟΥΥΥΥΥΥΥ.
Παντος μπραβο που βρηκες λυση

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4208 στις: Ιουλίου 17, 2017, 22:47 »
επειδή ο sxk παρέδωσε πνεύμα από δικιά μου βλακεία , αυτός ο κλώνος είναι καλός   https://vapormania.gr/Doggy-Style

Αποσυνδεδεμένος RocknTroll

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4209 στις: Ιουλίου 18, 2017, 01:48 »
Χαιρετώ την ομάδα, 1 μήνα στο Η.Τ. και είπα να ασχοληθώ απο νωρίς με επισκευάσιμο. Πήρα τον κλώνο της Tobeco και έγινε κατευθείαν καθημερινός (to kit είχε melo III που πήγε συρτάρι)...
Γενικά πιάνουν τα χέρια μου και δέν έχω θέμα στο στήσιμο, αλλά έκανα παρτσακλιά και χάλασα τις βόλτες απο μία βίδα :tongue_smilie: , με αποτέλεσμα να μήν σφίγγει καλά. Παρ'όλα αυτά δουλεύει κανονικά (μα τόσο απροβλημάτιστος!). Λέτε να έχω θέμα;

Υ.Γ. έχω δοκιμάσει διάφορα στησίματα, αλλα αυτό που μου κάθεται καλύτερα είναι 1.4ohm, ανοιχτές σπείρες σε 2.5 πυρήνα με σύρμα 0.25mm


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4210 στις: Ιουλίου 18, 2017, 01:59 »
επειδή ο sxk παρέδωσε πνεύμα από δικιά μου βλακεία , αυτός ο κλώνος είναι καλός   https://vapormania.gr/Doggy-Style
Δεν έχει αναφερθεί κάτι αρνητικό για τον συγκεκριμένο κλώνο.

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4211 στις: Ιουλίου 18, 2017, 07:32 »
Χαιρετώ την ομάδα, 1 μήνα στο Η.Τ. και είπα να ασχοληθώ απο νωρίς με επισκευάσιμο. Πήρα τον κλώνο της Tobeco και έγινε κατευθείαν καθημερινός (to kit είχε melo III που πήγε συρτάρι)...
Γενικά πιάνουν τα χέρια μου και δέν έχω θέμα στο στήσιμο, αλλά έκανα παρτσακλιά και χάλασα τις βόλτες απο μία βίδα :tongue_smilie: , με αποτέλεσμα να μήν σφίγγει καλά. Παρ'όλα αυτά δουλεύει κανονικά (μα τόσο απροβλημάτιστος!). Λέτε να έχω θέμα;

Υ.Γ. έχω δοκιμάσει διάφορα στησίματα, αλλα αυτό που μου κάθεται καλύτερα είναι 1.4ohm, ανοιχτές σπείρες σε 2.5 πυρήνα με σύρμα 0.25mm
Καλημέρα φίλε μου επειδή κατα κανόνα χαλάνε οι βίδες (τουλάχιστον πρώτα) και όχι οι σπείρες στο σπείρωμα της βάσης επειδή είναι (κατα κανόνα πάλι) μαλακότερο υλικό.  Αυτό το έργο το έχω δεί εγώ στους δικούς μου δυο φορές (με πρώτα από όλα τον κλώνο kfl+ που ξεκίνησα). Οπότε δεν έχεις παρά να αλλάξεις βίδες και το πιθανότερο δεν θαχεις πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος panoss1972

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4212 στις: Ιουλίου 18, 2017, 10:28 »
Τελικά δεν λύθηκε, μάλλον μισο-λύθηκε το πρόβλημά μου:
χτες το βράδυ λέω ας κάνω καμιά τελευταία τζούρα πριν πάω για ύπνο, 'έτσι μαμάτο που τον έφτιαξα'... ::)
Αλλά...άλλαι αι βουλαί του doggy...
Ρουφάω μια...δυο...στην τρίτη γουργουρητό(κατά το ρούφηγμα)...μηδέν ατμός...και λίγο υγρό βγαίνει από την είσοδο του αέρα... :eyesplash:
:angry_orange: τον λύνω μπας και ξεβιδώθηκε πάλι η καμπάνα, αλλά όχι, ήταν οκ...
Τον ξαναδένω, πέφτω για ύπνο και τον δοκιμάζω σήμερα το πρωί.
Δουλεύει οκ, προς το παρόν, μέχρι να ξανασυμβεί.
Ή θα πρέπει να βάλω μια μικροκάμερα μέσα στον doggy να δω τι στο διά :angry_orange: λο συμβαίνει, ή απλά όταν συμβαίνει θα τον αφήνω για λίγες ώρες να 'συνέλθει'...
Μιας και δεν έχω μικροκάμερα, θα κάνω το δεύτερο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 18, 2017, 10:38 από panoss1972 »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4213 στις: Ιουλίου 18, 2017, 10:40 »
Βγάλε τον doggy από το μοντάκι (ή όπως αλλιώς ονομάζεις την συσκευή αυτή που χρησιμοποιείς...), γύρνα τον ανάποδα (το drip tip να κοιτάει το πάτωμα δηλαδή) και φύσα μερικές φορές. Καλό είναι να βάλεις και μια χαρτοπετσέτα μπροστά στην τρύπα του αέρα γιατί θα βγει πολύ πράγμα! Μετά μπορείς και να τον τινάξεις μερικές φορές σαν θερμόμετρο. Ο doggy το χρειάζεται αυτό κάθε τόσο γιατί μαζεύει πολλούς υγροποιημένους ατμούς στο airflow.Εγώ το κάνω κάθε φορά που αναπληρώνω... :)


Αποσυνδεδεμένος panoss1972

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #4214 στις: Ιουλίου 18, 2017, 10:48 »
Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω όταν αναπληρώσω.
Όταν λες στο airflow υποθέτω εννοείς τη διαδρομή του αέρα στο deck, από την τρύπα εισόδου ως την αντίσταση;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278343 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:29
από Antiprosopos
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 22 12614 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:34
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63780 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3881 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172919 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9620 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem