vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

83 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, camber, lounik, bloodlessz, Doubt, Milarepa, manoslykos

Twitter

Κλώνοι του Doggystyle 2K16

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1545 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 01:49 »
Και γω στήνω σε 1,5 λόγω προβλημάτων τροφοδοσίας που είχα σε 2 και όντως μου φαίνεται καλύτερη η γεύση. Μάλλον αυτό όμως δίνει την καλύτερη γεύση, η καλύτερη τροφοδοσία. Όλα αυτά με κοτομπεικον...

Sent from my SM-N920C using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1546 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 15:09 »
Μετά από μια βδομάδα σχεδόν με τον sjmy και σχεδόν τον τριπλάσιο χρόνο με τον sxk, ας πω κι εγώ δυό λόγια.
1) Εκτός από τη διαφορά στην τρυπούλα του αέρα, υπάρχει μια ακόμα μικρή διαφορά στο δαχτυλίδι που κρατάει την καμπάνα στο τανκ και νομίζω δεν έχει αναφερθεί ( διορθώστε με ). Στον sxk είναι λίιιιιγο πιο ψηλό και λίιιιγο πιο φαρδύ στον πάτο, το επίπεδο μέρος. Επίσης σε μένα τουλάχιστον στον sxk ήταν τοποθετημένο ανάποδα, μετά από μέρες το κατάλαβα βλέποντας εδώ τις σχετικές φώτο. ( Γεια σου ρε Κινέζε :tongue_smilie: )΄Ισως γι αυτό ήταν και σε μένα "κολλημένο" στην αρχή αλλά τελικά βγήκε μόνο του με τη χρήση.
2) Τη διαφορά στη τζούρα δεν τη λες τεράστια αλλά για μένα δεν είναι αμελητέα πάντως. Στον sxk έχω μόνιμα ανοιχτό τον αέρα ενώ στον sjmy τον κλείνω λίγο, όχι τελείως.
3) Ο sjmy "δείχνει" μισό κλικ πιο ποιοτικός αλλά οκ μη φανταστεί κανείς και τίποτα δραματικές διαφορές.
Στη πράξη τώρα :
Και οι δύο αποτελούν πλέον τους βασικούς καθημερινούς ατμοποιητές έχοντας αφήσει για λίγο στην άκρη τον κλώνο του Cloud. Το λέω επειδή έχουν ξαναγίνει αναφορές και εξηγούμαι για να μην παρεξηγούμαι .
Ναι, θεωρώ ότι ο Cloud έχει ένα κλικ πιο smooth άτμισμα, προσφέροντας πιο παχύ ατμό και καλύτερη ίσως ισορροπία γεύσεων.
Παρόλα αυτά ο σκυλάκος είναι η χαρά του άσχετου, του αρχάριου, του άχρηστου, του βιαστικού και του τεμπέλη ;D
Η τοποθέτηση της αντίστασης είναι κλασικά εύκολη αλλα ρε παιδιά στο βαμβάκωμα πραγματικά κάνεις ότι σου κατέβει χωρίς τραγικά αποτελέσματα. Είτε στουμπώσω το βαμβάκι, είτε βάλω λίγο, είτε μακρύ, είτε κοντό, ούτε διαροές ούτε καμένα, απλά μια διαφορά στην απόδοση, οκ λογικό. ( Εννοείται χωρίς να το παρακάνεις υπερβολικά )
Και όλα αυτά χωρίς να η ατμιστική εμπειρία να υποβιβάζεται, τουλάχιστον σοβαρά.
Επίσης το γέμισμα από κάτω ενώ το φοβόμουν, τελικά με έχει βολέψει προσωπικά αφού μπορώ και γεμίζω ακόμα και χύμα από γυάλινα πχ μπουκαλάκια, με τον κουβά που λέμε. Συν ότι μπορείς να ανοίγεις χωρίς να αδειάζεις υγρά για να ελέγξεις το στήσιμο σου. Εξάλλου δε θα ανοίξεις και πολλές φορές τη μέρα για να γεμίσεις καθώς η κατανάλωσή του είναι στα χαμηλά επίπεδα και εδώ είναι ένα ακόμα σημαντικό πλεονέκτημα. Ε το να έχω το 80-90 % της "εμπειρίας" του cloud με ακόμα πιο έυκολο και γρήγορο τρόπο, εμένα μου αρκεί :thumpup:
Στήνεις εύκολα, γεμίζεις γρήγορα, ατμίζεις καλά και οικονομικά, τι άλλο να ζητήσει κανείς ;
( οκ, ένα γυάλινο τανκ για τα όξινα αλλά δε γίνεται για τεχνικούς λόγους )

ΥΓ 1 : Δε χρειάζεται να σφίγγουμε το τανκ, το έχουμε πει, αρκεί να τερματίσει, διαρροές δεν έχει ο μικρός.
ΥΓ 2 : Μου βάλατε μπρίζες για 1,5άρη πυρήνα... ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2017, 15:41 από CaptainMorgan »

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1547 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 17:18 »
επιβεβαιωνω και εγω με 1,5 πυρηνα ε ξαι ρε τι κο ς :thumpup:
το βαμβακι ειναι υπεραρκετο

40αρι κανθαλ
7 σπειρες ελαχιστα ανοιχτες
στο μηχανικο...

υγ. ο ατμοποιητης/κλωνος δεν κανει κιχ πουθενα...
ουτε κολλαει το τανκ, ουτε μαγκωνει οριγκακια (δεν χρειαζεται να βγει το δαχτυλιδι απλα), διαρροες :bye:
,καταναλωση ελαχιστη, μικρος (οχι δεν ντρεπομαι που το εχω μικρο :tongue_smilie:), χωρητικοτητα...
λιγο θορυβο κανει αλλα νταξει.
μια τρυπα αερα αλλο ενα και ως εκει.
ως αναφορα την γευση καπου χανει και καπου κερδιζει, οπως ολοι αλλωστε


Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1548 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 17:31 »
Κάτοχος και εγώ ενός Doggystyle SJMY εδώ και δύο εβδομάδες. Μερικές εντυπώσεις, εννοείται καθαρά προσωπικές.

Γεύση : Μισό σκαλί πάνω από τον κλώνο  Cloud One, ένα σκαλί κάτω με αυθεντικό Phenomenon Lite.

Στήσιμο, ευκολία χρήσης : Μακράν ο πιο εύκολος, ειδικά σε σχέση με τον Phenomenon.

Στα θετικά του επίσης, τα ελάχιστα κομμάτια του, το μικρό του μέγεθος και την ικανοποιητικοτατη χωρητικότητα του.

Λόγω της απλότητας του και της πολύ καλής over all απόδοσης, έχει γίνει ο βασικός μου πλάι στη πάντα ετοιμοπολεμη Φαινια.
Νομίζω πως οι νέοι στους επισκευασμους τσιγαρισιους ατμοποιητες βρήκαν τον αντικαταστατη του KFL +.
Και αυτό από μόνο του λέει πολλά θαρρώ.

Sent from Icecrown Citadel


Αποσυνδεδεμένος VOLTEROS

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1549 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 17:36 »
σε 1,5 πυρήνα τι σύρμα βάζετε και πόσα ωμ βγαίνει ?????

Αποσυνδεδεμένος VOLTEROS

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1550 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 17:39 »
νομίζω οτι το 40αρι που λεει ο antonelos ποιο πάνω δυσκολα θα κάτσει σε αυτόν τον πυρήνα θα έχει την τάση να ανοίξει 

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1551 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 17:39 »
0,64ωμ διαβαζει το vtc, με 26γκα κανθαλ και 7 σπειρες
δεν υπαρχει καμια ταση να ανοιξει φιλε μου

την επομενη θα κανω μια σπειρα ακομα :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1552 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 17:40 »
Η διάμετρος του πυρήνα όσο περνάνε οι σελίδες πέφτει όλο και περισσότερο. Σε καμιά 50αρια ποστ δε θα χρειαζόμαστε καθόλου βαμβάκι και θα μαμάει η γεύση. :))

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1553 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 18:10 »
να πω λοιπον κ εγω τη γνωμη μου (μη χασω) για το σκυλο μιας κ ειμαι κατοχος του εδω κ τρεις μερες.
να πω οτι εχω αυτην τη στιγμη κλωνο kayfun v3 plus,cloudone,fodi κσι erlprinz.
ειναι ο μονος που μου δινει απολυτη βεβαιοτητα στεγανοτητας.ειναι ο πιο ευκολος στο στησιμο και ο πιο διακριτικος  ισως.σε σχεση με τους υπολοιπους υπολειπεται σε χτυπημα απο τους ερλπρινζ φοντα και kayfun.στα ιδια επιπεδα με cloudone.
ως προς τη γευση μπαινουμε σε απολυτα υποκειμενικα χωραφια οπως εχει χιλιοειπωθει.ειμαι τελειως ακαταλληλος να συγκρινω καθως στα υγρα μου βαζω πολυ λιγο αρωμα και γενικα δεν νοιωθω τοσο λεπτομερης αναλυτης οπως ορισμενοι σομελιεδες συμφορουμιτες που κανουν αξιοθαυμαστες κριτικες.
νομιζω λοιπον οτι υπολειπεται ελαφρα σε σχεση με τους προαναφερθεντες.
ενα αλλο που εχω διαπιστωσει ειναι οτι εχει αρκετα ξηρη τζουρα σε σχεση με τους υπολοιπους.δεν ξερω αν εχει αναφερθει ξανα σαν κριτηριο.λεω κ εγω τις τρελες μου.
απο ντουμανι ειναι μια χαρα.καπου στο μεσο ορο.δεν εχω τρελες απαιτησεις ντουμανιου βεβαια.δεν ειναι κουφιο ντουμανι σαν του ερλπρινζ αλλα ουτε το κοβεις κ με το μαχαιρι.απο τους προαναφερθεντες ατμο ισως μονο ο cloud να εχει πιο πλουσιο ντουμανι.
να πω οτι τον προτεινω λοιπον ανεπιφυλακτα σε οποιονδηποτε αρχαριο θελει να ασχοληθει με επισκευασιμο.επισης να πω οτι εμενα προσωπικα με εσωσε γιατι με ολους εχει τυχει να κανουν διαρροες(εννοειται απο δικα μου αθλια στησιματα).με αυτον νοιωθω πως οτι και να κανω δεν παιζει το σεναριο διαρροης.οπότε όποτε θελω να βγω ειναι πρωτη επιλογη με διαφορα.
αυτα. ;)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1554 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 18:44 »
Πολύ σωστά αναφέρθηκες σε "ξηρή" τζούρα. Είναι γεγονός...

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1555 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 18:53 »
για αυτό άλλα αρώματα τα βοηθάει να αναδειχτούν (ξηροκάρπια, πιραζίνες, καπνικά κλπ) ενω άλλα, με πιο πτητικά χαρακτηριστικά τα αλλάζει ισως προς το χειρώτερο....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2017, 22:13 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1556 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 19:38 »
Με λιγη καραμελα που βαζω εγω παντως, την νοιωθω οντως ξηρη την τζουρα.......ισως φταιει και η σκετη VG που κανω βεβαια. Παντως ψαχνω το νερο εναγωνιως μετα απο καμμια δεκαρια τζουρες  :(

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1557 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 19:59 »
Κι εγώ σκέτη βιτζί κάνω και τη βρίσκω ξηρή. Πού να έκανα 50-50. Τσουγκράνα...

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1558 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 21:31 »
Δε ξερω πως το εννοειτε το "ξηρη" παντως η VG ειναι η κυριως υπευθυνη για την ξηροστομια και την επιθυμια για νερο, οχι η PG. Οποτε λιγοτερη VG, λιγοτερη και η αναγκη για ενυδατωση ;)
(Off topic) :-[

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Κλώνοι του Doggystyle 2K16
« Απάντηση #1559 στις: Ιανουαρίου 22, 2017, 21:45 »
καθολου οφτοπικ.ειναι κατι που δεν ηξερα.μπορει να φταινε τα υγρα.μην κατηγορουμε αδικα τον ατμο.καθε πληροφορια χρησιμη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499418 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20902 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109372 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180754 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy