vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2910 στις: Μαΐου 03, 2014, 16:33 »
Καλησπερα ρε παιδια.
Μπορει να μου πει καποιος αν τα ετοιμα flavour art του αρεσαν?Γιατι δε μου αρεσει τιποτα απο ετοιμα υγρα?
Δεν τα εχω δοκιμασει ολα αλλα καποια φρουτενια και γλυκα(καπνικα δε θελω) δε μου αρεσαν.
Tι bdc τι σε bcc τι σε απλη μπαταρια τι σε mod εχω δοκιμασει αλλα τιποτα.Ειδικα σε bcc ειναι τοσο ασχημη η γευση που μου βγαζει λες και καπνιζω το air wick του σπιτιου μου.
Νιωθω λες και ειμαι περιεργος δε ξερω.
Το θεμα ειναι οτι θελω μονο vg.
Παρακαλω τα φωτα σας γιατι εχω ξενερωσει,ατμιζω καποια fa τωρα γιατι δεν εχω αλλα και μου ερχετε να το πεταξω το mod απο το μπαλκονι,
τωρα εχω βαλει μεσα ενα mad mix.
Yπαρχει καποια αλλη προταση μονο με vg?Η αλλης εταιριας εστω?

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2911 στις: Μαΐου 03, 2014, 16:47 »
Να αγοράσεις το Nocciola από FA και θα με θυμηθείς. Εγώ το φτιάχνω DIY. Δοκίμασε να το φτιάξεις μόνος σου με άρωμα και βάσεις. 12 σταγόνες στα 10μλ. Δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που να μην του αρέσει το συγκεκριμένο άρωμα, απο τη συγκεκριμένη εταιρεία μιλάμε πάντα.  Εγγύηση...  ;)

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2912 στις: Μαΐου 03, 2014, 16:55 »
Φιλε απο τα diy υγρα ξερω θεωρητικα τ πρεπει να κανεις αλλα πρακτικα δεν εχω κανει κατι.
Απο θεμα οικονομιας τα diy ειναι πιο ακριβα απο τα ετοιμα?
Επισης αν θελω να δοκιμασω να φτιαξω,τι χρειαζεται να αγορασω?Σκετη βαση 100 ml,αρωματα και θελει κατι αλλο?Τις σταγονες με τι τις μετραω?



Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2913 στις: Μαΐου 03, 2014, 16:58 »
Τα diy ειναι σαφως πιο οικονομκα απο τα ετοιμα υγρα (εκτος κι αν ατμιζεις με 30mg/ml νικοτινη).
Θα χρειαστεις βασεις PG και VG, νικοτινουχες και μη, αναλογως με το τι υγρο θες να φτιαξεις, τι αναλογια να εχει δηλαδη σε PG/VG και ποση νικοτινη.
Μπορει να χρειαστεις wfi για αραιωση της βασης σου, καθως και αρωμα.
Για να μετρας τα ml μπορεις να παρεις μια συριγγα για μικρες ποσοτητες κι ενα δοσομετρητη υγρων για μεγαλυτερες.

Διαβασε εδω κι εδω για περισσοτερες πληροφοριες.

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2914 στις: Μαΐου 03, 2014, 19:42 »
Φιλε απο τα diy υγρα ξερω θεωρητικα τ πρεπει να κανεις αλλα πρακτικα δεν εχω κανει κατι.
Απο θεμα οικονομιας τα diy ειναι πιο ακριβα απο τα ετοιμα?
Επισης αν θελω να δοκιμασω να φτιαξω,τι χρειαζεται να αγορασω?Σκετη βαση 100 ml,αρωματα και θελει κατι αλλο?Τις σταγονες με τι τις μετραω?

Εξαρταται τι βαση αγοραζεις και τι αρωματα για να κανεις μια σωστη συγκριση..

Αποσυνδεδεμένος soctap

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2915 στις: Μαΐου 05, 2014, 00:59 »
Το Nocciola δεν υπαρχει στα ελληνικα καταστηματα νομιζω.

Αποσυνδεδεμένος Pydnaios

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2916 στις: Μαΐου 05, 2014, 01:29 »
Nocciola είναι το φουντούκι και υπάρχει σε πολλά καταστήματα  ;)

Κι εγώ μία ερώτηση, ποιά η διαφορά του caramel από το butterscotch?
 

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2917 στις: Μαΐου 05, 2014, 01:45 »
Να αγοράσεις το Nocciola από FA και θα με θυμηθείς. Εγώ το φτιάχνω DIY. Δοκίμασε να το φτιάξεις μόνος σου με άρωμα και βάσεις. 12 σταγόνες στα 10μλ. Δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που να μην του αρέσει το συγκεκριμένο άρωμα, απο τη συγκεκριμένη εταιρεία μιλάμε πάντα.  Εγγύηση...  ;)
Το Nocciola δεν υπαρχει στα ελληνικα καταστηματα νομιζω.


To Nocciola στη FlavourArt είναι το Hazel Grove- Hazelnut, και θα το βρεις σχεδον σε ολα τα καταστηματα που έχουν τα υγρά της.


atmomixani
fabvape
replacesmoke
vaporsolutions
zerobacco
nexxton


και αρκετά άλλα...











EDIT:
Nocciola είναι το φουντούκι και υπάρχει σε πολλά καταστήματα  ;)

Κι εγώ μία ερώτηση, ποιά η διαφορά του caramel από το butterscotch?
 
Με πρόλαβε ο φίλος :thumpup:






Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2918 στις: Μαΐου 05, 2014, 07:11 »
.....
Κι εγώ μία ερώτηση, ποιά η διαφορά του caramel από το butterscotch?
Δίχως να έχω δοκιμάσει συγκεκριμένα της FlavorArt, σαν γενικός κανόνας το butterscotch είναι πιο "βαρύ". Μεταφράζεται (ελλειπώς) ως καραμέλα βουτύρου, η γεύση του υποτίθεται πως είναι όπως οι werther's originals, οι πιο γνωστές στην Ελλάδα, τις baloo. Καβουρντισμένη καραμέλα βουτύρου/γάλακτος ας πούμε.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2919 στις: Μαΐου 05, 2014, 12:10 »
1) Καραμέλα: κρυσταλλική λευκή ζάχαρη σε καυτό τηγάνι.
2) Σιρόπι καραμέλας: το ίδιο, αλλά μόλις πάρει χρώμα, προσθέτουμε κρύο νερό και αφήνουμε να κρυώσει.
3) Butterscotch: Όπως το σιρόπι, μόνο που αντί για νερό βάζουμε κρέμα γάλακτος.

Υπάρχουν και παραλλαγές όπως η Bourbon στην οποία έχουμε αρωματίσει την κρέμα πριν με λοβό βανίλιας. (Μία ευγενική χορηγία του προσωπικού μου συνταγολογίου).

Κατά κανόνα, τα υγρά προσομοιάζουν υπτίθεται το 2 και το 3. Τώρα, η κάθε εταιρεία, έχει τη δική της άποψη για το ποιο είναι τι. Καραμέλες της FA έχω δοκιμάσει μόνο σε έτοιμο υγρό, και δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα ιδιαίτερα.

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2920 στις: Ιουνίου 02, 2014, 19:28 »
Εχει δοκιμασει κανεις το nut mix ?
Εχει καμια σχεση h geysh με την φυστικιλα του nutacco?

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2921 στις: Ιουλίου 29, 2014, 12:23 »
SOHO ο αντικαστάτης του tribeca και bebeca. Φθηνότερος σίγουρα, ίσως και καλύτερος! Κυκλοφόρησε αρχές του μήνα και είναι και σε προσφορά:
http://www.enjoye-smoke.gr/flavourart-ygra-anaplhroshs-e-liquids-geyseis-kapnoy-tobacco/flavourart-soho-ygro-anaplirosis-ilektronikou-tsigarou-e-liquids-flavourart-soho
Πιστεύω ότι σε όσους φάνηκε έντονο το άρωμα του tribeca, σε αυτό το υγρό θα βρουν την απαλότητα της γνωστής καμένης ή καραμελωμένης ζάχαρης γιατί δεν είναι τόσο έντονο αλλά πολύ πιο ευχάριστο  :thumpup: Προσωπικά, επειδή είμαι φαν αυτής της γεύσης που ατμίζω σχεδόν αποκλειστικά, θεωρώ ότι πολλοί θα το λατρέψουν.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2922 στις: Ιουλίου 29, 2014, 13:12 »
η προσφορά της FA για 3 ή 5 τεμάχια, αφορά το ίδιο υγρό ή μπορούμε να παραγγείλουμε 5 διαφορετικά υγρά?

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2923 στις: Ιουλίου 29, 2014, 13:18 »
Δεν το βλέπω όμως να υπάρχει σε άρωμα για DIY  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2924 στις: Ιουλίου 29, 2014, 15:19 »
Αν διαβάσεις προσεκτικά το Link θα δεις ότι δεν κυκλοφορεί σε γεύση αλλά μόνο έτοιμο υγρό.

Παράθεση
Η πολυπλοκότητα των συστατικών που χρησιμοποιούνται για τη δημιουργία του SoHo επηρέασε την απόφαση της FlavourArt να διατεθεί στην αγορά αποκλειστικά ως έτοιμο υγρό αναπλήρωσης.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279002 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207158 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64292 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173389 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311044 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13134 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124012 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14392 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias