vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Αποσυνδεδεμένος rocket-1

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
  • Bitcoin expert
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2100 στις: Μαΐου 23, 2012, 18:18 »
ακριβως ετσι ειναι τα μπουκαλακια απο ιταλια

Αποσυνδεδεμένος juli

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2101 στις: Μαΐου 24, 2012, 08:35 »
καλήμέρα, πήρα το Μaxx Blend 9 mg για αρχή αλλά ενώ από άρωμα είναι ωραίο (μετά από 24 ώρες το κανονικό stuyvesant το μπλε με νικοτίνη 4 mg που κάνω) μου φάνηκε απίστευστα άγευστο αλλά πολύ πιο ελαφρύ...ακόμα σε σχέση με το Maxx Blend...πολύ πιπεράτη αίσθηση και ειδικά στη μύτη (δεν ξέρω γιατί αλλά με ενοχλεί εκεί)...κάτι δεν πάει ενώ είναι ωραίο..

έχετε παρόμοια εμπειρία ή γνωρίζετε κάποιο υγρό ποιο κοντά στο stuyvesant το 4 mg που είναι πιο ελαφρύ;

Αποσυνδεδεμένος Edleneth

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2102 στις: Μαΐου 25, 2012, 09:37 »
Γεια σε ολους! ειναι καιρος που παρακολουθω το forum σας και επιτελους πηρα την αποφαση να κανω εγγραφη! Ειμαι ατμιστρια και μαλιστα των δικο μου υγρων. Για την γνωριμια μας θα ηθελα να σας κανω ενα δωρακι  :D . Εχω φτιαξει στο pc μου ετικετουλες για τα υγρα που φτιαχνω(παντα FlavorArt). Σημερα το πρωι τις ανεβασα ωστε αν σας αρεσουν να τις χρησιμοποιησετε!
Λιγα λογια τωρα για τους συμβολισμους:
Εκει που λεει nicotine ειναι το συνολικο ποσοστο νικοτινης του υγρου σε mg
Εκει που λεει Flavor 1 και Flavor 2 ειναι το συνολικο ποσοστο της/των γευσεων που περιεχει το υγρο. προφανως αν εχετε μια γευση δεν συμπληρωνετε το πεδιο για την δευτερη ::).
Τα πεδια Pure VG και Pure PG ειναι τα ποσοστα VG και PG που χρησιμοποιηθηκαν για αραιωση του υγρου.
Το πεδιο produced ειναι η ημερομηνια παραγωγης του υγρου.
Η μεγαλη γραμμη κατω απο το χερακι ειναι για να γραψετε τι γευση φτιαξατε.
Το συμβολακι - χερι δηλωνει οτι το υγρο ειναι χειροποιητο!!! (ειπα να το κανω ομορφο  :angel:)
Εχω βαλει διαφορετικα μεγεθη μιας και καποιες φορες φτιαχνω μονο 1ml μεσα σε tank για να δοκιμασω το υγρο οποτε χρειαζομαι και μικρες ετικετουλες κλπ.. Το αρχειο ειναι σε word οποτε μπορειτε να το τροποποιησετε και να βγαλετε μονο το μεγεθος που σας ενδιαφερει

link : http://www.scribd.com/doc/94773675/Flavorart-Handmade-Eliquid-Labels2

Οτι απορια εχετε θα χαρω να απαντησω

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 25, 2012, 10:43 από Edleneth »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2103 στις: Μαΐου 25, 2012, 09:49 »
Πηρα σήμερα το MTS και ενα άρωμα Red-Bull απο FA. Απο ότι διάβασα το MTS κάνει πιο μεστή την γεύση. Ξέρει κανένας αν θα βοηθήσει καθόλου στην γεύση;  :hmmm:
Γιατί μετα απο 30 σταγόνες το red-bull δεν είναι τόσο δυνατό όσο το περίμενα..

Το MTS κάνει διαφορά ΜΟΝΟ σε καπνικές γεύσεις, η γεύσεις στις οποίες το καπνικό είναι ο πρωταγωνιστής. 30 σταγόνες??? Προσωπικά χρησιμοποιώ 3-4 στα 10ml, μάλλον σε κατέβαλλε ο ενθουσιασμός!!!

@edleneth

Εξαιρετικές! Επιτέλους θα ξεχωρίζω τα υγρά μου με τρόπο που δεν περιλαμβάνει μύτη!!!

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2104 στις: Μαΐου 25, 2012, 10:20 »
Γεια σε ολους! ειναι καιρος που παρακολουθω το forum σας και επιτελους πηρα την αποφαση να κανω εγγραφη! Ειμαι ατμιστρια και μαλιστα των δικο μου υγρων. Για την γνωριμια μας θα ηθελα να σας κανω ενα δωρακι  :D . Εχω φτιαξει στο pc μου ετικετουλες για τα υγρα που φτιαχνω(παντα FlavorArt). Σημερα το πρωι τις ανεβασα ωστε αν σας αρεσουν να τις χρησιμοποιησετε!
Λιγα λογια τωρα για τους συμβολισμους:
Εκει που λεει nicotine ειναι το συνολικο ποσοστο νικοτινης του υγρου σε mg
Εκει που λεει Flavor 1 και Flavor 2 ειναι το συνολικο ποσοστο της/των γευσεων που περιεχει το υγρο. προφανως αν εχετε μια γευση δεν συμπληρωνετε το πεδιο για την δευτερη ::).
Τα πεδια Pure VG και Pure PG ειναι τα ποσοστα VG και PG που χρησιμοποιηθηκαν για αραιωση του υγρου.
Το πεδιο produced ειναι η ημερομηνια παραγωγης του υγρου.
Η μεγαλη γραμμη κατω απο το χερακι ειναι για να γραψετε τι γευση φτιαξατε.
Το συμβολακι - χερι δηλωνει οτι το υγρο ειναι χειροποιητο!!! (ειπα να το κανω ομορφο  :angel:)
Εχω βαλει διαφορετικα μεγεθη μιας και καποιες φορες φτιαχνω μονο 1ml μεσα σε tank για να δοκιμασω το υγρο οποτε χρειαζομαι και μικρες ετικετουλες κλπ.. Το αρχειο ειναι σε word οποτε μπορειτε να το τροποποιησετε και να βγαλετε μονο το μεγεθος που σας ενδιαφερει

link : http://www.scribd.com/doc/94768356/Flavorart-Handmade-Eliquid-Labels

Οτι απορια εχετε θα χαρω να απαντησω

Πολυ καλη δουλεια !!!
Γυναικεία οργάνωση βλεπεις  ;)

Μήπως μπορεις να το ανεβασεις και πουθενά αλλου για όσους που δεν εχουνε facebook;

Αποσυνδεδεμένος Edleneth

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2105 στις: Μαΐου 25, 2012, 10:32 »
Πολυ καλη δουλεια !!!
Γυναικεία οργάνωση βλεπεις  ;)

Μήπως μπορεις να το ανεβασεις και πουθενά αλλου για όσους που δεν εχουνε facebook;

Το ανεβασα στο Google Docs! δεν ηξερα οτι θελει facebook account! λοιπον δοκιμασε αυτο https://docs.google.com/document/d/16IxgNYQs0VGlz-mV_Z7bv-XoX8NgDb2i2IIARrid2po/edit και αν δε σε δουλεψει να με πεις να σε στειλω το αρχειο με mail ναι; :D

Υ.Γ: Οταν θα σωσεις σε word θα πρεπει να "τακτοποιησεις" τις ετικετες πριν την εκτυπωση :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 25, 2012, 10:39 από Edleneth »

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2106 στις: Μαΐου 25, 2012, 11:14 »
Καλώς ήρθες στο e-kapnisma :bye:. Πολύ καλή δουλειά με τα ετικετάκια μόλις τα εκτύπωσα σε Α4. Μήπως έχεις και καμιά καλή συνταγή με αρώματα της FA? :)

Αποσυνδεδεμένος Edleneth

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2107 στις: Μαΐου 25, 2012, 11:19 »
Καλώς ήρθες στο e-kapnisma :bye:. Πολύ καλή δουλειά με τα ετικετάκια μόλις τα εκτύπωσα σε Α4. Μήπως έχεις και καμιά καλή συνταγή με αρώματα της FA? :)

καλη συνταγη ε? χμμ λοιπον μια που εκανα προσφατα και βγηκε σουπερ ειναι η εξης:
jamaica rum + cherry flavor 10%(αναλογια 50:50)
10mg τελικη νικοτινη (αυτο θα το υπολογισεις με βαση την βαση νικοτινης που εχεις και το υπολογιστη σου, εγω χρησιμοποιω το e-juice για ipad)
αραιωση με pure vg.
H συγκεκριμενη συνταγη εχει απιστευτο αρωμα και βγαζει ντουμανι.Να συμιωσω οτι η βαση νικοτινης που χρησιμοποιω ειναι full VG 36mg νικοτινη.

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2108 στις: Μαΐου 25, 2012, 11:25 »
THX :)

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2109 στις: Μαΐου 25, 2012, 11:39 »
Αγαπητή Edleneth, καλωσόρισες.

Ευχαριστούμε για τη χρήσιμη σελίδα με τις ετικέτες, βοηθάει αρκετά να μειωθεί το μπάχαλο με τα μπουκαλάκια που έχουν αρκετοί από εμάς ;D

Τη συνταγή σου θα τη δοκιμάσω, έχω ξεχασμένο ένα μπουκαλάκι jamaica rum στο ψυγείο (μου φάνηκε πολύ έντονο σαν άρωμα όταν το δοκίμασα) και κάπου πρέπει να παίζει κι ένα cherry.

Και πάλι καλωσήρθες και καλά ατμίσματα :bye:

Αποσυνδεδεμένος Edleneth

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2110 στις: Μαΐου 25, 2012, 11:42 »
Να στε καλα καλως σας βρικα :) χαρα μου να μοιραζομαι τις "δημιουργιες" μου μαζι σας! Πειτε ομως και σεις καμια συνταγουλα. Ειμαι fun τον αλκολουχων γευσεων αλλα δεν θα με πειραζε να δοκιμασω και κατι διαφορετικο

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2111 στις: Μαΐου 25, 2012, 11:46 »
Το ανεβασα στο Google Docs! δεν ηξερα οτι θελει facebook account! λοιπον δοκιμασε αυτο https://docs.google.com/document/d/16IxgNYQs0VGlz-mV_Z7bv-XoX8NgDb2i2IIARrid2po/edit και αν δε σε δουλεψει να με πεις να σε στειλω το αρχειο με mail ναι; :D

Υ.Γ: Οταν θα σωσεις σε word θα πρεπει να "τακτοποιησεις" τις ετικετες πριν την εκτυπωση :)

Μια χαρα.
Εφτιαξα και τα margin και ειναι τωρα αψογη
Και παλι ευχαριστουμε για την καλη δουλεια

Αποσυνδεδεμένος Edleneth

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2112 στις: Μαΐου 25, 2012, 11:50 »
δοκιμαστε να περνετε το αρχειο απο το http://www.scribd.com/doc/94773675/Flavorart-Handmade-Eliquid-Labels2 γιατι απο scridb τα βγαζει σωστα στοιχησμενα (θυμομαστε παντα να σωζουμε σε word για να μπορουμε να τροποιησουμε το αρχειο στον υπολογιστη μας) ενω απο google Docs τα βγαζει χαλια....

Αποσυνδεδεμένος Edleneth

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2113 στις: Μαΐου 25, 2012, 11:50 »
Μια χαρα.
Εφτιαξα και τα margin και ειναι τωρα αψογη
Και παλι ευχαριστουμε για την καλη δουλεια

Σουπερ πολυ χαιρομαι !!!! :D

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2114 στις: Μαΐου 25, 2012, 12:21 »
...
 Πειτε ομως και σεις καμια συνταγουλα. Ειμαι fun τον αλκολουχων γευσεων αλλα δεν θα με πειραζε να δοκιμασω και κατι διαφορετικο
Υπάρχει κι ο "τσελεμεντές" http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1394.0.html ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310583 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278834 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13023 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206847 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93038 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1167 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173232 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15622 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias