vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Αποσυνδεδεμένος rocket-1

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
  • Bitcoin expert
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1770 στις: Απριλίου 27, 2012, 14:38 »
Χεχε το πέτυχα το Hypnotic Myst!! 8)
κ εγω ακολουθησα τις οδηγιες τους κ απλα υπεροχο :baby:

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1771 στις: Απριλίου 27, 2012, 14:39 »
αν στειλετε μαιλ στην  εταιρεια θα σας απαντησουν για την προτεινομενη δοσολογια καθε αρωματος που δεν αναγραφεται...πχ εγω τους ρωτησα για το hypnotic myst ποια δοσολογια προτεινει η εταιρεια κ μου απαντησαν σχεδον αμεσως 3%
Ναι αυτή τη δουλειά θα κάνουμε κάθε φορά που θέλουμε κάτι θα στέλνουμε e-mail στην Ιταλία !!!
Αυτά έπρεπε να υπάρχουν σε έναν πίνακα και απλά κάθε τόσο να ενημερώνεται ο πίνακας αυτός
εγω έτσι θα 'κανα και τέλος

Αποσυνδεδεμένος liapakos

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την στιγμή,πριν γίνει ανάμνηση...
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1772 στις: Απριλίου 27, 2012, 14:39 »
Χεχε το πέτυχα το Hypnotic Myst!! 8)
Εισαι αρχοντας! το εχω εδω και κανενα μηνα,αλλα δεν το εχω φτιαξει ακομα.Λες να ηρθε η ωρα?  :D

Αποσυνδεδεμένος liapakos

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την στιγμή,πριν γίνει ανάμνηση...
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1773 στις: Απριλίου 27, 2012, 14:40 »
Ναι αυτή τη δουλειά θα κάνουμε κάθε φορά που θέλουμε κάτι θα στέλνουμε e-mail στην Ιταλία !!!
Αυτά έπρεπε να υπάρχουν σε έναν πίνακα και απλά κάθε τόσο να ενημερώνεται ο πίνακας αυτός
εγω έτσι θα 'κανα και τέλος
γιατι δεν τους στελνεις ενα μαιλ να τους το προτεινεις?  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος rocket-1

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
  • Bitcoin expert
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1774 στις: Απριλίου 27, 2012, 14:41 »
Ναι αυτή τη δουλειά θα κάνουμε κάθε φορά που θέλουμε κάτι θα στέλνουμε e-mail στην Ιταλία !!!
Αυτά έπρεπε να υπάρχουν σε έναν πίνακα και απλά κάθε τόσο να ενημερώνεται ο πίνακας αυτός
εγω έτσι θα 'κανα και τέλος
σε αυτο δεν διαφωνω....δεν θα τους ηταν  δυσκολο να εχουν ενα πινακα με τις προτεινομενες δοσολογιες για ολα τους τα αρωματα

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1775 στις: Απριλίου 27, 2012, 14:43 »
Ξέρεις τι σκέφτομαι όλα αυτά δεν μου αρέσουν και με κάνουν να σκέφτομαι τελικά
μήπως κάποια αρώματα δεν υπάρχουν απλά ? αλλά κάποιοι τα πουλάνε φτιάχνοντας
τα μόνοι τους χρησιμοποιώντας το όνομα της FA ? αυτό με ανησυχεί  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος liapakos

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την στιγμή,πριν γίνει ανάμνηση...
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1776 στις: Απριλίου 27, 2012, 14:48 »
Ξέρεις τι σκέφτομαι όλα αυτά δεν μου αρέσουν και με κάνουν να σκέφτομαι τελικά
μήπως κάποια αρώματα δεν υπάρχουν απλά ? αλλά κάποιοι τα πουλάνε φτιάχνοντας
τα μόνοι τους χρησιμοποιώντας το όνομα της FA ? αυτό με ανησυχεί  :hmmm:
Μπορει να ισχυει και αυτο που λες,αλλα παντως οσο εχω ψαξει,δεν εχω βρει αρρωμα σε καταστημα που να μην υπαρχει στον καταλογο της   fa.
Παντως εχω παρατηρησει πως σε καποια αρρωματα της,αναφερεται πως δεν ειναι καταλληλα για  ατμισμα,ενω υπαρχουν καταστηματα που τα πουλανε...Εμενα αυτο με ανησυχει..

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1777 στις: Απριλίου 27, 2012, 14:56 »
Σε πια αναφέρεσαι για να γνωρίζουμε κιόλας

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1778 στις: Απριλίου 27, 2012, 14:58 »
παντως...οταν ξεκινησα το ατμισμα επαιρνα απο καποιον ετοιμα υγρα 15μλ
σε γυαλινο μπουκαλακι με ετικετα f.a ..προτιμουσα την καραμελα...τα σγκεκριμενα μου τσακισαν το λαιμο....ειχα 2 επιλογες τοτε...η τα nobacco ry με τα οποια δεν ειχα προβλημα με το λαιμο αλλα ηταν πανακριβα η...επιστροφη στον καρκινο..
τελικα γνωρισα το φορουμ και εμαθα να φτιαχνω μονος μου υγρα...αγορασα λοιπον καραμελα f.a. και βασεις απο αλλο κατασκευαστη...παροτι το αρχικο ξενερωμα με την μυρουδια ...την ατμιζα σχετικα ευχαριστα και...χωρις να μου τσακιζει το λαιμο!!!!

Αποσυνδεδεμένος lefterisGR

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1779 στις: Απριλίου 27, 2012, 14:59 »
το virginia μάγκες μου γιατί δεν μπορώ να το πετύχω ?
 :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος liapakos

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την στιγμή,πριν γίνει ανάμνηση...
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1780 στις: Απριλίου 27, 2012, 15:01 »
Σε πια αναφέρεσαι για να γνωρίζουμε κιόλας
Υπαρχουν παρα πολλα και για πρακτικους λογους δεν μπορω να τα αναφερω ολα.. Αν μπεις στα αρρωματα της φα,θα δεις πως σε πολλα αναγραφεται: this flavor contains Diacetyl and/or related diketones. Not suitable for vaping. Ολα αυτα,δεν ειναι καταλληλα  ;)

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1781 στις: Απριλίου 27, 2012, 18:01 »
Καλησπέρα σε όλους τους συνατμιστές  :)
Μιας και ήμαστε σε προεκλογική περίοδο εμείς οι λάτρης των DIY την ψηφοφορία μας την κάνουμε τώρα  :yes:
Ελάτε εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,9631.msg351308.html#msg351308 και ψηφίστε τις αγαπημένες βάσης και αρώματα  :thank_you2:

Αποσυνδεδεμένος kalodios

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΑ ΤΟΥΣ!!!!!!
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1782 στις: Απριλίου 27, 2012, 22:32 »
Νομιζω πως ειναι ασκοπο να ψαχνει κανεις τι ποσοτο πρεπει να βαζει σε καθε αρωμα.
Ξεκιναμε κανοντας ενα υγρο με 2% π.χ. και εαν δεν μας ικανοποιει,προσθετουμε κι αλλο και παει λεγοντας.
Αλλοστε τα γουστα διαφερουν.
Αρα γιατι μερικοι αγχωνονται για τα ποσοστα των αρωματων,δεν μπορω να το καταλαβω.

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1783 στις: Απριλίου 27, 2012, 22:55 »
Το θέμα δεν είναι ότι ανγχώνεται κανείς. Απλά εάν ξεκινήσεις από το 2% ενώ στην πραγματικότητα θα χρειαστείς γύρω στο 10%, τότε... αφήνεις πρώτα τα αρώματα να δέσουν στο 2%. 1-3 μέρες. Αν χρειάζεται και άλλο άρωμα τότε περιμένεις ξανά κτλ. Αυτή η διαδικασία θα σε πάρει 1 βδομάδα, δεν θα σε πάρει?. Η διαδικασία αυτή φυσικά στην περίπτωση που έχεις την υπομονή να περιμένεις. Εκτός εάν ανέβεις από το 2% στο 10% σε 1 ώρα και καθάρισες.

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1784 στις: Απριλίου 27, 2012, 23:01 »
Απλά εάν ξεκινήσεις από το 2% ενώ στην πραγματικότητα θα χρειαστείς γύρω στο 10%, τότε... αφήνεις πρώτα τα αρώματα να δέσουν στο 2%. 1-3 μέρες. Αν χρειάζεται και άλλο άρωμα τότε περιμένεις ξανά κτλ. Αυτή η διαδικασία θα σε πάρει 1 βδομάδα
:thumpup: στο τέλος "παίζει" να τα ατμίζεις έτσι όπως είναι  :)) :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310558 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278826 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13017 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64094 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206842 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93037 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3942 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173228 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15621 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias