vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

452 επισκέπτες, 8 χρήστες
Xxristos, dkostas, Αράπης, ZoeM, yorgoss, gfilip, Milarepa, gigelis78

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Αποσυνδεδεμένος Giannaros

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Kαι με τα φυλλοκαρδια μου τραβω τον ξελιγωνω!
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1380 στις: Μαρτίου 14, 2012, 19:05 »
κ το ψαχνα το ψαχνα λεω κ γω! thanks

Αποσυνδεδεμένος ZEUS68

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Πλεον δεν καπνιζω... ατμιζω
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1381 στις: Μαρτίου 14, 2012, 20:18 »

ισως χαζη ερωτηση αλλα παρατηρησα οτι η flavouart βγαζει μπουκαλακια των 30ml πιο οικονομικα στα 12.50 ευρω ενω κυκλοφορουν και τα bio flavouart στα 15ml γυρω στα 10 ευρω. εχουν διαφορα τα υγρα τους οταν ειναι σε μικροτερη συσκευασια και λεει bio flavourart?


Απ'το συντονισμό: χρησιμοποιείτε την "Απάντηση" για ανάρτηση μηνύματος
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 14, 2012, 20:21 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος sofianos

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1382 στις: Μαρτίου 14, 2012, 22:29 »
Παιδιά (αν νιώθετε ακόμη) καλησπέρα. Είμαι νέος μέλος στο forum, αν και το παρακολουθώ εδώ και ένα μήνα. Ατμίζω από τον Ιανουάριο και έχω καταλήξει στο maxx-blend. Θα ήθελα να κάνω και εγώ μία χαζή ερώτηση. Μέχρι πριν από λίγο καιρό αγόραζα τα υγρά, από το μαγαζί που πήρε το η.τ (ego joytech) μου. Η τιμή ήταν 8 ευρώ τα 10ml. Πριν 10 ημέρες έκατσε και μπήκα σε ένα μαγαζί της Natura και είδα οτι είχαν υγρά flavourart, τα οποία ήταν σε γυάλινο μπουκαλάκι των 20ml και όχι σε πλαστικό των 10ml. Η τιμή τους ήταν ελκυστική, βάσει των όσων γνώριζα. 10 ευρώ. Ωραία λέω, ακόμη περισσότερη οικονομία στην τσέπη μου. Έχω την εντύπωση όμως πως δεν υπάρχει καμία διαφορά, καθώς το καταναλώνω σχεδόν στις ίδιες ημέρες. Άντε να κρατάει μια ημέρα παραπάνω :wall:. Οι πιθανές εκδοχές που δίνω είναι η εξής: Ή το μπουκαλάκι δεν έχει την ποσότητα που λέει (κάτι που φαίνεται δύσκολο γιατί έχει αισθητή διαφορά σε σχέση με το άλλο) ή το υγρό είναι διαφορετικής ποιότητας και ατμίζεται πιο γρήγορα (δεν ξέρω αν γίνεται αυτό, μία σκέψη κάνω). Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος να μου πει τι γίνεται...

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1383 στις: Μαρτίου 15, 2012, 02:02 »
περιεργο αυτο γιατι εχουν την ιδια συνθεση αυτα της Bio με αυτα της natura  :hmmm:
Ισως της natura να εχουν περισσοτερο νερο ? ξερει καποιος?


Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1384 στις: Μαρτίου 15, 2012, 10:13 »
ακριβως αυτο εχω παρατηρησει και εγω,βεβαια η γευση τους μου αρεσει πολυ,βλεπω απο τον τανκ οτι κατεβαινει σε γρηγορους ρυθμους,τα ml ειναι σωστα παντως

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1385 στις: Μαρτίου 15, 2012, 10:15 »
Μια σοκολατα ετοιμο υγρο που εχω σε 9 mg μπορω να το δυναμωσω σε νικοτινη;



Sent from my iPhone using My Fingers

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1386 στις: Μαρτίου 15, 2012, 10:30 »
αν εχεις βαση με νικοτινη απο 9 και πανω ναι , απλα θα αραιωσει λιγο η γευση ;)

Αποσυνδεδεμένος nstathop

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1387 στις: Μαρτίου 15, 2012, 11:55 »
Καλημέρα σε όλους. Παρήγγειλα απο funstore 5 γευσεις της flavourart: Styvensant, virginia tobacco, vanilla, latakia.
Ρε παιδιά, οι τσιγαρισιες οι γεύσεις είναι λες και τρως αποτσίγαρα...
Η βανίλια πολύ άτονη. Μήπως έκανα κάτι λάθος?
Τελικά μέχρι στιγμής μου άρεσε μόνο το Old Tobacco της Ovale. Θα βρω καμμία παρόμοια με αυτή σε VG?

Αποσυνδεδεμένος sofianos

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1388 στις: Μαρτίου 15, 2012, 13:46 »
ακριβως αυτο εχω παρατηρησει και εγω,βεβαια η γευση τους μου αρεσει πολυ,βλεπω απο τον τανκ οτι κατεβαινει σε γρηγορους ρυθμους,τα ml ειναι σωστα παντως

Ναι, αλλά να σε ρωτήσω ένα πράγμα. Δεν είναι λίγο οξύμωρο όταν είναι από την ίδια εταιρία, τα 10ml να κάνουν 8 ευρώ και τα 20ml να κάνουν 10 ευρώ; Κάτι δεν πάει καλά. Κάποιος δεν έχει τα κανονικά υγρά, εγώ αυτό καταλαβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1389 στις: Μαρτίου 15, 2012, 15:28 »
Ναι, αλλά να σε ρωτήσω ένα πράγμα. Δεν είναι λίγο οξύμωρο όταν είναι από την ίδια εταιρία, τα 10ml να κάνουν 8 ευρώ και τα 20ml να κάνουν 10 ευρώ; Κάτι δεν πάει καλά. Κάποιος δεν έχει τα κανονικά υγρά, εγώ αυτό καταλαβαίνω.
τι να σου πω φιλε μου....προσωπικα στην natura μου εδειξαν χαρτια αποστολης απο την flavourart,αν ειναι γνησια η πλαστα δεν το ξερω

Αποσυνδεδεμένος ZEUS68

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Πλεον δεν καπνιζω... ατμιζω
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1390 στις: Μαρτίου 15, 2012, 16:24 »
εγω παντως ανακαλυψα το εξεις. ξεκινησα με υγρα 30ml flavouart απο τοπικο καταστημα στα 12.50 ευρω το μπουκαλακι μεχρι που πηγα σε ενα γνωστο που ανοιξε καταστημα και πουλαει τα bio flavourart 10ml μπουκαλακια στα 10 ευρω και του λεω για πλακα καλα ρε συ μας εγδαρες τα περνω απο ιντερνετ 12.50 ευρω το 30αρι και μου λεει αστα γιωργο ειναι ολα αρεωμενα γι αυτο ειναι και φτηνα. βασικα να πω την αληθεια δεν τον πιστεψα λεω μαγαζι εχει λογικο ειναι ναπει τα δικα του, μεχρι που δοκιμασα το μηλο ιδια νικοτινη στα 10ml και μ αρεσε πολυ εντονη γευση εστω και με αναμηξη μεχρι που λεω ασε θα παρω ενα μπουκαλακι 30αρι και καμια σχεση η γευση πολυ πιο ατονη. ετσι με εβαλε σε ιδεες τωρα και θα παωνα παρω τα ιδια υγρα που επερνα σε 30αρια (virginia, maxboro, Μηλο) σε 10αρια να το επιβεβαιωσω.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1391 στις: Μαρτίου 15, 2012, 17:31 »
Γιατί δεν πέρνετε αρώματα από FlavorArt (μπορεί να κάνουν κανα μήνα αλλα ΟΚ) και βάση από εδώ ωστε να φιάχνετε τα υγρά σας σταθερά και σίγουρα? Μπορεί τα έτοιμα να είναι μαιμού ή πολυκαιρισμένα ή αραιωμένα ή ότι άλλο, συμβαίνουν αυτα....

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1392 στις: Μαρτίου 15, 2012, 17:55 »
Flavourart έχει και η Toscana Mall σε πολύ καλές τιμές αλλά δεν ξέρω αν έχουν διαφορά από τα Ιταλικα της μαμάς εταιρείας.

Αποσυνδεδεμένος ZEUS68

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Πλεον δεν καπνιζω... ατμιζω
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1393 στις: Μαρτίου 15, 2012, 18:35 »
Γιατί δεν πέρνετε αρώματα από FlavorArt (μπορεί να κάνουν κανα μήνα αλλα ΟΚ) και βάση από εδώ ωστε να φιάχνετε τα υγρά σας σταθερά και σίγουρα? Μπορεί τα έτοιμα να είναι μαιμού ή πολυκαιρισμένα ή αραιωμένα ή ότι άλλο, συμβαίνουν αυτα....

Τα 30αρια μπουκαλακια τα εχω παραγγειλει και απο 2 διαφορετικα καταστηματα online και εχουν την ιδια ακριβως γευση αρα δεν νομιζω να ειναι μαιμου απλα ισως τα μεγαλα μπουκαλακια τα νερωνουν δεν ξερω. παντως το 10αρι που δοκιμασα της bio-flavourart ειναι πολυ πιο δυνατο σε γευση

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1394 στις: Μαρτίου 15, 2012, 18:37 »
εγω παντως παιδια απο οσα εχω δοκιμασει το μονο τιμιο ηταν απο θεσσαλονικη, εκτος της μαμα εταιρειας βεβαια :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278999 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207154 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64289 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173385 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311042 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13133 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124008 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93108 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3959 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1196 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias