vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

250 επισκέπτες, 8 χρήστες
Mimhsdr, dkostas, e-akapnos, John K, mfk, Jorge, Panokali, FaniFox

Twitter

Skyline by e-smokeguru

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #750 στις: Δεκεμβρίου 20, 2016, 21:53 »
Ας σφίξει ξανά ο άνθρωπος την καμπάνα/τανκ ώστε να επανέλθει και το deck στη θέση του αν έχει όντως μετακινηθεί, ας τοποθετήσει μετά τη βίδα από κάτω στον πόλο ώστε να σταθεροποιησει και το deck (δεν θέλουμε να περιστρέφεται μαζί με την καμπάνα - αν όντως συμβαίνει αυτό ) και αφού τα κάνει όλα αυτά ας δοκιμάσει ξανά να ξεβιδώσει το τανκ. Φυσικά τα λαστιχένια γάντια πάντα βοηθούν για σταθερό πιάσιμο. :)

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #751 στις: Δεκεμβρίου 20, 2016, 23:09 »
και εδώ η απάντηση του κατασκευαστή για το πρόβλημα.
http://vaping.gr/index.php/topic,32629.msg1123765/topicseen.html#new

Αποσυνδεδεμένος trigkageod

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #752 στις: Δεκεμβρίου 20, 2016, 23:10 »
Με τις οδηγίες του κατασκευαστή το πρόβλημα λύθηκε πανευτυχής ατμιζω ξανά με αυτό το εργαλείο. Παραθέτω και τις οδηγίες του σε περίπτωση που συμβεί σε κάποιον. (Η βίδα στην φωτογραφία έχει αφαιρεθεί μόνο γιατί πίστευα ότι μπορεί να ξεκολλήσει )
Παράθεση
(Image removed from quote.)(Image removed from quote.)(Image removed from quote.)

Στάλθηκε από το SM-G800F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καλησπέρα φίλε μου,
καταρχήν μην αναχώνεσαι μαύρα Χριστούγεννα δεν πρόκειται να κάνεις γιατί οτι και αν έχει συμβεί αναλαμβάνω εγώ προσωπικά :)
Γενικά να το διαβάσουν και τα άλλα παιδιά και αν γίνεται να μεταφερθεί το μήνυμα και στο νήμα για να μπορούν να το δουν και τα αλλα παιδιά.
Πάμε τώρα στα τεχνικά,
1. Οταν λύνουμε τον ατμο ποτέ δεν βγάζουμε τον θετικό πόλο απο κάτω που βλέπω στην φωτο.
2. Οταν θέλουμε να λύσουμε την βάση για να έχουμε πρόσβαση στο ντεκ κλείνουμε μεν τα υγρά (την καμπάνα) αλλα σε καμία περίπτωση δεν κάνει να την σφίξουμε, μόλις δούμε οτι έχουν κλείσει τα υγρά κάνουμε και μια στροφή πίσω με τον ρυθμιστή του υγρού για να είναι ολα χαλαρά και μετά λύνουμε την βάση.
Αυτό γιατί αν τερματίσουμε την εσωτερική καμπάνα με δύναμη υπάρχει περίπτωση να δημιουργήσουμε το φαινόμενο κόντρα παξιμάδι γιατί ακουμπάει μέταλλο με μέταλλο, οπότε οταν λύνουμε την βάση να είναι πάντα λίγο πιο πάνω η 
εσωτερική καμπάνα.
3. Σας παρακαλώ μην βάζετε ποτέ δύναμη για να σφίξτε η να ξεσφίξετε σπειρώματα διότι μόνο κακό κάνουμε στα σπειρώματα ολα πρέπει να γίνονται σιγά και χωρίς πίεση, ούτε γάντια ούτε κόντρες.
4. Αν για κάποιο λόγο έχετε σφίξει πολύ την εσωτερική καμπάνα μέσο του ρυθμιστή υγρού και έχει κολλήσει η βάση για τους παραπάνω λόγους που ανέφερα, ξεβιδώστε το πάνω καπάκι, αφαιρέστε τον ρυθμιστή υγρού και πάρτε ενα 5mm καρυδάκι για να πιάσετε την εσωτερική καμπάνα και ξεβιδώστε την 1-2 στροφές. Με αυτό τον τρόπο θα λυθεί και πάλι η βάση κανονικά και ρυθμιστής υγρού θα μπορεί και πάλι να πιάσει το εξάγωνο της εσωτερικής καμπάνας. 
Μην χρησιμοποιείτε πένσες και τα σχετικά γιατί θα τραυματίσετε το εξάγωνο της εσωτερικής καμπάνας.

Στάλθηκε από το SM-G800F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #753 στις: Δεκεμβρίου 20, 2016, 23:16 »


Από Βασίλη (aka esmokeguru ):
"Καλησπέρα φίλε μου,
καταρχήν μην αναχώνεσαι μαύρα Χριστούγεννα δεν πρόκειται να κάνεις γιατί οτι και αν έχει συμβεί αναλαμβάνω εγώ προσωπικά :)"

Δεν χρειάζεται να γράψω κάτι εγώ. ;)

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #754 στις: Δεκεμβρίου 20, 2016, 23:24 »
Να λοιπόν γιατί η τιμή ενός ατμοποιητή μπορεί να είναι ανεκτίμητη. 8)

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #755 στις: Δεκεμβρίου 20, 2016, 23:43 »
Αυτή η άμεση βοήθεια και τεχνική υποστήριξη του κατασκευαστή ειναι τοσο σημαντική ,πολύτιμη , χρήσιμη και τοσο πολυ αποτελεσματικη , οπου όλοι μας που έχουμε προτιμήσει και αγοράσει τον Skyline αισθανόμαστε σίγουροι και ασφαλείς για το οτι αν ποτε συμβεί κάτι κατα τη χρήση θα βρούμε άμεσα τη σωςτη λύση.
Αυτο ειναι παιδιά ανεκτίμητο και μπράβο σε όσους έδρασαν άμεσα για το φίλο μας trigkageod.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #756 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 00:06 »
Παμε και με ultem outfit

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #757 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 00:09 »
Όχι άλλα έξοδα όχι!! Κλαψ κλαψ... Μόλις χτες παρέλαβα τα ανταλλακτικά γυάλινα τανκ.. Όχι! Κλαψ κλαψ...

Και drip tipάρα ε;;; κλαψ...

Πόσο; :D

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #758 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 00:24 »
Με αρωστησες με την κούκλα και μολις έχασα τον ύπνο μου και ψάχνω το πορτοφόλι μου .." εδώ επαραπερα.." για να χτυπήσω το σετ ultem. Klaps klaps δυο φορές
Και έλεγα οτι τελείωσα. Αλλά οτι φτιάχνει ο Βασίλης με μαγνητίζει και μου κάνει στα γούστα. Τι το ποσταρισες βραδυατικα   Πως θα κοιμηθώ περιμένοντας το αύριο ;; δηλ την ημέρα αγοράς του πακέτου ..!! Αν υπάρχει διαθέσιμο ξέρει κανεις παίδες ; αχχχ βαχχχ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #759 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 00:29 »
Εχουν περάσει δυο ολόκληρα λεπτα και δεν εχω δει απαντηςη Τι μας έκανες βραδυατικα Babis 1098. .. χαχα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #760 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 00:30 »
@babis1098

αχ βρε Μπάμπη τι μου κάνεις. 

Στο παγκάκι θα με στείλει να κοιμάμαι.    :wall:

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #761 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 00:31 »
Μπάμπη αποκαλύψου μαρτύρατα όλα. Υπάρχει στα σκαριά τέτοιο κοστούμι????

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #762 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 00:31 »
Όχι άλλα έξοδα όχι!! Κλαψ κλαψ... Μόλις χτες παρέλαβα τα ανταλλακτικά γυάλινα τανκ.. Όχι! Κλαψ κλαψ...

Και drip tipάρα ε;;; κλαψ...

Πόσο; :D
Μάκη έλα να κλάψουμε παρέα έξω απο το μαγαζί του Βασίλη μέχρι να ανοίξει για να μας δώσει το σετ !!!

Οπως καταλάβατε το θέλω χθες ..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #763 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 00:35 »
Αμαν σας εκαψα βραδιάτικα....
Καταρχας η φωτο είναι απο fb.....
Απο οτι ξέρω είναι στα σκαριά το σετ αλλα δεν ξερω ποτε που γιατι πως ποιος με ποιον κτλπ..... :laugh1:
Οποτε βουρ στο νημα του Βασίλη ....
.

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #764 στις: Δεκεμβρίου 24, 2016, 00:35 »
@babis1098

αχ βρε Μπάμπη τι μου κάνεις.

Στο παγκάκι θα με στείλει να κοιμάμαι.    :wall:
Απο το στόμα μου το πήρες φίλε Θα ξεπαγιάσουμε στο παγκάκι αλλά χαλάλι στο κουστούμι ☃️


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 23 12646 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:25
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172935 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43922 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem