vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά και αρώματα after-8

Αποσυνδεδεμένος Pafapoufas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2490 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 04:18 »
Τα φτιαχνεις τα Χριστουγεννα για να τα ατμισεις το Πασχα. Ντροπη. Οταν η εταιρια δεν σεβεται τον πελατη της και δεν τον υπολογιζει αλλά ουτε εκτιμα την υποστιριξη που ειχε ως Ελληνικη εταιρια δεν αξιζει να εχει λογο υπαρξης. Οταν απαξιωνεις να απαντησεις στις τοσες πολλες αποριες και προβληματισμους ολων εδω μεσα τοσο καιρο, σιγουρα κατι βρωμαει. Μια τετοια εταιρια δεν μπορω να την εμπιστευτω. Καιρος ειναι λοιπον ολοι αυτοι οι "........" να πανε στη θεση τους. Και απο μενα ενα μεγαλο Χ στην εταιρια αυτη. Στο εξωτερικο δεν θα αντεχαν ουτε μηνα σαν εταιρια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 21, 2016, 04:26 από Pafapoufas »

Αποσυνδεδεμένος Eternal

  • ****
  • 1079
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2491 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 08:12 »
Απο οταν ξεκινησα το ατμισμα ξεκινησα με smoke ωραιο αρωμα καλο χτυπημα ολα οκ μεχρι προτινος οπου και εγω διαπιστωσα οτι στο γενικο συνολο του υγρου αρωμα/χτυπημα μου φαινοταν καπως...υποτονικο που ειπε και ενας φιλος σε προηγουμενο μηνυμα δεν ξερω τι μπορει να πεζει, σιγουρα η σιωπη δεν ειναι και το καλυτερο απο την μερια του κατασκευαστη, αλλα μηπως θα επρεπε να κανουμε λιγο υπομονη μπορει να υπαρχει καποιο προβλημα εκτος "δουλειας" και να μην επιτρεπει την απαντηση σε αυτα που λεμε/παραπονιομαστε ολοι μας δεν ξερω τι να πω, σημειωτεον δοκιμασα απο διαφορα καταστηματα με το ιδιο υγρο και το αποτελεσμα ειταν ιδιο who knows...


Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2492 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 08:59 »
κοντος  ψαλμος  αληλουια  εν  οψη  νομων  2016  μαιος


 ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 21, 2016, 09:35 από xalkidapro »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2493 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 09:57 »
Θες να πεις κατι για τον ατμο μου; https://www.fasttech.com/product/3178800-bt-big-tank-styled-rta-rebuildable-tank-atomizer

Οχι αφηνε αρκετα καταλοιπα και αλλαζα σε καθε τανκ σχεδον  :eyesplash: (ειμαι λιγο ψειρας)
Ψαράς είσαι, όχι ψείρας  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Τα αρώματα, πολλές εταιρείες σταματάνε να τα διαθέτουν στην αγορά γιατί έχουν τρελές αντιδράσεις από τους μαγαζάτορες.
Σου λέει, πουλάς τα 10ml άρωμα 7€ και με αυτό φτιάχνει ο χρήστης κοντά 70-80ml υγρό με κόστος 4-5€επιπλέον, ενώ στο μαγαζί μου χάνω γιατί πουλάω το μπουκαλάκι έτοιμο υγρό 20ml για 9€.
Πίσω έχει η αχλάδα την ουρά όμως, όταν / αν υλοποιηθεί ο νέος ευρωπαϊκός νόμος περί ατμιστικών, κάτσε να δεις πως θα το γυρίσουν όλοι οι κατασκευαστές στην διάθεση αρωμάτων για "μαγειρική " για να αποφύγουν το κόστος και την χρονική καθυστέρηση των νόμιμων διαδικασιών για τον φάκελο του κάθε ατμιστικού υγρού.
Να λέμε τα πράγματα με τ' όνομά τους...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 21, 2016, 10:07 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2494 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 22:33 »
Ας βρεθούν λέω εγώ τα καταστήματα τα οποία θα πιέζουν έτσι ώστε να παραλαμβάνουν οι καταναλωτές τα υγρά και τα αρώματα σε καθεστώς πλήρους ωρίμανσης (βλ. smoke ) και να μεταφέρουν και αυτά τα παράπονα στους κατασκευαστές όχι μονο τα περι κονόμας και ευκολότερου κέρδους .Λες και άμα σταματήσουν να προμηθεύονται τα αρώματα και σταματήσει και η after-8 να τα παράγει θα υπάρξουν πολλοί οι οποίοι θα το αγνοήσουν και θα συνεχίζουν να ψωνίζουν τα 20ml σε καθημερινή και μόνιμη βάση   :hmmm: . Αλλά μπορεί και να υπάρξουν .... ποτέ δεν ξέρεις ,έτσι και αλλιώς την άποψη μου καταθέτω και δεν εκφράζω κανέναν άλλο πέραν του εαυτού μου . Πάντως εγω δηλώνω απογοητευμένος με την after-8 και την πολιτική της και το μόνο το οποίο εξακολουθώ να ατμίζω ανα καιρούς είναι το πάλαι ποτέ ένδοξο smoke. Δεν παύω όμως να ευελπιστώ ότι και με την περαιτέρω χαλάρωση των κεφαλαιακών ελέγχων απ΄τις τράπεζες οι ελληνικές εταιρίες θα επανέλθουν πάλι σε ''κανονικούς'' ρυθμούς λειτουργίας .
Εν κατακλείδι πάντως θεωρώ απαράδεκτο το να σταματήσει να παράγει τα αρώματα η εταιρία ακόμα και αν πιέζεται και απ΄τους καταστηματάρχες και απο μυστικές υπηρεσίες .


Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2495 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 22:46 »
Επανερχόμενος στο post μου #2489  έχω να συμπληρώσω τα εξής:
Αφού τελείωσα το tank με το diy bite me, έβαλα ένα έτοιμο που είχα ανοικτό και ξεχασμένο παραγωγής 05/11/15.
Το χρώμα και η γεύση του έτοιμου είναι ένα (παχύ) κλικ πάνω από το diy. Όταν έγραψα το post είχα σχεδόν 2 μήνες να ατμίσω το υγρό και φαίνεται είχα ξεχάσει τη γεύση του οπότε οφείλω να παραδεχτώ πως το έτοιμο με το DIY δεν απέχουν και τόσο πολύ τελικά.
Βέβαια αυτό δεν "αθωώνει" την εταιρεία γιατί ούτε το ένα αλλά ούτε και το άλλο έχουν σχέση με το φανταστικό υγρό παραγωγής Ιουνίου που με είχε ενθουσιάσει πριν λίγους μήνες...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2496 στις: Ιανουαρίου 22, 2016, 10:03 »
diy smoke 9/11/15 παραγωγή, άνοιξα σήμερα το δεύτερο μπουκάλι (το πρώτο το χάρισα).
Είναι σχετικά καλό, ατμίζεται μεν αλλά καμία σχέση όμως με τις πρώτες παρτίδες.
Έχει μια γλύκα που δεν φεύγει με τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2497 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 03:19 »
Καποιος που να κανει σε diy το creamy strawberry pancakes μπορει να μου πει αν στις τελευταίες παρτιδες αρωματος εχει αλλαξει η γευση του.

Αποσυνδεδεμένος sxolare

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping IS the future and the future IS now :D
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2498 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 09:59 »
Με αυτά που διαβάζω...τι να πω....αντικατέστησα τον Οκτώβριο  το tribeca με το smoke και από τότε έχει γίνει το καθημερινό μου υγρό, δεν βρίσκω την ατονία που λέτε μια χαρά ήταν και μια χαρά είναι το υγρό, πάντα υπάρχουν γύρο στα 400 ml έτοιμα για ατμισμα στο συρτάρι και όταν φτάσω στο τελευταίο 100μελο ετοιμάζονται τα καινούργια, χρόνος ωρίμανσης λίγο πάνω από ένα μήνα και πραγματικά δεν έχω κανένα θέμα με το υγρό.   

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2499 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 10:10 »
sxolare οι πιο πολύ είδαμε το πρόβλημα μετά το καλοκαίρι, οπότε εσύ είσαι με τα νέα δεδομένα και το κυριότερο ικανοποιημένος :)

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2500 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 13:02 »
Καποιος που να κανει σε diy το creamy strawberry pancakes μπορει να μου πει αν στις τελευταίες παρτιδες αρωματος εχει αλλαξει η γευση του.




Έχει αλλάξει, αλλά πολυ λιγότερο απο το smoke για παράδειγμα. Μου φαίνεται πιο ρευστό και οτι χρειάζεται περισσότερο ποσοστό. Παρόλα αυτά, όταν το άφησα, ακριβώς όπως το έκανα παλιά, για πάνω από τρεις εβδομάδες, το αποτέλεσμα ήταν ιδιο με τις παλιές παρτίδες.


@sxolare Φιλε ευτυχώς για σένα, δεν γνωρίζεις τι έχασες... :))  Η αλήθεια είναι οτι και τωρα το υγρο ειναι καλο και ίσως να μου άρεσε αν το πρωτοδοκιμαζα, αλλά το παλιό smoke ηταν απίστευτο και νομίζω οτι τα σχόλια που διαβάζεις αντανακλούν την απογοήτευση μας ...

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 27, 2016, 13:09 από chzamp »

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2501 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 15:04 »
Θα συμφωνήσω 100% για το σχόλιο σου για το smoke.
Α ρε Avalon τη μας έκανες >:( !
Και γω συνεχίζω να το κάνω,αλλα εχει διαφορά με την παλιά καλή συνταγή.

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2502 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 21:13 »
καλησπερα...ξερουμε εαν εχει βγαλει αναλυσεις για diacetyl η συγκεκριμενη εταιρια?
ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2503 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 21:19 »

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #2504 στις: Ιανουαρίου 28, 2016, 22:22 »
για το Smoke X δεν έχει αναλύσεις όπως και για τα περισσότερα :thumpdown:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279403 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64585 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173575 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13348 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4012 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1268 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15706 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14463 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias