vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

410 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, petr@n, Milarepa, manoslykos, Jorge

Twitter

Υγρά και αρώματα after-8

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1185 στις: Νοεμβρίου 07, 2013, 21:43 »
Λοιπον... αφου εκανα τις χημικες μου προσμιξεις (βασεις + αρωματα) εβγαλα καποια πρωτα συμπερασματα για τα αρωματα της AFTER-8, και εχουν ως εξης:


Ας αρχισω με τα αρωματα που μου κεντρισαν το ενδιαφερον...


- The Jack = Το κορυφαιο τους για μενα υγρο
- Smoke-x = Καπως δυνατο σαν αρωμα αλλα πολυ καλο
- Cake = Πολυ καλο αρωμα, μου αρεσε αρκετα
- Nutty Nuts = Σχεδον φτανει το The Jack


Ετσι και ετσι αρωματα...


- Smokey Caramel = Καλο αρωμα αλλα οταν εχεις το The Jack δεν νομιζω οτι θα προτιμησεις αυτο
- Carnation = Το Cake το ξεπερναει
- Choko Mint = Καλουτσικο αλλα στην αγορα υπαρχουν πολυ καλυτερα
- Cookies = Το Cake το ξεπερναει
- Smoke = Το Smoke-x ειναι ενα βημα μπροστα σε γευση και χτυπημα


Δεν μου αρεσαν...


- Smokey Banana = Απο μυρωδια σκιζει στον ατμοποιητη, οταν το ατμιζεις ομως δεν ξερεις τι ατμιζεις
- Καφες = Μου δινει την αισθηση ελληνικου καφε που τον αφησες και κρυωσε, δεν ειναι του γουστου μου
- Lighting House = Απαλο μεν δεν ειναι του γουστου μου δε


Αυτα για την ωρα, καποια στιγμη θα αρχισω και τους συνδιασμους οποτε επεται και συνεχεια...

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1186 στις: Νοεμβρίου 07, 2013, 22:03 »
όσων αφορά το ¨ατμιζεις ομως δεν ξερεις τι ατμιζεις" θα ήθελα προσωπικά να προσθέσω το LEmon Factor Loop που πραγματικά όταν το μυρίζεις θέλεις να το κατεβάσεις σφηνάκι  αλλά...
αφού ωρίμασε δεν έχει καμία.. όμως καμία σχέση με αυτό που μυρίζει φέρνει σαν να ατμίζεις φλούδες απο λεμόνια.. καθόλου "ξινό" ίσα ίσα είναι πολύ πικρό και ξηρό.. μέτριο εώς κακό για εμένα προσωπικά πάντα..

το  ¨ατμιζεις ομως δεν ξερεις τι ατμιζεις" πάει και στο Ambrosia πραγματικά δεν περιγράφετε αυτό το άρωμα απο μυρωδιά και απο γευση όσο και να έχω προσπαθήσει να περιγράψω τι ατμίζω!! να ήταν και μπλέ το υγρό όπως το άρωμα θα ήταν άλλο κόλπο !! πολύ καλό

Αξίζουν τα αρώματα αν μη τι άλλο για αυτούς που θέλουν κάτι παραπάνω απο μια απλή γεύση όπως πχ πορτοκάλι

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1187 στις: Νοεμβρίου 07, 2013, 22:19 »
Αυτο που εχω παρατηρησει στην εν λογω εταιρια και κυριως στα αρωματα της ειναι οτι αλλα οσο περναει ο καιρος γινονται πιο ποιοτικα και αλλα χανουν τελειως την γευση τους, επισης τα αρωματα τους πλησιαζουν πολυ το ενα το αλλο, σαν να εχουν καποιο βασικο συστατικο ιδιο και απλα με καποιεσ προσθεσεις αλλιωνουν/διαφοροποιουν την γευση στα διαφορα αρωματα,


π.χ.



Carnation VS Cookies VS Cake


μια απο τα ιδια αλλα...


Carnation = περισσοτερο προς γαλα κακο
Cake = περισσοτερο προς κακαο χωρις γαλατιλα
Cookies = περισσοτερο προς βανιλια


Επισης στο Choko Mint, αν βγαζαν λιγη μεντα και διναν περισσοτερη σοκολατα θα ανταγωνιζονται στα ισια το Samrock της HALO, ομως ετσι οπως ειναι το υγρο
αφου και μονο του εριξα λιγο COCOA της HALO εστρωσε καπως και θυμισε περισσοτερο σοκολατα.


Προσωπικη μου αποψη αλλα αν γνωριζα αυτην την εταιρια πριν γνωρισω την HALO ισως δεν ξοδευα μια περιουσια σε υγρα στα πρωτα μου βηματα  :laugh1:


Σιγουρα αξιζει να την δοκιμασετε, δεν υπαρχει περιπτωση να μην βρειτε κατι που να σας αρεσει  :yes:


Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1188 στις: Νοεμβρίου 08, 2013, 03:45 »
Για τους φιλους απο Χαλκίδα - διαθεση υγρων after-8 απο αρχες Δεκεμβρη σε φυσικο καταστημα:

Vapechalkidas.gr




Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1189 στις: Νοεμβρίου 22, 2013, 11:52 »
Omerta, The Lighthouse, Smoke (με αυτή την σειρά προτίμησης).  :)

Αποσυνδεδεμένος mpekas

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1190 στις: Νοεμβρίου 22, 2013, 12:25 »
To Omerta είναι καταστροφή...σε 2 μήνες τελείωσα 25ml αρώματος και αραιώνω στα 4-5%!

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1191 στις: Νοεμβρίου 22, 2013, 13:10 »
Χωρίς το  Smoke-X & Ambrosia συγγνώμη αλλά το poll είναι γυμνό. Κορυφαία!!

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1192 στις: Νοεμβρίου 22, 2013, 14:03 »
Βρε παιδιά, το Lemon Factor Loop σε ΙΑΤΤΥ, δεν μου βγάζει τη σπιρτάδα που περίμενα από λεμόνι... Μου δίνει κάτι πιο μουντό και κρεμώδες... Έτσι είναι αυτό το άρωμα ή κάτι δεν πάει καλά? :dontknow:

Δοκίμασα επίσης το Arcadian Symptoms...
Αυτό που μυρίζεις στο μπουκαλάκι, αυτό μου δίνει...
Καλό! Φρουτάκια με ολίγο καπνικό... Τίμιο άρωμα :thumpup:

Αν και προσωπικά μου έφερε κάτι σε Smooth και λόγω του ότι με τα λουλουδένια αρώματα δεν, το άφησα παραδίπλα.

Ακόμη δεν μπορώ να ξεφύγω από τη Smokey σειρά!!


Edit ... Τώρα διάβασα το ποστ Νο 1157 σχετικά με το Lemon Factor Loop... ;)
Η αλήθεια? Δεν... Να δώ πως θα καταναλώσω τα 10 ml μιας και έχω αποφασίσει να  μην πετάω υγρά!!
Η φωτογραφία στο site πάντως φλούδες μπερδεμένες δείχνει, οπότε μάλλον έτσι θα πρέπει να είναι.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2013, 14:16 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος alexan985

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1193 στις: Νοεμβρίου 22, 2013, 14:20 »
Jack & Smoke-x

Αποσυνδεδεμένος avalon

  • *
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • After-8 Premium ecig flavors
    • After-8 ecig flavors
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1194 στις: Νοεμβρίου 22, 2013, 16:08 »
Καλησπέρα σας,

με αυτό το μήνυμα θα ήθελα να ευχαριστήσω από καρδιάς, όλους τους φίλους του νήματος ''Υγρά και αρώματα Αfter-8''
Επίσημα πια, θα τα λέμε και από κοντά στο νέο νήμα της After-8 που θα ανοιχτεί σε λίγα λεπτά από την διαχείριση του φόρουμ!
Τέλος, ευχαριστώ τον Yiannis Rasta - Atmos για την συνολική βοήθεια και την φιλοξενία.

Γιώργος - Avalon.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2013, 23:13 από avalon »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1195 στις: Νοεμβρίου 22, 2013, 16:36 »
Υπενθυμίζω ότι ο πίνακας κατασκευαστή After-8 είναι για ερωτήσεις και συζήτηση των μελών με τον κατασκευαστή, όχι για συζήτηση των μελών μεταξύ τους. Οι συζητήσεις μεταξύ των μελών για τα υγρά After-8 συνεχίζεται κανονικά στο παρόν θέμα (ή και σε άλλα θεματικά που θα ανοιχτούν) στην περιοχή των μελών.

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1196 στις: Νοεμβρίου 22, 2013, 19:26 »
Smoke και nutty nuts που δεν υπαρχει στην λιστα!! ;)

Αποσυνδεδεμένος dodos197

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1197 στις: Νοεμβρίου 22, 2013, 19:43 »
[size=0px]SMOKE!!![/size] :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1198 στις: Νοεμβρίου 24, 2013, 13:25 »
Η ψηφοφορία του θέματος ανανεώθηκε και θα ανανεώνεται όταν προστίθενται νέες γεύσεις.

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1199 στις: Νοεμβρίου 24, 2013, 16:44 »
Λοιπον ειπα πολλα κολακευτικα για τα αρωματα της After-8 (οχι πως δεν τα αξιζουν) αλλα "συγνωμη" οι βασεις της After-8 δεν μου αρεσαν, τα αρωματα ειναι απιστευτα, κατηγοριας Halo και βαλε, αλλα οι βασεις ειναι κοντα στην μετριοτητα αν οχι κατω απο αυτην, συνεχιζω λοιπον να θεωρω κορυφαιο συνδιασμο τον... βαση UMAMI με αρωματα AFTER-8. Για να εχετε ενα μετρο συγκρισης στα λεγομενα μου : εχω δοκιμασει βασεις El toro - AtmosLAB - UMAMI & After-8 απο αρωματα AtmosLAB - Flavorart - After-8.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279034 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64321 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311102 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13147 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124022 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias