vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

357 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Jorge, camber

Twitter

Υγρά και αρώματα after-8

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1080 στις: Ιουνίου 21, 2013, 11:16 »
Και εμένα αυτά με απασχολούν πολύ περισσότερο από το ΦΠΑ...
 Το προϊόν είναι βρώσιμο με ότι συνεπάγεται και γνωρίζοντας (τουλάχιστον έτσι έχει αναφερθεί στο φόρουμ) ότι η After-8 φτιάχνει τα υγρά της με συστατικά της γνωστής αμερικάνικης εταιρείας TPA, μπορώ τουλάχιστον σε αυτό το κομμάτι να νιώθω πιο σίγουρος για το τι εισπνέω.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1081 στις: Ιουνίου 21, 2013, 11:27 »
Πόσο να ακριβύνουν δηλαδή? άντε από 3 ευρώ να πάνε 3.60... και πάλι είναι καλά για 5μελο, για το 10μελο θα ήθελα λίγο καλύτερη τιμή, όχι πάνω από 6 ευρώ...
Τέλος πάντων, ελπίζω σύντομα τα παιδιά να ξεκινήσουν κανονική εμπορική δραστηριότητα, και να λυθούν αυτά τα θέματα... γιατί πέρα από το νομικό μέρος της υπόθεσης είναι και θέμα σεβασμού των πελατών και των συναδέλφων τους, που αποδίδουν ΦΠΑ από τις τιμές πώλησης....

Αν δουλεύουν με νορμάλ κέρδος, πρέπει να πάρουν πάνω από 60% επάνω. Αλλιώς τώρα βγάζουν υπερκέρδη σε βάρος των αγοραστών. Δεν είναι μόνο 23% ΦΠΑ τα έξοδα μιας επιχείρησης. Είναι 35-40% η φορολογία, τα ενοίκια, ρεύματα, πρόστιμα, προκαταβολές φόρου κλπ.

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1082 στις: Ιουνίου 21, 2013, 11:51 »
Και εμένα αυτά με απασχολούν πολύ περισσότερο από το ΦΠΑ...
 η After-8 φτιάχνει τα υγρά της με συστατικά της γνωστής αμερικάνικης εταιρείας TPA, μπορώ τουλάχιστον σε αυτό το κομμάτι να νιώθω πιο σίγουρος για το τι εισπνέω.

Από αρώματα που υπάρχουν και κάνει αναμείξεις ?

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1083 στις: Ιουνίου 21, 2013, 11:56 »
Ναι, σε παλιά παραγγελία μου, είχαμε μιλήσει με την After-8 για ένα άρωμα που δεν υπήρχε σε διαθεσιμότητα και μου είχαν αναφέρει ότι περιμένουν κάποιο συστατικό από Αμερική. Επίσης έχει αναφερθεί από μέλη του φόρουμ ότι χρησιμοποιούν συστατικά της TPA, αν θυμάμαι καλά σε αυτό το νήμα.

Αποσυνδεδεμένος sab_atmo

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1084 στις: Ιουνίου 21, 2013, 16:53 »
Για όλους τους παραπάνω λόγους (φορολογικούς, υγειονομικους κλπ) είχα διευκρινίσει στην after-8 πως το ζήτημα με τις συναλλαγές μας με επιχειρίσεις που έχουν τουλάχιστον ΑΦΜ είναι πως κατ αρχάς υπάρχει "πρόσωπο" απέναντι στον καταναλωτη.

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1085 στις: Ιουνίου 24, 2013, 17:45 »
Το θέμα είναι ότι επειδή έχουν πολύ ωραία αρώματα και υγρά κάνουμε σαν τους "λιγούρηδες' και δεν βγάζω τον ευατό μου απ'έξω αλλά θα τον βγάλω σύντομα αν δεν βάλουν τηλέφωνο και δεν εμφανισοτύν ως εταιρία.

Μπορεί να έχουν όλες τις καλές προθέσεις αλλά πρέπει να το αποδείξουν και μέχρι στιγμή η στάση τους είναι επιεικώς απαράδεκτη.

Είμαι περίεργος αν πάει η εφορία στη διεύθυνση που έχουν στο site τους τι θα βρει.

Προσωπικά αν και μου αρέσει πολύ το SMOKE δεν αγοράζω ξανά γιατί ειλικρινά ανησυχώ.

Απορώ που δεν ανησυχούν με αυτή την προχειρότητα μην βρουν κανένα μπελά από την εφορία και με βάζουν σε σκέψεις αν αντιμετοπίζουν τα πάντα αναλόγως και μετά εμείς ατμίζουμε....


Μακάρι σύντομα να ανοίξουν κανονικό μαγαζί και αν όλα είναι όπως πρέπει θα ξαναψωνίσω.


Αποσυνδεδεμένος 43

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1086 στις: Ιουνίου 24, 2013, 21:21 »
Σιγά ρε παιδιά, άλλα πολύ πιο γνωστά υγρά διατίθεντο για πάρα πολλούς μήνες από μαγαζί που πούλαγε μελάνια εκτυπωτών. Δεν είδα να κόπτεται κανείς αν ο κατασκευαστής τους είχε ΑΦΜ και που τα έφτιαχνε, ήμαρτον δηλαδή. Το δοκίμασε ο kallitexnis, είδε ότι τσουλάνε και με το παραπάνω και μετά (φαντάζομαι) έβγαλε και ΑΦΜ και τα ρέστα.

Προφανώς κάτι ανάλογο κάνει/νουν και αυτός/τοί που είναι στην after-8. Το δοκιμάσανε και αφού είδαν ότι τσουλάει ανοίγουν λιανική, το είπανε μάλιστα και εδώ ανοιχτά ότι σε κανά μήνα ανοίγουν.

Τα υπόλοιπα περί κανόνων υγιεινής και τα ρέστα τ'ακούω βερεσέ. Όταν δείτε video από τον χώρο και τον τρόπο παρασκευής για την Atmos, την Ecocig, την After-8 και δεν ξέρω ποιον άλλον που φτιάχνει υγρά, να το συζητήσουμε.

Μέχρι τότε, αν κόπτεστε τόσο πολύ, πάρτε Flavour Art, να μην σας τρώει και η ανησυχία...

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1087 στις: Ιουνίου 24, 2013, 21:36 »
Μεγάλη κουβέντα άνοιξες τώρα... Και όμως υπάρχει ένας Έλληνας που παράγει υγρά (στο εξωτερικό όμως) που έχει και βίντεο από το εργαστήριό του και δείχνει πολύ σοβαρή επιχείρηση. Το αποτέλεσμα πιο ήταν? Να τον  :fight_shot_bandana: "συλλογικά"...

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1088 στις: Ιουνίου 24, 2013, 21:46 »
που είμαστε? ωραία, δεν είμαστε σε νήμα κατασκευαστή.. επομένως, μιλάμε χαλαρά..


Λοιπόν, η κουβέντα είναι μεγάλη τώρα..
το θέμα είναι το εξής.. οκ, μπορεί να μην έχει χημικό εργαστήρι έτοιμο αυτή τη στιγμή και να μαγειρεύει τα υγρά σε ένα χώρο που έχει φτιάξει μέσα στο σπίτι του ο άνθρωπος και είναι μόνο για αυτό (καθαρό, αποστειρωμένο κλπ) .. μπορεί να περισσεύει ένα δωμάτιο και να το έχει κάνει αυτό.. Μπορεί να έχει νοικιάσει ένα χώρο που με τον καιρό θα γίνει σωστό χημικό εργαστήριο.. Μπορεί να υπάρχει ήδη ένα χημικό εργαστήριο..
το ξέρουμε αυτό?? όχι??


Άρα μήπως θα πρέπει να περιμένουμε να έρθει να μας παρουσιάσει το χώρο του ο άνθρωπος όταν θα είναι έτοιμος..??
γιατί μιας που πιάσαμε στο στόμα μας της Atmos Lab, όσοι ήταν στον ατμό και σε αυτό το φόρουμ πριν από 1,5 χρόνο θα θυμούνται ότι ούτε ο Καλλιτέχνης μας είχε παρουσιάσει το χώρο του.. Πριν από ένα χρόνο παρουσίασε ένα χώρο που θα μπορούσε να το δωμάτιο μου (γραφειάρα μπουκαλάκια πάνω, κάτι ογκομετρικοί σωλήνες κλπ)
Σχολιάσε κανένας τίποτα?? Όχι..


Όπως ειπώθηκε και παραπάνω, ένας μόνο έκανε ολική παρουσίαση του χώρου του και πέσαμε να τον φάμε.. και αυτός ήταν ο House of E-liquid..!!


το θέμα των αποδείξεων δεν παίζει κανένα ρόλο στην ποιότητα των υγρών για μένα..
Παίζει θέμα στη συνείδησή μου ως καταναλωτή, γιατί αν είναι να μην κόψεις απόδειξη δεν θέλω να πληρώσω ΦΠΑ, αλλά θέλω να με ρωτήσεις!!! Μπορεί να τις θέλω τις αποδείξεις στο κάτω κάτω της γραφής!!




Αυτά από μένα..

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1089 στις: Ιουνίου 24, 2013, 22:10 »
Αποστειρωμένο και στο σπίτι σου απλά ΔΕΝ υπάρχει ως ορολογία και μιας και έχω περάσει από την εστίαση ως επιχειρηματίας και εφαρμόζαμε πρώτυπο HASP ούτε που ξέρει ο κόσμος όχι τι απαιτείται για επίπεδο καθαριότητας σε εργαστήριο, αλλά ούτε και τι τρώει έξω όταν βγαίνει. Ευτυχώς δεν μασάει εύκολα ο ανθρώπινος οργανισμός γιατί αλλιώς.........

Αλλά μετά μην αναρωτιέται ο κόσμος γιατί θέλουν να κατατάξουν τα υγρά ως φαρμακευτικά προϊόντα με αυτά που συμβαίνουν. Πως να το κάνουμε δηλαδή αν κάποιος τρελαθεί και θέλει να βγάλει υγρά με δηλητήριο ανεβάζει ένα site και αρχίζει και στέλνει?

Τον κίνδυνο που διατρέχουν οι ίδιοι τον έχουν αναλογιστεί? Όχι γιατί αν ήξεραν πόσο μπορεί να μπλέξουν δεν υπήρχε περίπτωση να πουλάνε υγρά προς δημόσια κατανάλωση χωρίς άδεια, πιστοποιητικά και αποδείξεις.
 
Προσωπικά προτείνω να το λήξουμε εδώ γιατί ειλικρινά αν συνεχίσω έχω την εντύπωση πως μπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα και είναι κρίμα αν όντως τα παιδιά ετοιμάζουν μαγαζί και βρίσκονται στην ολοκλήρωση της προσπάθειας τους που ελπίζω ότι έτσι είναι.

Όπως είπα παραπάνω έχω ψωνίσει και αν δω μαγαζί θα ξαναψωνίσω. Όμως υγρά από το υπερπέραν από τον άγνωστο Χ δεν χρησιμοποιώ ξανά.


Υ.Γ. Και για να είμαι ξεκάθαρος, να το πω άλλη μια φορά. ΕΛΠΙΖΩ να ανοίξουν γιατί πραγματικά μου αρέσουν πολύ τα προϊόντα τους.

Αποσυνδεδεμένος davarisx

  • **
  • 293
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1090 στις: Ιουνίου 25, 2013, 02:08 »
Aν και ειπα να μην ξαναμιλησω θα πω και εγω τα δικα μου.
Αντικειμενικα τα αρωματα που εχω δοκιμασει ηταν παρα πολυ καλα.Φυσικα τα δοκιμασα απο αλλον γιατι εμενα οταν αρχισα να γραφω για αποδειξεις και τους γυρισα πισω μια παραγγελια γιατι δεν ειχε αποδειξη με βαλανε στην μαυρη λιστα.
Τελος παντος κακος δεν ημουνα ουτε κραταω κακια σε κανεναν.
Απο την αλλη δεν δεχομαι εχω καθε χρονο να πληρωνω τα κερατα μου σε εφοριες και χαρατσια,και καποιοι αλλοι να θησαυριζουν και μαλιστα αφορολογητα.
Δεν μπορω να καταλαβω με τοσο κυνηγι που εχει πεσει απο οικονομικη αστυνομια και ΣΔΟΕ πως και δεν φοβουνται.
Καντε μια εναρξη στην εφορια ρε παιδια τοσο δυσκολο ειναι η απλα βολευει?
 αν σας την πεσουν θα τα πληρωνετε για μια ζωη.
Μακαρι να φτιαξουν ενα μαγαζι οπως λεγεται γιατι και εμενα τα αρωματα τους δεν με αφηνουν αδιαφορο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 26, 2013, 01:45 από davarisx »

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1091 στις: Ιουνίου 25, 2013, 08:34 »
Καλημερα....τη συζητηση ανοιξαμε παλι.... ;D ;D την ποιοτητα και τις συνθηκες που φτιαχνοντε τα υγρα δεν την ξερουμε για κανεναν κατασκευαστη ελληνα και ξενο......γιατι πολυ απλα και μιλαω για εμενα δεν την εχω δει με τα ματια μου.....θα μου πεις εχουμε βιντεο....δεν μου λεει κατι τραβηγμενο αυτο που θα πω αλλα ποιος μου λεει εμενα οτι στο βιντεο ειναι ο πραγματικος χωρος χωρις να θελω να θιξω κανεναν......οταν παω στην halo οταν παω και σε ολες τις αλλες εταιριες και δω με τα ματια μου που και πως φτιαχνοντε θα απαιτω από ολους πρωτα να βλεπω το χωρο και μετα να ατμιζω......ποιστοποιητικα?εδω ας μην μιλησω γιατι ολοι λιγο πολυ ξερουμε τι ποιστοποιητικα εχουν οι περισοτεροι......οταν παει καποια κρατικη υπηρεσια δεν ξερω ποια πρεπει και παρει ΤΥΧΑΙΑ δειγματα απο ολους και τα κανει αναλυση τοτε ναι θα δεχθω τα ποιστοποιητικα.......ΤΥΧΑΙΑ και ΑΠΟ ΟΛΑ τα αρωματα..... αυτα απο εμενα.....καλημερα μας :D :D :D :D :D

ααααα αποδειξεις?ας σχολιασω και αυτο.....δεν με απασχολουν καθολου καθολου ομως.......γιατι οταν παμε στο γιατρο και απο την επισκεψη των 50,00 χωρις αποδειξει μας περνει 30,00 μια χαρα το δεχομαστε στα 3,00 των υγρων αποφασησαμε ολοιιιι να γινουμε ελληναρες για το καλο της πατριδας και να απαιτουμε αποδειξη.....εγω προσωπικα δεν ζητησα ποτε απο κανεναν και δεν θα ζητησω........αυτααααααααα ;D ;D ;D

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1092 στις: Ιουνίου 25, 2013, 10:14 »
Καλημέρα, μόλις προσπάθησα να μπω στο site της After-8 και διάβασα αυτό το μήνυμα...
"Dear customers, The e-shop will be closed for 5-7 days due to the opening of our first shop in Athens - Greece. Thank you all for the support and see you soon! After-8 Team".
Σίγουρα είναι πολύ θετικό να ανοίξει το συντομότερο  το πρώτο κατάστημά τους.
Αλλά να δούμε τι θα κάνουμε όλοι εμείς που δεν αγαπάμε την Ελλάδα και δεν θέλουμε απόδειξη... :laugh1: :laugh1: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 25, 2013, 10:23 από Επιτέλους το έκοψα »

Αποσυνδεδεμένος peter derek

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • "da mihi factum, dabo tibi ius"
    • ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1093 στις: Ιουνίου 25, 2013, 10:21 »
μόλις παρέλαβα  ;D

Αποσυνδεδεμένος davarisx

  • **
  • 293
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1094 στις: Ιουνίου 26, 2013, 01:55 »

3,00 των υγρων αποφασησαμε ολοιιιι να γινουμε ελληναρες για το καλο της πατριδας και να απαιτουμε αποδειξη.....εγω προσωπικα δεν ζητησα ποτε απο κανεναν και δεν θα ζητησω........αυτααααααααα ;D ;D ;D


Αυτη ειναι η γνωμη σου και ειναι σεβαστη αλλα οχι αποδεκτη.οπως πληρωνω εγω φορους ετσι πρεπει να πληρωνουν ολοι.για 3 ευρω?ναι για 3 ευρω.
Να πληρωνει και το ΤΕΒΕ του να κραταει βιβλια και να εχει και φυσικη εδρα.
απλα τα πραγματα.
Καποια στιγμη πρεπει να σταμαυησουν οι μπακαλοδουλειες σε αυτη τη χωρα.
Και οπως ξανα ειπα με το καλο να ανοιξουν μαγαζι τα παιδια να τους δουμε και απο κοντα.
Δοξα τον θεο μια χαρα αρωματα εχουνε χαμενοι δεν θα βγουν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64385 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124066 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15663 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias