vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά και αρώματα after-8

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1065 στις: Ιουνίου 15, 2013, 17:10 »
Kαραμέλας...

Αποσυνδεδεμένος sab_atmo

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1066 στις: Ιουνίου 16, 2013, 02:31 »
Χαίρετε! Χτες παρέλαβα μια μικρή παραγγελία αρωμάτων από After-8.

Smoke - Smokey caramel - Smokey Apples - Καφές

Επίσης μου έστειλαν και δωρο έτοιμο υγρό Omerta το οποίο αν και δεν είναι δυσάρεστο παραείναι γλυκο-φρουτώδες για τα γουστα μου.

Τα αρώματα τα ετοίμασα σε Atmos Balanced 20mg με αναλογία 2 σταγόνες ανά ml βάσης. Δεν θα αναφερθώ ακόμα σε εντυπώσεις για το καθένα γιατί θέλω να ωριμάσουν/ομογενοποιηθούν πλήρως, ωστόσο από δοκιμες που έκανα στα γρήγορα οφείλω να ομολογήσω ότι τα αρώματα αυτά είναι περίπλοκα. Το παραπονό μου με τα diy υγρά που έχω δοκιμάσει ως τώρα είναι οτι όλα είναι εξαιρετικα μονοδιάστατα δίνοντας πολύ φλατ γεύση (με μοναδική ίσως εξαίρεση το κανελομπισκότο της Atmos). E λοιπόν η after8 καταφέρνει να δώσει αρώματα ίδιου επιπέδου πολυπλοκότητας με τα έτοιμα.

Αυτά για την ώρα και πραγματικά περιμένω πως και πως να περάσουν οι μέρες για να γράψω αναλυτικά εντυπώσεις για το καθένα

Αποσυνδεδεμένος gad

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1067 στις: Ιουνίου 18, 2013, 13:26 »
Δοκίμασα σημερα το νέο  υγρό ,Lighthouse!
Απίστευτα καπνικο!δεν γλυκιζει,έχει κάτι απο Virginia ..απροσδιοριστο :dontknow:
Για εμένα καλύτερο και απο το smoke :yes:
http://www.after-8.net/The_Lighthouse_-_e-Liquid/p1741528_9847931.aspx

Αποσυνδεδεμένος PanosLion

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1068 στις: Ιουνίου 18, 2013, 21:03 »
Καλύτερο απο το Smoke...?έφυγα για παραγγελία... Μέχρι τώρα το μόνο που δεν μου άρεσε ήταν ο καφές. smoke, smoky banana, smoky caramel, smoky peach, και smoky παστιτσιο να βγει θα το δοκιμασω.όλα ήταν ευχάριστα φρουτώδη ή γλυκά με λίγη καπνικη αισθηση, ότι ακριβώς θέλω.

Αποσυνδεδεμένος sab_atmo

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1069 στις: Ιουνίου 19, 2013, 01:16 »
Καλησπέρα
4η μέρα ομογενοποίησης και ξεκίνησα να δοκιμάζω:

Smoke (20στ/10μλ που μάλλον θα γίνουν 25+): η πιο κοντινή προσέγγιση σε ήπιο tribeca, τελεία και παύλα.
Κι εδώ θα μου επιτρέψετε μια παρένθεση... κατά καιρούς πολλοί συνατμιστές πρότειναν διάφορα αρώματα και υγρά σαν αντίγραφα tribeca. Δοκιμάζοντας κάποια απ αυτά έφτασα στο συμπέρασμα οτι άλλο tribeca ατμιζα εγώ και αλλο αυτοί, αλλιώς δεν εξηγείται....... Ακόμα και την πολύ αγαπημένη μου bebeca δεν την θεωρώ εξαιρετικά κοντινή στο tribeca. Το παρήγγειλα λοιπόν προετοιμάζοντας τον εαυτό μου για ένα ακόμη φιάσκο..... Ε, λοιπόν όλα τα παιδιά παραπάνω ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ, η after-8 έχει μια πολύ πολύ πολύ πετυχημένη τρμιπεκοσυνταγή (ίσως και τη μοναδική εκεί έξω). Και να φανταστείτε οτι κοντεψα να παρεξηγήσω τον zacharis1955 που το παρήγγελνε με τα λιτρα :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Smokey Caramel
(25στ/10μλ): Αρκετά καλό για αλλαγή γεύσης. Θα το κρατήσω για σποράδική χρήση.

ΚΑΦΕΣ (20στ/10μλ): Με ενθουσίασε απ' την πρώτη τζούρα! Κάπου στο νήμα αναφέρθηκε ο Ελληνικός καφές. Δε συμφωνώ, μου βγάζει τρομερά τη γεύση του τριμμένου εσπρέσσο που βάζουν πάνω στο τιραμισού.

Smokey Apples (15στ/10μλ): Αυτό ήταν και το τελευταίο που δοκίμασα. Προκατειλημμένος τρομερά θετικά τόσο απ' τη δοκιμή των παραπάνω αλλά και απ την υπέροχη μυρωδιά του στο μπουκαλάκι τραβάω μια καλή μακριά τζούρα και λίγο έλλειψε να τρέξω στο μπάνιο....... λες και άτμιζα απορρυπαντικό ρούχων με μυρωδιά μήλου.  :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:

Να διευκρινήσω πως οι σταγόνες του smoke μπορεί να διαφέρουν απ τα υπόλοιπα καθώς το πήρα σε μπουκαλάκι 10μλ που έρχεται με σταγονόμετρο στο καπάκι του. Όλα τα υπόλοιπα σε μπουκαλάκι των 5μλ με ενσωματωμένο σταγονόμετρο (αυτό που γυρνας ανάποδα και περιμένεις...).

Μ'αρέσει στην after-8: αποστολή άμεση, έστειλαν δωράκι, έχουν περίπλοκα και πετυχημένα αρώματα για τα δικά μου γούστα.

Δε μ'αρέσει: δεν έστειλαν απόδειξη, και είναι ένα θέμα που συζητιέται πάνω από 6 μήνες τωρα. Που τα ταμπελάκια στα μπουκαλάκια είναι χειρόγραφα και σβήνουν αν πιάσεις για ν' ανοιγοκλείσεις 3-4 φορές το μπουκάλι.

Αυτα....


Edit: Σε προσωπική επικοινωνία ενημερώθηκα πως το γραφειοκρατικό κομμάτι της after-8 και το θέμα των αποδείξεων θα λυθεί μέχρι τις αρχές Ιουλίου οπότε και θ' ανοίξει και το κατάστημα λιανικής.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2013, 02:24 από sab_atmo »

Αποσυνδεδεμένος PanosLion

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1070 στις: Ιουνίου 19, 2013, 21:46 »
χθες το βραδυ παραλίγο να σπάσω ένα μπουκαλακι, γιατι πηγα να το κλεισω κρατοντας το με 2 δαχτυλα,για να μην σβησω το μαρκαδορακι....χαχαχα...οντως αυτο είναι λιγο κάπως...
 :nope:

Αποσυνδεδεμένος peter derek

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • "da mihi factum, dabo tibi ius"
    • ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1071 στις: Ιουνίου 20, 2013, 20:31 »
Παρήγγειλα και εγω μόλις :
Smoke - e-Flavor x 1,
Arcadian Symptoms - e-Flavor x 1,
Cigar - e-Flavor x 1,
Nutty Nuts - e-Flavor x 1,
Lemango Loop - e-Flavor x 1,
Lemon Straw - e-Flavor x 1,
Creamy Strawberry Cake - e-Flavor x 1........ελπίζω να μην αργήσουν  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Dimitris.gr

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1072 στις: Ιουνίου 20, 2013, 21:14 »

Δε μ'αρέσει: δεν έστειλαν απόδειξη, και είναι ένα θέμα που συζητιέται πάνω από 6 μήνες τωρα. Που τα ταμπελάκια στα μπουκαλάκια είναι χειρόγραφα και σβήνουν αν πιάσεις για ν' ανοιγοκλείσεις 3-4 φορές το μπουκάλι.

Αυτα....


Edit: Σε προσωπική επικοινωνία ενημερώθηκα πως το γραφειοκρατικό κομμάτι της after-8 και το θέμα των αποδείξεων θα λυθεί μέχρι τις αρχές Ιουλίου οπότε και θ' ανοίξει και το κατάστημα λιανικής.

Αυτό το πράμα δεν μπορώ να το καταλάβω.
Τι πάει να πει "γραφειοκρατικό κομμάτι" ;

Αν κάποιος δεν μπορεί να κόψει απόδειξη τότε δεν μπορεί και να πουλάει. Γιατί σε αυτή τη περίπτωση κλέβει το Φ.Π.Α. από τον καταναλωτή ο οποίος τον πληρώνει.

Αν παρ' όλα αυτά δεν κόβει απόδειξη τότε δεν πρέπει να χρεώνει τον Φ.Π.Α. ... θα πρέπει δηλαδή από τις τιμές να αφαιρεθεί ο φόρος. Αν και αυτό δεν είναι και πάλι καθ'όλα σωστό.



Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1073 στις: Ιουνίου 20, 2013, 21:20 »
Που την είδες την χρέωση ΦΠΑ;


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1074 στις: Ιουνίου 20, 2013, 21:23 »
Θα την δούμε στο μέλλον όταν θα τα πληρώνουμε παραπάνω τα αρώματα...

Αποσυνδεδεμένος Dimitris.gr

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1075 στις: Ιουνίου 20, 2013, 21:38 »
ΟΚ

Αν το δέχεστε έτσι απλά ... πάω πάσο.

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1076 στις: Ιουνίου 20, 2013, 22:36 »
Θα την δούμε στο μέλλον όταν θα τα πληρώνουμε παραπάνω τα αρώματα...
Αν ακριβυνουν πολυ τα αρωματα τοτε απλα θα ψωνιζουμε αλλες μαρκες.
Οσο δεν συμφερει εμας, αλλο τοσο δεν συμφερει και την after-8
Απλα πραγματα

Αποσυνδεδεμένος sab_atmo

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1077 στις: Ιουνίου 20, 2013, 23:46 »
Πάντως στην επικοινωνία μας μου προτάθηκε να μου στείλουν την απόδειξη με το που ειναι ετοιμοι, χωρις να αναφέρουν περαιτέρω χρεώσεις... Θα δουμε αν τελικά θα αναπροσαρμοστούν οι τιμές τους

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1078 στις: Ιουνίου 21, 2013, 01:13 »
Πόσο να ακριβύνουν δηλαδή? άντε από 3 ευρώ να πάνε 3.60... και πάλι είναι καλά για 5μελο, για το 10μελο θα ήθελα λίγο καλύτερη τιμή, όχι πάνω από 6 ευρώ...
Τέλος πάντων, ελπίζω σύντομα τα παιδιά να ξεκινήσουν κανονική εμπορική δραστηριότητα, και να λυθούν αυτά τα θέματα... γιατί πέρα από το νομικό μέρος της υπόθεσης είναι και θέμα σεβασμού των πελατών και των συναδέλφων τους, που αποδίδουν ΦΠΑ από τις τιμές πώλησης....

Αποσυνδεδεμένος tomy

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1079 στις: Ιουνίου 21, 2013, 10:39 »
 Εγώ  θα  το  βάλω  σε  άλλη  διάσταση   το  θέμα  απόδειξης   φορολογικά  δεν  με  απασχολεί  άλλα  με  απασχολούν  …..
 
Επειδή  εργάζομαι  στο  τομέα  της  βιομηχανίας  τροφίμων   από  το  1993    ξέρω  ότι  για  να  γίνει  πρόσληψη   ενός  ανθρώπου  στην  παράγωγη   πρέπει  να  έχει  ένα  βιβλιάριο  από  το  υγειονομικό   και  να  έχει  προβεί   σε  κάποιες    εργαστηριακές  εξετάσεις  όχι  για να  δουλέψει    στον  πρωτογενή   τομέα  …άλλα  για  να  κουβαλάει  κιβώτια  στις  μηχανές ……  επίσης  ο  συχνός  εμβολιασμός    η  κατάλληλη ένδυση  και  η  απολύμανση    ..πριν πατήσεις   το  πόδι  σου  στον  χώρο  παραγωγής   ….να  σημειώσω  πχ  ότι  για  να  πατήσεις  το  πόδι  σου   στην  πρωτογενή  παράγωγη   πρέπει  να  είσαι  χημικός  τροφίμων  [ πως  αλώστε  να  μπορείς  να  κανείς  διαχείριση  υλικών   που  είναι  για  τρόφιμα ]   
Επίσης  νομικά  αν  εγώ  πάθω  κάτι   από  ένα  σκεύασμα  που  ουσιαστικά   δεν  υπάρχει   είμαι  στον  αέρα  σαν  καταναλωτής 
 
Όπως  και  οι  αναλύσεις   υγρών  σε  εμένα  δεν   λενε  τίποτα   …λενε όταν  υπάρχει   εξειδικευμένο  εργαστήριο   παραγωγής
Αγαπητοί  φίλοι  τα  συμπερασματα   δικά  σας  ……..ψωνιζω  από  όλους  γιατί  μ αρεσει  το  ατμισμα άλλα  είμαι  και  καταναλωτης 
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279361 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124152 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1254 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15694 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias