vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

352 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, Jorge, camber

Twitter

Υγρά και αρώματα after-8

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #840 στις: Μαρτίου 08, 2013, 20:28 »
Άντε ν α ενημερωθεί και το site με τα καινούργια αρώματα :)

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #841 στις: Μαρτίου 08, 2013, 21:05 »
Μιας και ο κατασκευαστής δεν έχει επίσημη παρουσία στο forum θα μου επιτραπεί να πω 1-2 παρατηρήσεις εδώ ελπίζοντας ότι κάποιος από τα παιδιά του after-8 θα διαβάζει αυτό το νήμα. Έχω δοκιμάσει αρκετά και από τα αρώματα και από τα έτοιμα υγρά (με το sample pack) και η γενική παρατήρηση είναι ότι είναι πάρα πολύ αξιόλογα. Οι παρατηρήσεις μου:
1. Τα αρώματα απαιτούν αρκετά μεγάλο ποσοστό αραίωσης πράγμα φυσικά απόλυτα θεμιτό. Αλλά γιατί ρε παιδιά τότε 5 ml? Αν ήθελαν 2-3 % διάλυση οκ να το καταλάβω αλλά εδώ μιλάμε για 10-13%. Με αυτό τον τρόπο ανεβαίνει και το κόστος (το μπουκαλάκι κοστίζει φαντάζομαι). Πρόταση λοιπόν να βγαίνουν τα αρώματα σε 10ml μπουκαλάκια φαντάζομαι και εσάς θα συμφέρει και εμάς αλλά και το περιβάλλον
2. Η παρουσία σας. Ή μάλλον η απουσία σας. Πιστέψτε με σαν καταναλωτής αισθάνομαι πολύ καλύτερα όταν η εταιρία που συμπαθώ έχει και ένα πρόσωπο. Και ειδικά όταν είναι και ανθρώπινο. Που θα νοιώθω ότι μπορώ να ρωτήσω να συζητήσω να προτείνω να γκρινιάξω. Δεν το έχω δει δεν ξέρω αν υπάρχει κάπου εδώ μέσα αν ναι θα επιμείνω ότι μάλλον δεν φαίνεται. Εκτός και αν πρόκειται περί marketing επιλογής σας οπότε τότε πάω πάσο.
3. Το site. Ακόμα και αν πρόκειται για μια νέα εταιρία που ξεκίνησε από κάποιους έστω και με λίγα κεφάλαια αυτό είναι η εικόνα σας η παρουσία σας ειδικά όταν λείπουν όλα τα άλλα. Και αυτή συγγνώμη αλλά με αυτό το site είναι επιεικώς κακή. Αδικείτε τον εαυτό σας και το προϊόν σας και το λέω καλοπροαίρετα γνωρίζοντας αρκετά καλά την ποιότητα των προϊόντων σας. Κάντε κάτι γρήγορα


Επαναλαμβάνω για να μην παρεξηγηθώ είμαι ένας ευχαριστημένος πελάτης αλλά κάνω προσπάθεια για να παραμείνω έτσι. Έχω απαιτήσεις και είναι κρίμα μια ελληνική προσπάθεια και μάλιστα αξιόλογη να μην προκόψει για λεπτομέρειες. Εύχομαι πραγματικά να το διαβάσετε και να σας δούμε ή να σας ακούσουμε και στο forum

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #842 στις: Μαρτίου 08, 2013, 21:52 »
επειδη τις ιδιες ερωτησεις απευθυνα κι εγω στα παιδια της after 8 και συγκεκριμενα στον avalon που ειναι μελος του φορουμ και ειναι ονλαιν πολυ συχνα οποτε απαντησα στο 2ο ερωτημα σου τσακ μπαμ :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:  εκτος απο αυτο περι αναλογιων και τα σχετικα ευλογα ερωτηματα εμενα με βολεψε πολυ το ονλαιν chat που εχει στην σελιδα........για τα μπουκαλακια και εγω στην αρχη ημουνα της ιδιας αποψης αλλα τελικα πειστικα οτι με βολευει περισοτερο το μικρο.......περνω 5mlο δεν μου αρεσει οκ λιγο το κακο.....μου αρεσει?την επομενη να τα τα δυο  5mlα που καθεται και κλειστο το ενα μεχρι να ατμισω το αλλο..........οσα 10mlα πηρα και δεν μου αρεσανε ειναι στην ακρη και ψαχνουν ιδιοκτητη ;D ;D ;D ;D ;D ;D αποψη μου παντα ...........τωρα για το σαιτ απο κανενα καταστημα που ψωνισα δεν το κοιταξα να πω την αληθεια μου με ενδιαφερει να μπορω να βαλω παραγγελια και κοιταζω περισοτερο την εξυπηρετηση και την ποιοτητα ..........

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #843 στις: Μαρτίου 08, 2013, 22:37 »
Βρε παιδιά!!!! :))  Πόσες φορές κι εγώ καθώς και πολλοί άλλοι είπαμε στον Καλλιτέχνη να αλλάξει τα μπουκαλάκια του και να τα κάνει 5ml, και τώρα λέμε στον Avalon να τα κάνει 10ml? :idiot1: :))  Δεν παιζόμαστε! :laugh1:  Θα βραχυκυκλώσουν στο τέλος!! :))


Μια χαρά είναι τα 5 ml! :thumpup: 

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #844 στις: Μαρτίου 08, 2013, 22:56 »
Εμένα μου τα βάζει πάντα όλα χύμα σε ένα μεγάλο πλαστικό μπουκάλι των 30+ ml αλλά προτιμώ τα γυάλινα των 5 ml...

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #845 στις: Μαρτίου 09, 2013, 15:16 »
Βρε παιδιά!!!! :))  Πόσες φορές κι εγώ καθώς και πολλοί άλλοι είπαμε στον Καλλιτέχνη να αλλάξει τα μπουκαλάκια του και να τα κάνει 5ml, και τώρα λέμε στον Avalon να τα κάνει 10ml? :idiot1: :))  Δεν παιζόμαστε! :laugh1:  Θα βραχυκυκλώσουν στο τέλος!! :))


Μια χαρά είναι τα 5 ml! :thumpup:

Συμφωνώ 1000%

Είναι ένα απο τα μεγάλα συν των παιδιών οτι διαθέτουν 5  ml  συσκευασίες.
Έχω κλάψει πααααρα πολλα μπουκαλάκια των 10   ml  του Καλλιτέχνη και ακόμα και σε γεύσεις που άτμιζα μανιωδώς δεν μπόρεσα ούτε στο μισό να τις φτάσω και τώρα έχω μια σειρά ληγμένα αρώματα που εμένα προσωπικά δεν μου κάνεικακρδια να τα ατμίσω...

Αποσυνδεδεμένος Brian Clough

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #846 στις: Μαρτίου 09, 2013, 15:56 »
Εννοειται οτι ειναι καλυτερα τα 5 ml, επειδη στα DIY κανεις φουλ αλχημειες, αρα και η πιθανοτητα να φας ηττα σε καποιο υγρο ειναι πολυ μεγαλη, οποτε και κλαις τα μισα λεφτα... :) ....

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #847 στις: Μαρτίου 09, 2013, 18:17 »
Για όσους πήρανε βάσεις...θέλουν αραιωμα; γνωρίζεται;

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #848 στις: Μαρτίου 09, 2013, 18:19 »
Προσωπικά την 50/50 που χρησιμοποιώ στα 6mg
Δεν την αραιωνω καθόλου .
Ατμιζω έτσι πάνω από ένα μήνα και ειναι μια χαρα.

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #849 στις: Μαρτίου 09, 2013, 18:42 »
Για όσους πήρανε βάσεις...θέλουν αραιωμα; γνωρίζεται;

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
εξαρταται με τι ατμιζεις εγω δεν την αραιωνω καθολου....ειναι αρκετα παχυρευστη οποτε νομιζω πως οποιος ατμιζει με καρτο που αν δεν κανω λαθος θελει λιγο πιο αραιωμενη......καλυτερα να την αραιωσει ......

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #850 στις: Μαρτίου 10, 2013, 00:05 »
Πάντως τα 5ml τελειώνουν στο πι και φι με τις αναλογίες που θέλει. Πιο μεγάλη ποσότητα σε άρωμα δεν έχω ξαναβάλει για να είμαι ειλικρινής σε καμία εταιρεία και έχω 65 μπουκάλια άρωματα στο ντουλάπι συν καμιά 20αριά που έχω δώσει. Η μόνη άλλη που ήθελε μεγάλες ποσότητες και είχα πάρει στο παρελθόν ήταν η TPA οπότε μάλλον έτσι εξηγείται........

Επίσης οι σταγονομετρητές δεν τρέχουν και τους ανοίγω με βελόνα. Γενικά και τα δυο αρώματα (Smoke & Smokey Apples) που έχω αγοράσει θα τα ξαναπάρω συν μερικά ακόμα αλλά συμφωνώ με κάποια πράγματα που αναφέρθηκαν παραπάνω περί παρουσίας. Ούτε τηλέφωνο δεν έχουν στο site και αυτό είναι άσχημο πως να το κάνουμε, όταν έχεις μαγαζί ακόμα και e-shop πρέπει να έχεις τηλέφωνο όπως έχουν όλα τα σοβαρά μαγαζιά. Τέρμα της γκρίνιας, πάω να παραγγείλω μερικά ακόμη.



Αποσυνδεδεμένος funkofusion

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping και ξερό ψωμί
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #851 στις: Μαρτίου 10, 2013, 01:22 »
Έκανα κι εγω την παραγγελία μου και πήρα ένα smoke και ενα lemango loop! Η παρατήρηση μου έχει να κάνει με το smoke! Το έκανα με δική τους βάση σε αναλογία 75/25 pg/vg και ενώ στην οσμή είναι ίδιο tribeca στο άτμισμα μου βγάζει μια μπουχτιστική γλυκολαδίλα! Δυστυχώς δεν μου έχει περισέψει άρωμα για να το κάνω σε dirty βαση! Έχει παρατηρήσει κανείς το ίδιο??

Αποσυνδεδεμένος alexgr

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξανδρος
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #852 στις: Μαρτίου 10, 2013, 01:41 »
Το άφησες να ωριμάσει? Επειδή κάνω αρκετό καιρό το συγκεκριμένο άρωμα (σε 50-50) θέλει κάποιες μέρες να "δείξει". Τώρα αν εννοείς γλυκολαδίλα μια αίσθηση σαν ποπκόρν που αφήνει στην εκπνοή που προσωπικά μου αρέσει πολύ μάλλον αυτό δεν θα αλλάξει.

Αποσυνδεδεμένος funkofusion

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping και ξερό ψωμί
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #853 στις: Μαρτίου 10, 2013, 01:46 »
Το άφησα 2 μερούλες και έκανα την πρώτη δοκιμή γιατί δεν κρατιόμουν! Anyway θα το αφήσω άλλες 3 μέρες και θα ξαναδοκιμάσω! Απλώς περίμενα να είναι ξηρό σαν το Tribeca

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #854 στις: Μαρτίου 10, 2013, 01:49 »
Εγώ το Smoke το βάζω σε βάση Inawera Dirty  &  El Toro 50 VG / 50 PG και είναι πάρα πολύ καλό!
Την άλλη εβδομάδα θα το δοκιμάσω και με την Flavourtec 70 PG / 30 VG (http://egotube.gr/flavourtec/)...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 10, 2013, 02:33 από zacharis1955 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279103 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64356 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311200 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124047 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93121 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15651 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias