vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά και αρώματα after-8

Αποσυνδεδεμένος timeco

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #495 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 12:36 »
Smoke , lemango.

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #496 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 13:14 »
Ατμιζω καθημερινα λιγες μερες τωρα smoke,cigar και jack.Παρ οτι το περισσοτερο που ατμιζω τη μερα ειναι το smoke ως αντικαταστατο του tribeca ψηφιζω cigar και jack.Είναι πιο αρωματικα και ειναι τρελλα. :respect:

Αποσυνδεδεμένος Ιωάννα

  • **
  • 145
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #497 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 15:48 »
smokey apple,smooth tobacco μόνο 2 ειναι λιγο έχουμε και άλλες προτιμήσεις αυτα ειναι ενδεικτικά

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #498 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 08:56 »
Θέλω να κάνω μια παραγγελία και το άρωμα που θέλω κυρίως να δοκιμάσω εδώ και 4 μέρες μου λέει out of stock ! Πάντα τόσο πολύ κάνουν για να ανανεώσουν τα προϊόντα τους ;

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #499 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 09:50 »
Με μια γρήγορη ματιά που έριξα έχουν ήδη 3 αρώματα (Smoke, Smooth, Virginia) out of stock. Πρέπει πάλι να τα σηκώσαμε όλα  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Nikosgor

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #500 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 10:43 »
Καλημέρα,μόλις παρέλαβα και εγώ,ευχαριστώ για το δωράκι!!τα ετοιμάζω, αφήνω λιγες μέρες και ξαναμιλάμε!

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #501 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 10:56 »
Πολλες καλημερες μας  :bye: :bye:
Μετα απο μια γαιδουρινη υπομονη 6 ημερων δοκιμασα το πρωτο ωριμασμενο υγρο απο την after 8,το smoke.
Οι εντυπωσεις μου ειναι πολυ καλες :thumpup: ..Ωραια πλουσια καπνικη γευση,που δε σου ''γδερνει'' το λαιμο.
Λεω να δωσω μια παραταση στο smokey caramel να ωριμασει κανα 3 -4 μερο ακομα (εχω υπομονη αλλα δεν ειμαι και ο Νταλαι Λαμα,να το αφησω κανα μηνα  :)) :)) ) καθως ως γλυκια γευση ισως χρειαζεται για να ''δειξει'' παραπανω το υγρο..εκτος αν ειμαι λαθος σε αυτο και αναμενω τζαμπα... :hmmm:
Με το δειγματακι απο smokey banana που το βαλα μπρος μολις ανοιξα το δεματακι (δεν ειχα υγρο ''καβα'' οποτε δεν ειχα τη πολυτελεια να το αφησω να ωριμανση και αυτο...) ναι μεν ηταν καλο,αλλα δε μου βγαζε τη γευση απο μπανανα,μαλλον μου ''σκαγε'' σα γευση λιγοοο που και που (λογικα αμα το αφηνα λιγες μερες θα'ταν αλλιως τα πραγματα :hmmm: ).Σε μενα το smokey banana αφησε μια γευση σα γλυκια κρεμα...Καλο ητανε γ το στραγγιξα  ;D ;D .
Ευχαριστω τον zacharis 1955 και τα αλλα παιδια στο forum  :respect: :respect: που με τις κριτικες-αποψεις τους με βαλανε το ''tripaki'' να δοκιμασω τα υγρα αυτα..Μια θετικη ψηφος και απο μενα...
Κραταμε την after 8 στη λιστα μας και συνεχιζουμε να ψαχνουμε και αλλα μαγικα φιλτρα. :))
Το μονο ''κακο''αλλα λογικα επειδη ειμαι νεος τη ''πατησα'', καλο ειναι να εχει κανεις ''καβατζα''κανα υγρο ωστε να εχει να ατμιζει οσο ωριμαζουν τα υγρα της after 8...και οτι το site τους ειναι πραγματικα κακοδουλεια..
Α!! Καλη εβδομαδα να'χουμε παιδια...
 

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #502 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 14:55 »
Μετά από όσα διάβασα, παρήγγειλα κι εγώ!!! Αντε να δούμε!!! 8)

Από επάνω φαίνεται πόσο ήταν ο χρόνος παραγγελίας - παραλαβής.

Λοιπόν μόλις τώρα παρέλαβα!!!!


Αρώματα
Smoke : οτί έχουν πει οι προλαλήσαντες για τη σύγκριση με το Tribeca υσχίει!!!! :thumpup:  Θα έλεγα ότι έχει και κάποιες άλλες νότες αρώματος αλλά είναι το σύνολο, θετικότατο!!!!!! Το "καμμένο" καλαμπόκι πράγματι βγαίνει μέσα στη μυρουδιά. Υπάρχουν πολλές ομοιότητες με το Bebeca (αυτή τη στιγμή μυρίζω μια το ένα, μια το άλλο). Δεν είναι τόσο μπουκωτικό όσο το Bebeca, μιας και έχει κάποιες πιό πρίμα νότες.

Smokey Caramel : Σε άμεση σύγκριση με το Caramel της Atmos Labs θα έλεγα ότι αυτό που έχουν κοινό είναι μόνο το άρωμα της καραμέλας βουτύρου, αλλά το άρωμα της after-8 δεν έχει τη βουτυρίλα της Atmos. Επίσης αυτό που χαρακτηρίζουν οι άνθρωποι της After-8 "Smokey", υπάρχει και το αντιλαμβάνεσαι σαν διαφορετικό μέσα στο σύνολο του αρώματος θα έλεγα ότι το 40% του αρώματος είναι το Smokey. Αυτό το "καπνισμένο" δηλαδή.

Καφές : με το που το μύρισα μου θύμισε κάτι, και δυστηχώς αυτό το κάτι (προσωπική άποψη), ήταν η Chocolate Premium της Atmos. Αυτά είναι τα κακά νέα. Τα καλά όμως είναι ότι σαφώς και έχει νότες καφέ που δεν έχει το προηγούμενο που ανέφερα. Καθώς και το ότι είναι λιγότερο "μπουκωτικό". Θα επανέλθω φυσικά όταν το ατμίσω.

Smooth Tobacco : αυτό είναι λίγο μυστήριο άρωμα, και η μύτη μου δεν το έπιασε. Κάτι σε κάποιο λουλουδάκι μου έκανε, αλλά δεν τα πάω καλά με τα λουλούδια!! :)) :tongue_smilie:  Όταν θα το ατμίσω θα σας πω και γι αυτό. Είμαι περίεργος τί επίγευση αφήνει. :hmmm:

Ετοιμο ατμιστικό υγρό σε δείγμα μου ήρθε το Smokey Banana. Ευχαριστώ!!!
Σαν μυρουδιά θυμίζει, παγωτό μπανάνα σε ξυλάκι που έτρωγα πιο μικρός (σου δίνει δηλαδή αυτή την κρεμώδη αίσθηση του παγωτού). Επίσης νοιώθω έντονα και αυτό το "Smokey" που δεν μπορώ να προσδιορίσω τί είναι.
Απορώ πως κάποιοι γράφουν ότι δεν αντιλαμβάνονται τη μυρωδιά της μπανάνας. Θα το αφήσω μερικές μέρες, μιας και έχει πάνω του ημερομηνία 11-1-2013.

Καλή συσκευασία, χωρίς τίποτα χυμένο. Πρώτη εντύπωση ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΗ.
Αυτά που γράφω, είναι εντυπώσεις σχετικά με αυτά που μύρισα, μιας και θα κάνω υγρά, τα οποία θα προσπαθήσω :tongue_smilie:  να αφήσω μια εβδομάδα για ωρίμανση και μετά θα ατμίσω. :wall:

Τέλος, εξαιρετικά τα μπουκαλάκια των 5 ml, που αποδεικνίουν ότι μπορούν να πουληθούν αρώματα σε πιο μικρές και ευέλικτες συσκευασίες, χωρίς να υπάρχει επίπτωση στην τιμή!! 8) ;)  ΝΤΙΝ ΝΤΑΝ!!!!


Edit : αρνητικό (προσωπικά όμως δεν με πειράζει μιας και προσέχω που αφήνω τα αρώματά μου) τα πώματα στα μπουκαλάκια δεν είναι Child-resistant κάτι που θα ανέβαζε βέβαια ενδεχομένως την τιμή.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2013, 15:22 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος GiorgoS2000

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #503 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 17:23 »
Παρέλαβα κι εγώ το δοκιμαστικό πακετάκι της after 8 συν smoke & smokey caramel αρώματα.

Με ημερ/νία παρασκευής 8/1/13 ξεκίνησα να τα δοκιμάζω όλα στις 11/1.

Smoke:Σε φίλο που ατμίζει εδώ και καμία 20αριά μέρες bebeca του έδωσα να δοκιμάσει και δεν κατάλαβε διαφορά.Εγώ απλά θα πω πως είναι πολύ κοντινό και εφόσον είναι και DIY σίγουρα θα βελτιώνεται στα μέτρα του καθενός.
Περιμένω και το DIY να το δοκιμάσω μετά την εβδομάδα.

Από τα υπόλοιπα ξεχώρισα το Smokey Caramel.Το Jack μου φάνηκε πολύ βαρύ και ιδιαίτερο,τόσο αρωματικό που νομίζω πως έχει μέσα κολώνια.Γενικώς βέβαια προτιμώ πιο αραιά τα αρώματα μου και πάντα βάζω λιγότερες σταγόνες από το προτεινόμενο.Σε καμία εβδομάδα θα επανέλθω με πιο ολοκληρωμένη άποψη.

Ως νέος ατμιστής οι απόψεις μου δεν είναι τόσο εμπεριστατωμένες ούτε έχουν τα συγκριτικά φίλτρα άλλων φίλων που έχουν δοκιμάσει 30-50-100 υγρά,οπότε κρίνετε ανάλογα.

Και μια ερώτηση τώρα.
Έχει δει κάποιος διαφορές με βάσεις Atmos Lab ή Αfter-8?Εγώ ας πούμε τα έχω βάλει σε balanced Atmos.Μήπως δεν ενδείκνυται?

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #504 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 18:33 »
Ομολογώ ότι αυτό ήθελα να το ρωτήσω και εγώ.


Αν κάποιος φίλος έχει πάρει βάσεις ας μας πει τις εντυπώσεις του.
Είμαι φορτωμένος αυτή τη στιγμή με βάσεις Atmos, οπότε δεν ήθελα να παραγγείλω βάσεις και να μου κάθονται.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2013, 00:27 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #505 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 18:53 »
Δεν έχω αγοράσει ακόμα βάσεις after-8 , καθότι έχω ακόμα 400ml + από balanced βάση atmos... Όταν με το καλό τελείώσουν, βλέπουμε... Μια χαρά αναδεικνύειται το smoke πάντως...

@GiorgoS2000 σαφώς και δεν είναι ασύμβατα μεταξύ τους τα αρώματα after-8 και οι βάσεις atmos...

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #506 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 20:10 »


Τέλος, εξαιρετικά τα μπουκαλάκια των 5 ml, που αποδεικνίουν ότι μπορούν να πουληθούν αρώματα σε πιο μικρές και ευέλικτες συσκευασίες, χωρίς να υπάρχει επίπτωση στην τιμή!! 8) ;)  ΝΤΙΝ ΝΤΑΝ!!!!



Πόσο,μα πόσο δίκιο έχεις!!! :yes:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #507 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 20:48 »
5 ώρες μετά αφού παρέλαβα, έλαβα ένα e-mail από after-8 (σχετικά με το ότι τα είδη που παρήγγειλα αποστάλθηκαν) :laugh1:


Επίσης έλεγε στο e-mail:


Note.
All of our e-liquids are fresh and prepared when ordered.
We suggest a minimum of 5-7 days steeping time for flavors to blend!


Οπότε αποφάσισα να αφήσω και τα αρώματα που παρέλαβα 5-7 μέρες, μέχρι να φτιάξω το πρώτο μου υγρό...


 :wall: 7+7 θα περιμένω, μέχρι να δοκιμάσω, αλλά ένα πράγμα που εχω μάθει μέχρι τώρα στα DIY είναι, ότι η υπομονή ανταποδίδεται!!!! Για αυτό... ΦΕΕΕΕΕΕΕΕΤΑΑΑΑΑΑ :))

Αποσυνδεδεμένος GiorgoS2000

  • **
  • 130
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #508 στις: Ιανουαρίου 14, 2013, 23:37 »
Πιο πολύ το ρώτησα κι εγώ συγκριτικά.Αν κάποιος έχει δοκιμάσει και με τις μεν και με τις δε, αν είδε διαφορά.


Και κάτι άλλο που δεν γνωρίζω-συγγνώμη αν είναι λίγο off topic.χρειάζεται να είναι ανοικτό το μπουκαλάκι για να γίνεται κάποια ζύμωση και με τον αέρα ή όχι;

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #509 στις: Ιανουαρίου 15, 2013, 01:43 »
Για τις βασεις after-8 οσοι τις δοκιμασαν ειπαν τα καλυτερα αλλα το μειονεκτημα ειναι πως ειναι ακριβες.


GiorgoS2000
Εχε ανοικτο το μπουκαλακι.Δεν υπαρχει προβλημα.Αρκει να μην τα βλεπει ηλιος.Και μια φορα την ημερα να κανεις ανακινηση (φυσικα εχοντας κλεισει το μπουκαλακι  :tongue_smilie:  ).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64383 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124063 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93132 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15663 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias