vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

203 επισκέπτες, 6 χρήστες
bloodlessz, tibolaso, Milarepa, th3ofilos, maprix, Sergios

Twitter

MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος gPal

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #900 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2015, 01:16 »
Η αλήθεια είναι ότι το συγκεκριμένο, όσο και αν προσπάθησα, όση καλή διάθεση και αν είχα, δε μου αρέσει καθόλου εμφανισιακά. Ίσως τη παλεύω κάπως με το γκρι.


Και δεν μου αρέσει και η ιδέα του touch fire button.  :hmmm: Εντάξει, ίσως βέβαια λειτουργεί σωστά και όχι όταν δε πρέπει όμως...


Γενικότερα, τα Sigelei, καλές κριτικές δεν έχουν λάβει; Είναι το μόνο που έχω δει και φαίνεται ενδιαφέρον σε αυτά τα χρήματα. ( 80$ )

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #901 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2015, 02:26 »
H πλακέτα του IPV4 S νομίζω είναι καλύτερη. Μη φανταστείς καμιά τρελή διαφορά. Από θέμα ασφάλειας και design θα προτιμούσα το Sigelei.

Αποσυνδεδεμένος gPal

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #902 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2015, 02:33 »
Μάλιστα.


Πρέπει να πάρω μία απόφαση τώρα. Αλλά όσο το καθυστερώ, τόσο χειρότερα κάνω τα πράγματα. Μόλις είδα και το snow wolf. Θα ακυρώσω όλα τα άλλα προϊόντα για να πάρω αυτό στο τέλος.  :))


Απλά, δε βρίσκω ικανοποιητικές απαντήσεις όσον αφορά το Sigelei. Υποστηρίζει και Ni και Ti; Οκ, φοράει την Yihi 330 αλλά δεν μπορώ να βρω κάπου κάτι στάνταρ. Συνήθως πετυχαίνω μόνο κάτι "only 50 joules" ενώ σε άλλα βίντεο αλλά και συζητήσεις μιλάνε για 100J.


Όχι ότι με ενδιαφέρει τόση ενέργεια, όμως κάπου έχω χαθεί. Δεν έχω ασχοληθεί μέχρι στιγμής και με TC και δεν ξέρω τι πρέπει να κοιτάξω κυρίως.


Αν αποκλείσουμε το IPV3, πάω για IPV4 S, Sigelei ή κάτι άλλο που δεν έχει πέσει το μάτι μου; Εσείς προσωπικά τι θα πέρνατε; (εκτός του ipv3 το τονίζω  :)) )


Ευχαριστώ^ και συγγνώμη για το σεντόνι, όμως θέλω να τελειώνω με αυτή την ιστορία.


Edit: Μιας που αναφέρθηκε η ασφάλεια, να τονίσω επίσης ότι τη βάζω πάνω απόλα. Αρκεί να συμβιβάζομαι και με το design, ε.  :))
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 04, 2015, 02:38 από gPal »

Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #903 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2015, 05:43 »
Καλημερα. Τον ιδιο προβληματισμο ειχα και εγω. Βλεποντας τα και τα δυο σε φυσικο καταστημα κατεληξα στο sigelei 150w. Ειναι πιο στιβαρο σαν κατασκευη και πιο ομορφο εμφανισιακα. Φυσικα στο γυναικιο χερι μου ερχετε αρκετα βαρη αλλα θα το συνηθησω. Δυο μερες τωρα το δουλευω σε watt mode και πυροβολαει. Σε tc δεν εχω ασχοληθει καθολου οποτε δεν εχω αποψη.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #904 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2015, 12:13 »
Ρίξε μια ματιά σ' αυτό το ρεβιού:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0rL26d0nrpc[/youtube]


Κάποιοι τον θεωρούν κλόουν αλλά εγώ τον βρίσκω κατατοπιστικότατο στο συγκεκριμένο.

Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #905 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2015, 01:19 »
Βασικη διαφορα ρε παιδια στο ατμισμα με ενα μηχανικο mod σε σχεση με ενα ηλεκτρονικο mod? Σε τι σημεια προκειτε να δω αισθητες διαφορες?

Αποσυνδεδεμένος gatospan

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #906 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 19:49 »
Καλησπέρα κ καλώς σας βρήκα.. Καιρό τώρα παρακολουθώ ότι μπορώ απο το forum, μα σήμερα μπήκα στη διαδικασία να κάνω εγγραφή κ το πρώτο μου post.. Ενθουσιασμένος πολύ δηλώνω απο το provari p3 και τον kayfun lite plus απο το σύνολο των δικών σας post.. Ένα βημα πριν παραγγείλω τον p3 είμαι, ενώ μολις πριν ενα μήνα κ πάλι ο ενθουσιασμός μου με οδήγησε στο να πάρω το evic VT σε μαυρο-κοκκινο κυρίως λογω διάρκειας της μπαταρίας του κ αισθητικής.. Διαβάζοντας το forum μου έχει καλλιεργηθεί η ιδέα πως είναι το απόλυτο mod.. Θα δω διαφορα στο άτμισμα μου σε σχεση πάντα το vt και το istick30w που ηδη έχω.? Απο που κ πως μπορώ να το παραγγείλω οικονομικοτερα.? Οι ατμοποιητες μου είναι ενας ego one mega με clr κεφαλη στον οποιο ατμιζω με 20αρι kanthal στα 2Ω και στα 9W και ένας subtank mini kanger τον οποιο πολύ παραμελημένο έχω καθότι πολύ αεράτος είναι και δεν σφιγγει με τιποτα..

Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #907 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 19:53 »
Καλως ηρθες φιλε.μου φανηκε περιεργο οτι σου αρεσε ο ego anti toy kanger.!!!!πολυ περιεργο αυτο.


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #908 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 19:58 »
Φίλε gatospan έχω διάβασή 3 φορές και δεν κατάλαβα σε πια είσαι κάτοχος και σε πια θεσ τη γνώμη
Γράψε πια έχεις και σε πια θεσ κάποια βοήθεια

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος chilli

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #909 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2015, 20:05 »
Μιχάλη,
Τα ηλεκτρονικά βολεύουν περισσότερο, λόγω σταθερής απόδοσης της μπαταρίας τους μέχρι να αδειάσει.
Συν το ότι μπορείς να παίξεις άπειρα με τα V & τα W.
Εγώ έχω 4 μηχανικά, το άτμισμα με αυτά με ευχαριστεί αρκετά, ίσως και περισσότερο απο τα ηλεκτρονικά πολλές φορές,
αλλά λόγω του ότι πέφτει η απόδοσή τους όταν αρχίσει να αδειάζει η μπαταρία, τα αφήνω σπίτι.


Χώρια που πολλά μηχανικά είναι και έργα τέχνης  :) [size=78%] [/size]

Αποσυνδεδεμένος gatospan

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #910 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2015, 15:18 »
Καλησπέρα και παλι.. Διασαφηνίζει πως εχω ενα mod evic vt που μολις ενα μήνα πριν απέκτησα.. Χρησιμοποιώ έναν ατμοποιητη ego one με επισκευασιμη κεφαλή και ένα kanger subtank mini.. Σιγουρα θα χρειαστω εναν ατμοποιητη καλύτερο και εχω καταλήξει στον kayfun lite plus διαβάζοντας το forum.. Επίσης διαβάζοντας το forum μου δημιουργήθηκε η ανάγκη να αποκτήσω ενα provari p3 ενω μολις πριν ενα μήνα απέκτησα το evic vt.. Ρωτώ την γνώμη σας για το αν θα πρεπει μα προχωρήσω στην απόκτηση του provari διότι για τον ατμοποιητη ειμαι σχεδόν σίγουρος.. Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #911 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2015, 15:28 »
Δεν αξίζει ή αγορά Provari για μένα προσωπικά. Ειναι αξιοπιστη συσκευη μεν αλλα παρωχημενη πλεον. Επίσης, ο kayfun καλός αλλά για άλλο στυλ ατμισματος σε σχέση με το Subtank και δεν πιστεύω ότι θα πάρεις καλύτερη γεύση. Ελπίζω να μην σε βρήκαν νέο και σου πιπιλισαν το μυαλό διάφοροι (το προσπάθησαν να το κάνουν σε μένα αλλά δεν έπιασε καθώς μπήκα hardcore στο άθλημα).

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #912 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2015, 15:46 »
Το Provari μια χαρα αξιζει, αρκει να καλυπτει τις αναγκες που εχει ο χρηστης.
Για καποιον που ατμιζει μεχρι τα 15W με φυσιολογικες αντιστασεις κι οχι 0.001Ω, το θεωρω το ιδανικο mod.
Αριστη ποιοτητα κατασκευης, εξαιρετικη διαχειρηση ενεργειας, πολυ "στρωτα" ρεματα, πανεμορφο φινιρισμα, ποικιλια σχεδων-χρωματων, 1 χρονο εγγυηση..
Και μην ακουσω "με 30€ παιρνω istick που κανει περισσοτερα", γιατι θα αρχισω τα "αυτοκινητο και το Hyundai, αυτοκινητο και η Ferrari". :))

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #913 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2015, 15:53 »
Συμφωνώ απόλυτα!!!
Το ότι η ατμιστική μόδα είναι μοντάκια κουτιά, με έλεγχο θερμοκρασίας και 200w δε σημαίνει ότι ένα διαχρονικό μοντ σαν το provari είναι παρωχημένο. Με την ίδια λογική τα μηχανικά μοντάκια πρέπει να μπουν στο μουσείο :nope:
Εάν το provari καλύπτει τις ατμιστικές σου ανάγκες είναι μια πολύ καλή επιλογή.[size=78%]  [/size]

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #914 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2015, 16:50 »
Και, αν και δεν είναι για το παρόν νήμα, φυσικά και δίνει πολύ καλύτερη γεύση ο kfl+ απ'τον subtank.. ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63669 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1093 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15534 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix