vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

121 επισκέπτες, 4 χρήστες
mathimatikos1966, Doubt, manoslykos, lagoudakis

Twitter

SMOK Morph 219

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 890
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
SMOK Morph 219
« στις: Μαΐου 16, 2019, 00:15 »

(Το προϊόν το παρέλαβα απευθείας από την SMOK)
(Οι φωτογραφίες μεγαλώνουν κάνοντας κλικ πάνω τους, ώστε να δείτε καλύτερα τις λεπτομέρειες)

Official site



*To review για τον TF tank θα γίνει ξεχωριστά.


Το Alien ίσως είναι το μοντάκι με τις χειρότερες κριτικές ever. Προσωπικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το δικό μου, δουλεύει μέχρι σήμερα μια χαρά αλλά είμαι από τους πολύ λίγους.

Για το Morph όλοι λένε ότι είναι το Alien v2 χωρίς τα προβλήματα του πρώτου.


Το tank δεν το βρήκα σε κάποιο μαγαζί στην Ελλάδα ακόμα αλλά σαν κιτ ή το μοντ μόνο του υπάρχει ήδη σε κάποια καταστήματα.

Το μοντ είναι κατασκευασμένο από zinc alloy με διαστάσεις 44.8x30.2x84.5mm και ζυγίζει 158g χωρίς τις μπαταρίες. Έχει μια πολύ καλή οθόνη αφής 1.9", φτάνει μέχρι τα 219W και διαβάζει αντιστάσεις μέχρι 0.1Ω.

Η συσκευασία περιλαμβάνει το μοντ, τον TF tank και 2 αντιστάσεις, ένα δεύτερο ίσιο τζαμάκι, orings, ένα usb καλώδιο για την φόρτιση και αναβάθμιση της συσκευής και ένα νέου τύπου προστατευτικό σιλικόνης για το τζαμάκι που είναι πάρα πολύ άσχημο αλλά θωρακίζει 100% το τζαμάκι του ατμοποιητή.


Μπορούμε να ατμίσουμε σε λειτουργία W, να διαλέξουμε 3 επιλογές στο preheat και έλεγχο θερμοκρασίας με SS, Ni και Ti σύρμα.

Έχει την επιλογή του my mode, δηλαδή μπορείς να φτιάξεις μέχρι και 4 προφίλ και να ορίσεις συγκεκριμένα W, το preheat και να ονομάσεις το προφίλ μαζί με πόση νικοτίνη κάνεις. Είναι φτιαγμένο αν παίζεις στανταρ W σε κάθε ατμοποιητή για να μην αλλάζεις τίποτα αλλά δεν νομίζω να το χρησιμοποιήσουν πολλοί.

Στο Puff Counter μπορείς εκτός από το να το μηδενίσεις να ορίσεις και μέγιστο αριθμό τζουρών αν θες να περιορίσεις τον εαυτό σου.

Επίσης μπορούμε να αλλάξουμε χρώμα στο μενού, να βάλουμε ένα από τα 4 διαθέσιμα wallpaper και να ορίσουμε για πόση ώρα η οθόνη θα μένει ανοιχτή.

Τέλος, έχουμε το Passcode για τους παρανοϊκούς που θέλουν το μοντάκι τους να έχει κωδικό. Πέρα του κωδικού, έχουμε και 2 ερωτήσεις ασφαλείας αν τυχόν τον ξεχάσουμε.


Έχω στα χέρια μου και τα 5 διαφορετικά κιτ και έβγαλα επίτηδες φωτογραφία το ασημένιο για να τονίσω κάτι πολύ συγκεκριμένο. Οι δαχτυλιές πάνω στην βαφή από χρώμιο. Συμβαίνει σε όλα τα χρώματα εκτός του μάυρου κόκκινου που έχει ματ βαφή. Δεν ξέρω πόσους μπορεί να τους ενοχλήσει αυτό αλλά εγώ συνέχεια προσπαθούσα να το καθαρίσω από δαχτυλιές και αυτό έβγαζε και άλλες. Αλλά ξαναλέω ότι στο ματ μαύρο δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Στην πάνω μεριά τώρα ο πόλος δεν είναι υπερυψωμένος οπότε αν σας αρέσει να σφίγγετε μέχρι όσο δεν πάει τους ατμοποιητές σας να ξέρετε ότι θα αφήνουν μικρές γρατζουνιές, στο συγκεκριμένο μοντ δεν θέλει υπερβολές στο σφίξιμο.


Με το πορτάκι των μπαταριών νιώθω ασφάλεια και όσο και αν κακομεταχειρίστηκα ένα, δεν έπαθε τίποτα. Χάλασε όταν πια το πίεσα τόσο που δεν μπορούσε να μην πάθει ζημιά. Χωρίς τις μπαταρίες ανοίγει και κλείνει εύκολα ενώ με τις μπαταρίες μέσα θέλει λίγο πίεση και τουλάχιστον εμένα με ικανοποιεί αυτό.


Το κουμπί του fire ακούγεται όταν το πατάς και θέλει λίγο πίεση παραπάνω για να πατηθεί άνετα. Είναι φτιαγμένο για να το κρατάς ανάποδα και να το πατάς με όλα τα δάχτυλα αλλά και εγώ που μου αρέσει να πατάω το fire με τον αντίχειρα στα μοντάκια μου δεν το βρήκα κουραστικό. Μετρώντας με την γνωστή μονάδα μέτρησης το «τσικ», η απόκριση του fire είναι ένα ελάχιστο τσικ πιο αργή από αυτό που λέμε άμεσα ρεύματα.

Πάνω από το fire έχουμε πλέον ένα ακόμα μάυρο κουμπάκι για να ανοίγουμε/κλείνουμε την οθόνη αλλά και για να την ξεκλειδώνουμε ώστε να αλλάξουμε τα W ή να μπούμε στις ρυθμίσεις κλπ. Με τρία κλικ το fire κλειδώνει/ξεκλειδώνει, με πέντε μας δίνει την επιλογή να κλείσουμε τελείως το μοντάκι και όταν η οθόνη είναι ξεκλείδωτη πατώντας το fire κλειδώνει μόνη της για να μην πατήσουμε κάτι στην οθόνη καταλάθος.


Πρώτη φορά έχω μοντάκια με οθόνη αφής και η συγκεκριμένη έχει πάρα πολύ καλή απόκριση, δεν νομίζω να φτάνει τα επίπεδα smartphone αλλά δεν υπήρξε φορά ένα μήνα τώρα που να πάτησα κάτι στην οθόνη και να μην πατήθηκε. Στα συν ότι είναι πολύ φωτεινή και δεν έχεις κανένα πρόβλημα ακόμα και κάτω από τον ήλιο, στα πλην ότι δεν μπορείς να αλλάξεις την φωτεινότητα.


Έπαιξα πολύ άνετα με ντρίπερς στα όρια των 0.10Ω χωρίς να πω ουάου με την αυτονομία του αλλά δεν μου τελείωνε και τις μπαταρίες μέσα σε 2 ώρες.

Το μοντ δεν είναι γκουμούτσα όπως πολλά διμπάταρα τώρα τελευταία, κάτι που ενοχλεί πολλούς και κάθεται πολύ άνετα στο χέρι. Από όλα τα μοντ της SMOK που έχω δουλέψει αυτό νιώθω ότι είναι ποιοτικά το καλύτερο. Στο θέμα της εμφάνισης δεν μου αρέσει τόσο πολύ το πίσω μέρος με το ψεύτο resin, μου βγάζει μία φτήνια και θα ήταν καλύτερα να είχε ένα carbon fiber pattern για παράδειγμα. 

Αποσυνδεδεμένος vlasismiriagos

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK Morph 219
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 31, 2019, 10:04 »
Το περιμένω σήμερα να μου έρθει. Σε αυτό το χρώμα που έχει γίνει και το review από πάνω. Θα συνδυαστεί ως επί τω πλείστων με τον smok tfv16...

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος ertyanna

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK Morph 219
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 08, 2020, 15:04 »
Εκανα σημερα την τριμηνιαια αγορα μου στον εουσελι απο την Τσυπρο μας και μου βγηκε στα 90 εουρα. Λιγο προτου κανω πληρωμη εντοπιζω οτι εχει το συγκεκριμενο μοντακι στην τιμη του μισου ευρου για αγορες ανω των 99 ευρω. ΤΑΝ  ΤΑΝ, βαζω στο καλαθι και 2 18650 - παντα χρειαζονται 2 μπαταριες - και το τσιμπησα. Μισο ευρω νομιζω οτι ειναι μια εξαιρετικη τιμη.  ;D


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314574 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4868 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix