vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Cloud Kicker Society Icon 200w

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Cloud Kicker Society Icon 200w
« στις: Φεβρουαρίου 24, 2017, 02:33 »
                        CKS Icon 200w
               

Υποστηριζόμενες λειτουργίες: -VW,
- TC (SS,Ni,Ti) ,
-VPC mode (5 διαθεσιμες  γραφικες παραστασεις watt/seconds,κατι σαν το pre-heat αλλα εχει τη δυνατοτητα ρυθμισης για 6 δευτερολεπτα),
-Auto Temp mode (Βρισκει το σημειο εξατμισης του υγρου και τα ρυθμιζει ολα μονο του)
-Bypass mode
Μέγιστη θεωρητική ισχύς: 200W

Εύρος τάσης: 0.35V- 9V
Εύρος υποστηριζόμενης αντίστασης: 0.1Ω-3Ω (VW)/ 0.05-3Ω (TC)/ 0.25-3Ω(bypass)

Εδω και 20 μερες εψαχνα να αντικαταστησω το Reuleaux rx2/3. Λιγο η μετρια εργονομια της μπαταριας, λιγο οτι τα atomizer short πληθαιναν, λιγο το προβληματικο TC mode του σε πιο μεγαλα συρματα (temperature protection ολη την ωρα,ριξιμο σε power mode κτλ αφου εχει 150 δικλειδες ασφαλειας με οτι λογισμικο και αν ειχα περασμενο,ακομα και το myevic)

Καινουργιο σχετικα mod, ελαχιστα reviews, λιγος χρονος στην αγορα για να τσεκαρω αν εχει κουσουρια.Ωραια λεω,θα κανω τον ηρωα και το πηρα.


Τρομερη ποιοτητα πλαστικου εξωτερικα,ειναι σαν παρα πολυ σκληρο λαστιχο. Τα σχεδια δεν ξερω αν θα ξεβαψουν,2 μερες το εχω,απο οτι ακουω κρατανε.Το εσωτερικο του πλαστικο και αυτο,δε φαινεται να ναι η καλυτερη ποιοτητα.

Οθονη απλη με τα βασικα, ουτε κραταει τεφτερι ποσες τζουρες εκανες, ουτε ποση ωρα τραβαγες τζουρα  :))

Στα πρακτικα, το πρωτο που παρατηρησα ηταν η πιο αμεση ανταποκριση απο το Reuleaux rx2/3 στο πατημα του κουμπιου (το οποιο ηταν ηδη καλο στο συγκεκριμενο κομματι)

Το VPC mode του ευκολο στη ρυθμιση,πολυ χρησιμο στην πραξη.

Το ΤC του ΔΕΝ εχει ρυθμιση watt, ΑΛΛΑ είναι οτι καλυτερο εχω δουλεψει. Δεν ξερω ποιος εχει ρυθμισει τo V.O chip που εχει, αλλα τα ρυθμιζει ολα τελεια. Με hadaly πανω και twisted SS 0.4 mm 7 σπειρες 0.22 οhm στους 250 C, για να βγαλει temperature protection πρεπει να παρεις πανω απο 10 τζουρες συνεχομενες. Να με πεταξει σε wattage mode δε μου εχει τυχει ακομα. Η ποιοτητα ατμισματος εξαιρετικη αν και δεν ειναι τοσο του γουστου μου το TC.

Το Auto Temp mode βλεπει την θερμοκρασια που εξατμιζεται το υγρο και ρυθμιζει τα παντα μονο του. Η αληθεια ειναι οτι με διαφορετικά υγρα εχει διαφορετικη θερμοκρασια σαν ταβανι. Στο στυλ ατμισματος,ειναι ακομα πιο χαλαρο απο το TC,δεν ειναι για ντουμανια. Επρεπε να το πουν καφετερια mode  :))

Η εργονομια του ειναι αρκετα καλυτερη απο του Rx2/3 (το  εχω γλωσσοφαει το κακομοιρο αλλα το εχω σαν μετρο συγκρισης γιατι το εχω λιωσει 3 μηνες).

Ο χειρισμος του menu δεν ειναι και τοσο ευκολος αλλα οκ συνηθιζεται.



Στο θεμα της φορτισης, δοκιμασα μια φορα να το φορτισω πανω στο mod να δω τι κανει. Εμφανιζει 2 ξεχωριστες μπαταριες που φορτιζουν,κανει 5-10 λεπτα να συγχρονιστουν οι loading bars και μετα ξεκινα η φορτιση. Στο κουτι δεν αναφερει καπου να φορτιζεται η οχι σε εξωτερικο φορτιστη. Επισης δεν γινεται να το χρησιμοποιησεις ενω φορτιζει.

Παρολο που αυτα τα Made in USA mods εχουν τα θεματακια τους με καμμενες οθονες κτλ,απο κουσουρια δεν εχει ακουστει το παραμικρο ακομα.
24 mm διαμετρος η βαση του πολου, ο Hadaly καθεται σχετικα ωραια πανω του.

Η τιμη του ειναι στα 115-120 ευρω στην Ελλαδα.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 24, 2017, 04:59 από nwlis »

Αποσυνδεδεμένος docnot

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloud Kicker Society Icon 200w
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 24, 2017, 09:43 »
Τι μας κανείς τώρα!με το που είδα οπτικά το λάτρεψα !! ....3ο mod τον ίδιο μήνα πάει πολύ ;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Cloud Kicker Society Icon 200w
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 24, 2017, 13:56 »
Αν βγει η πρωτη βδομαδα χωρις atomizer short,no atomizer found και τα σχετικα θα σε ενημερωσω να τον παρεις  :yes:
Ακομα μια μερα με το συγκεκριμενο mod και η αυτονομια της μπαταριας ειναι οντως πολυ καλυτερη απο ολα τα mod που εχω δουλεψει-δει.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 26, 2017, 13:53 από Cruiser79 »

Απ: Cloud Kicker Society Icon 200w
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 24, 2017, 14:05 »
Κουκλί είναι  :thumpup: .
Αυτό με το auto temp mode δεν το κατάλαβα , πως μετράει την θερμοκρασία του υγρού και γιατί έχει διαφορετικό ταβάνι ανάλογα το υγρό? 

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Cloud Kicker Society Icon 200w
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 24, 2017, 14:20 »
Λεει πως διαβαζει την θερμοκρασιας εξατμισης του καθε υγρου και ρυθμιζει μονο του watt-θερμοκρασια κτλ. Και οποτε πατας το fire button ξεκιναει η θερμοκρασια απο 0 και φτανει μεχρι ενα σημειο.Σε 2-3 υγρα που δοκιμασα εχει οριο διαφορετικη θερμοκρασια.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 26, 2017, 13:54 από Cruiser79 »

Απ: Cloud Kicker Society Icon 200w
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 24, 2017, 15:47 »
έλα Χριστέ και Παναγιά μου  :idiot1: :idiot1: :idiot1: 
Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ , είναι ότι η θερμοκρασία του κόιλ θα αυξάνει με ένα σταθερό ρυθμό όσο απορροφάει θερμότητα το υγρό , άρα θα αλλάζουν ομαλά τα Ωμ του. Μόλις το υγρό αρχίζει και εξατμίζεται , λογικά αυτός ο ρυθμός απορρόφησης θερμότητας θα αλλάζει , άρα και ο ρυθμός αλλαγής θερμοκρασίας του κόιλ , άρα και ο ρυθμός αλλαγής των Ωμ βάση TCR. Μπορεί το μοντάκι να μετράει αυτούς τους ρυθμούς και να αντιλαμβάνεται το σημείο αλλαγής του ρυθμού , οπότε ξέρει πότε αρχίζει η εξάτμιση. Μετά ρυθμίζει το όριο θερμοκρασίας κάπου εκεί.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 24, 2017, 15:53 από flavorslut »

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Cloud Kicker Society Icon 200w
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 24, 2017, 16:41 »
Παντως το δοκιμαζα τωρα με σχεδον στεγνο βαμβακι και δεν παιρνεις γευση καμμενου και βγαζει ελαχιστο ατμο.Τι να πω,ισως ειναι κ για το μαρκετινγκ.
Παντως το TC του ειναι τρομερο,βαραει υπερωριες το chip,με το γουρουνι που εχω στριμωξει στο hadalako κοβει δινει ολη την ωρα με τρομερα ομαλο τροπο.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 26, 2017, 13:54 από Cruiser79 »

Απ: Cloud Kicker Society Icon 200w
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 24, 2017, 17:09 »
τι με κάνεις τώρα , μόλις πληρώθηκα 

Αποσυνδεδεμένος nwlis

  • **
  • 338
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping Junky
Απ: Cloud Kicker Society Icon 200w
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 29, 2017, 15:03 »
Και μπαμ, low battery ενδειξη με γεματες μπαταριες(δοκιμασα 2-3 διαφορετικα ζευγαρια)
Επικοινωνησα με την εταιρια,μου ειπαν να κανω update,το update κολλαει στο 50% παντα και τωρα δεν αναβει καν.Λογικα θα το στειλω για αντικατασταση ,ελπιζω να το περασουν στην εγγυηση..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209238 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175999 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314772 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15037 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix