vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

354 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, dkostas, KORG N364, dvelev, Xxristos

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1905 στις: Μαΐου 03, 2012, 16:19 »
καλησπερα σας να ρωτησω κατι? παρηγγειλα χθες το e go-c της joyetech και μεσα μου ειχαν δωρο 20 ml απο αυτη την βαση http://www.vapenova.com/velvet-cloud-18-mg.html. αυτο πως το χρησιμοποιω δλδ? εχω διαφορες γευσεις υγρων στα 18 mg της FA. μπορω να το χρησιμοποιησω σε οποια υγρα θελω, δηλ απο τα 18 τους κατεβαζει την περιεκτικοτητα στην νικοτινη? :confused1: και στις γευσεις τι γινεται μετα? κανω πχ virginia 18 mg και η βαση αυτη ειναι με φρουτα(κατι τετοιο) δεν θα μου χαλασει την τσιγαρισια γευση?

Αποσυνδεδεμένος liapakos

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την στιγμή,πριν γίνει ανάμνηση...
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1906 στις: Μαΐου 03, 2012, 17:45 »
καλησπερα σας να ρωτησω κατι? παρηγγειλα χθες το e go-c της joyetech και μεσα μου ειχαν δωρο 20 ml απο αυτη την βαση http://www.vapenova.com/velvet-cloud-18-mg.html. αυτο πως το χρησιμοποιω δλδ? εχω διαφορες γευσεις υγρων στα 18 mg της FA. μπορω να το χρησιμοποιησω σε οποια υγρα θελω, δηλ απο τα 18 τους κατεβαζει την περιεκτικοτητα στην νικοτινη? :confused1: και στις γευσεις τι γινεται μετα? κανω πχ virginia 18 mg και η βαση αυτη ειναι με φρουτα(κατι τετοιο) δεν θα μου χαλασει την τσιγαρισια γευση?
με αυτη τη βαση μπορεις να χρησιμοποιησεις αρρωματα (οχι ετοιμα υγρα) και ετσι να φτιαξεις το δικο σου υγρο ατμισης οπως επιθυμεις,στην περιεκτικοτητα νικοτινης που εσυ θες.
Συγκεκριμενα (το κειμενο ειναι του Abet) :
Ο Πανεύκολος   
- αγοράζεις ατμιστική βάση PG ή VG έτοιμη στην επιθυμητή νικοτίνη
- προσθέτεις άρωμα,  5-6 σταγόνες / 10ml είναι αρκετές, αν δεν σε ικανοποιούν ρίξε μερικές ακόμα.

ο Εύκολος   
- αγοράζεις ατμ. βάση PG ή VG στην υψηλότερη νοκοτίνη ( συνήθως 36mg/ml )
- αγοράζεις σκέτη PG ή VG χωρίς νικοτίνη και αραιώνεις την ατμ. βάση όσο θέλεις  πχ αν βάλεις 50% βάση στα 36mg/ml και 50% σκέτη PG θα πάρεις 18mg/ml υγρό  κοκ
- προσθέτεις άρωμα
- ατμίζεις και ντουμανιάζεις έχοντας ξοδέψει 1-2 ευρώ τα 10 ml   
Και στους 2 τρόπους μη βιαστείς να ρίξεις παραπάνω άρωμα αν σου φαίνεται λίγο. Περίμενε 8-10 ώρες να "δέσει" το άρωμα που έριξες και μετά βγάλε συμπέρασμα.

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1907 στις: Μαΐου 03, 2012, 23:11 »
σε ευχαριστω πολυ liapakos ελπιζω να τα μαθω σιγα σιγα και αυτα. να σαι καλα! :bye:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1908 στις: Μαΐου 04, 2012, 03:32 »
Θα ανακεφαλαιώσω εδώ κάποια που κατά καιρούς έγραψα στο συγκεκριμένο νήμα, καθώς βλέπω ότι τις τελευταίες μέρες μπερδευτήκαμε λίγο.
Αρώματα ΦΑ
Αγοράζω εδώ και 7 μήνες από το bio hlektroniko-tsigaro.com που κατά κοινή ομολογία διαθέτει γνήσια υψηλής ποιότητας ΦΑ σε εξαιρετικές τιμές με σούπερ γρήγορη παράδοση.
Η ποσόστωση για όσους αρέσουν τις έντονες γεύσεις είναι 2 σταγόνες ανά 1μλ χρησιμοποιώντας ως δοσομετρητή το σταγονόμετρο της συσκευασίας. Πρακτικά αυτό σημαίνει 20 σταγόνες στο μπουκαλάκι των 10μλ, δηλαδή περίπου 1μλ άρωμα ή 10%. Αυτή την ποσόστωση προτιμούν και άλλοι ατμιστές. Για μέτρια έντονο άρωμα 15 σταγόνες ανά 10μλ. Για ελαφρύ άρωμα 10 σταγόνες ανά 10μλ. Μικρότερη δόση μόνο για όσους προτιμούν εξαιρετικά ελαφριά αρώματα. Τώρα, αν η ΦΑ φτιάχνει ελαφρύτερα αρώματα από άλλες εταιρίες (ποιες άραγε; ατμος και ιναβέρα;) και τι συστάσεις έχει κλπ θα πω ότι δεν είμαστε χημικοί. Εμπειρικά φτιάξαμε συνταγές και τις απολαμβάνουμε.
Ωρίμανση
Μετά τη μίξη το υγρό είναι μεν έτοιμο για άτμισμα, αλλά αν το αφήσετε 2-7 ημέρες το άρωμα δένει καλύτερα, σκουραίνει και γίνεται πιο μεστό. Εμπειρικά πάλι, έχοντας 5 διαφορετικά αρώματα ΦΑ που ατμίζω, κάθε φορά που τελειώνει ένα μπουκαλάκι, φτιάχνω άλλο και το βάζω στην άκρη, ώστε ανά πάσα στιγμή να έχω τουλάχιστον 3 μπουκαλάκια με διαφορετικές γεύσεις 2 τουλάχιστον ημερών
Σύγκριση DIY FA με έτοιμα FA
Δε γνωρίζουμε τι άλλα συστατικά περιέχουν τα έτοιμα υγρά άτμισης, πχ ΜΤΣ. Οι ποσοστώσεις που δίνει η ΦΑ σίγουρα δίνουν ως αποτέλεσμα πιο ελαφρύ άρωμα στα DIY. Με 2 σταγόνες ανά 1μλ έχω δοκιμάσει έτοιμα υγρά και έχουν την ίδια γεύση με τα δικά μου DIY ή έστω πολύ κοντινή
Βάσεις
Σίγουρα, η σύσταση της βάσης επηρρεάζει σε μικρό ή μεγαλύτερο βαθμό την τελική γεύση. Παράγοντες που επηρρεάζουν
α) η μάρκα της βάσης πχ αν χρησιμοποιούμε βάσεις ΦΑ ή ατμος ή κινέζικες
β) η ποσόστωση της βάσης σε pg/vg
γ) η ποσόστωση στην ανάμειξη ατμιστικής με μη ατμιστική βάση. Ατμιστική βάση είναι κατά πρώτον το νικοτινούχο μείγμα και κατά δεύτερον το μηδενικό. Αν παρατηρήσετε τους κωδικούς στα εξειδικευμένα καταστήματα, θα δείτε ότι υπάρχουν δύο τύποι μηδενικών υγρών. Η μηδενική βάση και η σκέτη vg ή pg. Οι σκέτες vg&pg ΔΕΝ είναι ατμιστικές βάσεις, όσο κι αν χρησιμοποιούνται για άτμιση (εξού και η διαφορετική τους τιμή) Γι΄αυτό και δεν πρέπει να χρησιμοποιούνται σε ποσοστώσεις άνω του 50%. Δηλαδή, αν θέλουμε υγρό 12ρι, μπορούμε να σπάσουμε το 24ρι με μηδενική φαρμακείου, αλλά δεν είναι σωστό να σπάσουμε 40ρα βάση με σκέτη βρώσιμη γλυκερίνη για να φτιάξουμε 12ρι υγρό. Δεν είναι κι απαραίτητο από οικονομικής άποψης πλέον. Οι διαφορές μπορεί να μην είναι μεγάλες, είναι όμως υπαρκτές. Την τελευταία παρατήρηση σας τη μεταφέρω με μια μικρή επιφύλαξη, όπως μου μεταφέρθηκε από συσκευαστή ατμιστικών υγρών και θα ήταν χρήσιμο να ακούσουμε εμπειρίες όσων δοκίμασαν αναμείξεις με ποσοστό ανάμειξης απλής vg/pg άνω του 70%. Πάντα υπό το πρίσμα ότι σε άλλους η αίσθηση της όσφρησης και γεύσης είναι λιγότερο ή περισσότερο οξυμένη σε σχέση με το μέσο όρο.
Τέλος, η βρώσιμη pg ή vg που επιτρέπεται να χρησιμοποιηθεί για άτμιση είναι καθαρή σε ποσοστό 99,3% και άνω. Η pg χρησιμοποιείται ως έχει, εκτός αν ο συσκευαστής συστήνει διαφορετικά. Η vg αν είναι παχύρευστη σαν μέλι θέλει προσθήκη 20-25% ενέσιμου νερού (Water For Injection) ώστε με το μάτι να δείχνει παχύρευστη όσο ένα έτοιμο υγρό άτμισης pg. Πιο παχύρευστη μπορεί να μειώσει τη διάρκεια ζωής ατμοποιητών, αν το παρακάνουμε στην αραίωση μπορεί επίσης να μην ατμίζεται ευχάριστα ή και να μειώσει τη διάρκεια ζωής των άτμο.

Αποσυνδεδεμένος Μαράκι

  • **
  • 131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1909 στις: Μαΐου 04, 2012, 09:11 »
Λοιπόν, παρήγγειλα στις 18/01/2012 από Ιταλία και παρέλαβα κοντά 2 μήνες μετά.



Γενική εντύπωση από αυτή την παραγγελία είναι ότι (αν εξαιρέσεις τους χρόνους παράδοσης που είναι μεγάλοι, αλλά αυτό το ξέρεις από πριν), η εταιρεία αυτή μου ενέπνευσε μεγάλη εμπιστοσύνη, η συσκευασία ήταν ασφαλέστατη, η επικοινωνία μαζί τους άριστη και τα προϊόντα τους πολύ ωραία. Το ότι δεν μου άρεσαν το Licorice και το Perique black θεωρώ ότι είναι θέμα προσωπικού γούστου και επ ουδενί κακής ποιότητας υγρών.

Για να καταλάβω γιατί με ενδιαφέρει...Παρήγγειλες από flavourart  γενάρη και τα πήρες κοντά μάρτη με απρίλη? :hmmm: :o :-\

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1910 στις: Μαΐου 04, 2012, 22:04 »
ναι Μαρακι μου, δυστυχως αυτοι ειναι οι χρονοι της flavour art..κατα καιρους εχουν γινει πολλα παραπονα για την αργοπορια τους αλλα μαλλον ειναι κατι που δεν αλλαζει..
η καλυτερη λυση ειναι η παραγγελια-ειτε βασεων ειτε αρωματων της-απο το --> http://hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=categories&category_id=759

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1911 στις: Μαΐου 05, 2012, 01:39 »
Οι 20 σταγόνες από τα μπουκαλάκια του HT, δεν είναι με τίποτα 1ml. Διαφέρει η ποσότητα από άρωμα σε άρωμα καθώς και από μπουκαλάκι σε μπουκαλάκι αλλά επειδή που και που χρησιμοποιώ σύριγγα ινσουλίνης για τη δοσολογία και από περιέργεια μετράω τις σταγόνες (βγάζω το έμβολο και στάζω στον κύλινδρο της σύριγγας) μου βγαίνουν 28-32... αρα η μία σταγόνα/ml είναι περίπου 3%
Συνήθως εγώ βάζω 13-16 σταγόνες, ή 4-5% ανάλογα το άρωμα....
Επίσης μια παρατήρηση για τα έτοιμα, πέρα από την πιθανότητα να μπαίνουν πρόσθετα μπορεί να μπαίνουν κι άλλα αρώματα σε πολύ μικρή ποσότητα για να βελτιώσουν το αποτέλεσμα...

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1912 στις: Μαΐου 05, 2012, 01:44 »
Τελικά δεν υπάρχει περίπτωση να φτιάξει κανείς την ίδια με τα υγρά εμπορίου
κατά συνέπεια οι οδηγίες και οι δοσομετρητές είναι υποκειμενικά στοιχεία γεύσης.
Από δω και στο εξής θα παίρνω έτοιμα γιατί δεν μοιάζουν στη γεύση και τα έτοιμα
είναι πιο "μεστά" και πάντα σταθερά  :)

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1913 στις: Μαΐου 05, 2012, 01:53 »
Επίσης Γιάννη, μη ξεχνάς ότι τα έτοιμα έχουν αναμιχθεί σωστότερα και είναι συσκευασμένα αρκετό καιρό πριν την χρήση τους...
Εδω ένα υγρό φιάχνεις και μετά από 2-3 ημέρες έχει διαφορετικό άρωμα και γεύση, κλασικό παράδειγμα "μεταμόρφωσης" η Βανίλια του AtmosLab. Πιστεύω ότι και τα FA χρειάζονται τον χρόνο τους, και πολλοί γράφουν ότι ειδικά τα FA, θέλουν αρκετές ημέρες....
To dark vapure που είναι το αγαπημένο μου, ενώ το ατμίζω σχεδόν αμέσως όταν το φιάξω, η γεύση του γίνεται πολύ πιο "μεστή" μετά από αρκετές ημέρες... δεν θέλω να χρησιμοποιησω τη λέξη "ωρίμανση" διότι δεν στέκει επιστημονικά, καθως δεν υπάρχει κάποιου είδους ζύμωση στο υγρό, αλλά σίγουρα κάτι γίνεται με το πέρασμα του χρόνου...
Πολύ σημαντική επίσης η σύνθεση της βάσης, το ίδιο άρωμα έχει άλλη γεύση με διαφορετικές βάσεις.

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1914 στις: Μαΐου 05, 2012, 01:55 »
Αυτό που λες είναι γεγονός αν και πιστεύω πως τα εσάνς υγρών είναι πιο συμπυκνωμένα και
αποδίδουν καλύτερα σε συνθήκες άτμισης :)

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1915 στις: Μαΐου 05, 2012, 02:05 »
μπά,απλώς βάζουν και πρόσθετα γεύσης μερικές εταιρείες στα έτοιμα υγρά τους,και έτσι δεν μπορείς να πετύχεις επακριβώς τις  ίδιες γεύσεις.διαπιστωμένο σε χημείο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1916 στις: Μαΐου 05, 2012, 02:05 »
Οι 20 σταγόνες από τα μπουκαλάκια του HT, δεν είναι με τίποτα 1ml. Διαφέρει η ποσότητα από άρωμα σε άρωμα καθώς και από μπουκαλάκι σε μπουκαλάκι αλλά επειδή που και που χρησιμοποιώ σύριγγα ινσουλίνης για τη δοσολογία και από περιέργεια μετράω τις σταγόνες (βγάζω το έμβολο και στάζω στον κύλινδρο της σύριγγας) μου βγαίνουν 28-32... αρα η μία σταγόνα/ml είναι περίπου 3%
Συνήθως εγώ βάζω 13-16 σταγόνες, ή 4-5% ανάλογα το άρωμα....
Επίσης μια παρατήρηση για τα έτοιμα, πέρα από την πιθανότητα να μπαίνουν πρόσθετα μπορεί να μπαίνουν κι άλλα αρώματα σε πολύ μικρή ποσότητα για να βελτιώσουν το αποτέλεσμα...

Κι όμως, εγώ έκανα ακριβώς το ίδιο και συμπληρώθηκε το 1μλ στη σύριγγα με 20 σταγόνες από το μπουκαλάκι του η.τ. Οχι με ένα άρωμα, αλλά με 5 διαφορετικά. Ομοίως, στο μπουκαλάκι κατέλαβε το 1/10. Σε σημείο που να ανησυχήσω ότι το παρακάνω με το άρωμα. Από κει και πέρα η γεύση και η όσφρηση, όπως και το γούστο είναι εντελώς υποκειμενικά. Το μόνο αντικειμενικό είναι για την τσέπη μου όταν μετράω το κόστος των 10μλ σε diy και μου προκύπτει κάτω του 1/3 αυτού των αντίστοιχων έτοιμων υγρών που με περισσή γενναιοδωρία οι συνατμιστές που έχουν μαγαζιά μου τα δίνουν με σημαντικές εκπτώσεις. Τα υγρά καλώς ή κακώς είναι σημαντικό μέρος του κόστους ατμίσματος. Προτιμώ λοιπόν να γλυτώνω κάτι από αυτά χωρίς να θυσιάζω ποιότητα, ώστε να μπορώ να χρησιμοποιώ εξίσου καλής ποιότητας ατμοποιητές.

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1917 στις: Μαΐου 05, 2012, 10:20 »
Για δες αυτό http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8743.msg306783.html#msg306783 το ένα ml με τρία διαφορετικά μπουκαλάκια μου βγαίνει 30+σταγόνες στο καθ΄ένα. 

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1918 στις: Μαΐου 05, 2012, 11:14 »
Γιάννη καλήμερα .
Δεν το πιστεύω αυτό που διάβασα από εσένα τα παράτας αμάχητη.
Εγώ εδώ και δυόμιση μήνες φτιάχνω δικά μου υγρά από F.A. Inawera και πρόσφατα Atmos Lab και γουστάρω, γουστάρω τρελά  γιατί πρώτων τα κάνω όπως αρέσουν έμενα και όχι την εταιρία δεύτερων δεν βάζω πρόσθετα χημικά τρίτων τα περνώ 1/5 της τιμής από τα έτυμα.
Παράδειγμα το Deset ship της F.A. σε έτυμο έχει κατ΄έμενα πολύ δυνατό άρωμα έμενα μου αρέσει με ποιο ήπιο άρωμα και το κάνω με αναλογία 3ml PVG 2 σταγόνες άρωμα και έτσι έχει ποιο ήπιο άρωμα και είναι  :baby:
Και για το ότι θέλουν ωρίμανση ή όπως αλλιώς θες πες το  απλά τα αφήνω να πάρουν το χρόνο τους, εξ΄άλλου με τα 30+ διαφορετικά υγρά που φτιάχνω και έχω καταλήξει σε αναλογίες και χρόνο ωρίμανσης σε πάνω από 20 μέχρι τώρα, μέχρι να φτιάξω το ένα ωριμάζει το άλλο δοκιμάζω διορθώνω καταλήγω καταγράφω έτυμο  :laugh1:
Φαντάσου να τα έπαιρνα όλα αυτά σε έτυμα, π.χ. F.A. το γνήσιο http://www.τσιγαροηλεκτρονικο.gr/p.ELIQUID-FLAVOURART-MAXX-BLEND-30ml.295237.html 12,50 τα 30 ml ok το πήρα τελείωσε όλα ok εναλλακτική για έμενα 100ml 20mg mist 11,00 + 100ml mist 0mg 2,00 από atmos lab + Αρωματάκι F.A. από εδώ http://hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=categories&category_id=765 3,00 10ml και φτιάχνω 200ml υγρού του γούστου μου στην τιμή των 16,00 :yes: Λίγο παίδεμα ρε παιδιά  :laugh1:
Τώρα που το ξαναβλέπω μου βγαίνουν στο 1/6+ της τιμής DIY/έτυμα  :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 05, 2012, 12:29 από georgevtrs »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1919 στις: Μαΐου 05, 2012, 12:20 »
Για δες αυτό http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8743.msg306783.html#msg306783 το ένα ml με τρία διαφορετικά μπουκαλάκια μου βγαίνει 30+σταγόνες στο καθ΄ένα.

Διάβασε ξανά τι έγραψα. 20 σταγόνες με το σταγονόμετρο του ΗΤ.com. Οχι με το σταγονόμετρο της HALO ή με άλλα, που σίγουρα δίνουν διαφορετικούς όγκους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279310 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64507 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13297 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3993 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias