vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

399 επισκέπτες, 5 χρήστες
Blackwolf, dkostas, antiklitos140, manoslykos, camber

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1635 στις: Απριλίου 11, 2012, 00:06 »
θα ηθελα καποιος που κανει ry4 να μου προσδορισει στο περιπου την γευση του,επισης αν το mts αλλαζει την γευση?
Ωχ τώρα το είδα έβαλες και mts  :nope: μακριά από αυτό  :yes:

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1636 στις: Απριλίου 11, 2012, 00:13 »
εδω και μερικες ωρες ατμιζω λατακια 3% στα 10 μλ
.... γευση που δεν κουραζει.... πολυ καλο θα ελεγα

αν και θυμιζει λιγο καμενο δασος μυριζοντας απο το μπουκαλι

Αποσυνδεδεμένος Giannaros

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Kαι με τα φυλλοκαρδια μου τραβω τον ξελιγωνω!
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1637 στις: Απριλίου 11, 2012, 00:35 »
Αγαπητε george καθε συμβουλη-πληροφορια δεκτη!Γιατι απεχθεια προς το mts? ειμαι νεος κ εχω αποριες :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1638 στις: Απριλίου 11, 2012, 14:00 »
καλησπερα σας ειμαι κι εγω καινουργια ατμιστρια και δεν εχω δοκιμασει ακομα πολλες γευσεις, τωρα κανω απο flavor art παντα ,vg virginia στα 18 mg εχω ηδη καταναλωσει 2 μπουκαλακια των 9 ml. το latakia akoma το παλευω, νομιζω δεν ειναι για ολη την ωρα, καπως κουραστικο θα ελεγα. επισης πηρα nutrella αυτο κι αν ειναι κουραστικο, μετα απο πολλα ατμισματα σου μενει μονο η φοντουκιλα στο στομα και απο μερεντα ,τιποτα! :dontknow:!τελος πηρα προσφατα το cowboy blend στα 18 ml παλι πολυ πηχτο υγρο θα ελεγα και βαρια γλυκια γευση απο μελι. εχω ακομη μελλον για πολλες δοκιμες ακομα....αν εχετε να μου προτεινετε καμια καλη δοκιμασμενη γευση θα το εκτιμουσα πολυ! σας ευχαριστω  ;)

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1639 στις: Απριλίου 11, 2012, 14:19 »
Δυστυχως στο θεμα των γευσεων οτι και να σου πει καποιος ειναι προσωπικη επιλογη,τι θελω να πω;καποια που για μενα ειναι τελεια σε καποιον αλλον ισως ειναι χαλια,θα πρεπει να δοκιμαζεις για να βρεις τι αρεσει σε σενα

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1640 στις: Απριλίου 11, 2012, 14:27 »
Η γευση ειναι καθαρα προσωπικη υποθεση στον καθε ατμιστη.
Ειναι λιγο επωδυνο στην αρχη μεχρι να βρεις 2-3 υγρα που θα τα βαλεις στην κορυφη της λιστας σου.
Προσωπικα μετα απο πολλες δοκιμες υγρων εχω βρει αρκετα που θα μπορουσα να ατμιζω ολη την ημερα και αλλα που δεν θελω ουτε να βλεπω τα μπουκαλακια τους.Βεβαια μεγαλο ρολο παιζει και η διαθεση σου οπως και η ωρα.
Δοκιμασε οσο σε παιρνει οικονομικα για να βρεις αυτο που πραγματικα σου αρεσει.
Απο οτι βλεπω για εμενα το τριπακι αυτο δεν σταματαει καπου.Οσο ψαχνομαι και οσο δοκιμαζω τοσο βρισκω και καλυτερα για εμενα υγρα.

Υ.Γ Τα ατμιζω ολα μεχρι να στεγνωσει το μπουκαλακι!Δεν πεταμε τιποτα!
Κατι σαν Think before you print. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1641 στις: Απριλίου 11, 2012, 16:04 »
αστα να πανε!!!εχω ματωσει οικονομικα 4 μηνες να δοκιμαζω,μεχρι στιγμης εχω βρει ενα για στανταρ,αλλο ενα να βρω κατα προτιμηση σε φρουτο και τελος..βαρεθηκα,επικρατεστερη ειναι η φραουλα μια και το στανταρακι μου ειναι καπνικο ωστε να κανω εναλλαγες

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1642 στις: Απριλίου 11, 2012, 17:08 »
Όλα αυτά τα αρώματα είναι πολύ ωραία και σε γοητεύουν με την ...έξυπνη μυρωδιά τους
Μετά όμως είναι από κάθε μέρα  :baby: σαν σανό  :D

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1643 στις: Απριλίου 12, 2012, 11:33 »
Αγαπητε george καθε συμβουλη-πληροφορια δεκτη!Γιατι απεχθεια προς το mts? ειμαι νεος κ εχω αποριες :dontknow:
Γιάννη το mts είναι ενισχυτικό γεύσεως και από φίλο που ατμίζει από το 2009 και είναι κατασκευαστείς υγρών ατμισης επαγγελματικά, μου είπε ότι το mts φουλ χημεία  :P είναι ένα ενισχυτικό γεύσης, Bitter είναι για να κόβει την γλυκάδα από την VG , Flash δυνατό χτύπημα χωρίς την παρουσία νικοτίνης  :hmmm: .
Και επειδή ξέρω ότι είσαι λάτρης του tribeca σου προτείνω το RY4 να το φτιάξεις ως έξεις: 3ml PVG 4 σταγόνες άρωμα ή 3ml VG 6 σταγόνες άρωμα θα πρέπει να τα αφήσεις τουλάχιστον 6 μέρες και μετά δοκίμασε  :o τι σου θυμίζει άραγε  :hmmm:
 :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 13, 2012, 18:47 από georgevtrs »

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1644 στις: Απριλίου 12, 2012, 11:50 »
Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ είσαι  :thumpup: :thumpup:

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1645 στις: Απριλίου 12, 2012, 15:44 »
Γιάννη το MST είναι ενισχυτικό γεύσεως και από φίλο που ατμίζει από το 2009 και είναι κατασκευαστείς υγρών ατμισης επαγγελματικά, μου είπε ότι το MST φουλ χημεία  :P είναι ένα ενισχυτικό γεύσης, Bitter είναι για να κόβει την γλυκάδα από την VG , Flash δυνατό χτύπημα χωρίς την παρουσία νικοτίνης  :hmmm: .
Ακριβώς όπως τα λες είναι φίλε μου. Αυτός είναι ο ρόλος των MTS, Bitter και Flash. Αλλά αυτό το "χημεία" δεν χρειάζεται γιατί δημιουργεί εντυπώσεις που είναι αβάσιμες. Η FA έχει επτασφράγιστο μυστικό τις συνταγές της. Ο επαγγελματίας φίλος σου ξέρει τα συστατικά τους?  8)
Όλα τα αρώματα της FA είναι συνθετικά και οι διαφορές φυσικών και συνθετικών αρωμάτων εξηγούνται στο site τους. Από εκεί και πέρα υπάρχουν οι δεσμεύσεις της εταιρίας ότι δεν χρησιμοποιεί σε κανένα υγρό της κάποιες ουσίες που θεωρεί ότι μπορεί να έχουν μακροχρόνιες επιπτώσεις στο άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος Giannaros

  • *
  • 86
  • Φύλο: Άντρας
  • Kαι με τα φυλλοκαρδια μου τραβω τον ξελιγωνω!
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1646 στις: Απριλίου 12, 2012, 16:01 »
Εισαι ωραιος george!Θα προσπαθησω να φτιαξω την συνταγη σου μια απο αυτες τις μερες κ επανερχομαι για εντυπωσεις,σε ευχαριστω.!

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1647 στις: Απριλίου 13, 2012, 22:53 »
σήμερα δοκίμασα το μήλο flash 0mg, και μπορώ να πω με βεβαιότητα πως έχει όντως χτύπημα, σαν 15mg νικοτίνης (χονδρικά). ίσως να είναι αυτό που όλοι περιμέναμε. χτύπημα, με 0mg νικοτίνη.. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος dttas

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1648 στις: Απριλίου 13, 2012, 22:58 »
Εξομοιωτής νικοτίνης... Κάνει καλή δουλειά.

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1649 στις: Απριλίου 14, 2012, 15:02 »
καλη ανασταση και καλο Πασχα να εχουμε ολοι μας.ξερετε μηπος που μπορω να βρω φυσικα αρωματα(οχι ετοιμα υγρα) απο Ελλαδα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279361 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64552 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13318 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15694 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias