vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Αποσυνδεδεμένος agelop

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1245 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 19:35 »
Παιδια εγω εκανα παραγγελία ενα μηνα πριν απο Ιταλια και ειναι ακομη στο σταδιο aproved. Δηλαδη δεν την έχουν καν στείλει. Ελεος δηλαδη...
Τους έστειλα να ακυρώσουν την παραγγελιά και να μου στειλουν τα χρήματα πισω. Δεν ξερω τι θα γίνει αλλα ειναι απαράδεκτοι, απο Κινα να παραγγελνα θα τα είχα ήδη στα χερια μου. Τι να το κανεις αν ειναι να τα εχεις σε 2 μηνες.
2 μήνες! !! μα καλά τι σου απάντησαν οταν επικοινωνισες μαζί τους?

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1246 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 20:29 »
Παραγγελία 28/12 - παραλαβή 8/2 και μετά από μέιλ διαμαρτυρίας.  :thumpdown:
Η απάντηση τους ήταν ότι ζητάνε συγγνώμη, αλλά υπάρχει μιά βδομάδα επιπλέον καθυστέρηση από αυτό που γράφουν στο σάιτ τους.

Αποτέλεσμα για μένα: μετά από τόσο καιρό έχω κατέβει σε νικοτίνη και τα υγρά που παρέλαβα είναι πολύ δυνατά για να τα ατμίσω. Τα έχω ακόμα σφραγισμένα...

Αποσυνδεδεμένος snapy13

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1247 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 20:38 »
Ειναι απαραδεκτοι εκει στην Flavourart.
Εδωσα παραγγελια πριν απο 10 μερες και οταν εστειλα email να ρωτησω ποτε θα αποσταλει μου εστειλαν αυτη την απαντηση
"Hello,
as advised on our online store, we are late with the shipments of approximately 15 working days, moreother the normal 5/7 days for the preparation time, we are sorry for any inconvenience this may cause you, we will take charge of your order as soon as possible and on the order, we will include a pleasant gift for you!
"

Τους απαντησα οτι δεν μπορω και δεν θελω να περιμενω τοσες ημερες και πως αν το ειχα δει δεν θα εκανα την παραγγελια , ειναι ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ !!! :wall: :wall: :wall:
Μου απαντησαν τελικα οτι θα μου τα στειλουνε μεσα σε αυτην την εβδομαδα ( ακομα τιποτα παντως ).
Αν δεν εχω ειδοποιηση μεχρι την Πεμπτη οτι εσταλησαν θα τους τρελανω στα emails...

Αποσυνδεδεμένος casperino99

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1248 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 20:40 »
Για να ξεκαθαρίσω...

Εχω κάνει την παραγγελία στις 16/1 το πρωι, απο εκείνη τη μέρα η παραγγελία είναι στο πρώτο στάδιο δηλαδή aproved, φυσιολογικά θα έχει και άλλα στάδια όπως η ετοιμασία και τέλος η αποστολή. Υπολογιζω δηλαδή οτι θα κάνουν τουλάχιστον 2-3 εβδομάδες ακομη εως ότου φθάσουν στα χέρια μου. Γι' αυτο ανέφερα δύο μήνες... Είναι απαράδεκτοι και εγω απο αυτούς δεν ξανα αγοράζω... Αν έχουν φορτο εργασιας, ας προσλάβουν άτομα, ας φτιάξουν εγκαταστάσεις, δεν με ενδιαφέρει. Οχι ομως και να περιμενουμε 2 μηνες για ενα υγρο.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1249 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 20:59 »
Συγνώμη που θα γίνω κακιά, αλλά δε φταίνε οι Ιταλοί.
Εμείς φταίμε, που μας φτύνουνε απανωτά και νομίζουμε ότι βρέχει.
Το έχουν κάνει κατ΄επανάληψην και έχει επισημανθεί πολλάκις στο φόρουμ.
Μας είπαν και απατεωνίσκους και μας κούνησαν το δάκτυλο για τις αναμείξεις που κάνουν οι δικοί τους πελάτες.
Μας έβαλαν και δελτίο στις ποσότητες που αγοράζουμε, λες κι είμαστε ρώσοι στην κομμουνιστική ΕΣΣΔ..
Κι εμείς.... εκεί!!!
Να τους παρακαλούμε πότε θα εδεήσουν να μας στείλουν βάσεις, ετοιμα υγρά και αρώματα.
Οσο βλέπουν ότι οι τακτικές αυτές πιάνουν, τόσο θα τις συνεχίζουν και θα τις επαυξάνουν.
Σαν καταναλωτές έχουμε δύναμη. Αν δε θέλουν αυτοί να στείλουν έγκαιρα, να σταματήσουμε τις παραγγελίες.
Βάσεις κι αρώματα ΦΑ έχει στην Ελλάδα. Μάλιστα, ένα από τα μαγαζιά έχει και πολύ καλές κριτικές.
Οσο για έτοιμα υγρά, στη σελίδα τους έχει τις συνθέσεις. Ε, σιγά το δύσκολο να τα πάρουμε από δω και να τα κάνουμε μόνοι μας.

Καλοί είμαστε και καλοπροαίρετοι. Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι είμαστε κορόιδα. Τερμα!


Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1250 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 21:07 »
Πολύ σωστά petra
Τότε που παρήγγειλα δεν λειτουργούσε ακόμα "επίσημα" η Zerobacco (για να λέμε και ονόματα  ;)) και η διαθεσιμότητα σε αρώματα, λόγω των φημολογούμενων εφόδων του ΕΟΦ ήταν ελάχιστη.
Αλλά τώρα που υπάρχει εναλλακτική λύση και μάλιστα καλύτερη, κατά τη γνώμη μου, ούτε σκέψη για παραγγελία από ΦΑ.

Αποσυνδεδεμένος dimos1967

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
  • salonika
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1251 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 21:30 »
κΛΗΣΠΕΡΑ

θελω μια απλη πληροφωρηση αν ειναι δηνατον

σε καποια μαγαζια βρισκω FA  σε γαλαζιο αυτοκολητο και σε αλα κοκκινο

μηπως ειναι μαιμου;;;

Αποσυνδεδεμένος lefterisGR

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1252 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 21:41 »
σελιδα 80 σε αυτο το νημα + http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6045.135.html και πισω σελιδες

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1253 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 22:06 »
Πολύ σωστά petra
Τότε που παρήγγειλα δεν λειτουργούσε ακόμα "επίσημα" η Zerobacco (για να λέμε και ονόματα  ;)) και η διαθεσιμότητα σε αρώματα, λόγω των φημολογούμενων εφόδων του ΕΟΦ ήταν ελάχιστη.
Αλλά τώρα που υπάρχει εναλλακτική λύση και μάλιστα καλύτερη, κατά τη γνώμη μου, ούτε σκέψη για παραγγελία από ΦΑ.

Οχι μόνο zerobacco. Και hlektroniko-tsigaro.com για γνήσια ΦΑ.
Νομίζω με τους δυο αυτούς έχουμε πλέον τεράστιες επιλογές.
Ας αφήσουμε τους Ιταλούς να αναλώνουν το χρόνο τους κουνώντας το δάκτυλο σε κάποιους πελάτες τους, αντί να το χρησιμοποιούν για να συσκευάζουν παραγγελίες.
 :laugh1: :laugh1:

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1254 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 22:30 »
παιδια για αρωματα FA μονο hlektroniko-tsigaro.com απο θεσσαλονικη οι ανθρωποι ειναι κορυφαιοι σε ολα και το λεω εγω που στα μισα μηνυματα μου ειναι <χωσιμο > σε εμπορους.

Αποσυνδεδεμένος snapy13

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1255 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 22:32 »
Οχι μόνο zerobacco. Και hlektroniko-tsigaro.com για γνήσια ΦΑ.

Εχει η Zerobacco FlavourArt ? Τι ακριβως? βασεις ? αρωματα ? ετοιμα υγρα  ?
γιατι δεν τα βλεπω στο site ?

Αποσυνδεδεμένος lefterisGR

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1256 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 22:39 »
ειχε στα ετοιμα αλλα ξέκοψε με FA.ισως εχει μερικα σε στοκ ακομα...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1257 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 22:41 »
η zerobacco έχει τα δικά της καπνικά και μη καπνικά
το hlektroniko-tsigaro.com εχει ΦΑ.
Ολα μαζί είναι μια μεγάλη ποικιλία και καλύπτουν πολλά πολλά γούστα!

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1258 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 00:50 »
Ερώτηση
Παίρνω αυτό Decadence Premium E Liquid Desert Blend   30ml PG 8mg 20ευρώ
μου είναι πολύ ακριβό και ψάχνω λύση για κάτι πιο φθήνο και παρόμοιο

Αν πάρω απο το hlektroniko-tsigaro Do It Yourself FlavourArt τα παρακάτω

Desert ship blend Tobacco flavor 10ml €3,40
Ice Bladel Bulk 0 mg - FlavourArt 100ml €9,00
Ice Blade 24mg - FlavourArt 30ml €10,60

και τα ανακατέψω ολα μάζι θα έχω παρόμοιο αποτέλεσμα με αυτό το υγρό που παίρνω τώρα και ποιό θα είναι αυτο;

Αν οχι τι πρέπει να πάρω για να το φτιάξω μόνος μου και πως;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 15, 2012, 01:04 από george-peristeri »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1259 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 01:05 »
Λοιπόν, για 8mg νικοτίνης υγρο θα χρειαστείς στην 24ρα βάση στα 30μλ
την απλή pg http://www.hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=products&product_id=33352 60ml 3 ευρώ
Αν τα ανακατέψεις όλα μαζί έχεις υγρό στα 8mg νικοτίνης 90 μλ.
Τώρα, για 90μλ βάσης θα χρειαστείς 5 μλ άρωμα, οποτε για να μην πέσεις κάτω από τα 8mg στο τελικό μείγμα, καλό θα ήταν να ανακατέψεις όλη τη νικοτινούχα βάση, αλλά από τη σκέτη πιτζί να αφήσεις στο μπουκαλάκι 5 μλ.
Σε κόστος θα είσαι 10,60+3+1,9 (μισό μπουκαλάκι άρωμα) Χ 90% (έχεις έκπτωση 10% λόγω φόρουμ) =  14 ευρώ + 5 τα έξοδα αποστολής = 19 ευρώ.

ΑΛΛΑ, υπάρχουν διαφορές στη γεύση ανάμεσα σε εταιρίες. Ακόμη ανάμεσα και σε υγρά που γράφουν ότι οι πρώτες ύλες είναι ΦΑ. Ετσι, δεν θα είναι ίδια το ένα DS με το άλλο.
Είμαι σίγουρη 90% ότι θα σου αρέσει. Μπορείς να κάνεις το πείραμα.
Δυο πράγματα σου σημειώνω.
Για να κάνεις το 24ρι 8ρι θέλεις ένα μέρος 24ρας με δυο μέρη παρά κάτι ψιλά μηδενική. Τα ψιλά είναι η ποσότητα του αρώματος που θα βάλεις.
Καλύτερα να δοκιμάσεις πρώτα σε ένα μπουκαλάκι των 10μλ 3 μλ 24ρα 6 μλ μηδενική και μισό μλ άρωμα και να τα αφήσεις να καθίσουν 2 μέρες. Ατμίζονται και αμέσως, αλλά η γεύση αναδεικνύεται μετά από λίγο διάστημα. Ανάλογα μετά, στο τελικό μείγμα βάζεις λιγότερο ή περισσότερο άρωμα.
Σου πρότεινα ενδεικτικά 5% άρωμα, αλλά μπορεί να κατέβεις στο 3 ή να ανέβεις στο 8. Να θυμάσαι πάντα ότι ο όγκος της μηδενικής μαζί με το άρωμα πρέπει να είναι διπλάσιος από τον όγκο της 24ρας

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279259 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64481 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173514 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13268 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15680 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias