vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

352 επισκέπτες, 9 χρήστες
gigelis78, manoslykos, dkostas, Jorge, grag, maprix, goran, tibolaso, Lazy Dog

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1050 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 17:18 »
Πήρα προχθές από http://hlektroniko-tsigaro.com έτοιμα υγρά προς άτμισμα.
1. Maxxboro 18mg 15ml
2. Flash 0mg 10ml
Τα υγρά ήταν σε σφραγιστά γυάλινα μπουκαλάκια άρα υποθέτω όχι μαιμού.

Παιδιά είναι απαράδεκτα. Απορώ γιατί όλος αυτός ο ντόρος για την FA. Από τη στιγμή που η ίδια η εταιρία δεν μπορεί να φτιάξει υγρά με σωστή γεύση είναι δυνατόν ο ιδιώτης να φτιάξει κάτι καλό? Εκτός αν κάτι μου ξεφεύγει.

Το Maxxboro δεν έχει καμία σχέση με Marlboro. Η γεύση είναι σαν κάτι πουράκια με γεύση σοκολάτας που κυκλοφορούν. Πολύ έντονο και γλυκό άρωμα που φέρνει αναγούλα. Επίσης παρόλο που είναι 18mg το χτύπημα είναι μικρό σε σχέση με άλλα υγρά. Από ατμό πάντως σκίζει. Ντουμάνι που δυστυχώς δεν διαλύεται γρήγορα (παραμένει σαν τον καπνό).

Το Flash φέρνει έντονο κάψιμο και βήχα. Μετά από 3-4 ώρες άτμισμα ήταν σαν να έφαγα 1 κιλό καυτερές πιπεριές. Άσε που ήπια και 1 λίτρο νερό.

Τώρα έχω κάνει μίξη των 2 υγρών 50-50. Έφυγε η έντονη γλύκα του Maxxboro και βελτιώθηκε το χτύπημα χωρίς το κάψιμο του Flash αλλά και πάλι δεν μπορώ να πω ότι είμαι ενθουσιασμένος.

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1051 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 17:44 »
Προσωπικα συνηθως βαζω 20 σταγονες στα 10μλ με τα αρωματα του φανστορ>(flavourart>)
Αλλα επειδη το συγκεκριμενο ειναι δυνατουτσικο ξεκινα με 10 και βλεπεις ;)
Ρε παιδια μηπως το παρακανετε με τα αρωματα? Οι περισσοτερες εταιριες προτεινουν νομιζω ενα 2-3%. 20 σταγονες στα 10ml ειναι σχεδον 10%.

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1052 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 17:47 »
*10%? οι 20 σταγονες στα 10μλ ειναι 200%
ή μ εχει πειραξει το χθεσινο κρασι?

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1053 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 17:47 »
δοκιμη σημερα με αρωμα ουίσκι  :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:μαρκια σαν νευτης ειναι  :wall:

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1054 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 17:49 »
Πήρα προχθές από http://hlektroniko-tsigaro.com έτοιμα υγρά προς άτμισμα.
1. Maxxboro 18mg 15ml
2. Flash 0mg 10ml
Τα υγρά ήταν σε σφραγιστά γυάλινα μπουκαλάκια άρα υποθέτω όχι μαιμού.

Φιλε camber :)
Ξαναλέω ...
ΤΑ ΕΤHΜΑ OFFICIAL ΥΓΡΑ ΠΡΟΣ ΑΤΜΙΣΗ ΤΗΣ Flavourart ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙ 10 ML.
Δες ποιο πριν , έχω παραθέσει και φωτογραφία ...

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1055 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 17:52 »
εγω προχθες πηρα καραμελα = αδιαφορο καμια σχεση...

βιρτζινια = κακο κ εντονο σαν να μασαγα αμπελοφυλλα

κ η σοκολατα που μ αρεσει αραιωθηκε γιατι ηταν τιγκα στο αρωμα με συνεπεια να μην ατμιζεται,,,

γενικοτερα πιστευω πως υπαρχει θεμα με τις αναλογιες των αρωματων στην αναμειξη.

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1056 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 17:56 »
ποιο σαιτ φιλε :hmmm:

Δεν είναι ακόμα έτοιμο :( , τώρα το στήνουμε . Θα έχουμε πολύ ενδιαφέρον προϊόντα που θα είναι για όλα τα γούστα ;)

Αποσυνδεδεμένος DHMIOS

  • **
  • 108
  • ΓΗΤΕΥΤΗΣ......ΑΤΜΙΣΤΩΝ
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1057 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 18:12 »
εγω προχθες πηρα καραμελα = αδιαφορο καμια σχεση...

βιρτζινια = κακο κ εντονο σαν να μασαγα αμπελοφυλλα

κ η σοκολατα που μ αρεσει αραιωθηκε γιατι ηταν τιγκα στο αρωμα με συνεπεια να μην ατμιζεται,,,

γενικοτερα πιστευω πως υπαρχει θεμα με τις αναλογιες των αρωματων στην αναμειξη.

αυτο για την σοκολατα μου το ειπε πριν 5 μερες ενας φιλος και μου ανεφερε οτι πικριζε
και ηθελε να μου την κανη δωρο

Αποσυνδεδεμένος StavrosM

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Titanium - SubOhm - Rulezzz !!!
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1058 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 20:05 »
Δεν ξερω το κατα ποσο ειμαι εντος θεματος,αλλα εχω την εντυπωση πως το τελευταιο μπουκαλακι virginia fa 18mg(το πηρα απο αθηνα) ειναι πιο ανοιχτοχρωμο και πιο αδυνατο στο αρωμα απο αντιστοιχα μπουκαλακια με το ιδιο υγρο που πηρα απο θεσσαλονικη(ολα απο καταστηματα ovale)
Παρατηρησε κανεις κατι αντοιστιχο ή εγω αρχισα να παθαινω ανοσια στο συγκεκριμενο υγρο  :hmmm:

Φίλε Γιάννη μιλάς μάλλον για υγρά Natura (ingredients by FlavourArt)
Μην τα συγκρίνουμε με τα υγρά που πουλάει απευθείας η FlavourArt.
Δεν είναι οι ίδιες συνταγές....!!!! Έχει τονιστεί άπειρες φορές εδώ.

Και εγώ πήρα "Perique Black - Velvet Cloud" από Ιταλία και τι ίδιο από εδώ από κατάστημα Ovale.
Είναι η "μέρα με τη νύχτα" αν και ουσιαστικά είναι από την ίδια εταιρεία.

Αποσυνδεδεμένος StavrosM

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Titanium - SubOhm - Rulezzz !!!
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1059 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 20:11 »
Πήρα προχθές από http://hlektroniko-tsigaro.com έτοιμα υγρά προς άτμισμα.
1. Maxxboro 18mg 15ml
2. Flash 0mg 10ml
Τα υγρά ήταν σε σφραγιστά γυάλινα μπουκαλάκια άρα υποθέτω όχι μαιμού.

Τα ίδια και εδώ.........
Αν τελικά έγω πάρω αρώματα από Ιταλία - FlavourArt και τα συσκευάσω στην Ελλάδα με δική μου συνταγή τα ονομάζουμε αυτομάτως FlavourArt????
Τα υγρά που πήρες από το συγκεκριμένο κατάστημα είναι Ελληνικότατα, κατασκευασμένα και συσκευασμένα στην Ελλάδα από την Χ εταιρεία που τα πουλάει, και η οποία έχει αγοράσει τις πρώτες ύλες από FlavourArt Italy.

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1060 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 20:30 »
Πες τα  :thumpup: :thumpup: :thumpup: ...

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1061 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 20:52 »
flavorart εχει πλαστικα μποθκαλια τα συμπεραζματα δικα σας

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1062 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 20:56 »
Παιδια,αν "μπειτε" στο Ιταλικο site και ψαξετε τους αντιπροσώπους ανα τον κοσμο θα δειτε οτι το  http://hlektroniko-tsigaro.com  ειναι ενας απ' αυτούς..

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1063 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 21:22 »
Από DIY έχω χρησιμοποιήσει μονο FlavorArt αρωματα που πήρα από το funstore. Δεν ξέρω αν φταίνε η FlavorArt ή το funstore, αλλα τα καπνικά τους, τουλάχιστον αυτά που δοκίμασα (MaxxBlend, RY4, Cuban Suprime) θέλουν αρκετό άρωμα για να φτάσουν σε ένα επίπεδο γεύσης όπως τα έτοιμα. Στις 10 σταγόνες ανα 10ml, ίσα που καταλαβαίνεις το άρωμα. Όλοι μιλάνε για 10 σταγόνες max, αλλα αν δεν ρίξω τουλάχιστον 25, είναι σαν να ατμίζω βάση. Κάποια άλλα αρώματα, όπως το Espresso και το Rum είναι πιο ισχυρά.
Τελικά είναι στραβός ο γυαλός ή στραβα αρμενίζουμε?

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #1064 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 21:24 »
Ακριβώς αυτό είδα κι εγώ φίλε porto13. Είναι στους επίσημους συνεργάτες το http://hlektroniko-tsigaro.com που αγόρασα τα υγρά.

@atmistis24
Σίγουρα έχεις πολύ παραπάνω εμπειρία και γνώσεις από μένα αλλά τότε μιλάμε για οργανωμένη απάτη.
Μόλις βρεθώ σε PC θα ανεβάσω φωτό από το μπουκαλάκι. Η ετικέτα είναι τυπωμένη FA με οδηγίες ελληνικά-αγγλικά αλλά το κυριότερο το μπουκαλάκι είναι σφραγιστό. Όχι με κάποιο αυτοκόλλητο. Κάπως σαν τα εμφιαλωμένα νερά. Μόνο με μηχανή μπορεί να γίνει τέτοιο σφράγισμα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1813 279226 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:08
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3986 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1237 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias