vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

377 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, kourlis, anetost, manoslykos, gfilip, lagoudakis, lounik

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #825 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 18:25 »
Να κάνω μια ερώτηση από αυτόν εδώ έχετε πάρει???
http://www.stopsmoke.gr/26-ygro-anaplirosis
Δεν το βάζω για διαφήμιση απλώς ρωτάω γιατί μου έκανε εντύπωση η τιμή!!!

Αποσυνδεδεμένος Blitzkri3g

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #826 στις: Νοεμβρίου 18, 2011, 20:32 »
Δοκιμασα κι εγω επιτελους το RY4 και το Tobacco 7 της Flavourart (τα πηρα απο atmistis.gr) σημερα!
Πολυ καλα και τα δυο σε γευση (καπνικα χωρις πολυ αρωμα,σχετικα ουδετερα και δεν κουραζουν)
και ειδα και αρκετο throat hit τελικα στα 18mg/ml.Με αλλα αρωματικα νομιζα οτι μου χαλασε ο λαιμος.
Δεν καταλαβαινω τιποτα παρα μονο αν τραβουσα τζουρα με διαστηματα 10 λετων μεταξυ τους!

Btw,καλες οι τιμες στο μαγαζι που λες! Εγω τ αγορασα στα 5.5€ σημερα να καταλαβεις.  :)
Ν.


Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #827 στις: Νοεμβρίου 19, 2011, 23:59 »
Ρε παιδια τι λετε για το ESPRESSO της Flavour-Art? Το κοιταζω τωρα στο νετ ψαχνομενος για παραγγελια. Το εχει δοκιμασει κανεις? Εντυπωσεις?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2011, 02:53 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος Blitzkri3g

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #828 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 02:50 »
Σημειωση: Το RY4 μου καθησε βαρυ τελικα στα 18mg/ml.Με κουρασε γρηγορα.  :thumpdown: Παντως παραδεχομαι το χτυπημα που εχει.

Το Tobacco 7 το παρηγγειλα απο FlavourArt απ ευθειας και ελπιζω να ναι ιδιο με αυτο που δινει ο atmistis.gr.  :)
Αν δεν ειναι απλα πηρα 20ml χωρις λογο! :Ρ

Το Tobacco 7 και το Decadence Black Line Tobacco ειναι τελικα τα υγρα στα οποια καταληγω σαν "μονιμα".
Γευσεις καπνικες,χτυπημα πολυ καλο και τα δυο και δεν με κουραζουν.Ελπιζω να βοηθησα καποιους!
Ν.

Αποσυνδεδεμένος e-aris

  • **
  • 315
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #829 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 05:04 »
Θα εχει απαντηθει το ερωτημα μου αλλα θα βγαλω τα ματια μου αν διαβασω ολο το νημα.... :-[
Η φυτικη γλυκολη απο funstore,θελει αραιωμα με wfi οπως του φαρμακειου η οχι???

 :D :D :D :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #830 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 05:15 »
Θελει.
Ξεκινα με ενα 20% και βλεπεις

Αποσυνδεδεμένος Viliana

  • **
  • 229
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Άτομο παρφαί και περικολόζο :P
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #831 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 15:38 »
Ποια απ'αυτα σας αρεσαν??
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2011, 15:46 από Viliana »

Αποσυνδεδεμένος PossessedGR

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #832 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 16:59 »
Καλησπέρα,έχω 1,5 μήνα που έκοψα το κάπνισμα αλλα ώρες ώρες με τραβάει αρκετά να το ξανά ξεκινήσω,οπότε παράγγειλα ένα η.τ. joyetch EGo-T και υγρά Flavour Art από το site της.Πήρα χωρίς νικοτίνη υγρά,ως επί το πλείστον,διότι θεωρώ ότι έχω απεξαρτηθεί από αυτήν μετά από 1,5 μήνα.Παρήγγειλα τα εξής:

1.Velvet cloud - Maxx-Blend ultimate - 0 mg nicotine
2.Velvet Cloud - Virginia - 9mg nicotine nicotine
3.Traditional - Black Cherry - 0 mg nicotine
4.Velvet Cloud - Hazelnut - 0 mg nicotine
5.Velvet Cloud Cinnamon - 0 mg nicotine
6.Velvet Cloud - Apple - 0 mg nicotine

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα η.τ.,περιμένω την συσκευή άυριο και θα ήθελα την γνώμη σας για τις παραπάνω επιλογές μου.

Τα υγρά χωρίς νικοτίνη,έχουν αίσθηση στον λαιμό αλλά και γενικότερα σαν τσιγάρο;
Κάπνιζα καπνό Drum μπλε σκούρο,υπάρχει κάτι κοντά σε αυτό να μου προτείνετε;Γενικώς,θέλω χωρίς νικοτίνη και κάποια γεύση να μην ενοχλεί αλλά να σε γεμίζει.

Και επειδή βλέπω να αργούν να έρθουν τα υγρά από Ιταλία,μάλλον θα πάρω από εδώ κανένα υγρό μέχρι να τα παραλάβω,τι έχετε να προτείνετε σύμφωνα με τα παραπάνω.


Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #833 στις: Νοεμβρίου 20, 2011, 17:47 »
Πέρυσι στις 1/11, αποφάσισα να μην ξανακαπνίσω. Γλυφιτζούρια, καραμέλες, ξηροί καρποί και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς. Την πάλεψα 10 μέρες. Όταν άτμισα ένα υγρό Non (χωρίς νικοτίνη δηλαδή) αισθάνθηκα πως πήγαινα στον παράδεισο. Αυτό κράτησε από Παρασκευή βράδυ μέχρι και τρίτη το πρωί, που μου ήρθε το πρώτο υγρό με νικοτίνη. Δε νομίζω πως θα άντεχα χωρίς τσιγάρο αν συνέχιζα να ατμίζω Non υγρά.

Οι γεύσεις τώρα, είναι εντελώς υποκειμενική υπόθεση. Πολύ γρήγορα εγκατέλειψα την αναζήτηση των λεγόμενων καπνικών, αφού καμία δεν μου θύμιζε τσιγάρο. Έτσι πολύ γρήγορα προσαρμόστηκα σε μήλα, φράουλες, καραμέλες, βανίλιες κλπ..κλπ.
Άλλοι βέβαια συνεχίζουν με καπνικές. Μόνος σου θα κρίνεις και θα αποφασίσεις.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2011, 18:01 από Andreass »

Αποσυνδεδεμένος aaitken

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #834 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 13:44 »
Παιδιά συγνώμη αν έχει απαντηθεί αλλά διαβάζω και δεν το βλέπω.
Τα έτοιμα υγρά της flavourart που κυκλοφορούν στην Ελλάδα (φαρμακεία, κλπ) τι σύνθεση έχουν PG+VG, PG, VG, κ.ο.κ.
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #835 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 21:29 »
Παιδιά ζητάω τη βοήθεια σας στην πρώτη απόπειρα που έκανα για παρασκευή δικού μου υγρού.
Βαση velvet cloud στα 36 mg.
Χρησιμοποίησα ένα από τα προγράμματα υπολογισμού και παρασκεύασα 10ml περιεκτικότητας 12 mg νικοτίνης. Με πιπέτα για σταγονόμετρο και αναλογίες 3,333 ml νικοτινουχα βάση, 2,964 ml PG, 3.357 ml VG, 4 σταγόνες νερό και 6 σταγόνες άρωμα, όλα σε δοκιμαστικό σωλήνα και ενώ το σύνολο μας κάνει 10 ml, εμένα μου βγήκε κοντά στα 11 ml και πολύ παχύρευστο. Να διευκρινήσω πως υπολόγισα 30 σταγόνες το 1 ml. Κάνω κάτι λάθος, πρέπει να το αφήσω να ωριμάσει μήπως? Το δε χρώμα τελείως λευκό!

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #836 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 21:54 »
Το λάθος είναι στις σταγόνες ανά ml.
Ιδαίτερα στην παχύρρευστη VG αντιστοιχούν 20-23 σταγόνες ανά ml.
25-30 σταγόνες είναι περίπου η αναλογία για PG (ανάλογα το πόσο παχύρρευστη είναι κι αυτή).
Πάντα μιλάμε για σταγόνες από στόμιο τύπου μπουκαλιού της FA. (όχι βελόνας τύπου σύριγγας).


Καλύτερα να κάνεις υπολογισμούς με ml και να χρησιμοποιείς μια μικρή σύριγγα 5άρα, βοηθάει καλύτερα στον υπολογισμό και δεν ρισκάρεις να χάσεις το μέτρημα με τις σταγόνες. ;)

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #837 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 21:58 »
Νερο , απο την στιγμη που εβαλες pg δεν νομιζω να χρειαζοταν . Το χρωμα μια χαρα το βρισκω .  6 σταγονες αρωμα ισως ειναι λιγες για 11 μλ . Δοκιμασε και αν χρειαστει προσθετεις μεχρι να το φερεις εκει που θελεις .

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #838 στις: Νοεμβρίου 21, 2011, 22:57 »
Παιδιά ζητάω τη βοήθεια σας στην πρώτη απόπειρα που έκανα για παρασκευή δικού μου υγρού.
Βαση velvet cloud στα 36 mg.
Χρησιμοποίησα ένα από τα προγράμματα υπολογισμού και παρασκεύασα 10ml περιεκτικότητας 12 mg νικοτίνης. Με πιπέτα για σταγονόμετρο και αναλογίες 3,333 ml νικοτινουχα βάση, 2,964 ml PG, 3.357 ml VG, 4 σταγόνες νερό και 6 σταγόνες άρωμα, όλα σε δοκιμαστικό σωλήνα και ενώ το σύνολο μας κάνει 10 ml, εμένα μου βγήκε κοντά στα 11 ml και πολύ παχύρευστο. Να διευκρινήσω πως υπολόγισα 30 σταγόνες το 1 ml. Κάνω κάτι λάθος, πρέπει να το αφήσω να ωριμάσει μήπως? Το δε χρώμα τελείως λευκό!
Για την διευκόλυνση έχω έτυμο υγρό VG+ νερό ( 80%+ 20%) και το χρησιμοποιώ στις αναμείξεις οπότε δεν χρειάζεται να υπολογίσω σταγόνες νερού

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #839 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 07:59 »
Ρε παιδια τι λετε για το ESPRESSO της Flavour-Art? Το κοιταζω τωρα στο νετ ψαχνομενος για παραγγελια. Το εχει δοκιμασει κανεις? Εντυπωσεις?

για μενα απο τα καλυτερα που εχω δοκιμασει !!!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279384 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64574 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173561 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311607 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4005 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1260 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15697 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias