vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

84 επισκέπτες, 8 χρήστες
manoslykos, Sergios, zakman35, infernity, thanos1071, camber, FaniFox, KORG N364

Twitter

Skyline by e-smokeguru

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #2100 στις: Μαρτίου 09, 2018, 01:17 »
Άντε πάλι τα ίδια και τα ίδια! Δε θέλει αρκετό βαμβάκι λέμε, θέλει λίγο βαμβάκι, να μη στουμπώνει στον πυρήνα και στις άκρες ίσα να φτάνει για να καλύψει αφράτα τις τρύπες τροφοδοσίας.
Δεν καταλαβαίνω γιατί επιμένετε στο "να "περικυκλώνει" το airdisk και να ακουμπάνε οι δύο άκρες μεταξύ τους", τη στιγμή μάλιστα που δεν βλέπετε να λύνεται έτσι το "πρόβλημα"! :dontknow:
εγώ ακριβώς αντίθετα παιρνω καλό αποτέλεσμα, μπολικο βαμβάκι στις τρύπες τροφοδοσίας πολύ καλά αφρατεμένο.

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #2101 στις: Μαρτίου 09, 2018, 02:01 »


Σε αυτο που λες για μεταξύ του ντεκ και της εσωτερικης καμπανας συμφωνώ και το περιλαμβανω στην μεγαλη πορτα, που αναφέρω(παρολο που δεν το τόνισα ),που είναι η κυρία αιτία επιστροφής υγρού απο το ντεκ στο τανκ....
Τωρα για το μεταξυ των δυο καμπανων...έστω οτι μπανει και οτι βγαίνει με το ανοιξε/κλεισε....πως χρωματιζεται?
Αν χρωματιζεται απο την θερμοκρασία που ανεβάζει ο ατμο τότε γιατί δεν συμβαίνει το ίδιο και σε αλλους ατμοποιητες που έχουν σπειρωματα και εκεί πάει υγρο πχ στο cloudone με την ίδια λογική έπρεπε αφου τα σπειρωματα της καμπανας κρατούν υγρό και αυτα ζεσταίνονται, έπρεπε να δούμε το ίδιο φαινόμενο....δεν συμβαίνει όμως το λεω γιατι τον έχω.....

Το υγρο μεταξυ εσωτερικης κ εξωτερικης καμπανας χρωματιζεται σε ενα βαθμο αν μεινει κανα 2 μερες και βαλε εφοσον κρυωνει - ζεστενεται. Χρωματιζεται οπως σε ολα τα τανκ αλλωστε μετα απο χρηση ακομα κ χωρις επιστροφες καμμενου υγρου. Με το ανεβοκατεβασμα σιγουρα πρεπει να περνα μια ποσοτητα προς τα κατω. Τουλαχιστον απο το σημειο μεταξυ deck και εσωτερικης καμπανας που καταληγουν οσα κατεβαινουν. Για αυτο συνηθως το υγρο που επιστρεφει στο τανκ ειναι αρκετα πιο σκουρο απο το βαμβακι μας τουλαχιστον στις τρυπες τροφοδοσιας .
Σε ολους τους ατμοποιητες το υγρο που κρατα εσωτερικα η καμπανα ειναι πιο σκουρο απο το φρεσκο και αυτο φαινεται οταν την καθαριζουμε. Και τα μεταλλικα σπειρωματα κρατουν υγρο, λιγοτερο ομως νομιζω, που σκουραινει και ειδικα στον cloud αν εχεις ultem καμπανα αυτο φαινεται και με το ματι. Ο λογος που δεν επιστρεφει εκει αλλα ειδικα στον skyline  ειναι λογο πιεσης γιατι εδω ανεβαζοντας την εσωτερικη καμπανα ο αερας που υπαρχει μεταξυ αυτης και της εξωτερικης τα πιεζει προς τα κατω. Στο cloud και στους αλλους δεν συμβαινει αυτο.
Σε καθε περιπτωση ομως το ξαναλεω πως για το φαινομενο κυριως ευθυνεται το βαμβακωμα. Το δικο μου ειναι κατι μικροτερης σημασιας που εγω εχω παρατηρησει και νομιζω στεκει.  Και για να μην παρεξηγηθω δεν ψαχνω να του βρω κουσουρι ή κατι άλλο. Τον sky  τον εχω ψηλοτερα απο ολους.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #2102 στις: Μαρτίου 09, 2018, 06:27 »
Οκ δεν έχουμε την ίδια άποψη δεν μπορώ να σε πείσω ούτε εσυ εμένα εν  μέρει ομως συμφωνούμε ....

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #2103 στις: Μαρτίου 09, 2018, 07:23 »
Δεν ξέρω τί φταίει γιατί έχω κάνει όλες τις εκδοχές στο στήσιμο (μικρό - μεγάλο άνοιγμα υγρών, πολύ - λίγο βαμβάκι, αντίσταση στο ύψος - ψηλότερα από το airdisk) χωρίς αποτέλεσμα - εμφάνιση του φαινόμενου στο 3o γέμισμα, αλλά μου κάνει εντύπωση ότι αρχικά τουλάχιστον δεν μεταβάλει την γεύση. Ακόμα κι αν ξεπλένει το βαμβάκι, θα έπρεπε λίγο καμένο να δίνει. Πάντως καλό θα ήταν σε επόμενη έκδοση να έχει λυθεί αυτό το θέμα για τουλάχιστον αισθητικούς λόγους που χτυπάνε άσχημα για έναν ατμοποιητή των 185€

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #2104 στις: Μαρτίου 09, 2018, 08:26 »
Οκ δεν έχουμε την ίδια άποψη δεν μπορώ να σε πείσω ούτε εσυ εμένα εν  μέρει ομως συμφωνούμε ....
Babis1098 δεν εγραψα οτι εγραψα για να σε πεισω σε κατι. Οτι γραφω το κανω παντα με καλή προθεση και χωρις να θελω να επιβαλω την αποψη μου. Χαιρομαι γιατι βλεπω πως το ιδιο κανεις και εσυ. Σεβομαι επισης την γνωση κ πειρα σου αλλα και των υπολοιπων μελων και να σου πω οτι εσυ με εχεις πεισει αρκετες φορες σε θεματα που γραφεις. Καλη συνεχεια.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #2105 στις: Μαρτίου 09, 2018, 09:19 »
Μάριε προς θεού δεν το έγραψα αρνητικά εννοώ οτι δεν έχουμε τις ίδιες ενδείξεις και σε κάποιες λεπτομέρειες καταλήγουμε σε διαφορετικά συμπεράσματα οποτε ειναι αν όφελο η παρα πανω κουβέντα.......εννοείται και καλα κανεις και γράφεις την γνώμη σου ....και εγω με καλη διαθεση τα γράφω για να βοηθήσω οσους έχουν το συγκεκριμένο πρόβλημα.....

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #2106 στις: Μαρτίου 09, 2018, 10:08 »
Και εγω πιστευω οτι φταιει και το υγρο αναμεσα στις δυο καμπανες, σε μικρο ποσοστο, αλλα φταιει.
Ισως και ο λογος που το φαινομενο δεν παρατηρειται τοσο ευκολα με το drop-kit να ειναι το γεγονος οτι η εσωτερικη καμπανα εκει δεν ειναι επιπεδη επανω οποτε δεν εχουμε πιθανοτητα να μενει εκει "στασιμο" εγκωβισμενο υγρο το οποιο να "χρωματιζεται" και να επιστρεφει πισω.
Φυσικα θεωρω πως το σημαντικοτερο ειναι το βαμβακωμα.

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #2107 στις: Μαρτίου 09, 2018, 10:15 »
Μπαμπη δεν σε παρεξηγησα καθολου, καταλαβα και ξερω το υφος και τον λογο για τον οποιο γραφεις τις πολυτιμες αποψεις σου. Αν δεν γραφουμε αλλωστε δεν μαθαινουμε και τα παραπανω δεν τα θεωρω συγκρουση αποψεων με την βαρια εννοια αλλα οπως και εσυ ενα διαλογο χρησιμο να βοηθηθουμε και για να μαθουμε ενα δυο πραγματα.
 Σε εναν τοσο καλα κατασκευασμενο και αποδοτικο ατμοποιητη οπως ο skyline δεν βρισκουμε ευκολα κουσουρια. Ακομα και αυτο το μοναδικο ισως θεμα που συζηταμε για την επιστροφη των υγρων λυνεται οπως αναφερθηκε με απλο τροπο. Αρα παραμένει στην κορυφη όντας κατα εμε ο πιο ολοκληρωμενος rta. Την καλημερα μου και ευχομαι να ερθει ενα ωραιο Σαββατοκυριακο.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #2108 στις: Μαρτίου 09, 2018, 11:31 »
...βρηκα τη λυση λεμε. :respect:
αλλά δε σας τη λεω. να σκάσετε.

ειμαι παλιοχαρακτηρας. το κσερω! :))

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #2109 στις: Μαρτίου 09, 2018, 11:33 »
Περιμένω με ανυπομονησία το Review του Jai Haze για να γελάσω μέχρι αηδίας. Ειδικά δε θέλω να δω το στήσιμό του.

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Γράψε τη λύση στο νήμα του κλώνου τουλάχιστον.  :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 09, 2018, 12:11 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #2110 στις: Μαρτίου 09, 2018, 11:59 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click


Και εγω το ιδιο περιμενω αλλα ειμαι σιγουρος οτι θα του αρεσει ο Skyline γιατι στην φωτογραφια τον ειχε πανω στο αγαπημενο του Vapedroid.  :))
Καλα για το στησιμο, σιγουρα θα εχει χωσει μεσα ενα fused clapton.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 09, 2018, 12:24 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #2111 στις: Μαρτίου 09, 2018, 12:04 »
Μια χαρά είναι το fused clapton για τον skyline.
Προσωπικά τον στήνω με claptonaki 28αρη της coilology εδώ και σχεδόν 2 μήνες και το δισκάκι με τις 3 μεγάλες τρύπες.
Πυροβολάει το εργαλείο :fight_shot_bandana:

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #2112 στις: Μαρτίου 09, 2018, 12:06 »
Συμφωνω οτι μια χαρα τα παει με αυτα τα συρματα.
Επισης συμφωνω περισσοτερο οτι το συγκεκριμενο airdisk ειναι αυτο που προσφερει την καλυτερη γευστικη αποδοση σε αερατες καταστασεις. 

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #2113 στις: Μαρτίου 09, 2018, 12:48 »
...λοιπον... μετα τα 143 Π.Μ που ελαβα, απο τα οποια το 102 ηταν απειλητικα..  :eyesplash: (θα σου καπσουμε τη στανη, κ τεθοια) θα σας αποκαλυπσω το μυστικο της επιτυχιας ΜΟΥ...(ναι ρε! ΜΟΥ)

βαλτε μαΒρο τζαμακι να μη βλεπετε πραμα.  :-[

:lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #2114 στις: Μαρτίου 09, 2018, 15:07 »
Μπαμπη δεν σε παρεξηγησα καθολου, καταλαβα και ξερω το υφος και τον λογο για τον οποιο γραφεις τις πολυτιμες αποψεις σου. Αν δεν γραφουμε αλλωστε δεν μαθαινουμε και τα παραπανω δεν τα θεωρω συγκρουση αποψεων με την βαρια εννοια αλλα οπως και εσυ ενα διαλογο χρησιμο να βοηθηθουμε και για να μαθουμε ενα δυο πραγματα.
 Σε εναν τοσο καλα κατασκευασμενο και αποδοτικο ατμοποιητη οπως ο skyline δεν βρισκουμε ευκολα κουσουρια. Ακομα και αυτο το μοναδικο ισως θεμα που συζηταμε για την επιστροφη των υγρων λυνεται οπως αναφερθηκε με απλο τροπο. Αρα παραμένει στην κορυφη όντας κατα εμε ο πιο ολοκληρωμενος rta. Την καλημερα μου και ευχομαι να ερθει ενα ωραιο Σαββατοκυριακο.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Επίσης Μάριε... ;)
Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...:)
Το πιο βασικό είναι ότι συμφωνούμε για το λόγο που γράφουμε.....και όντως ο συγκεκριμένος ατμοποιητης είναι πολυ αξιόλογος...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207944 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66010 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174680 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix