vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

61 επισκέπτες, 5 χρήστες
yorgoss, infernity, Sergios, FaniFox, Jorge

Twitter

Skyline by e-smokeguru

Αποσυνδεδεμένος ahill2

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #150 στις: Νοεμβρίου 22, 2016, 17:53 »
Μια ερωτηση! Η μια τρυπα για την τροφοδοσια δεν φαινετε πρεπει να την κρύβει η εξωτερικη καμπανα υπαρχει τροπος μα φαινονται κ οι δυο η ετσι ειναι σε ολους!
Το έγραψαν τα παιδιά ποιό πίσω  
Γιαννης1964
Στον δικό μου η μια τρύπα κρύβεται τελείως απο την κολώνα.
Και στον έλεγχο που κάνω, βλέπω το βαμβάκι πιο στεγνό απο εκείνη τη μεριά
Παράθεση από: Ribot στις Νοέμβριος 20, 2016, 10:37
Παράθεση
Παράθεση Τότε εγώ στη θέση σου ή θα έλυνα τη βάση και θα την ξαναβίδωνα ή θα έλυνα και θα ξαναέδενα όλο τον ατμο. Ο δικός μου τουλάχιστον είναι αρκετά σφιχτός ακόμη και θέλει στρώσιμο, άλλο τίποτα δεν ξέρω να σου πω.

Γιαννης1964

Γιώργο είχες δίκιο! Έβγαλα τον πόλο, έστριψα λίγο το ντεκ και ήρθαν οι τρύπες εκεί που έπρεπε! Φαίνονται και οι δυο τώρα.
Τραβάω συνεχόμενες μακρόσυρτες τζούρες και πάει τραίνο!!!!
Ας το έχουν υπόψη τους οι κάτοχοι.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #151 στις: Νοεμβρίου 22, 2016, 18:19 »
Το ίδιο κι ο δικός μου με τις τρύπες τροφοδοσίας, στην αρχή φαινόταν μόνο η μία αλλά μετά επέμεινα λίγο περισσότερο στο σφίξιμο του deck και πλέον φαίνονται κι οι δυο πεντακάθαρα. Πάντως θέμα τροφοδοσίας δεν είχα με την μια κρυμμένη πίσω απ'την κολώνα κι έχω βάλει αρκετά παχύρευστο υγρό, ανέβαζα όμως και την εσωτερική καμπάνα αρκετά. ;)

Όσο τον χρησιμοποιώ τόσο τον γουστάρω! :)

Αποσυνδεδεμένος lefos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #152 στις: Νοεμβρίου 22, 2016, 18:19 »
Το έγραψαν τα παιδιά ποιό πίσω 
Γιαννης1964
Στον δικό μου η μια τρύπα κρύβεται τελείως απο την κολώνα.
Και στον έλεγχο που κάνω, βλέπω το βαμβάκι πιο στεγνό απο εκείνη τη μεριά
Παράθεση από: Ribot στις Νοέμβριος 20, 2016, 10:37
Γιαννης1964

Γιώργο είχες δίκιο! Έβγαλα τον πόλο, έστριψα λίγο το ντεκ και ήρθαν οι τρύπες εκεί που έπρεπε! Φαίνονται και οι δυο τώρα.
Τραβάω συνεχόμενες μακρόσυρτες τζούρες και πάει τραίνο!!!!
Ας το έχουν υπόψη τους οι κάτοχοι.
Ευχαριστω για την απαντηση! Δηλαδη αν ξεβιδωσω τον πολο με ενα ισιο καταβιδι θα στρίψει  το ντεκ? Το ντεκ ειναι πρεσαριστο η βιδωτο στην βαση?

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #153 στις: Νοεμβρίου 22, 2016, 18:29 »
Βιδωτό είναι αλλά σφίγγει δύσκολα τώρα που είναι ακόμα νέο το oring του από κάτω, με λίγη προσοχή και υπομονή.. Εγώ έβαλα ένα λεπτό κατσαβιδι να περάσει μέσα από τις δύο τρύπες του υγρού ώστε να δημιουργήσω ενός είδους "μοχλό" για να το σφίξω λίγο παραπάνω, θέλει όμως προσοχή μην στραβώσει κάτι εκεί πέρα.
Οπωσδήποτε και "βρεξιμο" του oring με υγρό για να σφίξει πιο εύκολα το deck. ;)

Αποσυνδεδεμένος lefos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #154 στις: Νοεμβρίου 22, 2016, 18:38 »
Οκ! Καταλαβα ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος nvlass

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #155 στις: Νοεμβρίου 22, 2016, 19:28 »
Μια ερωτηση! Η μια τρυπα για την τροφοδοσια δεν φαινετε πρεπει να την κρύβει η εξωτερικη καμπανα υπαρχει τροπος μα φαινονται κ οι δυο η ετσι ειναι σε ολους!

Απότι διάβασα στην παρουσίαση του ατμοποιητή στρίβεις την βάση και επανέρχεται αλλά ας επιβεβαιώσει κάποιος που το έχει κάνει.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2016, 22:48 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #156 στις: Νοεμβρίου 22, 2016, 21:50 »


Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #157 στις: Νοεμβρίου 23, 2016, 08:13 »
Απότι διάβασα στην παρουσίαση του ατμοποιητή στρίβεις την βάση και επανέρχεται αλλά ας επιβεβαιώσει κάποιος που το έχει κάνει.
Ακριβώς ,στρίβεις τη βάση αφού ξεβιδωςεις τον πόλο ,ώστε οι δυο τρύπες να βρεθούν στα απέναντι άκρα των εισαγωγών αέρα του δαχτυλιδιού ρύθμισης ειςαγωγης του αέρα όταν αυτο ειναι τέρμα ανοιχτό.. Ειναι σημαντικό να το τονίσω ,γιατι ο δικός μου δεν τις είχε σωστά με αποτέλεσμα οι συνεχόμενες τζουρες να γινοντουςαν στεγνές και στο Τσακ για καμένο... ακόμα και με φουλ την ειςαγωγη υγρών. ..Αυτο ηταν το μόνο μου θέμα και έχασα τον ύπνο μου οπου σήμερα στις 5,30 το πρωί αποφάσισα να ψάξω τι έφταιγε και τελικά ηταν αυτο. Εχω τον σφιχτό και χρησιμοποιώ 70-30 υγρό. Αν ηταν 50-50 ίσως να μην συνέβαινε αυτο αλλά με το βιντζατο υγρό θέλει όπωσδηποτε προσοχή στα παραπάνω.  Η γεύση μετα απο αυτο απογειώθηκε γιατι η τροφοδοσία του πλέον ειναι σωστή.

Ο ατμό αυτός δεν παίζεται και ακόμα ειναι η αρχικές δοκιμές και εντυπώσεις . Δεν μπορω να φανταστώ που μπορεί να φτάσει το ατμιςμα και η γευςαρα του μετα απο πιο πολλές και σχολαστικες δοκιμές που θα κάνουμε. Η καλή μέρα απο το πρωί φαίνεται  πάντως ,και τρώγομαι να ....χτυπήσω έναν ακόμα γιατι μου έγινε απαραίτητος ,το Νεο μου αλκοολικι...βάζοντας αρκετούς αξιόλογους ατμό μου στο συρτάρι...

Ηταν που είχα πει πριν λίγες μέρες οτι ..τέρμα...δεν ξαναπαίρνω τίποτα ....

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #158 στις: Νοεμβρίου 23, 2016, 09:24 »
Ακριβώς ,στρίβεις τη βάση αφού ξεβιδωςεις τον πόλο ,ώστε οι δυο τρύπες να βρεθούν στα απέναντι άκρα των εισαγωγών αέρα του δαχτυλιδιού ρύθμισης ειςαγωγης του αέρα όταν αυτο ειναι τέρμα ανοιχτό.. Ειναι σημαντικό να το τονίσω ,γιατι ο δικός μου δεν τις είχε σωστά με αποτέλεσμα οι συνεχόμενες τζουρες να γινοντουςαν στεγνές και στο Τσακ για καμένο... ακόμα και με φουλ την ειςαγωγη υγρών. ..Αυτο ηταν το μόνο μου θέμα και έχασα τον ύπνο μου οπου σήμερα στις 5,30 το πρωί αποφάσισα να ψάξω τι έφταιγε και τελικά ηταν αυτο. Εχω τον σφιχτό και χρησιμοποιώ 70-30 υγρό.

Μάλλον δεν "έρχονται" όλοι στα ίδια σημεία, τρύπες υγρού και εισαγωγές αέρα δηλαδή. Εννοώ πως στον δικό μου (σφιχτό deck κι εγώ ) δεν τα βλέπω έτσι ακριβώς όπως τα περιγράφει ο φίλος ongakos, ας δούμε εδώ τις εισαγωγές αέρα του δικού μου για παράδειγμα που βρίσκονται στο πλάι του mod αυτή τη στιγμή:




..κι αμέσως μετά τις τρύπες εισόδου του υγρού που βρίσκονται στο "πρόσωπο" του mod (ελπίζω με την επεξεργασία να φαίνονται ):




Δεν νομίζω να έχω κάνει κάτι λάθος στο δέσιμο, το μόνο που πρόσεξα είναι να σφίξω αρκετά το deck ώστε να εμφανιστεί η δεξιά τρύπα του υγρού η οποία στην αρχή βρισκόταν πίσω από την "κολώνα" της καμπάνας, χωρίς προβλήματα υποτροφοδοσίας όμως και με την εσωτερική καμπάνα πιο χαμηλά (την ανέβασα για τη φωτογράφιση μόνο ).
μήπως τελικά δεν θέλει τόσο σφίξιμο το deck στη βάση;

Κατά τ'άλλα θα συμφωνήσω για το τι ατμοποιητάρα είναι, θα τα γράψω όμως αργότερα αφού τα συναισθήματα απαιτούν δικό τους ποστ και χώρο.! :D

Αποσυνδεδεμένος Christos Ni

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #159 στις: Νοεμβρίου 23, 2016, 11:18 »
Ισως τελικα εχεις δικαιο
Προσπαθησα αρκετα με σφιξιμο της βασης ....μιλαμε για πολλες προσπαθειες καθως καθε φορα βιδωνα την εξω καμπανα να δω που βρισκονται οι τρυπες εισαγωγης υγρου
Τελικα τωρα φιανονται και οι δυο οριακα 100% διπλα ακριβως απ τις κολωνες ....ειδομεν

Αληθεια αν ξεβιδωσεις τον πολο το ντεκ βγαινει εντελως ξεβιδωνοντας το ??

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #160 στις: Νοεμβρίου 23, 2016, 11:37 »
Φυσικά και βγαίνει αν το ξεβιδωσεις, έτσι θα μπορείς να προμηθευτείς ξεχωριστά το deck που δεν διάλεξες και να τα εναλλάσσεις ανάλογα τις ορέξεις σου! ;)

Ατμοποιητάρα λέμεεεε... :D


Αποσυνδεδεμένος karas121173

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #161 στις: Νοεμβρίου 23, 2016, 12:43 »
Καλημέρα και από μένα. Δεν άντεξα και εγώ και το πήρα το εργαλείο. Την απόφαση την πήρα αφού είδα 2-3 συνατμιστες που ξέρω ότι ήταν πολύ κοντά στα δικά μου γούστα να μιλάνε με τις καλύτερες εντυπώσεις για αυτόν τον ατμοποιητή. Εδώ και δύο χρόνια, καθημερινό και ολοήμερο άτμισμα  με phenomeno zest και lite, ότι άλλο και να δοκίμασα απλά το ξαναπουλούσα. Πάρα πολύ καλοί ατμοποιητές όλοι τους αλλά είτε για να πάρω αυτό που ήθελα έπρεπε να παίζω με πολύ χοντρά σύρματα, είτε λόγο καθημερινής αλλαγής υψόμετρου είχαν πολλές διαρροές ,που και το phenomeno είχε αλλά έκανα την υποχώρηση λόγο γεύσης που δεν την έφτανε κανένας, πάντα κατέληγα στον gus. Ήθελα όμως μια αλλαγή σε κάτι καλύτερο τον τελευταίο καιρό και όπως είπα ψήθηκα. Από το πρωί λοιπόν, μόλις παρέλαβα το πακέτο, έστησα με 30 kanthal, 2mm αντίσταση, 1,18Ω, 11watt, 7 σπείρες ανοιχτές, cotton bacon  και αυτό που πήρα με ικανοποίησε απόλυτα. Η γεύση πολύ κοντά, αν όχι το ίδιο καλή, αλλά  πρέπει να τον μάθω καλά πρώτα και μετά πιστεύω να πάρω αυτό που θέλω ακριβός. Πάντως με το πρώτο στήσιμο να πάρω ποιότητα ατμού, και γεύση, κοντά σε αυτό που έχω συνηθίσει είναι πάρα πολύ καλό σημάδι. Ποιότητα κατασκευής είναι όπως ακριβός έχουν πεί και άλλοι. Δεν έχει να ζηλέψει απολύτως τίποτα από όλους τους άλλους κορυφαίους ατμοποιητές των 200€ και βάλε. Το μόνο που μένει είναι να δω με τις διαδρομές στο ανεβοκατέβασμα του Πηλίου τι θα γίνει.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #162 στις: Νοεμβρίου 23, 2016, 12:57 »
Υψόμετρο ε; Τα περνάω κι εγώ εδώ στην Κρήτη αυτά. Στον Skyline όμως υπάρχει η δυνατότητα να κλείσουν τα υγρά, μεγάαααλη υπόθεση.. :D

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #163 στις: Νοεμβρίου 23, 2016, 13:08 »
Ισως τελικα εχεις δικαιο
Προσπαθησα αρκετα με σφιξιμο της βασης ....μιλαμε για πολλες προσπαθειες καθως καθε φορα βιδωνα την εξω καμπανα να δω που βρισκονται οι τρυπες εισαγωγης υγρου
Τελικα τωρα φιανονται και οι δυο οριακα 100% διπλα ακριβως απ τις κολωνες ....ειδομεν

Αληθεια αν ξεβιδωσεις τον πολο το ντεκ βγαινει εντελως ξεβιδωνοντας το ??


Σωστα φιλε ,ετσι ακριβως εκανα οπως ανεφερα πριν και ηρθαν!!! Ηρθε και η κορυφαια ποιοτητα ατμισματος και γευσης μετα απο αυτη τη ρυθμιση- καλιμπραρισμα θα το ελεγα ,που ειναι κατα τη γνωμη μου απαραιτητο διαφορετικα με βιτζατα υγρα δεν εχεις καλη τροφοδοσια. Ολοι μας πρεπει να τσεκαρουμε αν καλυπτεται η μια η και οι δυο ισως απο τις κολωνες,και αν ..τοτε αμεσως να το καλιμπραρουμε.. Μετα το καλιμπραρισμα τα ..λεμε..οπου πεταει το εργαλειο... του παθους :thumpup:
Διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2016, 13:41 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #164 στις: Νοεμβρίου 23, 2016, 13:25 »
Λέγοντας "καλιμπράρισμα" φαντάζομαι ότι εννοείς το deck της βάσης σωστά; Αλήθεια, αν το σφίξουμε τερμα μέσα στη βάση και οι τρύπες του υγρου δεν εμφανιστούν, θα μπορούμε αραγε να το ξεβιδώσουμε λίγο μέχρι να γίνουν ορατές και οι δυο; Δεν θα υπάρχει πρόβλημα διαρροών αν το deck δεν είναι μέχρι τέρμα βιδωμένο μέσα στη βάση του;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281658 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174717 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix