vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

94 επισκέπτες, 8 χρήστες
Jorge, manoslykos, yorgoss, Mimhsdr, ZoeM, infernity, Takis D.M, bloodlessz

Twitter

OVALE elips

Αποσυνδεδεμένος jandrew

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #1005 στις: Μαΐου 04, 2012, 00:15 »
Καταρχήν θα ήθελα να ευχαριστήσω τα μέλη για τις συμβουλές όσον αφορά τον τρόπο καθαρισμού κλπ κλπ.

Έχω το ovale elips εδώ και περίπου 2 μήνες όπου από την αρχή διάβαζα τις κριτικές σας και γενικώς τα θέματα που έχετε με αυτό αλλά αποφάσισα και το πήρα λόγο μεγέθους και design-ιάς..
(ε, για αρχή δεν ήθελα να πηγαίνω για καφέ με κλαρίνο, άσε που δεν πίστευα πως θα το συνέχιζα και θα έκοβα τελικά το τσιγάρο..)

Όμως...

Ρε παιδιά, γιατί εγώ δεν έχω το παραμικρό θέμα με αυτό το τσιγάρο??

Σίγουρα βέβαια έπαιξαν ρόλο οι συμβουλές σας όσον αφορά το καθάρισμα (κάθε 3 μέρες τους ρίχνω ένα καθάρισμα.. σιγά τα ωά! 5 λεπτά υπόθεση και για τα δυο!), διαρροή 0! χωρίς καν να έχω αλλάξει τα αρχικά λαστιχάκια (τραβάω όπως συμβουλέψατε ααααργέεεςςςς τζούρες) δεν έχω αλλάξει ακόμα ατμοποιητές (σε κάθε καθάρισμα κάνω αυτό το πως το λέτε.. dry clean ) και μάλιστα βρίσκω πολύ πρακτικό το σύστημα με τα δοχειάκια του! μιλάμε για απίστευτη ευκολία! έχω σε μια θήκη 7 δοχειάκια γεμάτα, έτοιμα προς χρήση και με μια κίνηση (άντε δυο) τα αλλάζω στο λεπτό!

...και το μόνο θέμα (αν μπορείς να το πείς θέμα) και που θα ήθελα να σας ρωτήσω είναι το κατά πόσο μπορώ να βρω εύκολα φυτίλι γιατί έχω την εντύπωση πως σώνονται..

Κατά τ' άλλα; Και γ@#ώ τα τσιγαράκια σε λέω! μικρό, ελαφρύ, παίζει και με το καλώδιο επάνω, κυριλέ, ντουμάνι φουλ.. αυτά των 200€ και άνω τι παραπάνω κάνουν??

Αποσυνδεδεμένος axilleas

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
OVALE elips
« Απάντηση #1006 στις: Μαΐου 04, 2012, 00:31 »
Εμένα το έχει ο αδέρφος μου εδω κ 8 μήνες κ έχει μείνει απόλυτα ικανοποιημένος . Βέβαια κατα καιρούς είχε θέματα με διαρροές αλλα με την κατάλληλη ενημέρωση τα αντιμετώπιζε τα " περιστατικα" .

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #1007 στις: Μαΐου 04, 2012, 00:34 »
Σχετικά με τα φυτίλια, αν διαβάσεις το νήμα, καθώς και σε άλλα σημεία του φόρουμ σχετικά με φυτίλια και mesh, θα μάθεις που μπορείς να τα προμηθευτείς και να κατασκευάσεις τα δικά σου μιας και ανταλλακτικά δεν υπάρχουν.

Αν και πλέον δεν ατμίζω καθόλου με Elips, θέλω να πω ότι κανείς φαντάζομαι δεν είπε ότι δεν είναι καλός ατμοπαραγωγός. Μπορώ να πω ότι αν και τώρα είμαι με επισκευάσιμο, ώρες ώρες μου λείπει το μικρό του μέγεθος, η πάρα πολύ καλή γεύση του, και το μπόλικο ντουμάνι του. Αυτό που δε μου λείπει καθόλου, είναι όλα αυτά τα καθάρισε ξανακαθάρισε!!! ;D

Προσωπικά πιστεύω ότι πράγματι το Elips είναι πάρα πολύ καλό, απλά το να έχεις ένα επισκευάσιμο, είναι καλύτερο. Για εμένα τουλάχιστον ήταν το επόμενο βήμα. Όμως το να το αναλύσω αυτό που λέω δεν είναι του παρόντος νήματος.

Θα σου πω μόνο το εξής. Αν είσαι ευχαριστημένος μαζί του, περνάς καλά, και σε ικανοποιεί, τότε συνέχισέ το και μην ψάξεις αλλα!!

Αποσυνδεδεμένος periz

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #1008 στις: Μαΐου 05, 2012, 23:36 »
Γεία σας παιδία... Νέος και εγώ στο φόρουμ και στο ηλεκτρονικό τσιγάρο και μετράω τώρα 2 εβδομαδες χωρις κανενα τσιγάρο... Εχω αγοράσει κάπoιες γευσεις τσιγάρου (marlboro & drum) απο ok-smokey και θα ήθελα να ρωτησω για οποιo ξερει, υπαρχει περίπτωση να κανουν clog τον ατμοποιητη? ειναί πράγματι πολυ ψηλά σε VG?? Υπαρχει κανένας που έχει δοκιμασει υγρο απο ok-smokey σε tank atomizer οπος είναι το ovale elips?

Αποσυνδεδεμένος TZOLAS

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #1009 στις: Μαΐου 17, 2012, 19:09 »
Πάντως είναι δύσκολο τσιγάρο για μη εμπειρο ατμιστή...

Αποσυνδεδεμένος geopsimos

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #1010 στις: Μαΐου 28, 2012, 07:44 »
ειναι πολυ καλο . καθολου δυσκολο θα ελεγα.

Αποσυνδεδεμένος george777

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #1011 στις: Ιουνίου 28, 2012, 14:27 »
αγορασα απο εδω http://www.vaporhawk.com/elips-ovale-style-atomizer-type-a-10pcs-x-385-us-dollars-free-shipping-world-wide,name,101464,auction_id,auction_details τους ατμοποιητες, πολυ μουφα, μου ερχεται ολη την ωρα μια ασχημη γευση και ωρες ωρες σαν καμενου, καμια σχεση με τους original ovale ατμοποιητες

Αποσυνδεδεμένος supernova

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύναμις μου, ο Θεός.
    • ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #1012 στις: Ιουνίου 28, 2012, 15:09 »
Δοκίμασε τους ατμοποιητές του elf, δεν βγάζουν τόσο τρελά την γεύση όσο ο original αλλα κάνουν πολύ καλή δουλειά, βγάζουν αρκετό ντουμάνι, καλή γεύση και προσωπικά μου κρατάνε περισσότερο απο τους original.

Αποσυνδεδεμένος maimou

  • **
  • 157
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #1013 στις: Ιουλίου 03, 2012, 02:37 »
Kαλησπερα  :)

Να σας ρωτησω 8υμαται κανεις τα παλια κορδονακια λαιμου που κυκλοφορουσαν για το elipsaki με το οβαλ δαχτυλι που ηταν ιδιας φιλοσοφιας με τα κορδονακια ego?  :hmmm:

Πριν που τα εβλεπα συνεχεια μπροστα μου δεν ειχα elips κ τωρα που εχω δεν μπορω να τα βρω... >:(

Υπαρχουν καποια αλλα με σιλικονενια 8ηκη που μπαινει μεσα ολο το τσιγαρο αλλα προσωπικα δε μου αρεσει κα8ολου... :nope:

Αν ξερει καποιος που μπορει να βρω το παλιο ας με διαφωτισει  ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #1014 στις: Ιουλίου 03, 2012, 04:34 »
Original Ovale υπάρχει μόνο αυτό με τη θήκη σιλικόνης


Αποσυνδεδεμένος maimou

  • **
  • 157
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #1015 στις: Ιουλίου 03, 2012, 04:46 »
 Ειχα δει παρα πολλα οποτε καποιο ισως να ηταν της ovale... τωρα ναι μονο αυτο βλεπω...το αλλο δεν υπαρχει πια?  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #1016 στις: Ιουλίου 03, 2012, 04:56 »
Δύσκολα θα βρείς κάτι διαφορετικό. Είναι και ο σχεδιασμός της συσκευής τέτοιος που δεν προσφέρεται εύκολα για κάτι διαφορετικό.

Αποσυνδεδεμένος maimou

  • **
  • 157
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #1017 στις: Ιουλίου 03, 2012, 05:02 »
Χμμ...επρεπε να το ειχα ψαξει τοτε... δεν πειραζει με ή χωρις κορδονακι ειναι αξιολατρευτο  :)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #1018 στις: Ιουλίου 11, 2012, 19:36 »
Φίλε μου, έκανες ακριβώς την ίδια ερώτηση εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2117.msg438319.html#msg438319 και στην οποία σου έδωσα απάντηση.
Φυσικά αν δε σε καλύπτει, μπορείς να συνεχίσεις την αναζήτησή σου μέσω των Πινάκων των εμπόρων του forum καθώς και του διαδικτύου ή να δώσεις άλλες λεπτομέρειες για τυχών καλύτερες και ορθές απαντήσεις.
Αλλά μη γυρίζεις όλους τους πίνακες-θέματα του forum με το ίδιο ερώτημα... (spam)!

Εσύ θες οπωσδήποτε ένα απ τα δυο δηλαδή?!

Αποσυνδεδεμένος karalos

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE elips
« Απάντηση #1019 στις: Αυγούστου 13, 2012, 13:47 »
πριν καμια ωρα αγορασα ατμο για το elips μου το ειχα παρατιμενο κ απλα ειπα να το ζοντανεψο συχνα πυκνα εχω γευση καμενου τι να κανω?το υγρο μου ειναι παλιοσ καπνος Ovale 16
 
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174442 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124766 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix