vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

284 επισκέπτες, 10 χρήστες
Panokali, dkostas, Milarepa, nightdream, mfk, stsoulos, GeorgeGTS, makismaik, Sergios, takoulas

Twitter

Melo by eleaf

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #990 στις: Μαρτίου 06, 2018, 17:40 »
Ο nautilus δεν είναι για αεράτες τζούρες αλλά για πιο σφικτές
Αντί να δώσεις 20 ευρώ για να δοκιμάσεις έναν ατμο που μπορεί να μην είναι αυτό που θες γιατί δεν δίνεις 3,5 για μια διαφορετική κεφαλή που παίζει πιο χαμηλά χωρίς να είναι σφικτή σαν την vaporesso ccell 0.9 ohm


Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #991 στις: Μαρτίου 06, 2018, 18:19 »
 [member=21928]nikosgia[/member]

σε όλα πια τα καταστήματα με ΗΤ μπορείς να δοκιμάσεις κ να καταλάβεις την διαφορά μεταξύ "αεράτου" - πνευμονικού (λχ Melo) ατμοποιητή κ "σφικτού" - τσιγαρίσιου (λχ Ναυτίλος)

βάζοντας μεγαλύτερη -περισσότερα ohm- αντίσταση στον Melo, μειώνεται κ η κατανάλωση κ ο αέρας, γίνεται πιο "σφικτός", χωρίς να γίνεται εντελώς τσιγαρίσιος

κ εγώ νέος είμαι στο άθλημα, ένα μήνα περίπου, ξεκίνησα με ένα εντελώς φουγάρο, το ijust s, που το παράτησα κ συνεχίζω με τον Melo 3 (αντιστάσεις .18 κ .3 ohm) κ τον εξαιρετικό Aspire K3 (αντίσταση .7 ohm), που είναι πάμφθηνος κ αποτελεί μία ενδιάμεση κατάστασταση -ούτε πολύ σφικτός, ούτε πολύ αεράτος
εάν θέλεις την γνώμη μου μην φύγεις ακόμη από τον Melo
μπορεί να χάνεις λίγο σε κατανάλωση, το κερδίζεις όμως μειώνοντας την νικοτίνη

με τον Melo θα μπορέσεις να ξεκινήσεις πολύ εύκολα κ το σπορ των επισκευάσιμων αντιστάσεων, μόνον με 3.5eu, εάν προμηθευτείς την επισκευάσιμη κεφαλή της eleaf, που δίνει μαζί σύρμα κ βαμβάκι, για να φτιάξεις μόνος σου καμιά δεκαριά αντιστάσεις, παίζοντας
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2018, 18:28 από otakis »

Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #992 στις: Μαρτίου 06, 2018, 18:32 »
Ο nautilus δεν είναι για αεράτες τζούρες αλλά για πιο σφικτές
Αντί να δώσεις 20 ευρώ για να δοκιμάσεις έναν ατμο που μπορεί να μην είναι αυτό που θες γιατί δεν δίνεις 3,5 για μια διαφορετική κεφαλή που παίζει πιο χαμηλά χωρίς να είναι σφικτή σαν την vaporesso ccell 0.9 ohm
Και επίσης μπορείς να αγοράσεις μία κεφαλή 1,8 ohm του Τρίτωνα για να δοκιμάσεις τσιγαρισιες τζουρες με τον μέλο 3

Στάλθηκε από το Lenovo A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nikosgia

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #993 στις: Μαρτίου 06, 2018, 21:05 »
Ευχαριστω ολους σας για την βοηθεια....  ;)
Αν κρινω λοιπον απο τις απαντησεις σας ...θα δοκιμασω αρχικα να παρω μια πιο υψηλη αντισταση να δω πως θα παει...

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #994 στις: Μαρτίου 09, 2018, 23:37 »
Οταν το κρατάτε στο πλάι, η το έχετε ξάπλα το μοντακι σας, ο ατμο (melo 4) έχει σε εσας διαρροή στο επάνω μέρος εκει που τον γεμίζουμε ;

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Nakos

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #995 στις: Μαρτίου 10, 2018, 01:07 »
Οι κάτοχοι του Melo που ανακαλύψανε ότι δεν τους ταιριάζουν οι πνευμονικές και οι κεφαλές 0.5ohm τους φανήκανε ανυπόφορες ως προς τον καυτό ατμό και τη γεύση του, καιρός να τον βγάλουν από το συρτάρι.
Χτες έβαλα την κεφαλή του Triton 1.8ωμ και ο Melo μεταμορφώθηκε, έσφιξε η τζούρα του και έχει απίστευτη γεύση από τα 10 Watt :thumpup:

Τώρα έχω μια καλή εναλλακτική για όταν πλένω ή επιδιορθώνω τους επισκευάσιμούς μου χωρις συμβιβασμούς στη γεύση.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Nakos

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #996 στις: Μαρτίου 10, 2018, 01:09 »
Έχω πάρει και τα δυο μοντέλα MELO 2 & 3 και χάνουν υπερβολικά τα υγρά, πρώτα έκαιγα τα πουκάμισα (καπνίζοντας) και τώρα τα... λαδώνω! (Ατμίζοντας)  Καμιά συμβουλή από την κοινότητα;

Αποσυνδεδεμένος nikosgia

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #997 στις: Μαρτίου 10, 2018, 01:40 »
Εμενα ο melo 3 που εχω χανει υγρα κατα κυριο λογο οταν τον εχω στην τσεπη του μπουφαν πχ και ειμαι στο δρομο....

Εβγαλα το συμπερασμα οτι γινεται αυτο απο την κινηση ....(κουνιεται , γυριζει στο πλαι κλπ...)

Η μονη λυση που εχω βρει:  τον βαζω στην τσεπη μου σε ενα πουγγι απο αυτα που ειναι για κινητα...και ετσι το προβλημα ελαχιστοποιειται ...αλλα ακομα και αν τρεξει δεν μου λερωνει τα ρουχα ;)

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #998 στις: Μαρτίου 10, 2018, 02:17 »
Κρατάω το μοντακι στο χέρι μου και περιμένω στην ουρά στο atm. Και ξαφνικά το χέρι μου και το μοντ είναι πασαλειμενα υγρό. Και κοιτάω και δεν κα χάνει πλέον από το τζαμακι ούτε απο το afc, αλλα από πάνω που γεμίζει. Και αν όπως τον κρατάω στο πλάι κοιτάει προς τα κάτω το σημάδι που έχει (το τρίγωνο), τότε χάνει για τα καλά. Αν τύχη και είναι προς τα επάνω το σημάδι, απλά δακρύζει. Αντε και στο γραφείο/τραπέζι/αμάξι το ακουμπάς όρθιο. Στο χέρι πώς να το κρατάς όρθιο ;
Εχω το cubis pro μηδέν διαρροές, αλλά καθόλου γεύση.
Εχω τον melo 4 με 1.8 aspire, και γεύση και ντουμάνι, αλλά από διαρροή φουλ. Και στο σημείο αυτό τι πατέντα να κάνω;  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος theodosis

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #999 στις: Μαρτίου 10, 2018, 04:15 »
Καλημέρα 
Έχω αγοράσει το Eleaf iNano &  το iStick Pico. Επίσης πήρα 4 διαφορετικά υγρά αναπλήρωσης με 3 mg νικοτίνη και γεύσεις Toffee (CIRCUS), Creamy Coffee (INNOVATION), Absolut Tobacco (INNOVATION) & Blue Magic (AMERICAN STARS). Καπνίζω καθημερινά 1 πακέτο τσιγάρα Στιβενσαντ μπλε, θέλω να το κόψω γιατί έχω τρομερό βήχα και λαχάνιασμα (με όποια μάρκα κι αν δοκίμασα). Κάθε συμβουλή και πληροφορία δεκτή για τη χρήση τους και τη ρύθμισή τους για να είναι ευχάριστα στη γεύση μου.
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος koukouvaou

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #1000 στις: Μαρτίου 10, 2018, 08:05 »
Καλός όρισες στο φόρουμ και καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου. Έχεις τον μελό 3 η κάποιον άλλο?
Και πες μας σε παρακαλώ ποιος καλός άνθρωπος σου είπε ότι ξεκινάμε με 3 mg νικοτίνη.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 10, 2018, 08:26 από koukouvaou »

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #1001 στις: Μαρτίου 10, 2018, 08:44 »
Καλημέρα
Έχω αγοράσει το Eleaf iNano &  το iStick Pico. Επίσης πήρα 4 διαφορετικά υγρά αναπλήρωσης με 3 mg νικοτίνη και γεύσεις Toffee (CIRCUS), Creamy Coffee (INNOVATION), Absolut Tobacco (INNOVATION) & Blue Magic (AMERICAN STARS). Καπνίζω καθημερινά 1 πακέτο τσιγάρα Στιβενσαντ μπλε, θέλω να το κόψω γιατί έχω τρομερό βήχα και λαχάνιασμα (με όποια μάρκα κι αν δοκίμασα). Κάθε συμβουλή και πληροφορία δεκτή για τη χρήση τους και τη ρύθμισή τους για να είναι ευχάριστα στη γεύση μου.
Ευχαριστώ


Καλως μας ηρθες και σου ευχομαι καλη διαμονη...!
Για τα μοντακια που αγορασες καταρχην καλοατμιστα, αλλα δεν ξερω να σου πω κατι, και θα σε βοηθησουν αλλοι που τα εχουν!
Παντως μια συμβουλη που θα σου δωσω ειναι πως οσες μα οσες φορες και αν σου ερθει να καπνισεις, προσπαθησε να το αποφυγεις το Κ/Τ!

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #1002 στις: Μαρτίου 10, 2018, 09:54 »
Κρατάω το μοντακι στο χέρι μου και περιμένω στην ουρά στο atm. Και ξαφνικά το χέρι μου και το μοντ είναι πασαλειμενα υγρό. Και κοιτάω και δεν κα χάνει πλέον από το τζαμακι ούτε απο το afc, αλλα από πάνω που γεμίζει. Και αν όπως τον κρατάω στο πλάι κοιτάει προς τα κάτω το σημάδι που έχει (το τρίγωνο), τότε χάνει για τα καλά. Αν τύχη και είναι προς τα επάνω το σημάδι, απλά δακρύζει. Αντε και στο γραφείο/τραπέζι/αμάξι το ακουμπάς όρθιο. Στο χέρι πώς να το κρατάς όρθιο ;
Εχω το cubis pro μηδέν διαρροές, αλλά καθόλου γεύση.
Εχω τον melo 4 με 1.8 aspire, και γεύση και ντουμάνι, αλλά από διαρροή φουλ. Και στο σημείο αυτό τι πατέντα να κάνω;  :dontknow:
Βάλε στον cubis pro τις 0,6 κεφαλές του cubis2.

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #1003 στις: Μαρτίου 10, 2018, 10:00 »
Σε ευχαριστώ!
Οι 0.6 ειναι για τσιγαρισιες;

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 10, 2018, 16:02 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος dazed

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
  • ... makes Jack a dull boy
Απ: Melo by eleaf
« Απάντηση #1004 στις: Μαρτίου 10, 2018, 10:00 »
Εχω τον melo 4 με 1.8 aspire, και γεύση και ντουμάνι, αλλά από διαρροή φουλ.
Η αντίσταση της aspire είναι ελάχιστα πιο μεγάλη από του μέλο. Ίσως δεν βιδώνει καλά στο πάνω μέρος η ίσως να πρέπει να βάλεις ένα λίγο πιο μεγάλο ορινγκ. Εγώ πάντως δεν έχω διαρροή με το ίδιο setup ( έχω τον 22αρη μελο).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 23 12642 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:25
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172934 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43921 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem