vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

253 επισκέπτες, 9 χρήστες
treloneritis, antiklitos140, dkostas, TasMan, Kouros17, Jorge, Doubt, antre, camber

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1095 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 22:05 »
Το τι είναι "ασφαλές" στην ατμοποίηση, ακόμη δεν έχει καθοριστεί επιστημονικά, άρα το "σωστό" και το "λάθος" δεν μπορεί να τεκμηριωθεί.
Στην αυτοκίνηση όμως, έχει αποδειχθεί ότι η μετάδοση της κίνησης στους μπροστινούς τροχούς και το esp προσφέρουν μεγαλύτερη ασφάλεια κατά την οδήγηση.
ΟΜΩΣ, η υποστροφή της πίσω κίνησης είναι άλλη κ@@λα στην οδήγηση, ρε φίλε! Αυτό σου λέει ο Βασίλης, αρκεί να ξέρεις τι κάνεις, πως και γιατί.
Ή δεν το καταλαβαίνεις ή κατέχεις την απόλυτη αλήθεια :dontknow:


δεν διαφωνώ.... αλλά κανε ότι θέλεις σε ένα χωράφι που έχεις άπλα και είσαι μόνο σου...γιατί είναι κρίμα να πάρεις μαζί σου κόσμο που δεν φταίει με την υποστροφή  :))


....οπότε όταν γράφουμε κάτι θα πρέπει να σκεφτόμαστε  και αυτούς που θα παρασύρουμε...

Αποσυνδεδεμένος tkr11

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1096 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 22:50 »


Μα πήρα να μου τον φέρουν, αλλά δεν είχε το χρυσό δαχτυλίδι... και τα θέλω όλα μαζί.. :)
....λίγα τώρα λίγα μετά δεν αγοράζω..σε καμιά 10αρια μέρες μου είπαν.


το μόνο που με προβληματίζει στον ατμοποιητή είναι ο αέρας....αν είναι πιο αεράτος από kayfun lite + είναι οκ.
...δυστυχώς δεν μπορώ να πάω να τον δοκιμάσω..κατά τα άλλα μια χαρά τον βλέπω ατμιστικά λόγω θαλάμου ατμοποίησης.



Ναι γινεται και  πιο αερατος απ τον lite+.Υπαρχει μεγαλο ευρος στον αερα και πιστευω οτι θα σε καλυψει..

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Eviva
« Απάντηση #1097 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 22:50 »
Εγώ θα μείνω με το Λάντα νιβα μου αυτοκίνητο!!!!! :))και χωρίς υδραυλικό!!

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1098 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 23:48 »
θελω εναν dripper,να παρω το drip tube για τον eviva ή να προτιμησω τον madness?την γευση κυνηγαω δεν θελω ουτε συννεφα ουτε πνευμονικες,τι λετε?

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Eviva
« Απάντηση #1099 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 23:57 »
....οπότε όταν γράφουμε κάτι θα πρέπει να σκεφτόμαστε  και αυτούς που θα παρασύρουμε...
Συμφωνώ απόλυτα kk.
Γι αυτό δεν πρέπει να γράφουμε πράγματα που δεν ισχύουν -και άλλα που δεν γνωρίζουμε αν ισχύουν να τα παρουσιάζουμε ως δεδομένα.

Αποσυνδεδεμένος Petrosa

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1100 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 00:21 »
θελω εναν dripper,να παρω το drip tube για τον eviva ή να προτιμησω τον madness?την γευση κυνηγαω δεν θελω ουτε συννεφα ουτε πνευμονικες,τι λετε?
Δεν είχα  τον eviva D αλλά όσο αφορά τον madness παρόλο που είχε άψογη γεύση ,τα ντουμανια του είναι υπερβολικά πολλά,μα πάρα πολλα ,ακόμα και με μονή και κλειστές τις πάνω τρύπες του αέρα.
Με είχαν προειδοποιήσει τα παιδιά από το μαγαζί ,αλλα αλλο να στο λένε και άλλο να το βλέπεις.
Σιγουρα δεν είναι ο ατμοποιητης για κάποιον που θέλει να ατμιζει διακριτικά....



Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 09, 2016, 01:39 από Petrosa »

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1101 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 00:52 »
θελω εναν dripper,να παρω το drip tube για τον eviva ή να προτιμησω τον madness?την γευση κυνηγαω δεν θελω ουτε συννεφα ουτε πνευμονικες,τι λετε?
Δοκίμασα τον Madness. Πολύ καλός!!!!!!!


Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1102 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 01:28 »
O madness αν και αξιοπρεπής και πιο μοντέρνος γενικότερα θεωρώ υστερεί σε γεύση σε σχέση με τον εβίβα. Προσωπική άποψη.

Στάλθηκε από το Nexus 7 (2013) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Eviva
« Απάντηση #1103 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 10:38 »
Παντως ειναι δυσκολο ενας ατμοποιητης εστω και αν αυτος ειναι ο Eviva να εχει καλλιτερη γευση απο εναν ντριπερ


ατμοποιητη κατοχος μεχρι στιγμης 2 Eviva βεβαια τον Madness δεν τον εχω δοκιμασει καν .....αλλαθατον δοκιμασω :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1104 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 12:47 »
O madness αν και αξιοπρεπής και πιο μοντέρνος γενικότερα θεωρώ υστερεί σε γεύση σε σχέση με τον εβίβα. Προσωπική άποψη.

Στάλθηκε από το Nexus 7 (2013) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αν τον στησεις οπως πρεπει τον madness, 40ρι συρμα σε 2.5ρι αξονακι, τα coils κοντα στις τρυπες και δεν το παρακανεις με το βαμβακι, πιστεψε με τον ξεπερναει τον eviva...

Την ιδια κουβεντα ειχαμε με τον κροκοδειλο τον Τασο(atmistique) πριν κατι μερες και ο Κωσταντινος μας κοιτουσε με μισο ματι απο απεναντι  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Και παλι ομως το βελουδινο ατμισμα του eviva δεν το εχω βρει ακομη σε αλλον ατμο  :yes:

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1105 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 15:58 »
Εγω τον madness απλά τον δοκίμασα αλλά δεν είμαι του dripping.
Απλά μου άρεσε σε σχέση με άλλους dripper που εχω δοκιμάσει.
Όσο για τον Eviva V2 όπως λέτε, δεν εχει καμία διαφορά απο την V1 εκτός απο το λογότυπο στην βάση.
Δεν πρόκειται να υπάρξει πρόσφατη ανανέωση, όσο για την νέα παραγωγή του Atermon η μόνη αλλαγή θα ειναι η αφαίρεση του air flow η οποία δεν θα μειωσει τις διαστάσεις του.

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1106 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 15:59 »
βελουδινο απο ποια αποψη?γιατι οταν ατμιζω τον εviva η γυναικα μου με κοιτάει με μισο ματι...νομίζει οτι φουσκωνει καμια τουρμπινα..

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Eviva
« Απάντηση #1107 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 16:49 »
και εγω θεωρω πως δεν εχει βελουδινο ατμισμα ισως λογο κεραμικου να γινεται πιο τραχυ το ατμισμα του
και ο ηχος του  ειναι ελαφρος υπαρκτος.
βεβαια δεν εχει αυτα τα δυο χαρακτηριστικα σε τοσο εντονο βαθμο οσο οι κλωνο καιφουνιδες μου αλλα ειναι εμφανη.


Τον madness δεν τον εχω ατμισει και δεν ειμαι πολυ του dripping και αυτου του τυπου ατμισματος,απλα επειδη τα παιδια του atmistique ειχα την ιδεα οτι ειναι απο τους ελαχιστους κατασκευαστες που κρατανε την σημαια του mouth to lung ψηλα!
καθως αυτον τον τυπο ατμισματος βλεπω να τον ψαχνουμε οι λατρεις του ειδους με μικροσκοπιο οσο περναει ο καιρος,
μου εκανε εντυπωση η εμφανιση αυτης της κατασκευης.
 Αλλα αυτα ειπαμε ειναι γουστα :yes:

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1108 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 17:14 »
Προσπαθώ να στήσω τον eviva με το replacement αντί του κεραμικου αλλά είναι πιο ψηλό από τις βίδες με αποτέλεσμα να με δυσκολεύει. Μήπως πρέπει να το πίεσω κι άλλο μέσα? Αλλά δεν νομίζω ότι πάει... Και μια άλλη ερώτηση φαντάζομαι δεν πρέπει να ακουμπήσουν τα "ποδαράκια" της αντίστασης που πάνε στις βίδες πάνω στο replacement έτσι?

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1109 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 17:19 »
Μπαινει πολυ ακομα μεσα...
Οχι δεν πρεπει να ακουμπισουν στο SScup .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92771 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:53
από Tem
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3834 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172757 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15526 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex