vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

199 επισκέπτες, 6 χρήστες
tibolaso, Buliwyf, Jorge, bloodlessz, danys620, Stedorian93

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Eviva
« Απάντηση #1845 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 23:58 »
Εχω την εντυπωση οτι ειναι πολυ μικρη η διαφορα υψους και ειναι ηδη καλαισθητος απο μονος του ο εβιβα-ς.


Διαφορα στην κατασκευη της νεας καμπανας απο την αρχικη δεν εχει γινει,για να δικαιολογηθει καποια σημαντικη διαφορα γευσης νομιζω.

Ισως να εχουν δικιο οι φιλοι που αναφερουν πιο εντονη γευση λογο μικροτερης διαδρομης του αερα,αλλα και σιγουρα πιο ζεστο ατμο,αλλα εδω νομιζω εχει το θετικο ο εβιβα οτι δεν χρειαζεται  πολλα ρευματα για να αποδωσει. 

Μπραβο στα παιδια παντως που δεν αφηνουν τον ατμο στην ησυχια του

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Eviva
« Απάντηση #1846 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 08:27 »

[justify]Επίσης κάτι άλλο. Διαβάζω τον thenetpoet και παίρνω ανάσα ανακούφισης, κι αυτό γιατί δεν ήμουν τόσο σίγουρος για να γράψω στο θέμα ποσότητας ατμού. Δηλ., με 2 διαφορετικά και λεπτά σύρματα kanthal που πρόλαβα να στήσω, στην αρχή δεν είχα μεγάλη ποσότητα ατμού, ενώ γεύση, χτύπημα και ανάλυση ήταν σπουδαία. Λοιπόν, όταν άλλαξα ηλεκτρονικό μοντ σε μηχανικό, τότε όλα ήρθαν στο μέγιστο. Πυκνός ατμός, και το ξαναλέω, εγώ δεν πήρα παραπάνω ζέστη μέχρι τώρα. Παρ' όλα αυτά, θα περιμένω κι εγώ παραπάνω γνώμες.  [/justify]
Στο μηχανικό όντως έχει πιο γεμάτο ατμό, όχι κάτι δραματικό αλλά η διαφορά είναι αισθητή.
Λογικό το βρίσκω καθώς στο vw mod έχεις παλμικό ρεύμα συνήθως, άρα δεν είναι συνεχές αλλά με μικροδιακοπές (παλμούς). Στο μηχανικό παίρνεις καθαρό συνεχές οπότε η αντίσταση τροφοδοτείται διαρκώς με ότι V μπορεί να δώσει η μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος StefPasc

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • Ad astra per aspera
Απ: Eviva
« Απάντηση #1847 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 09:33 »
Γιάννη (νετπόετ) όλοι οι άτμο δεν έχουν σε μηχανικό πιο γεμάτο ατμό ;
Και συχνότερες αλλαγές αντίστασης ....
Εξαρτάται απο το τι "ψάχνει" καθένας μας
Από την "φύση" της η τεχνολογία θέλει ψύξη (lol) έτσι και οι άτμο σε ψυχρό περιβάλλον (χειμώνας πχ) σαφώς αποδίδουν καλύτερα (σε γεύση) από ότι στη ζέστη (καλοκαιράκι....)
δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι αρκεί η σούπερ κοντή ή ψιλή καμπάνα αλλά μπορεί και να κάνω λάθος..

(και ένας προβληματισμός : δεν θα έπρεπε να αλλάζει η συνολική τιμή του εβίβα προς τα κάτω αν τον αγοράσει κανείς με το νέο τανκ ; Ισως. Προς το παρόν στο site του καταστήματος βλέπω την ίδια τιμή για τον ατμο)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva
« Απάντηση #1848 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 12:33 »
[justify]@teo77, καλημέρα. Τις ίδιες σκέψεις δουλεύω στο μυαλό μου, πριν ακόμα πιάσω το Jojo kit, δηλ. τη μικρή σχετικά διαφορά ύψους των 2 κουστουμιών, στον ήδη όμορφο Eviva. Στην κοντή καμπάνα, κι απ' όσο είμαι ικανός να σχολιάσω, είδα το ίδιο άνοιγμα οπής (4mm, αν δεν κάνω λάθος), όπως και ίδιου θαλάμου, (παρακαλώ θερμά, κάποιος να με διορθώσει στο συγκριτικό, όπου είμαι λάθος, μην γράφω κουταμάρες χωρίς λόγο). Όμως είδα διαφορά στη γεύση. Όχι βέβαια υπερβολές γιατί ήδη απολαμβάνεις τα μέγιστα και χωρίς το kit. Κάτι που μου έκανε εντύπωση είναι στο πού απέδωσε την παραπάνω ένταση γεύσης. Προσωπικά περίμενα να δω πιο αισθητή διαφορά με το πάντρεμα Jojo kit + housing ss cup. Υπέθεσα δηλ. πως με την κοντύτερη καμπάνα θα ανέβει σε απόδοση το ss cup. Εδώ ήρθε η έκπληξη (για μένα πάντα), με το κεραμικό είχα ακόμα πιο μεγάλη απόλαυση (στο Paradisio έδωσε ρεσιτάλ). Για το θέμα πιο ζεστού ατμού. Ακόμα δεν πήρα ζέστη και δεν μπορώ να το αναλύσω στο “γιατί”, συμφωνώ, η λογική λέει πως κοντή καμπάνα – μικρότερη διαδρομή – πιο ζεστό ατμό. Ε, εγώ δεν πήρα ζέστη ακόμα.[/justify]

[justify]@thenetpoet, καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν μπορώ ν' ακολουθήσω αρκετά τέτοια συζήτηση, όμως πιστεύω πως του ταιριάζουν τα μηχανικά. Αυτό που έχω δει και μπορώ να πω με όση σιγουριά είναι πως, δεν πάνε όλοι οι ατμοποιητές επάνω σε μηχανικά, σε κάποιους είναι άκυρη τέτοια συνύπαρξη. Με το κοντό κουστούμι, ο Eviva μού έδωσε την ιδανική ισορροπία επάνω σε μηχανικό, κι αυτό φάνηκε στην πυκνότητα ατμού, (ήταν χαρακτηριστική η βελτίωση που δεν μπορούσα να εξηγήσω, γι' αυτό περίμενα σχόλιο κάποιου εμπειρότερου). Ευχαριστώ και πάλι. [/justify]

[justify]Όσο πρόλαβα σαν γενική εικόνα, το kit κάνει δουλειά και δεν είναι μόνο η όποια αισθητική αναβάθμιση. Στη διαφορά ατμίσματος δεν αξίζει να πω κάτι παραπάνω, πρέπει να γίνει δοκιμή για να δει ο καθένας το οτιδήποτε. Κάτι που επίσης θέλω να σημειώσω σαν καταναλωτής-ατμιστής, το kit να συγκριθεί στην κατηγορία του και σε τιμή αγοράς. Εγώ του βάζω άριστα.[/justify]


« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 12:38 από JoeBarTeam »

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Eviva
« Απάντηση #1849 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 12:49 »
Γιάννη (νετπόετ) όλοι οι άτμο δεν έχουν σε μηχανικό πιο γεμάτο ατμό ;
Και συχνότερες αλλαγές αντίστασης ....
Εξαρτάται απο το τι "ψάχνει" καθένας μας
Από την "φύση" της η τεχνολογία θέλει ψύξη (lol) έτσι και οι άτμο σε ψυχρό περιβάλλον (χειμώνας πχ) σαφώς αποδίδουν καλύτερα (σε γεύση) από ότι στη ζέστη (καλοκαιράκι....)
δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι αρκεί η σούπερ κοντή ή ψιλή καμπάνα αλλά μπορεί και να κάνω λάθος..

(και ένας προβληματισμός : δεν θα έπρεπε να αλλάζει η συνολική τιμή του εβίβα προς τα κάτω αν τον αγοράσει κανείς με το νέο τανκ ; Ισως. Προς το παρόν στο site του καταστήματος βλέπω την ίδια τιμή για τον ατμο)
νομιζω δεν δινουν την επιλογη για αγορα με μικροτερο τανκ η το κανονικο με την αγορα,αυτο βγηκε σαν εξτρα για οποιον το θελει,απο την αρχη του χρονου θα κυκλοφορει μονο με μικρο βασει των νεων κανονισμων

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1850 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 12:51 »
Χαχαχα. Είπα ψέματα. Ζήλια ζήλια χαχαχα.



[justify]εγω πάντως εκτος απο το τανκ που δεν εχει μεγαλη διαφορα ύψους οντως...[/justify]
[justify] στην καμπανα απο την φωτο που παραθετει ο Joe βλεπω οτι έχει αλλαξει αρκετα ... εχει καμπυλες σε αντιθεση με την πρωτη, και ο λαιμος στο τελειωμα της ειναι πιο φαρδυς.[/justify]

[justify]Δεν ξερω κατα ποσο αλλαζει το ατμισμα του αλλα καποια διαφορα σιγουρα θα υπαρχει[/justify]


Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Eviva
« Απάντηση #1851 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 15:46 »
Ήταν όμορφο και τώρα έγινε κουκλί!
Δοκιμές το βράδυ.

Απ: Eviva
« Απάντηση #1852 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 15:56 »
Παρελαβα εχτες eviva απευθειας απο atmistique.
Το χαρτακι που συνοδευει τον ατμοποιητη ειχε ημερομηνια 4/16.

Ειναι φυσιολογικο ή μηπως υπαρχουν και νεοτερες παρτιδες?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Eviva
« Απάντηση #1853 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 16:51 »
Δώστε πόνο στο λαό με τις φωτογραφίες!Αλλα ως γνωστόν σε αυτή τη χώρα η ζήλια είναι ψωρα (ω ναι) κι έτσι επιφυλλασσομαι κι εγώ για σεξυ φωτογραφίες (της Εβιβας) μου.Ηδη ακούω στο κεφάλι μου ωσάν άλλη Joan of Ark μουσική υποκρουση το ερωταααα ερωταααα μου και κυλιεμαι στα βότσαλα με το βεραμαν σακουλάκι του ατμιστικ (σικ).Απομενει να βγει από τη θάλασσα βρεγμένος ο κουριερ,να ξυπνήσω και θα επανέλθω!

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Eviva
« Απάντηση #1854 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 16:56 »
Παρελαβα εχτες eviva απευθειας απο atmistique.
Το χαρτακι που συνοδευει τον ατμοποιητη ειχε ημερομηνια 4/16.

Ειναι φυσιολογικο ή μηπως υπαρχουν και νεοτερες παρτιδες?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
οχι φιλε μου δεν υπαρχουν νεοτερες παρτιδες,μια χαρα εισαι,δωστου να καταλαβει

Απ: Eviva
« Απάντηση #1855 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 16:58 »
Απο εχτες που παρελαβα δεν εχω κατσει λεπτο.
Πριν λιγο γυρισα απο δουλεια,τωρα φτιαχνω καφεδακι και ξεκιναω στησιμο!!!

Καλως σας βρηκα

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Eviva
« Απάντηση #1856 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 17:01 »
Καλωσηρθες στο κλαμπ!Να είσαι σίγουρος ότι τώρα που έκατσες να στήσεις τη Βιβή δε θα ξανακατσει αυτή στο συρτάρι.Ατιμη γυναίκα τς τς τς...

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Eviva
« Απάντηση #1857 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 17:23 »
Γιάννη (νετπόετ) όλοι οι άτμο δεν έχουν σε μηχανικό πιο γεμάτο ατμό ;
Και συχνότερες αλλαγές αντίστασης ....
Εξαρτάται απο το τι "ψάχνει" καθένας μας
Από την "φύση" της η τεχνολογία θέλει ψύξη (lol) έτσι και οι άτμο σε ψυχρό περιβάλλον (χειμώνας πχ) σαφώς αποδίδουν καλύτερα (σε γεύση) από ότι στη ζέστη (καλοκαιράκι....)
δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι αρκεί η σούπερ κοντή ή ψιλή καμπάνα αλλά μπορεί και να κάνω λάθος..

(και ένας προβληματισμός : δεν θα έπρεπε να αλλάζει η συνολική τιμή του εβίβα προς τα κάτω αν τον αγοράσει κανείς με το νέο τανκ ; Ισως. Προς το παρόν στο site του καταστήματος βλέπω την ίδια τιμή για τον ατμο)

Ναι έτσι ακριβώς είναι. Τα ρεύματα που δίνουν τα vw (πλην ελάχιστων ακριβών πλακετών) δεν συγκρίνονται με την ομαλότητα των μηχανικών.
Ειδικά σε ατμοποιητές με κεραμικό, η ζέστη είναι μεγάλος εχθρός. Για παράδειγμα, αγαπημένο μου παιχνίδι με τον the dripper όταν βρίσκομαι στο αυτοκίνητο και έχω ανοικτό τον κλιματισμό, είναι μετά από κάθε τζούρα να βάζω τον dripper μπροστά στους αεραγωγούς για να παγώνει. Η επόμενη τζούρα δεν έχει καμία σχέση σε σύγκριση με ζεστό τον ατμοποιητή.
Κατά τα άλλα, όταν μιλάς εσύ για eviva, οι υπόλοιποι απλά ακούμε και μαθαίνουμε :)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 17:29 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Eviva
« Απάντηση #1858 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 18:23 »
 Με το νεο κιτ ο Εviva ειναι ενα σκαλι πανω στη γευση 

αλλα και στην εμφανιση μπραβο στα παιδια για την εξυπνη ιδεα 

και την υλοποιηση της  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1859 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 18:31 »
Απο εχτες που παρελαβα δεν εχω κατσει λεπτο.
Πριν λιγο γυρισα απο δουλεια,τωρα φτιαχνω καφεδακι και ξεκιναω στησιμο!!!

Καλως σας βρηκα

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

δωσε πονο γιωργο..περιμενω εντυπωσεις(αρα κερνας καφεδακι )..επιτελους σε εβαλα στο σωστο δρομο!!!!εβιβεςςςςς

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92718 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:53
από Tem
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3824 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1069 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172734 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex