vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, manoslykos, Nikrom, Jorge, camber

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 26, 2010, 21:23 »
δυστιχως αυτα λεγοντε
Η αδελφη μου ειταν ετοιμη να αγορασει ητ αφου το ειχε δοκιμασει απο εμενα και ηταν σιγουρη οτι θα μπορουσε να σταματησει το κτ.
τελευταια στιγμη την βαλανε στη λογικη οτι το κτ
ειναι ποιο ασφαλες και ετσι στο παρα πεντε χασαμε ενα μελλος
Ποτε δεν θα μπορεσω να καταλαβω αυτη τη νοοτροπια .....

Είναι η νοοτροπία του "better the devil you know", δυστυχώς...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 26, 2010, 21:35 από Undertaker »

Αποσυνδεδεμένος red30

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 26, 2010, 21:31 »
Κι ακόμα εχουμε δρόμο ακομα παιδες.. Δεν εχει αρχίσει καν η Παυλοπουλειάδα στο Alter, ξέρετε, αυτη την μαραθωνια συζήτηση (?) που κάνει καθε μέρα για το internet, τα κινητά, τη σημαία, τον κακο του τον καιρό κτλ.   :idiot1:

Τοτε θα μας σταματάνε στο δρόμο οι συνταξιούχοι και θα μας κατάσχουν το ΗΤ χωρις δευτερη κουβέντα  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 26, 2010, 21:37 »
Κι ακόμα εχουμε δρόμο ακομα παιδες.. Δεν εχει αρχίσει καν η Παυλοπουλειάδα στο Alter, ξέρετε, αυτη την μαραθωνια συζήτηση (?) που κάνει καθε μέρα για το internet, τα κινητά, τη σημαία, τον κακο του τον καιρό κτλ.   :idiot1:

Τοτε θα μας σταματάνε στο δρόμο οι συνταξιούχοι και θα μας κατάσχουν το ΗΤ χωρις δευτερη κουβέντα  :tongue_smilie:

α, καλά!!!!!!
Αμα αναλάβουν δράση οι τηλεπαραθυροδικαστές, μη σου πω πως οι ατμιστές θα πηγαίνουν φυλακή και οι modders στην Μακρόνησο!  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 26, 2010, 22:28 »
Η δική μου απάντηση είναι : Πάρε μία βαθειά ανάσα και πες μου πώς νιώθεις τα πνευμόνια σου. Κάνουν κρακ;;

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 26, 2010, 23:02 »
Σκεφτείτε και το εξής:
Οι μεγάλες καπνοβιομηχανίες στις ΗΠΑ που έχουν χρήματα και πρόσβαση σε άριστα εξοπλισμένα εργαστήρια, είμαι
σίγουρος ότι θα έχουν ψάξει πολύ για να βρουν κάτι πραγματικά επικίνδυνο στο η.τ.  και
δεν έχουν βρεί τίποτε πραγματικά κακό γιατί αν είχαν βρει θα το είχαν "σκίσει" και μάλιστα με επίσημο τρόπο και όχι με
τηλεοπτική προπαγάνδα της πεντάρας  γιατί χάνουν πελατεία και θα χάσουν πολλή ακόμη, ειδικά στα επόμενα χρόνια
που θα εξελιχθεί η τεχνολογία του η.τ. πολύ περισσότερο.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 26, 2010, 23:05 »
Αφήστε ρε παιδιά,έχω απογοητευθεί τελείως.
Οταν τους είπα ότι νιώθω πολύ καλύτερα γύρισαν και μου είπαν ότι είναι η ιδέα μου
Αυτός είναι και ο λόγος που δεν θέλω πια να φαίνεται ατμός.
Οχι ότι κρύβομαι απλά θέλω να αποφύγω όλο αυτό τον παραλογισμό,γιατί περί αυτού πρόκειται.
 
Αλλά για να μην θάψω τον κόσμο όλο για ένα δύο άτομα υπάρχουν πολλοί που αν και δεν μπορούν ή δεν θέλουν να το δοκιμάσουν τουλάχιστον δεν είναι ενάντιοι και λεν ότι αφού έφυγες από το τσιγάρο καλά εκανες

Πάντως μου κάνει εντύπωση τόσο εξάρτηση νιώθουμε και τόση ασφάλεια βρίσκουμε στο τσιγάρο???
Που φοβάμαστε ακόμη και μια εναλλακτική???

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 26, 2010, 23:08 »
Ακολούθησε την επιθετική τακτική
Μόλις σου έρθει το mod   :thumpup: άρχισε τις επισκέψεις σε γνωστούς και φίλους και βγες στην πλατεία για καφέ.
Αν κανείς σου πει τίποτα , σήκωσε τα ντουμάνια να μη τον βλέπεις   :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 26, 2010, 23:20 »
Λυπάμαι ρε gmt να τους το φέρω στο κεφάλι  :)) :)) :))

Οσο για τα ντουμάνια παρόλο που δεν είμαι του ατμού τώρα θα το κάνω :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Ασε που θα πάρω ένα σωρό παραγγελίες και θα πάθει την πλάκα του ο modder :fight_hammered2: :fight_hammered2: :fight_hammered2: :lotpot: :lotpot: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 26, 2010, 23:40 »
Με αυτά που ακούω, νιώθω τυχερός.

2 φίλοι μου (ο ένας συνάδελφος στη δουλεία μου) που κάπνιζαν ο ένας 2-3 πακέτα κ.τ και ό άλλος 1 σακουλάκι στριφτό κάθε 2 μέρες
τους έδωσα και δοκίμασαν το η.τ. και εγκατέλειψαν εντελώς το κανονικό τσιγάρο για χάρη του ηλεκτρονικού, και μάλιστα έγιναν  φανατικότατοι ατμιστές.
Μάλιστα ο ένας τους λόγω συχνών ταξιδιών στο εξωτερικό, με τα αυστηρά μέτρα για το κάπνισμα που έχουν σε άλλες χώρες βρήκε με το η.τ.
λύση σε ένα δύσκολο πρόβλημα.
Και οι δύο είχαν ανησυχία για την υγεία τους όσο κάπνιζαν κ.τ.

Ένας τρίτος (5-8 τσιγάρα την ημέρα) δεν ενδιαφέρθηκε αλλά δεν μου "επιτέθηκε" κιόλας.

Η σύζυγος (μη καπνίστρια) με υποστηρίζει στην προσπάθεια.




Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 27, 2010, 18:43 »
Αν και έχω μόνο 2-3 μέρες που ξεκίνησα το η/τ είχα ήδη την πρώτη μου εμπειρία του τύπου "θέατρο του παραλόγου"... Μίλησα με τον πατέρα μου στο τηλέφωνο και του είπα πως έχω να του προτείνω κάτι για το κάπνισμα (και σε μένα και στον πατέρα μου γιατροί μας έχουν συστήσει να κόψουμε το κάπνισμα για διαφορετικούς λόγους).

Μόλις του είπα πως πρόκειται για ηλεκτρονικό τσιγάρο και θα το έχω μαζί μου το σ/κ που θα βρεθούμε να το δοκιμάσει μου απάντησε το θεϊκό: Ναι, καλά, δοκίμασε κι ο Μήτσος (συνάδελφός του) και το παράτησε την πρώτη μέρα. Γιατί δεν το κόβεις τελείως που πας και καπνίζεις ψεύτικα τσιγάρα...

Ως κάπως υποψιασμένος λοιπόν, πλέον, λέω να δοκιμάσω την τακτική "πουλάω τρέλα"...

- "Μα δεν χρησιμοποιώ τα δικά τους υγρά, βάζω ένα δικής μου επινόησης που αποτελείται από σιρόπι σοκολάτας, λικέρ και χα***έλαιο"
- "Ξέρω πως είναι πιο επικίνδυνα, απλά μου τελείωσαν οι σφαίρες και είπα να αυτοκτονήσω με η/τ"
- "Α τον απατεώνα τον περιπτερά! Camel του ζήτησα, ηλεκτρονικό μου έδωσε; Θα του σπάσω το κεφάλι"

ή κάτι αντίστοιχο...

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 27, 2010, 22:44 »

Ως κάπως υποψιασμένος λοιπόν, πλέον, λέω να δοκιμάσω την τακτική "πουλάω τρέλα"...

- "Μα δεν χρησιμοποιώ τα δικά τους υγρά, βάζω ένα δικής μου επινόησης που αποτελείται από σιρόπι σοκολάτας, λικέρ και χα***έλαιο"
- "Ξέρω πως είναι πιο επικίνδυνα, απλά μου τελείωσαν οι σφαίρες και είπα να αυτοκτονήσω με η/τ"
- "Α τον απατεώνα τον περιπτερά! Camel του ζήτησα, ηλεκτρονικό μου έδωσε; Θα του σπάσω το κεφάλι"

ή κάτι αντίστοιχο...
:lotpot: :lotpot: :lotpot: :heat: :heat: :heat: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop:
πολύ καλό ,πως δεν το είχα σκεφτεί   :fight_hammered2: :fight_hammered2: :fight_hammered2:
Ακου μου τελείωσαν οι σφαίρες........τέλειο  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 27, 2010, 22:57 »
fairy στειλε ενα μηνυμα ακομα να φυγει το 666 γιατι αγριευτικα μολις το ειδα  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 27, 2010, 23:04 »
με τις ανοησίες που δημοσιεύνται και αναδημοσιεύονται, σε λίγο θα μας κυνηγάνε για παθητικό άτμισμα

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 27, 2010, 23:11 »
Αμάν ! δεν το κατάλαβα  ;D ;D
Thanks SEB.
Να το μύνημα 667  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 28, 2010, 00:07 »
ρε δε πα να λενε...εμεις αισθανωμαστε καλυτερα?ξυπναμε καλυτερα το πρωι?ναιιιιι :respect: :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180523 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33933 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536055 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59757 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237344 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 575 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15499 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136104 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35376 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12