vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

533 επισκέπτες, 9 χρήστες
Chris66, Ηρακλης, Tazz, manoslykos, Jorge, dkostas, kostasklf, Koggiot, Tsimio

Twitter

Διαδρομη με τρενο

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Διαδρομη με τρενο
« στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 15:46 »
Σαββατοκυριακο θα ανεβω λιγο εξπρες θεσσαλονικη με ΟΣΕ.

Απο οσο ξερω απαγορευεται αυστηρα το καπνισμα,
αλλα με τον ατμο τι γινεται?

Εχει μπει κανεις σε τρενο με το ΗΤ του?
Καμια συμβουλη καποιος?

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαδρομη με τρενο
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 15:55 »
Με το τραινο αν πας, θα βγεις στον διαδρομο και θα ατμιζεις κανονικα.
Στο κουπε μεσα αν συμφωνουν οι συνεπιβατες σου.

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαδρομη με τρενο
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 16:09 »
thanks niko....
fair enough!!

θα επανελθω με το πως την εβγαλα στο τρενακι.

Μπαι δε γουεει,
το εχω κανει το ταξιδι με ολους τους τροπους, και εμεινε το τρενο.
Το αυτοκινητο το παρατησα, γιατι μου ερχοταν 150 ευρω.
Το πουλμαν ηταν 62 ευρω, δεν ειχα προβλημα με το ατμισμα, αν και δεν το παρακανα, μετρημενα πραγματα.
τωρα με το τρενο πηγε 46 και περιμενω να δω και με το ατμισμα.

Απ: Διαδρομη με τρενο
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 08:16 »
Φιλαρακι παντος που ταξιδεψε λαρισα πηγε στο μπαρ (δεν ξερω αν εχουν τα τρενα αλλα κατι τετοιο καταλαβα) και ατμισε κανονικοτατα χωρις να του πουν τιποτα....

Αποσυνδεδεμένος DimRx

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαδρομη με τρενο
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 14:01 »
Πριν κάνα μήνα που ανέβηκα Σαλόνικα, στον διάδρομο κ στο Bar δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος glyrakos

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini + DID
Απ: Διαδρομη με τρενο
« Απάντηση #5 στις: Αυγούστου 18, 2012, 18:15 »
Μιας και ο φίλος tornado άνοιξε το θέμα να παραθέσω μια εικόνα από τον κατάλογο που θα βρει κανείς στο τραίνο sapsan με διαδρομή Μόσχα - Αγία Πετρούπολη



Η αντιστοιχία είναι 1 ευρώ = 40 ρούβλια για τους ... περίεργους  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαδρομη με τρενο
« Απάντηση #6 στις: Αυγούστου 18, 2012, 18:36 »
γενικα και στα ελληνικα τραινα επιτρεπεται σχεδον παντου, αρκει να μην ειναι κανεις προκλητικος και τρομαξει τη γιαγια απεναντι!  :))

ολοι οι ελεγκτες-συνοδοι ειναι ενημερωμενοι και πολυ θετικοι, προσωπικα συνιστω τη χρηση στους διαδρομους και τα κυλικεια, καθως και σε σχετικα αδεια βαγονια, με τη δεουσα διακριτικοτητα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Διαδρομη με τρενο
« Απάντηση #7 στις: Αυγούστου 18, 2012, 18:36 »
Εκανα την ίδια διαδρομή πριν ενάμιση μήνα.
 Εκλεισα θέση σε κουπέ ώστε να μην υπάρχουν πάνω από 4 επιβάτες.
 Ατμιζα κανονικά στο κουπέ στο πήγαινε, με τη μοναδική συνεπιβάτιδα να κοιμάται. εξίσου κανονικά στην επιστροφή, με τους δυο συνεπιβάτες να είναι καπνιστές.
 Στο διάδρομο και στις εισόδους εξόδους απαγορεύεται επίσης το κάπνισμα, αλλά οι ελεγκτές είναι ανεκτικοί. Σίγουρα πάντως για το άτμισμα δεν κάνουν παρατήρηση.
 Αλλάζοντας αμαξοστοιχία στο μέσο της επιστροφής, βρέθηκα σε ανοιχτό βαγόνι όπου επίσης άτμιζα, αλλά από γωνιακή θέση με ένα ce4 που χτυπούσε μεν, έβγαζε ελάχιστο ατμό δε.
 Κάποιοι με είδαν, αλλά από δυο σειρές πιο πέρα δεν το έκαναν θέμα

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαδρομη με τρενο
« Απάντηση #8 στις: Αυγούστου 18, 2012, 18:44 »
@tornato,
Αν πάρεις την αμαξοστοιχία που φεύγει στις 23.00 απο Αθήνα,οχι ελεγκτές αλλα ουτε άλλον επιβάτη θα συναντήσεις μεσα στο τρένο μέχρι Θεσ/νικη, μέχρι και ναργιλέ θα ανάψεις...Σου μιλάω εκ πείρας!!! :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Δημήτρης Νίκη

  • **
  • 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • e_High ατμιστής
Απ: Διαδρομη με τρενο
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2012, 03:21 »
Εγώ ατμίζω στο τρένο και στα λεωφορεία της Αθήνας.Επισης στα SUPER MARKET δεν μου έχουν κάνει παρατήρηση.

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Διαδρομη με τρενο
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2012, 07:28 »
εγω παντως εχω ατμισει αε τρενο αλλα μεχρι στιγμης δεν μου εχει πει κανεις τιποτα.

Αποσυνδεδεμένος mobilem

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαδρομη με τρενο
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 04, 2012, 22:54 »
Προσωπικά το καλοκαίρι που πήγα Κρήτη με πλοίο, εβγαινα και άτμιζα στο κατάστρωμα...
1-2 άτομα με κοιτούσαν λες και είμαι allien ενώ ένας καπνιστής με το τσιγάρο στο χέρι, με πλησίασε και μου είπε οτι αυτό που κάνω είναι καρκινογόνο  :wall:  :laugh1:
Αργά το βράδυ που όλοι κοιμόντουσταν άτμισα και στον διάδρομο.

Αποσυνδεδεμένος lucky

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαδρομη με τρενο
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 11, 2013, 21:48 »
γεια σας και απο μενα. μολις σημερα γυσισα απο αθηνα με τραινο. και οταν πηγαινα και οταν γυρισα σημερα πηγα πηρα το καφεδακι μου και σαν κυριος κυριως πηρα το ητ που το ειχα κρεμασμενο με κορδονακι απο τον λαιμο και ατμιζα με την υσηχια μου. δεν μου ειπε κανεις τιποτα. βεβαια δεν ετυχε να ντουμανιαζω οταν ηταν παρον ο ελεκτης αλλα το κρατουσα συνεχεια στο χερι μου και κοντα στο στομα μου οποτε ε τι στο καλο δεν θα καταλαβε οτι ατμιζα;.

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Διαδρομη με τρενο
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 11, 2013, 23:24 »
περισυ και εγω ταξιδεψα με τρενο για σαλονικα,εκει που καθομουνα δεν ατμισα αλλα βγηκα η στον διαδρομο η εκει που ειναι οι τουαλετες ενδιαμεσα.
αρχισα να ατμιζω και σκαει μυτη ο ελεγκτης...με κοιταει,με κοιταει...ουπς λεω εγω την κατσαμε τωρα :o
του λεω επιτρεπεται το η.τ?

μου λεει τι ειν τουτο παλι? πρωτη φορα βλεπω τετοιο πραμα,οποτε δεν ξερω δεν μας εχουν πει κατι,κανε μου λεει και πηγαινε και στο μπαρ αν θες,μην καθεσαι ορθια :tongue_smilie:

βασικα εγω νομιζα θα μου την ελεγε ετσι οπως με κοιταγε αλλα αυτος κοιταγε το βαμο και αναρωτιοταν τι ηταν αυτο στο στομα μου :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαδρομη με τρενο
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 11, 2013, 23:41 »
Όταν ταξίδεψα πριν λίγο καιρό με τρένο θεσσαλονίκη-αθήνα aller-retour,άτμισα και στην καμπίνα και στον διάδρομο και στον καφενέ/κυλικείο χωρίς το παραμικρό πρόβλημα(βεβαία στην καμπίνα ήμουνα σχεδόν μόνος).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8331 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180632 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33966 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59787 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237481 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 587 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15647 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136133 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085327 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35417 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10250 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12