vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Χρηση η.τ. στο στρατο

Αποσυνδεδεμένος tsexos

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • www.strange-bet-news.blogspot.com
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 18:53 »
@matsakonas παντα με διακριτικοτητα..εκτος και αν βλεπω τους αλλους αδιακριτους με τα τσιγαρα,οποτε θα τους το ντουμανιασω τον θαλαμο ;D

@dio13 με ενα απλο ego θα παω,2 ατμο,μια εξτρα μπαταρια,φορτιστη,40μλ υγρο,ολα πακετωμενα μεσα στην θηκη τους και κρυμμενα στην εσωτερικη θηκη του δερματινου.σε ευχαριστω για τις ευχες σου!!το μετα φοβαμαι,να δουμε που θα βρουμε δουλεια :confused1:

@ΣΤΡΑΤΟΣ κι αν εχω βραδυνο νουμερο τι κανω :)) εχω βρει και κατι χειροκινητους φορτιστες,αλλα νομιζω παει πολυ για στρατο :))

Αποσυνδεδεμένος e-aris

  • **
  • 315
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 18:59 »

Αποσυνδεδεμένος tsexos

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • www.strange-bet-news.blogspot.com
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 19:05 »
σε ευχαριστω αρη.αυτο πλακα πλακα μικρο φαινεται.παιζει να το δοκιμασω! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Pink Floyd

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 19:09 »
Γινε μαγειρας και ουτε σκοπιες θα χεις και μπριζες πολλες θα χεις :)) :))

Αποσυνδεδεμένος tsexos

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • www.strange-bet-news.blogspot.com
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 19:12 »
αν την παλεψουν τα αλλα φανταρια να την βγαλουν με αυγα και μακαρονια,εγω γινομαι :)) :))

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 19:46 »
στο κεντρο οταν μπει εγω πριν μερικα χρονια μας εψαξαν ολους με ανιχνευτη μετταλων χειρος...τοτε τα κινητα με καμερα τα απαγορευαν οποτε πηρα ενα αδειο μπουκαλι σαμπουαν το εκοψα στον πατο με ενα ξυραφι εκει που ειναι η εργοστιασικη κολληση κ το γεμησα απο μεσα με κινητο φορτηστη κ βαμβακι για να μην κουνανε



παρε μια passthr παταρια που οσο την φορτηζεις να ατμιζεις κιολας για ευκολια κ οικονομια.αν κ δεν νομιζω να εχεις προβλημα ουτε στο να περασεις ητ ουτε στο που θα το φορτηζεις
αν καποιος παει στις πριζες να κλεψει κατι κ δει ενα μακρουλο μαυρο πραγμα δεν θα ξερει τι ειναι κ θα προτιμησει να παρει ενα κινητο η κατι αλλο αξιας

Αποσυνδεδεμένος VforThanos

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα πάντα για το Η/Τ, στις ποιο φθηνές τιμές.
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 06, 2012, 18:48 »
Εγώ,στον στρατό εμαθα το η.τ.Πρίν 3 Χρόνια,ήταν ενας φίλος που κάπνιζε από τα πρώτα η.τ,που μοιάζαν με κανονικά.Τον είχα δεν να το φορτίζει και μου είχε εξηγίσει περί τίνος πρόκειται.Ήταν από την εταιρεία intellicig το η.τ,τα πούλαγε μαζί με τον πατέρα του.Θυμάμε που τον κοιτάγαμε να ατμίζει και σκάγαμε στα γέλια.Μας φαινόταν τόσο περίεργο.

Αποσυνδεδεμένος zilberto

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 25, 2012, 10:57 »
Πλέον από ότι μου λέει ο ξαδερφός μου δεν είναι κάτι ασυνήθιστο στο στρατό. Στην μονάδα του με ~30 άτομα υπήρχαν 3-4 ατμιστές!

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #23 στις: Αυγούστου 06, 2012, 17:09 »
Καλησπερα σε ολους/ες.
Πριν απο ενα μηνα παρουσιαστηκα να κανω την θητεια μου και ειπα να καταθεσω τις εμπειριες/αποψεις μου για το η.τ. στο στρατο που πιστευω θα φανουν χρησιμες προς νεοσυλλεκτους ατμιστες.

Παμε λοιπον:

1)Ρευμα.Το μεγαλο προβλημα.Αναλογα τον θαλαμο φυσικα αλλα οι πριζες κυμαινονται απο 2 μεχρι 5 στην καλυτερη.Για να ξεπερασετε το προβλημα στα σιγουρα παρτε μαζι σας ενα μικρο πολυμπριζο.Κανετε καλο και στον υπολοιπο θαλαμο.Εγω δεν σκεφτηκα να παρω μαζι μου αλλα ευτυχως δεν αντιμετωπισα προβλημα.

2)Μπαταριες/mods.Εγω την εβγαλα με 2 μπαταριες ego 650.Ηταν αρκετες.Αν και υπηρχε το ενδεχομενο να χαλασει η μια η να χαλασει ο φορτιστης.Οποτε πραξτε αναλογα.Αποφυγετε τα κλαρινα αν δεν θελετε να σας κοιτανε σαν εξωγηινο.Με ενα απλο με κοιταζαν εντονα σε σχεση με τις απλες ego.Και καλυτερα να αποφυγετε να παρετε μαζι σας ακριβα mods γιατι υπαρχει και το ενδεχομενο κλοπης η να υποστει καποια βλαβη σε καποια ασκηση οταν το κουβαλατε πανω σας.Αν ατμιζετε παρα πολλα ml την ημερα τοτε mod με 18650 ειναι μονοδρομος.Αν θελετε και mod και σχετικη διακριτικοτητα τοτε διαλεξτε mod για 14500.

3)Ατμοποιητες.Δεν θα συστηνα επισκευασιμους.Εξ αρχης δεν μου καναν κλικ για το στρατο.Οποτε και προτιμησα carto boge lr μεσα σε απλο τανκ του εμποριου (παρτε 2 τανκ μαζι σας).Οποτε αν πατε και εσεις εκει να χετε μαζι σας τουλαχιστον 5 τρυπημενα carto οσο βρισκεστε στο κεντρο να τα χετε ετοιμα.Εγω ειχα συνολο 10 carto,τα 5 τρυπημενα(οτι πρεπει για ενα μηνα)

4)Υγρα.Καλυτερα να τα εχετε ετοιμα απο πριν.Υπολογιστε ποσο ατμιζετε την ημερα (αν και πολυ πιθανον να αλλαξει οταν πατε στρατο) και παρτε κατα 1/3 περισσοτερα ml για παν ενδεχομενο.Εγω τα εφτιαχνα στο κρεβατι.

5)α)Αντιμετωπιση απο αλλους φανταρους.Θα ερχονται συνεχεια να σας ρωτανε:<<ηλεκτρονικο τσιγαρο?>><<ποσο το πηρες?>><<ακουσα ειναι καρκινογονο>><<προκαλει υγρο στους πνευμονες>><<δεν πρεπει να το χρησιμοποιεις πανω απο 2 μηνες>> και διαφορα αλλα.Τα ιδια και τα ιδια καθε φορα.
β)Θα σας ζητανε δοκιμη.Να αγορασετε και 2-3 φτηνα drip tip (αν ο ατμοποιτητης ειναι με drip tip) ωστε και να δινετε για δοκιμη σε αλλους και να χετε μερικα ακομα σε περιπτωση που χαθει το ενα.Εγω ειχα μονο ενα και παραλιγο να μου πεσει στον νιπτηρα της τουαλετας  καθως το επλενα.

Y.Σ. Πιστευα πως θα δυσκολευτω με το η.τ. αλλα ολα καλα. :)

Νεες εμπειριες ξανα σε κανα μηνα. :)

Αποσυνδεδεμένος supernova

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • Δύναμις μου, ο Θεός.
    • ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #24 στις: Αυγούστου 06, 2012, 17:50 »
Καλή θητεία φιλαράκι.
Να έχεις το νού σου να ''κλειδώνεις'' την μπαταρία οταν έχεις το η.τ. πάνω σου κατα την διάρκεια ασκήσεων κτλ γιατί είναι πολύ πιθανόν να πατηθεί το κουμπί και να δουλεύει εντος τσέπης (το έπαθα πρόσφατα γι'αυτό στο λέω).

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 06, 2012, 20:30 »
12μηνο με 9μηνες λαγο-διδυμοτειχο εβρου και φυλακιο ποτάμι/δεν ξέρω αν θα την παλευα με το ηλεκτρονικο τσιγάρο τότε. Ελπίζω φίλε smoka να πάνε όλα καλά για σενα η προνοητικοτητα σου σε βοηθησε πολύ και συμβουλες σου ειναι πολυτιμες για οσους θ ακολουθήσουν. :thumpup: :bye:

Αποσυνδεδεμένος mihalis78

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν πιστευω να βαλουν ατμο-φορους?
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #26 στις: Αυγούστου 13, 2012, 13:15 »
εχετα καλα με τον μαγειρα και  οποιον εχει βαρδια θαλαμοφυλακα, και θα σε φτιαχνουν με το φορτισμα.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #27 στις: Αυγούστου 13, 2012, 13:21 »
Στο κέντρο που ήμουνα το 2006 δεν υπήρχε χρόνος και μπρίζες πολλές 
Στην μονάδα που πήγα μετά ήμασταν 10-12 άτομα που τα μισά έλειπαν με έξοδο και υπήρχε χρόνος πολύς και μπρίζες αρκετές
Όταν θα πας μονάδα θα είναι καλύτερα

Αποσυνδεδεμένος VersuS05

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #28 στις: Αυγούστου 13, 2012, 13:31 »
Μιας και ήμουν το 2011 στο υπουργείο αμύνης γραμματέας μια χαρά άτμιζα και δε μου είχαν πει κάτι.
Πιο πριν που ήμουν στο Μεγάλο πεύκο εκεί έκανα στα κρυφά γιατί ήταν κάτι παλιούρες που το έπαιζαν μούρη και δεν ήταν για πολλά πολλά.

Αποσυνδεδεμένος bananajoe

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρηση η.τ. στο στρατο
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 30, 2013, 14:33 »
Πέρσι στα Γιάννενα (295 κ.ε.).. όντας εντελώς φλού το κέντρο, το είχαμε ξεσκίσει εντελώς ξεδιάντροπα με ένα φίλο συνατμιστή, στο θάλαμο, στο εστιατόριο, στις αναφορές, παντού. Δεν έτυχε να μας την πει κάποιος. Ήταν και ένα παλικάρι που άτμιζε πού και πού διακριτικά σε μια γονίτσα στο θάλαμο... Ε έτυχε να μπει ένας αρχιλοχίας που είχε τα νεύρα του.

- ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΕΙ ΡΕΕΕΕ;; ΚΑΠΝΙΖΕΙΣ;
- ...
- "Πώς την έχεις δει δηλαδή; Μάγκικο; ε; ε; Μάγκικο;!"
- "μα..."
- "Είσαι εσύ ο Μάγκας εδώ μέσα δηλαδή;; ε;;;"
- "οχι, δεν... Είναι ηλεκτρονικό!" (πιστεύοντας ότι πρόκειται περί παρεξήγησης)
- "Στα τέτοια μου κι αν είναι διαστημικό! Αναφερόμενος!"

Βέβαια οι "αναφορές" στο συγκεκριμένο κέντρο ήταν κατά κανόνα χύμα, απλά είχε γέλιο η συγκεκριμένη φάση.

Γενικά, έχοντας περάσει από 2 κέντρα (Μεσολόγγι, Γιάννενα) και 2 στρατόπεδα στην Κω, ποτέ δεν είχα πρόβλημα να έχω το φουλ σετ με τα DIY μπουκαλάκια (πάνω από 30), ατμοποιητές, 3 power banks, μέχρι και σύριγγα για τις μίξεις. Αυτό νόμιζα ότι θα ήταν το βασικό πρόβλημα :p

Απλά στο κέντρο στο Μεσολόγγι ήταν θέμα έλλειψης χρόνου, πρόσβασης σε ηλεκτρικό, ακόμα και πρόσβασης στα πράγματα, οπότε ειδικά το DIY ήταν σχεδόν αδύνατο.

Ως προς το άτμισμα καθαυτό, όπως και με οποιαδήποτε συμπεριφορά στο στρατό, η μόνη έγκυρη συμβουλή είναι ότι εξαρτάται από το πού θα πέσει κάποιος το πόσο "ξεδιάντροπα" θα μπορεί να το κάνει, στην καλύτερη περίπτωση θα περιφέρεται με το mod ανά χείρας ντουμανιάζοντας παντού (στο θάλαμο ή ακόμα και στο διοικητήριο), στη χειρότερη θα το κάνει διακριτικά στις υπηρεσίες και άφοβα στον ελεύθερο χρόνο σε εξωτερικούς χώρους (όπως και το κ.τ.).
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 30, 2013, 15:02 από bananajoe »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8353 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180673 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33987 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536346 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59811 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237543 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 591 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136154 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085347 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35427 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10272 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12