vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

517 επισκέπτες, 7 χρήστες
aalex, dkostas, Doubt, Tazz, manoslykos, Jorge, Aoratix

Twitter

Χρήση του η.τ. σε καράβια

Αποσυνδεδεμένος ΔΗΜΗΤΡΗΣ76

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • ΧΨ+Α
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #30 στις: Απριλίου 21, 2013, 19:55 »
Υπαρχει λυση,
Α. του κλείνεις την μύτη, ανεβαζεις 6.0 v, και του το χωνεις στο στόμα....
   "Σας ενοχλεί λιγότερο?"
Β. Έχεις ένα πουρο μαζι σου, μπόμπα, το σκάς και ξεφυσας πανω του....
   "αυτό λοιπόν είναι το κανονικό, βλέπετε την διαφορα?"
Γ. Αν εχεις  VV, του δειχνεις τα νουμερα και του λες  δεν ειναι Η.Τ, βλέπεις την αντίστροφη μέτρηση?ειναι βόμβα... Και αν δεν σκάσεις και πάψεις να παραπονιέσαι θα σκάσει επι τόπου  C:-)

Αποσυνδεδεμένος enemy_sixx

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
  • ~never stop hoping~
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #31 στις: Απριλίου 26, 2013, 23:26 »
Αυτη τη στιγμη που σας γραφω βρισκομε στο καραβι και ταξιδευω απο Χανια για Θεσ/νικη
Εχω την εξης απορια θελω να ξερω αν μπορω να ατμισω στην καμπινα μου....
Διαβασα μια παρομοια δημοσιευση αλλα τη θεωρησα ελειπης για πολους λογους Μπορει οντος να επιτρεπετε η χρηση αφου αλαξε και η νομοθισια για τα ηλεκτρονικα τσιγαρα και πραγματικα δεν ενδιαφερομε τοσο για αυτο παρα το αν θα χτυπισει ο ανιχνευτης καπνου μετα σκεφτικα πως ειναι ατμος αλλα παλι φοβαμαι! Κανει κρυο να καπνισω εξω παρολο που η πανσεληνος ειναι τρομερα γοητευτικη :)

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #32 στις: Απριλίου 26, 2013, 23:53 »
Οπως γραφου εδω για τους ανιχνευτες καπνου  δεν υπαρχει καποιο προβλημα.


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #33 στις: Απριλίου 26, 2013, 23:59 »
....στα βαπόρια το σύστημα αυτόματης πυρόσβεσης ενεργοποιείτε με αισθητήρες.Υπάρχει αισθητήρας θερμοκρασίας μαζί με τον αισθητήρα καπνού που ενεργοποιεί το σύστημα πυρόσβεσης.
Αυτή τη στιγμή είμαι σε απόσταση 30 πόντων από έναν αισθητήρα κ του δίνω ντουμανια...
:thumpup:
φουντωσε το με ανεση λεμε.
δεν τρεχει πραμα. ;)

Αποσυνδεδεμένος bananajoe

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #34 στις: Μαΐου 14, 2013, 21:14 »
Οπως γραφου εδω για τους ανιχνευτες καπνου  δεν υπαρχει καποιο προβλημα.
Πάντως από προσωπική μου εμπειρία σε κάποιο blue star προς Κω πέρσι, μέσα στην καμπίνα, υπήρξε. Πήρανε τηλέφωνο και ήρθε και κάποιος εκ του προσωπικού να δει τι γίνεται επειδή έδωσε σήμα ο ανιχνευτής καπνού. Ο υπάλληλος ρώτησε ευγενικά "μήπως καπνίζατε;" -"Όχι φυσικά, περάστε να μυρίσετε". Στο τέλος ζητησε συγγνώμη κι έφυγε. Η κοπέλα στο τηλέφωνο ήταν πιο καχύποπτη ("δε χτυπά χωρίς λόγο, κάτι κάνατε παρακαλώ σταματήστε το, ό,τι κι αν είναι")

Αποσυνδεδεμένος elpaco33

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #35 στις: Μαΐου 14, 2013, 21:24 »
Σημερα ξημερωματα θα ταξιδεψω απο Συρο για Πειραια με Blue Star.


Εχω σκοπο να ατμιζω κανονικα στο σαλονι του πλοιου και οταν στραβωσει καποιος ,να του κανω ενα μεγαλο καρουμπαλο στο κεφαλι του με το εργαλειο μου. :)  Δεν νομιζω οτι καταλαβαινουν αλλιως οι ξεροκεφαλοι(δε νομιζω να θεωρειται φονικο οπλο το provari να εχω τραβηγματα........)

Αποσυνδεδεμένος krista

  • *
  • 10
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #36 στις: Μαΐου 14, 2013, 21:49 »
δεν θεωρειται φονικο οπλο ακομη, αλλα αν το χρησιμοποιησεις θα καταχωρηθει ως τετοιο! και μετα θα χρειαζεσαι αδεια οπλοκατοχης για να το κυκλοφορησεις!

Αποσυνδεδεμένος bananajoe

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #37 στις: Μαΐου 14, 2013, 23:46 »
Σημερα ξημερωματα θα ταξιδεψω απο Συρο για Πειραια με Blue Star.


Εχω σκοπο να ατμιζω κανονικα στο σαλονι του πλοιου και οταν στραβωσει καποιος ,να του κανω ενα μεγαλο καρουμπαλο στο κεφαλι του με το εργαλειο μου. :)  Δεν νομιζω οτι καταλαβαινουν αλλιως οι ξεροκεφαλοι(δε νομιζω να θεωρειται φονικο οπλο το provari να εχω τραβηγματα........)
Παρέλειψα να αναφέρω ότι συγκεκριμένα στα Blue Star μου έχουν κάνει παρατήρηση τουλάχιστον 2 φορές από το πλήρωμα ισχυριζόμενοι υπάρχει οδηγία της εταιρείας που το απαγορεύει στους εσωτερικούς χώρους του πλοίου.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 15, 2013, 00:26 από bananajoe »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #38 στις: Μαΐου 15, 2013, 11:04 »
Πάντως από προσωπική μου εμπειρία σε κάποιο blue star προς Κω πέρσι, μέσα στην καμπίνα, υπήρξε. Πήρανε τηλέφωνο και ήρθε και κάποιος εκ του προσωπικού να δει τι γίνεται επειδή έδωσε σήμα ο ανιχνευτής καπνού. Ο υπάλληλος ρώτησε ευγενικά "μήπως καπνίζατε;" -"Όχι φυσικά, περάστε να μυρίσετε". Στο τέλος ζητησε συγγνώμη κι έφυγε. Η κοπέλα στο τηλέφωνο ήταν πιο καχύποπτη ("δε χτυπά χωρίς λόγο, κάτι κάνατε παρακαλώ σταματήστε το, ό,τι κι αν είναι")

Βάζεις καλτσούλα στον ανιχνευτή καπνού και καθάρισες!

4 χρόνια στην Αγγλία, σε εστία που σε κάθε δωμάτιο είχε ανιχνευτή καπνού και μανιώδης τότε καπνιστής, όλο και κάποια πατέντα θα έβρισκε ο Ελληνάρας!!!

Αποσυνδεδεμένος Philip

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
    • RentalDeals.gr
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #39 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2013, 09:41 »
Να είχαμε κανένα αντίγραφο από το νόμο μαζί για να αποδεικνύουμε ότι δεν απαγορεύεται κάπνισμα η.τ. σε κλειστούς χώρους . 
  8)
Δεν νομίζω ότι υπάρχει νόμος που να το επιτρέπει.... απλά δεν υπάρχει ακόμα νόμος που να το απαγορεύει!
Όπως και αν το κάνεις, διαφέρει το ένα απο το άλλο....
Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Gino

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει ατμός, δεν υπάρχει φωτιά!
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #40 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 03:30 »
Πέρα από νόμους και διατάξεις πιστεύω οτι δεν μπορούμε να ατμίζουμε σε χώρους που το κάπνισμα απαγορεύεται. Μπορεί ο άλλος να μην επιθυμεί να αναπνεέι ή να μυρίζει τον ατμό μας. Δεν θα τον υποχρεώσουμε να μάθει περί η.τ. και να μάθει και το νόμο  και να τον λέμε και υποανάπτυκτο. Ο αντικαπνιστικός νόμος είναι λίγο ασαφής αλλά δεν χωρεί αμφιβολία οτι θα θα αναφερθεί στο η.τ. σε λίγο ξεκάθαρα. . Ας συμπεριφερθούμε σαν καπνιστές. (όλοι ήμασταν καπνιστές). όπου καπνίζουν όλοι , ατμίζω και εγώ. όπου απαγορεύεται το τσιγάρο, δεν ατμίζω. Δεν θα χάσουμε τπτ.

Αποσυνδεδεμένος alex66

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #41 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2013, 03:56 »
ας ειμαστε λιγο διακριτικοι σε δημοσιους χωρους ,η μυρωδια και ο πολυς ατμος μπορει να ενοχλησει

Αποσυνδεδεμένος Manos009

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μουσική μου!!! facebook.com/atzem.kiourdi
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #42 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2013, 15:30 »
Ας πω κ γω την εμπειρία μου μιας κ αυτο το καλοκαίρι λόγω δουλειάς μπήκα σε 3-4 καράβια...
Ξεκινάω λοιπόν!

1) Βιτσέντζος κορνάρος (2 φορές αυτό το καλοκαίρι κύθηρα κ αντικύθηρα)
    Άτμιζα σε οοοοοολο το πλοίο όπου κ να βρισκόμουν δίχως καμία παρατήρηση στο πρώτο ταξίδι!
    Στο δεύτερο είχα και καμπίνα στο πήγαινε μεσα στη καμπίνα πάλι άτμιζα δίχως κανένα πρόβλημα..
    Ωστόσο στην επιστροφή δεν είχα καμπίνα κ καθόμουν στις αεροπορικές! Εκεί τσαντίσηκα!
    Αφου δένει το καράβι στα κύθηρα για να παρει τον υπολοιπο κόσμο κάθεται ενας απο πίσω μου κ αφου βλέπει το οχι κ πολυ ντουμάνι μιας κ ήμουν με μια απλή e-go με σκουνταει στον ωμο κ μου κανει "εεε απαγορεύεται το κάπνισμα" γυρναω εκνευρισμένος κ του λεω...

- Είσαι αμμόρφωτος! Πρώτον δεν εχεις κανέναν απολύτως δικαίωμα να με ακουμπάς κατα δεύτερον δε περίμενα εσένα να μου πεις οτι απαγορεύεται το κάπνισμα! κατα τρίτον δε θα κάτσω να σου εξηγήσω τι είναι το ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟ τσιγάρο...
Η απάντηση ήταν - ε εντάξει ρε φιλαράκι δε σου θίξαμε και τη προσωπικότητα!!!
(Νομίζω οποιαδήποτε περαιτέρω απάντησή μου θα ήταν άσκοπος κατανάλωσης του σιελογόνου αδένα!!!)

Τέλος άλλες 2 φορές σε Blue Star Delos (τι καραβάρα είναι αυτή; :p) πλην των καμπινών όπου κ αν άτμιζα δεν μου είπε κανείς απολύτως τίποτα!!!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #43 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2013, 15:56 »
δεν απαγορευεται στα βαπορια το η.τ λεμε...  εκτος αν πεσεις σε κανεναν "περιεργο".
φιλε Μανο? ευτυχως ο τυπος ηταν επιβατης κ οχι πληρωμα...  θα εκανες το υπολοιπο του ταξιδιου στο μπαλαουρο, με το χερι που του εβαλες. :))

Αποσυνδεδεμένος Manos009

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μουσική μου!!! facebook.com/atzem.kiourdi
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #44 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2013, 16:55 »
Φιλε drum το ξέρω πως δεν απαγορεύεται στα πλοία απλα ηθελα να πω την εμπειρία μου!
Οσο για το πλήρωμα.. οποιοσδήποτε άνθρωπος παραβιάζει τα όρια της παρατήρησης κάνοντας χειρονομία (δε θελω να γράψω βάζοντάς σου χέρι γτ ακούγεται κάπως  :tongue_smilie: ) χρήζη της ανάλογης συμπεριφοράς κ εννοείται δεν εννοω να χειρονομίσεις κ εσυ αλλα να του απαντησεις ΜΙΑ ΦΟΡΑ στο επίπεδο του!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8341 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180654 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33982 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59802 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237505 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 588 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15674 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136147 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085336 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35420 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10260 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12