vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

517 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Χρήση του η.τ. σε καράβια

Αποσυνδεδεμένος giogiouvas

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Χρήση του η.τ. σε καράβια
« στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 01:07 »
 Στις 23-12-2011 αποφασισα να κατεβω Κρητη για Χριστουγεννα...εβγαλα εισιτηριο με το Superfast XII για Ηρακλειο.Μπαινω στο πλοιο βρισκω μπριζα για το laptop και τον φορτιστη και στρωνω sleeping bag.Καθομαι με το GGTB και τον Iatty και βγαζω ντουμανια βλεποντας μια σειρα στο λαπτοπ.
 Πριν αναχωρησουμε 1η παρατηρηση απο ενα καμαρωτο "ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ αυτο που κανεις" δε δινω σημασια...Ξεκιναμε 2η παρατηρηση απο ενα σερβιτορο "Δεν επιτρεπετε το ηλεκτρονικο καπνισμα πλεον το ειπε και η τηλεοραση".Εγω απτοητος συνεχιζα να ντουμανιαζω ωσπου ερχεται ο υπευθυνος απο την ρεσεψιον...μου λεει ομορφα και ευγενικα οτι δεν επιτρεπεται το ηλεκτρονικο καπνισμα στο πλοιο και πως αν θελω μπορω να παω στην ρεσεψιον να δω την σχετικη διαταξη.Ετσι λοιπον και εγινε παω στην ρεσεψιον και μου δινει να διαβασω την διαταξη η οποια ελεγε:ΘΕΜΑ:ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΑΙ Η ΕΜΠΟΡΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΙΝΗΣΗ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΤΣΙΓΑΡΟΥ-ΠΟΥΡΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΟΦ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΝΙΚΟΤΙΝΗ"
 Αφου λοιπον του την διαβασα δυνατα του ειπα πως η συγκεκριμενη διαταξη δεν με αφορα διοτι δεν εμπορευομαι την συγκεκριμενη συσκευη απλα την χρησιμοποιω κατι που δεν απαγορευει η διαταξη που διαβασα και του ζητησα να μιλησω με καποιον ανωτερο ωστε να λυθει το προβλημα.
 Παει στο διπλα γραφειο να μιλησει με τον ανωτερο και μετα απο δυο λεπτα ερχεται και μου λεει συγγνωμη αλλα ετσι μας ειπαν να λεμε και αν εχετε την καλοσυνη να το καπνιζεται λιγο πιο διακριτικα ευχαριστω και παλι συγγγνωμη για την ενοχληση...
 Τα συμπερασματα δικα σας....!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2011, 11:07 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 01:27 »
Το δικό μου συμπέρασμα:
Η νομική θολούρα και η βυζαντινή αυθαιρεσία του Ελληνικού κράτους έχουν διαβρώσει ανεπανόρθωτα και τον ιδιωτικό τομέα, και τον έχουν κάνει πολύ φοβικό.

Μεταξύ αλλων τον έχουν κάνει και λειτουργικά αναλφάβητο αφου δεν μπορουν να αναγνώσουν σωστά μια απλή διάταξη μολονότι καταλαβαίνουν καλά το νόημα των
επιμερους λέξεων...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2011, 01:37 από panos »

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 01:45 »
.......... παω στην ρεσεψιον και μου δινει να διαβασω την διαταξη η οποια ελεγε:ΘΕΜΑ:ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΑΙ Η ΕΜΠΟΡΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΙΝΗΣΗ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΤΣΙΓΑΡΟΥ-ΠΟΥΡΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΟΦ ΚΑΙ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΝΙΚΟΤΙΝΗ"
 Αφου λοιπον του την διαβασα δυνατα του ειπα πως η συγκεκριμενη διαταξη δεν με αφορα διοτι δεν εμπορευομαι την συγκεκριμενη συσκευη απλα την χρησιμοποιω κατι που δεν απαγορευει η διαταξη που διαβασα και του ζητησα να μιλησω με καποιον ανωτερο ωστε να λυθει το προβλημα.......


Μπραβο φιλε μου :thumpup:
Πολυ μου αρεσε η απαντηση που εδωσες - μετραει !!!!!!

Αποσυνδεδεμένος paris307cc

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
  • IATTY+PROVARI ...
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 01:48 »
Μηπως απ τα ντουμανια σου φιλε giogiouvas
δεν εβλεπε μπροστα του ο καπεταν Ζεπος...? :sign_kalooo:

ειμαστε απιστευτοι σαν ελληνες παντως... :respect: :respect:

ελπιζω παντως να μην σου χαλασαν τα χριστουγεννα φιλε
ακου εμποριο...? :wall: :wall: :wall:
τι πουλαγες...ατμισματα...? :)) :)) :))
απιστευτοι...

Αποσυνδεδεμένος Black_Cloud

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 01:53 »
ωραιος φιλε.  :thumpup:
Αν εμπορευεσαι η διακινεις ατμο δωσε και σε μας, θα τον αγορασουμε  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 01:54 »
Παντως για e-pipes δεν ελεγε τιποτα η διαταξη :hmmm: ......................... :heat:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 02:14 »
πιθανότατα ο ημιμαθής που συνέταξε την διάταξη, δεν γνώριζε την ύπαρξη των e-pipes  ;)

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 02:27 »
Μπράβο για την απάντηση giogiouvas. Και εκείνοι όμως ξηγήθηκαν ωραία στο τέλος παρά τα όσα τους λένε να λένε. Θα μπορούσαν να σου πουν είναι εσωτερικός κανονισμός και τέλος κ να είναι και ανένδοτοι.
Κ Ανέκ πάντως μέχρι πριν καμμιά 15αριά μέρες τουλάχιστον το επέτρεπαν κανονικά

Αποσυνδεδεμένος ferrariGTS

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
  • VAPE ON VESPA PA PA PA
    • Vespa Forum Hellas
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 09:44 »
είναι μέχρι να αρχίσουν όλοι οι νταλικέρηδες να ατμίζουν μέσα στα καράβια που πάνε Κρήτη να σου πω μετά εγω αν επιτρέπεται ή όχι
γιατί απο αυτούς ζούν αυτές οι γράμμές

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 10:19 »
εγω μεχρι στιγμης δεν ειχα προβλημα στα πλοια για Χανια :dontknow: παντως καλα του ξηγηθηκες του καμαρωτου, θα μπορουσες να του πεις ακομα...Μα δεν εχει νικοτινη κυριε πολιτσμαν :dontknow: :laugh1: να δω τι θα ελεγε :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 10:25 »
  μου λεει συγγνωμη αλλα ετσι μας ειπαν να λεμε

πιστεύω ότι αυτό τα λέει όλα :))

Αποσυνδεδεμένος Pstelios

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 11:09 »
Στη γραμμή Αρκίτσα - Αιδηψός (μικρό ταξίδι βέβαια) είμασταν 3-4 που ατμίζαμε, όλα καλά!

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 12:08 »
Παντως ειναι ευκολο να γινει μανουρα,ενας να πεταχτει και να πει την π#@αρια του κολλανε απο διπλα και 2-3 αλλοι και αρχιζει το πανηγυρι

Αποσυνδεδεμένος paitos

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 12:19 »
Και εγω στην Ανεκ για Χανια, δεν ειχα κανενα προβλημα και μετα την ανακοινωση!! 8)

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Χρήση του η.τ. σε καράβια
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 12:30 »
και μεχρι τωρα ειμουν ευγενικος και διακριτικος, με elips παντα στα ταξιδια, την αλλη εβδομαδα που θα ταξιδεψω προς πειραια θα ντουμανιασω με provari+A2 στο σαλονι του Eλυρος, να δω τι θα πουνε :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8372 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34019 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536567 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59861 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237654 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15841 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136171 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10304 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12