vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

529 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, giorgos1999, bloodlessz, Tazz, john67, manoslykos, JohnDag, ThioVag

Twitter

UWELL CALIBURN AZ3 & CALIBURN A3

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
UWELL CALIBURN AZ3 & CALIBURN A3
« στις: Σεπτεμβρίου 04, 2023, 21:05 »
(Το προϊόν το παρέλαβα από τη Sourcemore)




Mε τον κωδικό UAZ3 το Uwell Caliburn AZ3 κοστίζει $12.89
ΔΕΝ κερδίζω τίποτα με τον κωδικό που θα βάλετε.

Ένα καινούργιο και ένα λίγο πιο παλιό ποντάκι από την Uwell τα οποία παίρνουν και τα δύο τις ίδιες αντιστάσεις οπότε θα κάνω μαζί την μίνι παρουσίαση τους. Γενικά η Uwell με τη σειρά ποντ Caliburn έχει πετύχει διάνα στο τι αρέσει και πως να φτιάξει καλές αντιστάσεις. Από το πρώτο Caliburn, τις διαφορετικές εκδόσεις του Koko, το Caliburn X και τώρα την σειρά Α, AZ και GZ, η εταιρεία με βρίσκει απόλυτα ευχαριστημένο με όλα της τα προϊόντα. Ακόμα και οι εργοστασιακοί ατμοποιητές τους θεωρούνται εύκολα οι καλύτεροι για τους λάτρεις των ντουμανιών!

Το Uwell Caliburn ZEGA AZ3 είναι ένα πάρα πολύ μικρό ποντάκι με διαστάσεις 68.9*23.8*23.6mm, βάρος όσο ένα κουτί σπίρτα, ενσωματωμένη μπαταρία 750mAh, 2μλ χωρητικότητα υγρού και 2Α γρήγορης φόρτισης μέσω της θύρας Type-C που διαθέτει.

Η συσκευασία περιέχει το ποντάκι, 2 αντιστάσεις και ένα καλώδιο Type-C. Οι δύο αντιστάσεις της συσκευασίας είναι μία 1.0Ω Caliburn A3 και μία 0.8Ω Caliburn A3.

Το μακρουλόστενο Uwell Caliburn A3 έχει διαστάσεις 109.8*21.3*11.7mm, ζυγίζει ίσως και λιγότερο από το ίδιο κουτάκι σπίρτα που χρησιμοποίησα παραπάνω, έχει ενσωματωμένη μπαταρία 520mAh, 2μλ χωρητικότητα υγρού, φορτίζει μέσω της θύρας Type-C που διαθέτει και η εταιρεία λέει ότι μπορεί να φορτίσει πλήρως σε 15 λεπτά.

Η συσκευασία περιέχει το ποντάκι, 2 αντιστάσεις και ένα καλώδιο Type-C. Οι δύο αντιστάσεις της συσκευασίας είναι μία 1.0Ω Caliburn A3 και μία 1.0Ω Caliburn A3.

Και οι δύο συσκευές είναι διαθέσιμες σε 6 χρώματα.

Μου αρέσουν και με βόλεψαν και οι δύο συσκευές και το μόνο αρνητικό και των δύο βρίσκεται στο ποντ με την αντίσταση. Ίσως δεν είναι αρνητικό για πολλούς αλλά εμένα προσωπικά με ενοχλεί και έχει να κάνει με την αναπλήρωση του υγρού. Δεν έχουμε κάποια τάπα σιλικόνης αλλά πρέπει να πιάσουμε το επιστόμιο και να το τραβήξουμε από το υπόλοιπο ποντ για δούμε την τρύπα για να γεμίσουμε με υγρό. Το έχω γράψει και στο παρελθόν, δεν μου αρέσει καθόλου αυτός ο τρόπος αναπλήρωσης και δεν με βολεύει. Αν είμαι έξω, δεν θέλω να πιάνω με τα βρώμικα χέρια το επιστόμιο για να το ξεκουμπώνω και ούτε θέλω να ψάχνω χαρτοπετσέτες. Η τρύπα που βάζουμε τη μύτη του μπουκαλιού έχει σιλικόνη για να το σφραγίζει το οποίο με κάθε γέμισμα γίνεται όλο και πιο λάσκα και μπορεί εύκολα να αρχίσει να στάζει λίγο λίγο. Ευτυχώς υπάρχει και απέναντι τρύπα για να βγαίνει ο αέρας όσο γεμίζουμε, έχω πετύχει και συσκευή που δεν είχε καν τέτοια τρύπα και απλά υπερχείλιζε κάθε φορά. Αυτά από τα αρνητικά.

Στα θετικά τώρα, μέγεθος απίθανο, πανάλαφρα, αυτόματη τζούρα που λειτουργεί άψογα και ο αέρας είναι περίπου σφιχτός πνευμονικός. Δεν κάνει MTL δυστυχώς. Γεύση πολύ καλή, η αντοχή των αντιστάσεων εξαιρετική επίσης εφόσον το επιτρέπει και το υγρό και δεν βλέπεις διαρροές. Ίσως μετά από πολύ χρήση κάποιο ποντ να δακρίσει ελάχιστα αλλά ως εκεί.

Σίγουρα αξίζει να τσεκάρετε αν ψάχνετε κάτι τέτοιο και εννοείται κερδίζουν εύκολα όλα τα μιας χρήσης.











Συνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 602
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UWELL CALIBURN AZ3 & CALIBURN A3
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2023, 13:13 »
Σ'ευχαριστουμε για την παρουσιαση Ζαμπλουτε !!! :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180541 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8305 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33944 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536115 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59764 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237377 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 578 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15541 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136113 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085286 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35390 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10223 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12