vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 31, 2009, 17:08 »
Αγαπητοι...συναδελφοι.. :)αυτο ακριβως ειναι που με στεναχωρει ,γιατι σαν μεσος ελληνας νιοθω και εγω οπως εσεις...Αλλα να ζω  και να ΦΟΒΑΜΑΙ...αχ....τι σκλαβια Θεε μου...
Υπομονη παιδια....καποτε θα παρουμε συνταξη!!!  :))

Αποσυνδεδεμένος tronicgr

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
  • eGo + Vinirette e-liquids
    • Home Motion Flight Simulator
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 31, 2009, 17:31 »
Υπομονη παιδια....καποτε θα παρουμε συνταξη!!!  :))


Τουλαχιστο με το η/τ μπορουμε να ελπιζουμε ακομα οτι μπορει και να την παρουμε!!!  :wall:

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 31, 2009, 20:49 »
Τουλαχιστο με το η/τ μπορουμε να ελπιζουμε ακομα οτι μπορει και να την παρουμε!!!  :wall:
:)) :)) :))
Πάντως κάπως πρέπει να ομορφήνουμε τη ζωή μας τώρα γιατί στη σύνταξη είναι αργά! :)

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 31, 2009, 22:58 »
Η ζωή είναι όμορφη όπως και να'χει,κι αν κάποιοι υστερικοί μας την χαλούν μερικές φορές εμείς δεν πρέπει να τους κάνουμε το χατήρι και να στεναχωριόμαστε,απλά να τους λυπόμαστε γιατί αυτοί έχουν χάσει το νόημα και δεν "ζουν".
Οσο για μας .......παρέα με το e-cig όλα είναι καλύτερα από πριν αρκεί να είμαστε υγιείς :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος limix

  • *
  • 13
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #19 στις: Αυγούστου 11, 2009, 10:25 »
Η ζωή είναι όμορφη όπως και να'χει,κι αν κάποιοι υστερικοί μας την χαλούν μερικές φορές εμείς δεν πρέπει να τους κάνουμε το χατήρι και να στεναχωριόμαστε,απλά να τους λυπόμαστε γιατί αυτοί έχουν χάσει το νόημα και δεν "ζουν".
Οσο για μας .......παρέα με το e-cig όλα είναι καλύτερα από πριν αρκεί να είμαστε υγιείς :thumpup: :thumpup: :thumpup:

...και αυτές τις μέρες η ζωή είναι ακόμη πιο όμορφη, διότι η εν λόγω τύπισσα έχει φύγει 2 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ εβδομάδες με άδεια!!!  :dance3: Οπότε ατμίζω στο γραφειάκι μου με την ησυχία μου, χωρίς γκρίνιες και φασαρίες...  :laugh_cool_jump:

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #20 στις: Αυγούστου 11, 2009, 18:18 »
σκέφτηκες να ... μην ατμίζεις?
τι θα γίνει αν τραβήξεις την τζουρίτσα σου, κρατήσεις την αναπνοή σου καί δεν βγάλεις ατμό?

(ναί συμφωνώ ότι η ευχαρίστηση δεν είναι η ίδια, αλλά εδώ μας ενδιαφέρει το σπάσιμο. τι θα πεί δηλαδή? τι ακριβώς θα την ενοχλήσει? με λίγη προπόνηση όσο λείπει, είναι πολύ εύκολο. καί να το πάω καί λίγο παραπέρα? έχε δίπλα ένα άδειο φιλτράκι -μόνο το εξωτερικό του- καί μόλις την δείς να τα παίρνει, άλλαξε με τρόπο τα φιλτράκια).
 ;)

Αποσυνδεδεμένος limix

  • *
  • 13
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #21 στις: Αυγούστου 21, 2009, 12:01 »
σκέφτηκες να ... μην ατμίζεις?
τι θα γίνει αν τραβήξεις την τζουρίτσα σου, κρατήσεις την αναπνοή σου καί δεν βγάλεις ατμό?

(ναί συμφωνώ ότι η ευχαρίστηση δεν είναι η ίδια, αλλά εδώ μας ενδιαφέρει το σπάσιμο. τι θα πεί δηλαδή? τι ακριβώς θα την ενοχλήσει? με λίγη προπόνηση όσο λείπει, είναι πολύ εύκολο. καί να το πάω καί λίγο παραπέρα? έχε δίπλα ένα άδειο φιλτράκι -μόνο το εξωτερικό του- καί μόλις την δείς να τα παίρνει, άλλαξε με τρόπο τα φιλτράκια).
 ;)

Καλή ιδέα... θα το εφαρμόσω από Δευτέρα που επιστρέφει  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #22 στις: Αυγούστου 21, 2009, 18:07 »
σκέφτηκες να ... μην ατμίζεις?
τι θα γίνει αν τραβήξεις την τζουρίτσα σου, κρατήσεις την αναπνοή σου καί δεν βγάλεις ατμό?
 ;)

Συνήθως προσπαθώ να αποφύγω να ατμίσω σε χώρους που απαγορεύεται και όταν το κάνω τότε μόνο όσο το δυνατόν πιο διακριτικά. Προσπαθώ να μην προκαλώ.

Ένας τρόπος είναι αυτός που ανέφερες. Κράτα τον ατμό λίγο παραπάνω και μην τον βγάζεις αμέσως.
Επίσης απέφυγε υγρά με VG γιατί ντουμανιάζουν περισσότερο.

Παλιότερα που χρησιμοποιούσα το πουράκι της Ruyan με τα αυθεντικά φιλτράκια, ενώ είναι πολύ καλό throat hit, ο ατμος που έβγαινε ηταν σχεδόν μηδενικός. Είναι το υγρό τους τέτοιο.
Και επειδή το πουράκι έμοιαζε και λίγο με στυλό το κρατούσα με αυτό τον τρόπο και το έβαζα στο στόμα χωρίς να το καταλάβει κανένας.



Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #23 στις: Αυγούστου 21, 2009, 19:14 »
Επίσης καλό είναι σε τέτοιες περιπτώσεις να αποφεύγονται υγρά που αφήνουν έντονο άρωμα στο περιβάλλον. Για μερικούς είναι κάπως ενοχλητικό αυτό το άρωμα και δεν έχουν και άδικο.
Σε μέρη που απαγορεύεται το κάπνισμα, προτιμήστε τα άοσμα.

Αποσυνδεδεμένος limix

  • *
  • 13
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #24 στις: Αυγούστου 27, 2009, 13:21 »
Επίσης καλό είναι σε τέτοιες περιπτώσεις να αποφεύγονται υγρά που αφήνουν έντονο άρωμα στο περιβάλλον. Για μερικούς είναι κάπως ενοχλητικό αυτό το άρωμα και δεν έχουν και άδικο.
Σε μέρη που απαγορεύεται το κάπνισμα, προτιμήστε τα άοσμα.

Tο να ισχυρίζεται ότι την ενοχλεί η μυρωδια (η οποία φυσικά μόνο τα ρουθούνια της προτιμάει, οι άλλοι δεν μυρίζουν τίποτα) νομίζω ότι είναι απλώς μια εσκεμμένη κίνηση από μέρους της. Δεν την ενοχλούν τα πατσουλί που μπαίνουν εδώ μέσα κάθε τρεις και λίγο, και το γραφείο μυρίζει σαν κατάστημα των Hondos Center; Να μη μιλήσω για κάποιους που βαριούνται να γευματίσουν στην κουζίνα, και κατά της 1 ανοίγουν τα μπολάκια τους με κάθε λογής... μενού! Νομίζεις ότι βρίσκεσαι σε μαγειρίο!
Τιποτα, η τύπισσα είναι προκατειλημμένη, απλά... Να φανταστείτε, χθες δεν είχα καπνίσει ΚΑΘΟΛΟΥ μέσα στο γραφείο, απλά είχα το Η.Τ. μου πάνω στο USB και φόρτιζε, και μόλις το είδε λέει: "Είπα κι εγώ... Τι μυρίζει τόση ώρα! Τον βρήκαμε πάλι τον δράστη... Ποιος ξέρει τώρα τι αναπνέω!" Της μύρισε με την όψη!!! Χωρίς άτμισμα! Τι να πω...
Μου φαίνεται θα αλλάξω Η.Τ. και θα πάω σε κάποιο το οποίο να μη μοιάζει καθόλου με τσιγάρο, για να δω τι θα κάνει τότε...
Δυστυχώς σαν την εν λόγω τύπισσα υπάρχουν πολλοί, οι οποίοι απλά γουστάρουν να πηγαίνουν κόντρα για να δημιουργούνται θέματα, πατώντας στην αδυναμία κάποιων ανθρώπων. Αν το Η.Τ. δεν λανσαρόταν με αυτό το όνομα, και λεγόταν π.χ. Προσωπικός Ατμοποιητής, θα ήταν λιγότερο "επώδυνο" για την αισθητική τους...  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 27, 2009, 17:34 »
Aνθρωποι τέτοιου είδους δυστυχώς υπάρχουν πολλοί και μας την πέφτουνε συχνά όχι μόνο για το ηλεκ. αλλά και για ότι τους ξυνίζει.
Πάρε ένα pen style που μοιάζει και με στυλό αφού δουλεύεις σε γραφείο ,για να μπερδεύεται.

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #26 στις: Αυγούστου 27, 2009, 18:10 »
Η ενα Janty stick 2 και πες της οτι μαθαινεις μινι μελοντικα

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 13, 2010, 19:03 »
Είμαι νέος ατμιστής  και δουλεύω σε δημόσια υπηρεσία. Έχω και εγώ μία, μεγάλη στην ηλικία συνάδελφο, η οποία μου φαίνεται λίγο ξυνή. Προχτές δοκίμασα να ατμίσω στο γραφείο χωρίς συναλλασόμενους βέβαια και η αντίδραση των συναδέλφων μου ήταν να γελάσουν στην αρχή και μετά δεν μου έδιναν σημασία. Βέβαια κρατάω κι εγώ τους τύπους: δεν ατμίζω μπροστά σε συναλλασόμενους και όχι συνέχεια. Ακόμα και αυτή η "ξυνή" που αν κάπνιζα πιστεύω πως θα με είχε διαολοστείλει (και οι άλλοι συνάδελφοι), το πήρε στην πλάκα.

Αποσυνδεδεμένος cosmo

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
    • 7arts
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 10, 2011, 11:02 »
Και εμένα μου είπαν να μην ατμίζω στο γραφείο γιατί ναι μεν δεν είναι τσιγάρο και δεν τους ενοχλεί αλλά αν μπει κάποιος και δει τον ατμό δεν θα ξέρει τι είναι και μπορεί να μας κάνουν καμιά καταγγελία...

Δεν έχουν πολύ άδικο...
Όχι οτι δεν ατμίζω αλλά προσέχω τον ατμό...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Η.Τ. στο γραφείο
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 10, 2011, 13:47 »
με ΗΑLO Freedom είναι αδύνατο να καταλάβει κάποιος ότι ατμίζεις. Δεν αφήνει την παραμικρή μυρωδιά στον χώρο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180585 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8313 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33958 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536198 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59778 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237429 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 582 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136123 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085313 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10236 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12