vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

534 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, giorgos1999, grag, manoslykos, sakissalonika

Twitter

ΑΤΜΙΣΜΑ και ΟΔΗΓΗΣΗ

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ και ΟΔΗΓΗΣΗ
« Απάντηση #30 στις: Αυγούστου 27, 2014, 23:41 »
Μη με συγκρινεις ματια μου... :)
:P

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ και ΟΔΗΓΗΣΗ
« Απάντηση #31 στις: Αυγούστου 28, 2014, 00:10 »
μπα, πουλάκι μου... εσύ ξαναγράφεις ον τοπικ;;;; μόνο και μόνο λόγω πατέρα;
ή κάτι άλλο συμβαίνει και χρειάζεσαι επειγόντως γιατρό επειδή ξαναέστρωσες φορουμικά;;;;  :laugh1: :laugh1:




Φτου μου, με παρέσυρες και μένα, εσύ μικρό κορίτσι, εμένα μεγάλη γυναίκα!!!  :thumpdown:
Ον τόπικ τώρα: Οντως, κάτι ταρζανιές του στιλ μπουκώνει ο άτμο και τον φυσάω έξω από το παράθυρο και μετά ψάχνω στο ντουλαπάκι για χαρτομάντηλα, ή ξαφνικά νομίζω ότι δεν πήρα το δεύτερο η.τ. και ψάχνω απεγνωσμένα με το δεξί στο κάθισμα του συνοδηγού να το βρω τις έχω κάνει κι εγώ και είναι όντως επικίνδυνες. Πλέον φροντίζω πάντα να έχω γεμάτο ατμο και μπαταρία όταν φεύγω και το δεύτερο η.τ. πάντα διπλα σε εμφανές σημείο. Με γεμάτο άτμο και μπαταρία, άντε να μπουκώσει ο άτμο. Κατευθείαν παιρνω το δεύτερο η.τ. Αυτό βέβαια σε μεγαλύτερες απο το συνηθισμένο του πάμε-για-ψωνια-ή-για-τράπεζες-στη-γειτονιά δρομολόγιο.

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ και ΟΔΗΓΗΣΗ
« Απάντηση #32 στις: Αυγούστου 28, 2014, 00:16 »
Ωραίο θέμα Μιχάλη  :thumpup:

[1] Πού αφήνετε το ΗΤ, αφού δεν μπορεί να στηριχθεί στο στόμα;
Αριστερά στην πόρτα σε μια θήκη

[2] Ατμίζετε στο αυτοκίνητο όταν είναι πίσω τα παιδιά ή δίπλα/πίσω κάποιος άλλος;
Με παιδιά μέσα το αποφεύγω, με μεγαλύτερους ατμίζω γιατί προσπαθώ να τους πείσω  ;D

[3] Έφυγε η τσιγαρίλα και εμφανίστηκε κάτι άλλο;
Εμφανίστηκε ένα χαμηλό βαρομετρικό από τα ντουμάνια

[4] Έχετε το ΗΤ έξω από το παράθυρο, όπως πολλοί το έκαναν καπνίζοντας;
Αν το κρατώ έξω από το παράθυρο θα νομίζουν ότι κάνω βαράκια

[5] Νομίζετε ότι είναι επικίνδυνο;
Καμμιά φορά σκέφτομαι κανένα απότομο φρενάρισμα όταν το έχω στο στόμα και βλέπω να κάνω σφράγισμα με drip tip

[6] Αποσπά την προσοχή σας;
Οσο και το κανονικό τσιγάρο αν αφαιρέσεις το στρίψιμο και να το ανάψεις

[7] Τι σχετικό κάνετε σε φανάρι που ξέρετε ότι κρατά αρκετή ώρα;
Συνήθως γεμίζω τον dripper

[8] Πώς σας αντιμετωπίζουν οι οδηγοί και οι πεζοί που σας βλέπουν;
Oταν με διακρίνουν μέσα από το ντουμάνι με χαζεύουν

[9] Με ποιο χέρι κρατάτε το ΗΤ;
Με το αριστερό

[10] Πώς αλλάζετε ταχύτητα;
Με το δεξί χέρι καθότι τα δυό πόδια είναι απασχολημένα ;D

[11] Συνήθειες που αποκτήσατε με τιμόνι, λεβιέ και ΗΤ ανά χείρας;
Ανακάλυψα καινούργια ερωτική στάση... :laugh1: :laugh1:

[12] Συνήθειες που έμειναν από το ΚΤ;
Καμμία

[13] Τι γίνεται στα δίτροχα;
ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΑ

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ και ΟΔΗΓΗΣΗ
« Απάντηση #33 στις: Αυγούστου 28, 2014, 01:32 »
Μια γρήγορη πρώτη εντύπωση:

Η πλειοψηφία θεωρεί ότι το άτμισμα θέλει πιο μεγάλη προσοχή στην οδήγηση από το κάπνισμα. Και αυτό είναι καλό. Δεν είναι ώρα να χρεωθεί ο ατμός ατυχήματα, τα περισσότερα των οποίων μόνο ευτράπελα είναι.
Τις - πραγματικά υπεύθυνες - απαντήσεις για τα δίτροχα δεν τις φανταζόμουν.

Με κάνατε όλοι σχεδόν να θυμηθώ ότι ποτέ σαν καπνιστής δεν έβγαζα το τσιγάρο έξω από το παράθυρο, διότι η καύτρα εξαφανιζόταν. Μη βάλουμε και φωτιά...

Μου κάνει εντύπωση που όλοι σχεδόν χρησιμοποιείτε το δεξί χέρι.
Δεν σκέφτηκα να βάλω σαν ερώτηση στην αρχή αν είναι το ίδιο χέρι που συνήθως ατμίζετε.
Εντυπωσιάστηκα που αλλάζετε ταχύτητα με ένα δάχτυλο, αλλά μετά σκέφτηκα πώς γίνεται να οδηγώ με το αριστερό και να κρατάω και το ΗΤ συγχρόνως.
Βέβαια, συνήθως οδηγώ σε περιοχές που ξέρω ποια γάτα κρύβεται κάτω από το τάδε παρκαρισμένο αμάξι ή ποιου παιδιού είναι η μπάλα που πετάχτηκε μπροστά μου.
Στις πιο μεγάλες πόλεις όμως, σίγουρα είναι διαφορετικά.
Τελικά, όλα μια ιδέα είναι... μέχρι ενός ακίνδυνου ορίου.

Εντυπωσιάστηκα και από το ότι όλοι έχετε βρει μια βολική θέση.
Δεν θα δοκιμάσω ποτέ να αφήσω το ΗΤ στη θέση του συνοδηγού.
Είναι μια θέση αποκλειστικά για τα οπίσθια της πεθεράς και δεν θα ήθελα το επιστόμια να κάνει κακές παρέες  :tongue_smilie:

Χάρηκα που η κόρη ξαναγύρισε στα ον τόπικ. Τελικά, το σπεκτρουμάκι κάτω από τη σπεκτρουμιά θα πέσει. Η vg νερό δεν γίνεται... Κι αν γουστάρει και κάποιον στο φανάρι, ανάθεμα τα φανάρια της επαρχίας που δεν κρατάνε πολύ, να ακολουθήσει και ο πατέρας.

Θυμήθηκα το καλύτερο. Βενζινάδικο  ;D  Αφήνουμε που αφήνουμε το βιος μας, έχει πλάκα ο βενζινάς (που δεν φταίει σε τίποτα, βέβαια), καθώς γουρλώνει τα μάτια όταν βλέπει το ντουμάνι να βγαίνει από το παράθυρο, δίπλα στην εύφλεκτη βενζίνη όντας.
Είναι κι αυτό μια ηθική... αποζημίωση  :yes:
Υποθέτω ότι το κινητό απαγορεύεται εκεί λόγω ακτινοβολίας και όχι λόγω μπαταρίας...
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 28, 2014, 03:42 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ και ΟΔΗΓΗΣΗ
« Απάντηση #34 στις: Αυγούστου 28, 2014, 01:42 »
Οταν η κόρη ακούει τον πατέρα να την εγκωμιάζει, από αντίδραση θα κάνει το αντίθετο από αυτό που προκάλεσε τα εγκώμια!!!!  :laugh1:
Στιγμιαίο το ολίσθημα. Θα τη βρούμε σε λίγο στο νήμα των ναυτίλων να μιλάει για boge (ή εδώ να με ρωτάει πώς και τα θυμήθηκα  ;D )


Βενζινάδικο: ο τυπος γεμίζει, εχω κλεισει παράθυρα και ατμίζω αγχωμένη λόγω αργοπορίας με dna και καυφούνη. Ανοίγει την πορτα να μου δωκει τα κλειδιά και τον χτυπάει το ντουμάνι που δραπετεύει πάνω του. - πωωωωω ρεεεεε..... τι βγάζει αυτό... μου λέει, έχοντας βέβαια καταλάβει τι είναι. Δεν ήξερα ότι βγάζουν τόσο πράμα!!!!
- Ναι, αν είναι καλά, βγάζουν ακόμη περισσότερο του απαντάω χαμογελαστή και φεύγω.  :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ και ΟΔΗΓΗΣΗ
« Απάντηση #35 στις: Αυγούστου 28, 2014, 07:52 »
Μια φορα ειπα να γραψω on topic μετα απο 1 χρονο...και δειτε αντιμετωπιση...
Και βασικα ρε  Petra... Μη με κανεις ρομπα... Ισως σημερα χρειαστει να κανω και 1 παρουσιαση για nautilys vs nautilus mini και πως θα πεισω τον κοσμο οτι ξερω τι λεω αν μου βαζεις στην ιδια προταση που αφορα εμενα τα boge και το nautilus  !?!?  :P
(αληθεια, που τα θυμηθηκες τα boge???? :P )

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ και ΟΔΗΓΗΣΗ
« Απάντηση #36 στις: Αυγούστου 29, 2014, 01:48 »
Να γράψω κι εγώ την εμπειρία μου, η οποία περιορίζεται σε.. δίτροχα.
Δυστυχώς εκεί τα πράγματα σκουραίνουν. Ήδη το κράνος, ως μία αναγκαιότητα σε κλείνει εκτός, ατμίσματος και καπνίσματος, στις περισσότεροες περιστάσεις. Μιλάμε άρα μόνο για εκείνες τις μέρες που θα αποφασίσεις αντί για το full face κράνος να βάλεις τα "γερμανικά" ή εβραϊκά καπελάκια όπως τα έλεγε ο δάσκαλος οδήγησής μου. Εκεί με το τσιγάρο μπορούσες να κάνεις ένα, κι ας το μοιραζόσουν μισό μισό με τον αέρα. Τώρα στην καλύτερη, αν το έχεις σε κολιέ (που δεν τους χωνεύω) ή σε μια βολική τσέπη στο μπουφάν, να μπορέσεις να πάρεις μία τζούρα στο φανάρι.
Γενικά η οδήγηση σε περιορίζει, κι αν σου αρέσει, είναι στιγμές που περιμένεις τα cigarrete look κατηγορία να εξελιχθούν σε βαθμό DNA, και να μπορείς να το κρατάς στο στόμα σου κάνοντας τον ατμeasy rider. Και πάλι βέβαια....... με ότι κόστος θα έχει, το ρισκάρεις;; Κανένα disposable και πολύ είναι!

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ και ΟΔΗΓΗΣΗ
« Απάντηση #37 στις: Μαρτίου 15, 2015, 20:32 »
παλιο αλλα καλο  8)

[1] Πού αφήνετε το ΗΤ, αφού δεν μπορεί να στηριχθεί στο στόμα;
 στη θεση  παλιου σταχτοδοχειου, ειναι καθαρο
[2] Ατμίζετε στο αυτοκίνητο όταν είναι πίσω τα παιδιά ή δίπλα/πίσω κάποιος άλλος;
ναι στο παραθυρο, τι να κανω να βγω εξω?
[3] Έφυγε η τσιγαρίλα και εμφανίστηκε κάτι άλλο;
βιρτζινιες, βανιλιες, φρουτα.
[4] Έχετε το ΗΤ έξω από το παράθυρο, όπως πολλοί το έκαναν καπνίζοντας;
οχι
[5] Νομίζετε ότι είναι επικίνδυνο;
ναι, για το μοντ
[6] Αποσπά την προσοχή σας;
οχι
[7] Τι σχετικό κάνετε σε φανάρι που ξέρετε ότι κρατά αρκετή ώρα;
ατμιζω
[8] Πώς σας αντιμετωπίζουν οι οδηγοί και οι πεζοί που σας βλέπουν;
τι σκατα καπνιζει αυτος
[9] Με ποιο χέρι κρατάτε το ΗΤ;
δεξι
[10] Πώς αλλάζετε ταχύτητα;
δεξι
[11] Συνήθειες που αποκτήσατε με τιμόνι, λεβιέ και ΗΤ ανά χείρας;
καμια
[12] Συνήθειες που έμειναν από το ΚΤ;
καμια
[13] Τι γίνεται στα δίτροχα;
δεν εχω

Αποσυνδεδεμένος MoDuLah

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • «Twist, Fill, Vape, Repeat»
    • EcigBay.gr - Γρήγορα, Υπεύθυνα, Αξιόπιστα!
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ και ΟΔΗΓΗΣΗ
« Απάντηση #38 στις: Μαρτίου 15, 2015, 23:14 »
[1] Πού αφήνετε το ΗΤ, αφού δεν μπορεί να στηριχθεί στο στόμα;
Ανάμεσα στα σκέλια μου, ναι δεν είναι ότι καλύτερο,στις δεξιές πηγαίνει αριστερά στις αριστερές το αντίθετο και στο φρενάρισμα σφίγγω τα πόδια, εν αναμονή θήκης....

[2] Ατμίζετε στο αυτοκίνητο όταν είναι πίσω τα παιδιά ή δίπλα/πίσω κάποιος άλλος;
Κανονικότατα, ρωτάω και τις απόψεις για το εκάστοτε άρωμα.


[3] Έφυγε η τσιγαρίλα και εμφανίστηκε κάτι άλλο;
Νέφος στο αυτοκίνητο.


[4] Έχετε το ΗΤ έξω από το παράθυρο, όπως πολλοί το έκαναν καπνίζοντας;
Όχι


[5] Νομίζετε ότι είναι επικίνδυνο;
Ναι, για τη ψυχική μου υγεία.


[6] Αποσπά την προσοχή σας;
Όχι


[7] Τι σχετικό κάνετε σε φανάρι που ξέρετε ότι κρατά αρκετή ώρα;
Πετάω κυκλάκια στο κοντέρ.


[8] Πώς σας αντιμετωπίζουν οι οδηγοί και οι πεζοί που σας βλέπουν;
Δεν έχω παρατηρήσει...


[9] Με ποιο χέρι κρατάτε το ΗΤ;
Αριστερό


[10] Πώς αλλάζετε ταχύτητα;
Με την γνωστή ακολουθία των χειροκίνητων αριστεροτίμονων αυτοκινήτων στη Κύπρο με το αντίθετο χέρι.


[11] Συνήθειες που αποκτήσατε με τιμόνι, λεβιέ και ΗΤ ανά χείρας;
Βλέπε [1].


[12] Συνήθειες που έμειναν από το ΚΤ;
Εισαγωγή ξένου αντικειμένου στο στόμα.


[13] Τι γίνεται στα δίτροχα;
Κράτημα στο αριστερό χέρι, λόγο του ότι υπάρχει το απαιτούμενο σπαστό κράνος.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 15, 2015, 23:20 από MoDuLah »

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ και ΟΔΗΓΗΣΗ
« Απάντηση #39 στις: Μαρτίου 15, 2015, 23:39 »
Λοιπον ατμιστες - τιμοναρες εχουμε και λεμε :
 -Το αφηνω στη θηκη στην πορτα διπλα μου
- Ατμιζω αρκει να μην ενοχλειτε καποιος μεσα στο αμαξι (σεβασμος προσον του ανθρωπου) .
-Η τσιγαριλα εφυγε ,απλα οποτε μπαινει καποιος μπορει να μου : γιατι μυριζει βατομουρο ,λεμονι,κουβα κλπ......  :laugh1:
-Εξω το βγαζω απ το παραθυρο αλλα το κραταω σαν το δαχτυλιδι του frodo για ευνοητους λογους  :laugh1:
-Στο φαναρι συνηθως κοζαρεις με υφακι hollywood 8) [size=78%] και κερνας ντουμανια τους γυρω στο δρομο ,αμα δεις και αλον ατμιστη εκει σου ρχετε να του πεις να κατεβει αν να πατε παρεα βολτα ![/size] :bye: :bye: :bye: :bye: :bye: :yes:
-Το κραταω παντα με το αριστερο χερι και ταχυτητες,χειροφρενο,τιμονι ,ραδιο κλπ με το δεξι
-Στο διτροχο ποτε,εκτος αν πας βολτα στο χωριο και παραλια ...
-Οσον αφορα ομως την επικυνδινοτητα θεωρω οτι ο καθενας θα πρεπει να εχει το μυαλο στο κεφαλι του ,Για παραγειγμα στην εθνικη η οταν νιωθω πολυ βιαστικος η νευρικος η οτιδημοτε αλλο στο ΗΤ παει στην τσεπη και κοβονται οι βλακειες .Ο καθενας λοιπον ειναι υπευθυνος για οτι κανει και για αυτο πρεπει να κανει οτι μπορει και οχι υπερβολες ....Τωρα οσον αφορα τους Ελληνικους δρομους και του ελληνες οδηγους  :wall: ,μακαρι να οδηγαγαν ολοι σωστα και ας ατμιζαν και καμια φορα .

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ και ΟΔΗΓΗΣΗ
« Απάντηση #40 στις: Μαρτίου 15, 2015, 23:45 »
το χειροτερο που μπορεις να παθεις στο αυτοκινητο ειναι να εχεις μια αντισταση στα 0,3 - 0,4 να τραβιξεις τζουρα και να φυσηξεις στο τζαμι ... αν πατηση φρενο ο μπροστινος, του εδωσες γλωσοφιλο

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ και ΟΔΗΓΗΣΗ
« Απάντηση #41 στις: Μαρτίου 16, 2015, 12:52 »
Σε κοντινές αποστάσεις φροντίζω να έχω στάξει όσο περισσότερο μπορώ τον μάγκμα μου για να μη χρειαστεί να ντριπάρω σε φανάρια, με κίνδυνο να ανάψει πράσινο και να έχω το στικάκι στο αριστερό χέρι, το ντριπ τιπ στο στόμα και το μπουκαλάκι στο δεξί, προσπαθώντας να βάλω πρώτη..Όπως καταλαβένετε από την περιγραφή το παθαίνω συχνα και γελάω μόνη μου σαν τη χαζή, μπροστά στα έκπληκτα μάτια των άλλων οδηγών.Αν χρειαστεί να στάξω σε μικρό φανάρι έχω πρώτη και πατημένο συμπλέκτη ετοιμοπόλεμη.Θάνατος για το αμάξι το ξέρω αλλά  :idiot1:
Σε γενικές γραμμές ατμίζω μια δυο τζούρες με το αριστερό και μετά βάζω το στικάκι ανάμεσα στα πόδια γιατί όσες φορές το άφησα στη θέση του συνοδηγού το έχασα σε κάποια στροφή και στην ποτηροθήκη-πρώην τασάκι με ενοχλεί το τακ τουκ.
Με τα παιδιά μόνο σε μεγάλες διαδρομές και με λίγο ανοιχτό το παράθυρο.Να βγάλω το ητ έξω από το παράθυρο δε βρίσκω το λόγο.
Όταν σε κοιτάει κάποιος που είναι κι εκείνος ατμιστής έχει πλάκα, γιατί σπεύδει να πιάσει κι εκείνος το ητ του να τον αναγνωρίσεις ως κάποιον του είδους σου, κι αν κραταει κάτι πιο ψαγμένο από σένα να αναρωτιέσαι είναι κάποιος από δω μέσα;;;;ε; :))

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ και ΟΔΗΓΗΣΗ
« Απάντηση #42 στις: Μαρτίου 16, 2015, 13:43 »

[1] Πού αφήνετε το ΗΤ, αφού δεν μπορεί να στηριχθεί στο στόμα;
κάθισμα συνοδηγού/ θηκη ποτηριού μπροστά από λεβιέ

[2] Ατμίζετε στο αυτοκίνητο όταν είναι πίσω τα παιδιά ή δίπλα/πίσω κάποιος άλλος;
ναι

[3] Έφυγε η τσιγαρίλα και εμφανίστηκε κάτι άλλο;
παροδικο ντουμάνι :cigar:

[4] Έχετε το ΗΤ έξω από το παράθυρο, όπως πολλοί το έκαναν καπνίζοντας;
οχι

[5] Νομίζετε ότι είναι επικίνδυνο;
ισως με κλειστά παράθυρα, επισκευάσιμο και 100% vg :P

[6] Αποσπά την προσοχή σας;
οχι

[7] Τι σχετικό κάνετε σε φανάρι που ξέρετε ότι κρατά αρκετή ώρα;
ανοιγω κανα παράθυρο, ίσως κλειδώσω/ξεκλειδώσω το μοντάκι

[8] Πώς σας αντιμετωπίζουν οι οδηγοί και οι πεζοί που σας βλέπουν;
δεν εχω προσέξει κάτι

[9] Με ποιο χέρι κρατάτε το ΗΤ;
25 αριστερό - 75 δεξί

[10] Πώς αλλάζετε ταχύτητα;
ειτε με το ητ ειτε χωρις, δεν εχω προβλημα

[11] Συνήθειες που αποκτήσατε με τιμόνι, λεβιέ και ΗΤ ανά χείρας;
καμία ιδιαίτερη, την περισσότερη ώρα το κρατάω με το δεξί όπου και αν είναι αυτό

[12] Συνήθειες που έμειναν από το ΚΤ;
μερικές φορές ίσως πιο σύντομες τζούρες

[13] Τι γίνεται στα δίτροχα;
-

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 909
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ και ΟΔΗΓΗΣΗ
« Απάντηση #43 στις: Μαρτίου 16, 2015, 14:36 »
[1] Πού αφήνετε το ΗΤ, αφού δεν μπορεί να στηριχθεί στο στόμα;
      Στο διπλανο καθισμα και οχι στο αλλο χερι .

[2] Ατμίζετε στο αυτοκίνητο όταν είναι πίσω τα παιδιά ή δίπλα/πίσω κάποιος άλλος;
      Ντεν εχω παιντια ακομα  ;)

[3] Έφυγε η τσιγαρίλα και εμφανίστηκε κάτι άλλο;
      Εμφανιστηκε ο καθαρος αερας  :D

[4] Έχετε το ΗΤ έξω από το παράθυρο, όπως πολλοί το έκαναν καπνίζοντας;
      οχι ποτέ.

[5] Νομίζετε ότι είναι επικίνδυνο;
      Ναι ειναι γιαυτο και το αποφευγω οσο μπορω.

[6] Αποσπά την προσοχή σας;
      Με το τσιγαρο σιγουρα, με το ΗΤ οχι τοσο πολυ διοτι μπορει να κανω και μεγαλη αποσταση και να μην       
      ατμισω ενω με το ΚΤ...........θα αναβα σιγουρα τσιγαρο !!!

[7] Τι σχετικό κάνετε σε φανάρι που ξέρετε ότι κρατά αρκετή ώρα;
      Κανω κανα δυο τζουρες με καμαρι , ειδικα αν ο διπλα οδηγος καπνιζει επιδεικτικα  :))

[8] Πώς σας αντιμετωπίζουν οι οδηγοί και οι πεζοί που σας βλέπουν;
      Με περιεργεια να δουν .........αν η εξατμιση ειναι μεσα στην καμπινα ή εκτος οχηματος  :))

[9] Με ποιο χέρι κρατάτε το ΗΤ;
      Μεσα στην πολη με το δεξι, εκτος με το αριστερο

[10] Πώς αλλάζετε ταχύτητα;
        Ειναι αυτοματο το οχημα ;D

[11] Συνήθειες που αποκτήσατε με τιμόνι, λεβιέ και ΗΤ ανά χείρας;
        Καμμία

[12] Συνήθειες που έμειναν από το ΚΤ;
        Καμμία

[13] Τι γίνεται στα δίτροχα;
        Στο μηχανακι ποτε ηλεκτρονικο.

 :bye: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος Tsadakias

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΙΣΜΑ και ΟΔΗΓΗΣΗ
« Απάντηση #44 στις: Μαρτίου 17, 2015, 04:39 »
[1] Πού αφήνετε το ΗΤ, αφού δεν μπορεί να στηριχθεί στο στόμα;
Ανάμεσα στα πόδια μου, στο κάθισμα του συνοδηγού ή σε όποια θήκη υπάρχει ελεύθερη (ανάλογα το όχημα)

[2] Ατμίζετε στο αυτοκίνητο όταν είναι πίσω τα παιδιά ή δίπλα/πίσω κάποιος άλλος;
Με παιδιά, όχι

[3] Έφυγε η τσιγαρίλα και εμφανίστηκε κάτι άλλο;
Το άρωμα του εκάστοτε υγρού που ατμίζω


[4] Έχετε το ΗΤ έξω από το παράθυρο, όπως πολλοί το έκαναν καπνίζοντας;
Ποιός ο λόγος;


[5] Νομίζετε ότι είναι επικίνδυνο;
Εξαρτάται τις περιστάσεις


[6] Αποσπά την προσοχή σας;
Μόνο τις πρώτες μέρες, τώρα γίνεται μηχανικά

[7] Τι σχετικό κάνετε σε φανάρι που ξέρετε ότι κρατά αρκετή ώρα;
Κυκλάκια


[8] Πώς σας αντιμετωπίζουν οι οδηγοί και οι πεζοί που σας βλέπουν;
Δεν ξέρω, πάντως μια φορά, σταματημένοι με ανοιχτό το παράθυρο, περνούσε το μπατσικό και βλέποντας τα ντουμάνια να βγαίνουν σταμάτησαν να τσεκάρουν, ευτυχώς οδηγούσε μια φίλη και είδαν το μοντάκι και την έκαναν, αν έβλεπαν εμένα στο τιμόνι πιθανότατα να μας σταματούσαν για έλεγχο  ;D


[9] Με ποιο χέρι κρατάτε το ΗΤ;
Με το δεξί (συνήθως)


[10] Πώς αλλάζετε ταχύτητα;
Όταν το κρατάω στο χέρι, το έχω πιασμένο με αντίχειρα και δείκτη και αλλάζω ταχύτητες με παλάμη και τα υπόλοιπα δάχτυλα


[11] Συνήθειες που αποκτήσατε με τιμόνι, λεβιέ και ΗΤ ανά χείρας;
Τίποτα καινούριο, τα ίδια έκανα όταν είχα καφέ ή κάνα σάντουιτς στο χέρι  ;D

[12] Συνήθειες που έμειναν από το ΚΤ;
Να κάνω απανωτές τζούρες στο τέλος των δρομολογίων (στη δουλειά)


[13] Τι γίνεται στα δίτροχα;
Δεν ατμίζω σε δίτροχα, ούτε κάπνιζα τα αρκετά τελευταία χρόνια.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180511 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536030 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59751 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237327 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15485 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136100 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35373 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10206 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12