vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

55 επισκέπτες, 4 χρήστες
sakissalonika, manoslykos, dallaskdp, Milarepa

Twitter

Υγρά αναπλήρωσης Juicy Vapor (USA)

Αποσυνδεδεμένος soulsym86

  • **
  • 113
  • Φύλο: Γυναίκα
Υγρά αναπλήρωσης Juicy Vapor (USA)
« στις: Απριλίου 25, 2014, 13:39 »

Γειά σας!


Πρόσφατα δοκίμασα 3 υγρά απο την Αμερικάνικη εταιρεία υγρών αναπλήρωσης Juicy Vapor





Τα υγρά αυτά είναι το Tribute, η Pina Colada και το Pirates Brew
και τα έχω προμηθευτεί απο τον επίσημο reseller Switch2ecigs στην Αγγλία



  • Τα υγρά αυτά έρχονται σε 6ml, 12ml, 20ml και σε κάποιες περιπτώσεις 35ml μπουκαλάκια σε δυνάμεις νικοτίνης 6mg, 12mg, 18mg, 24mg. Τα δικά μου είναι 6ml στα 6mg νικοτίνης.
  • Αποστέλλονται μέσα σε πλαστικό σακουλάκι το οποίο πάνω γράφει πληροφορίες σχετικά με την μαμά εταιρεία, την αντιπροσωπεία, και έχει προειδοποιητικές σημάνσεις. Η ταμπέλα πάνω στα μπουκαλάκια είναι ενα απλό χαρτί το οποίο αναγράφει mg/ml, ημερομηνία λήξης, περιεκτικότητα, και μια προειδοποιητική σήμανση. Εχουν καπάκι ασφαλείας και επιστόμιο σταγονόμετρο για εύκολη χρήση.
  • Περιεκτικότητα αναφέρεται απλώς ως υγρό με μειωμένη PG.

Όλες οι δοκιμές έγιναν στον Igo-s ατμοποιητή, πάνω στο iTaste MVP v2.0, microcoil με οργανικό βαμβάκι (που αλλάζει σε κάθε υγρό), αντίσταση στα 2.0ohm, στα 4.0Volt







Tribute


Το συγκεκριμένο υγρό είναι ένα απο τη σειρά υγρών Hunger Games της Juicy Vapor. Η επίσημη περιγραφή του υγρού μιλάει για συνδυασμό του φρούτου lychee (Λίτσι) μαζί με αχλάδι. Ανοίγοντας το μπουκαλάκι, καταλαβαίνω σίγουρα ότι πρόκειται για φρουτώδες υγρό, αλλά δεν εντοπίζω τι ακριβώς. Καθώς το ατμίζω αντιλαμβάνομαι αμέσως το lychee (το οποίο είναι σαν το φρούτο ακριβώς) ενώ σε δεύτερο επίπεδο και περισσότερο σαν επίγευση μου μένει το αχλάδι. Δεν είναι απόλυτα γλυκό υγρό, έχει όξινους τόνους και ο συνδυασμός με το αχλάδι ταιριάζει πάρα πολύ καλά γιατί το στρογγυλεύει ωραία κατα την εκπνοή. Η μυρωδιά που αφήνει στην ατμόσφαιρα είναι αρκετά ευχάριστη σχεδόν λουλουδάτη. Το χτύπημα του είναι πολύ έντονο και δυνατό για 6αρι, δε το έχω ξανασυναντήσει σε άλλο 6αρι υγρό και η παραγωγή ατμού είναι αρκετά μεγάλη.




Pina Colada


Η επίσημη περιγραφή μιλάει για μείγμα ανανά, καρύδας μαζί με ρούμι!Ότι υπάρχει και στο αντίστοιχο cocktail δλδ. Έχω αρκετά θέματα με αυτό το υγρό. Ενώ η μυρωδιά απο το μπουκάλι είναι πολύ ευχάριστη και μυρίζω τον ανανά και όλα τα εξωτικά καλούδια...η γεύση με χαλάει αρκετά. Είναι αρκετά λουλουδένιο και παρφουμάτο σαν υγρό και αυτό έρχεται και πνίγει όλα τα υπόλοιπα συστατικά στη γεύση. Καταλαβαίνω την γλύκα απο τον ανανά, αλλά όχι την καρύδα τόσο πολύ. Υπάρχει μια αψάδα απο το ρούμι αλλά σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα δεν δένει ευχάριστα στο στόμα σε σημείο που αρκετές φορές στις απανωτές τζούρες υπάρχει κάτι απο οσμή ουρητηρίου. Πολύ περίεργο υγρό και παρά την ωρίμανση που έκανα, δε βοήθησε καθόλου, ίσως είναι θέμα της βάσης στο υγρό, ίσως τα συγκεκριμένα αρώματα να έχουν θέμα...δε ξέρω. Η μυρωδιά στην ατμόσφαιρα δεν είναι άσχημη, περνάει σαν λουλουδάτη. Κατά τα υπόλοιπα, το χτύπημα του υπάρχει και δεν υπάρχει...αλλά ο ατμός του είναι αρκετά καλός και σχετικά πυκνός.




Pirates Brew


Η περιγραφή για το συγκεκριμένο υγρό μιλάει για συνδυασμό ανανά, πεπονιού (ποικιλία honeydew) και key lime (εσπεριδοειδές, κάτι αναμεσα σε λάϊμ και λεμόνι). Ανοίγοντας το μπουκάλι, μυρίζω κάτι ανάμεσα σε φρέσκο πεπόνι και αγγουράκι, ξέρω ακούγεται κάπως αλλά αυτό μυρίζω και εγώ και άλλα 3 άτομα που τους το έδωσα να το μυρίσουν για σιγουριά. Σίγουρα είναι πεπόνι καθώς το δοκιμάζω, φρέσκο και μυρωδάτο πεπόνι, όχι ώριμο, αλλά γλυκό και γευστικό ως εκεί που δε πάει. Στο τελείωμα καταταλαβαίνω και την οξύτητα απο το εσπεριδοειδές που παραπέμπει όντως σε κάτι μεταξύ λάϊμ και λεμονιού. Τον ανανά τον αντιλαμβάνομαι περισσότερο στην εκπνοή απο τη μύτη και προσδίδει μια εξωτική νότα στο υγρό αλλά δε μένει ως επίγευση. Το παράξενο με αυτό το υγρό είναι πως σαν σύνολο είναι πολύ δροσιστικό και ανάλαφρο που παραπέμπει στη δροσιά απο το αγγουράκι. Είναι νόστιμο σαν υγρό, κάνει άνετα για όλη μέρα, εγώ προσωπικά το βάζω και κατηγορία πιπίλα και ο συνδυασμός των αρωμάτων του ταιριάζει απίστευτα.
Η μυρωδιά που αφήνει στη ατμόσφαιρα είναι το κάτι άλλο!Το χτύπημα του είναι εξαιρετικό, ούτε έντονο ούτε ανύπαρκτο, ενώ η παραγωγή ατμού είναι αρκετά ικανοποιητική.




Για την πλήρη παρουσίαση αυτών των υγρών (και άλλων) μπορείτε να επισκεφτείτε το blog μου
http://powerpuffsreviews.blogspot.co.uk/
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 25, 2014, 13:56 από soulsym86 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 277 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14807 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93935 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4448 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix