vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #75 στις: Οκτωβρίου 19, 2011, 23:48 »
Σωστος ρε Αλεξη  :thumpup: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #76 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 03:18 »
Αλέξη τα είπες όλα και με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο.
Το Σάββατο το απόγευμα πήγα με την οικογένεια σε αυτό τον πολυχώρο στον Αγ. Δημήτριο και καθίσαμε (ναι βρήκαμε τραπέζι και καρέκλες) εκεί που είναι μαζεμένα όλα τα ταχυφαγεία κλπ. Είχα κρεμασμένο στο λαιμό μου το Giant, διακριτικά έβγαλα το ICE, έκλεισα τζούρα και με μικρές αλλά γευστικές τζούρες "απόλαυσα" τον καφέ μου.
Δεν χρειάζεται να προκαλούμε, φτάνει που σωθήκαμε από τον καρκίνο του κ@λοτσίγαρου!

Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #77 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 11:43 »
Πρόσφατα εχω αρχίσει και βλέπω πάρα πολύ κόσμο με ηλεκτρονικά τσιγάρα παντού και όντως στις καφετέριες δεν ειναι πρόβλημα αλλά επιδεικτικές συμπεριφορές μέσα στο mall π.χ. δεν πρόκειται να περάσουν απαρατήρητες και κάποια στιγμή θα την πληρώσουμε όλοι την νύφη, η απαγόρευση είναι το λιγότερο, όταν θα σκάσει φόρος καπνου 400% στα υγρά και τους ατμοποιητές να το ξανασυζητήσουμε, μην ξεχνάτε οτι αυτα τα ασυνείδητα τυπάκια που έχουμε ψηφίσει απο τις κακές συνήθειές μας βγάζουν κέδροι υποτίθεται για το κοινωνικό σύνολο (δηλαδή τους κολλητούς τους!).
Προσωπικά προσπαθώ να μην ατμίζω σε χώρους που δεν επιτρέπεται το κάπνισμα, για λόγους ψυχολογικής διευκόλυνσης και τον καπνιστών, 3-4 ώρες χωρίς νικοτήνη μετά απο 5 μήνες αποτοξίνωση δεν μου λένε και τίποτα πλεόν, πιστεύω στους περισσότερους που την βγάζουμε μονο με ηλεκτρονικό τσιγάρο.

Kατ αρχάς προσωπικά δεν κάνω τίποτα επιδεικτικά ούτε συμφωνώ με τέτοιου είδους συμπεριφορές. Εννοείται οτι δεν κάνω τίποτα απο 'μαγκιά'. 

Καλά κάνεις οτι κάνεις και εγώ αυτό θα έκανα αλλα θα πρέπει να σκεφτείς οτι αυτό που για σένα είναι εφικτό για κάποιον άλλον μπορεί να μην είναι. Για εμένα 3-4 ώρες χωρίς τσιγάρο σημαίνει οτι θα μου γυρίσει ο εγκέφαλος. Στις περιπτώσεις που χρειάζεται να συμβεί πχ μεγάλες πτήσεις το αντιμετωπίζω με αυτοκόλλητα και πιπάκι nicorrete. Επίσης πραγματικά δεν καταλαβαίνω προς τι αυτή η μανία με τους καπνιστές κ.τ.? Οι άνθρωποι έχουν μια αδυναμία και το πληρώνουν με την υγεία τους ακριβώς όπως το κάνατε και εσείς. Αν είναι κάποιος που θα μπορέσει να καταλάβει πραγματικά τη ανάγκη ενός καπνιστή για τσιγάρο είναι αυτός που το έχει νιώσει. Ρατσιστικές συμπεριφορές ενάντια των καπνιστών απο μη καπνιστές μπορεί να είναι κατανοητές (αλλα όχι απαραίτητα δικαιολογημένες) αλλά απο πρώην καπνιστές? Δεν μου κάνει και πολύ νόημα :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #78 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 14:46 »
Από τότε που ξεκίνησα το άτμισμα ατμίζω μόνο όπου επιτρέπεται (απο το νόμο η εκ των πραγμάτων) το κάπνισμα, και παρόλα αυτά θεωρώ ότι ατμίζω πάρα πολύ.
Σιγά σιγά στο εξωτερικό από ότι ακούω και βλέπω το άτμισμα καθιερώνεται ως εναλλακτική μορφή καπνίσματος (που είναι) αλλά υπόκειται στους ίδιους περιορισμούς με το κάπνισμα (ίσως άδικα, αλλά έτσι είναι).
και πάλι καλά να λέμε, γιατί αν θεωρουταν "ιατρικό προϊόν" (που δεν είναι), θα ήταν και το τέλος του. (δηλαδή τιμή νικορέτ ποικιλία νικορέτ και απόλαυση νικορέτ)

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #79 στις: Οκτωβρίου 20, 2011, 14:57 »
Αψογη προσέγγισή!!!

Εντωμεταξη έχω και άλλο ένα θέμα το οποίο προσπαθώ να το αποφύγω αλλά δεν τα καταφέρνω, μου τη δίνουν απίστευτα αυτοί που παίρνουν ΗΤ μόνο και μονο για να καπνίζουν ελεύθερα σε αυτά τα μέρη και οπουδήποτε αλλού ανάβουν το τσιγαράκι τους, δεν θέλω να γίνομαι ρατσιστής αλλά δυστυχώς εδώ μου βγαίνει ποιο έντονο μιας και κάπνιζα 25 χρόνια και το οτι το έκοψα με τη βοήθεια του ΗΤ το θεωρώ πραγματικό δώρο, όποτε άλλος ενας λόγος που θέλω να τους καεί επιτόπου ο ατμοποιήτης και να τους σκάσει στην μούρη η μπαταρία  :))

Όσα λιγότερα τσιγάρα κάνουν, τόσο  λιγότερα θα πληρώσουμε γι' αυτούς στα Νοσοκομεία. Ας το έχουν έτσι και κάποιοι μπορούν να το σταματήσουν.

Αποσυνδεδεμένος NobodyRankXV

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #80 στις: Ιουνίου 11, 2016, 01:07 »
Εγω πάντως όσο περιμένω και αν ειναι ανοιχτός ο χώρος στον ηλεκτρικό τότε κάνω άνετα 

Αποσυνδεδεμένος bananajoe

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #81 στις: Ιουνίου 21, 2016, 11:27 »
Όσα λιγότερα τσιγάρα κάνουν, τόσο  λιγότερα θα πληρώσουμε γι' αυτούς στα Νοσοκομεία

Είναι αμφισβητούμενο κατά πόσο τα επιπλέον έξοδα της ιατρική περίθαλψης πού θα χρειαστεί η μερίδα των καπνιστών που θα τα χρειαστεί δεν καλύπτονται και με το παραπάνω από τα έσοδα των φόρων των τσιγάρων που πληρώνουν όλοι οι καπνιστές. Άλλωστε γι αυτό καθιερώθηκε να φορολογούνται τόσο βαριά. Δεν έχω κάνει έρευνα αλλά πιστεύω ότι τα κράτη βγάζουν και σημαντικό κέρδος από πάνω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 21, 2016, 11:39 από bananajoe »

Αποσυνδεδεμένος chrika

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #82 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 18:10 »
Πριν δυο βδομάδες στον ηλεκτρικό, στο Θησείο, έκανα το λάθος και άτμησα. Βγήκαν ανακοινώνεις πως απαγορεύεται το ηλεκτρονικό τσιγάρο και το κάπνισμα. 
Ήμουν σ' ανοιχτό χώρο και εννοείται τους έγραψα. Ας απογορέψουν τότε την είσοδο σε όσους κάνουν κανονικά τσιγάρα και βρωμοκοπάνε και μετά θα μπορούν να δηλώνουν ενόχληση για το άτμισμα. 

Στο βαγόνι και σε κλειστούς σταθμούς το αποφεύγω, γιατί βαριέμαι να τσακώνομαι με τους ελληνάρες.  

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #83 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 18:16 »
Ωπα ρε αλλοδαπή.... 

Αποσυνδεδεμένος chrika

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #84 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 18:19 »
Ωπα ρε αλλοδαπή....
Σ' εμένα αναφέρεσαι; 

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #85 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 18:21 »
Ναι σε σενα αναφερομαι

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #86 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 18:22 »
Είσαι ελληνάρας και παρεξηγήθηκες μαστορα? :hehe:

Αποσυνδεδεμένος cloak

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα ρεί και ουδέν μένει
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #87 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 18:24 »
;)Αφου ξερεις.....

Αποσυνδεδεμένος chrika

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #88 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 18:25 »
Για ποιον ακριβώς λόγο; Για το "ελληνάρες"; 
Αλλοδαπή δεν είμαι, αν και δεν θα ήταν ντροπή να είμαι. 
Φυσικά, ούτε ελληνάρας είμαι, διαφορετικό είδος από τον Έλληνα.  
https://www.slang.gr/lemma/760-ellinaras

Μύγιασμα χωρίς λόγο. Τράβα μια τζούρα να στανιάρεις...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Ηλεκτρονικό κάπνισμα στο μετρό
« Απάντηση #89 στις: Δεκεμβρίου 30, 2018, 18:36 »
Πριν δυο βδομάδες στον ηλεκτρικό, στο Θησείο, έκανα το λάθος και άτμησα. Βγήκαν ανακοινώνεις πως απαγορεύεται το ηλεκτρονικό τσιγάρο και το κάπνισμα.
Ήμουν σ' ανοιχτό χώρο και εννοείται τους έγραψα. Ας απογορέψουν τότε την είσοδο σε όσους κάνουν κανονικά τσιγάρα και βρωμοκοπάνε και μετά θα μπορούν να δηλώνουν ενόχληση για το άτμισμα.

Στο βαγόνι και σε κλειστούς σταθμούς το αποφεύγω, γιατί βαριέμαι να τσακώνομαι με τους ελληνάρες.  
Ο νόμος το απαγορεύει ρητά και μέσα στα βαγόνια και στους χώρους αναμονής. Όπως το απαγορεύει κ στα εστιατόρια κ τις καφετέριες. 
Τώρα, γιατί εσύ θεωρείς ελληναρα αυτόν που θα σου ζητήσει να σεβαστείς το νόμο, όσο παράλογος κι αν είναι ο νόμος, με ξεπερνάει. 
Όπως με ξεπερνάει το να μπαίνεις σε έναν χώρο που είσαι εντελως νεα και ακόμη δεν τον ξέρεις, αλλά παρόλα αυτά μιλάς με αγένεια σε ένα παλιό μέλος που σου είπε το αυτονόητο. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21692 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283062 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208905 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175734 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94805 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4804 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix