vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών

Αποσυνδεδεμένος ggiassas

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1425 στις: Ιουλίου 26, 2016, 16:43 »
παιδια θελω να φτιαξω το relax eliquid france.δεν εχω το Tabac klm ομως.μπορω να βαλω κατι αλλο?

Αυτο είναι το καπνικό κομμάτι της συνταγής με κάπως ιδιαίτερη γεύση. Δεν νομίζω ότι θα πετύχει χωρίς αυτό... Δοκίμασε με κάποιο άλλο καπνικό αλλά κάνε λίγα ml για δοκιμή...good luck :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ksenia

  • **
  • 406
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1426 στις: Ιουλίου 26, 2016, 16:45 »
Αν βάλω Ry4 double τι λες?

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Toniacine

  • *
  • 54
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1427 στις: Ιουλίου 26, 2016, 16:53 »
Με όλα αυτά τα υγρά μπορείς να κάνεις πολλούς ατμιστές ευτυχισμένους!!😀😂 αστειεύομαι.. έχεις όμως πάρα πολλές επιλογές..
 για κλώνο ριλαξ εμείς βάλαμε  καφέ βανίλια και μπισκότο και παραβλέψαμε το καπνικό. Μπορώ να πω ότι είναι πολύ κοντά με τις παρακάτω αναλογίες.. έχοντας υπόψιν (αν θυμάμαι σωστά) ότι κανονικά πάει klm 3% βανίλια 3% καφές 2% μπισκότο 2% αντικαταστίσαμε με τις ίδιες αναλογίες την ποσότητα του καφέ. Δηλαδή: βανίλια 4% καφέ 3% και μπισκότο στο 3%  αλλά νομίζω πως είναι εξίσου καλή παραλλαγή ( ίσως και καλύτερη ) η δεύτερη που κάναμε καφές 4% βανίλια και μπισκότο από 3,5%
Τώρα αντικαθιστώντας τον καφέ με την καρύδα πετυχαίνεις αν δεν κάνω πάλι λάθος έναν από τους κλώνους του σουπρίμ.
Είδα ry4double (από που το πήρες??)Θέλω κι εγώ για να κάνω κλώνο μανχάταν της νατούρα, τον οποίο πετυχαίνεις με το ry σου και πυραζίνη.
Από κει και πέρα έχεις φοβερά αρώματα.. πειραματίσου με δεκάμελα και συνδιασμούς καπνικού με γεύση ή γεύσεων ( παράδειγμα βανίλια, μπανάνα, μπισκότο ).
Σκέφτηκα κι εγώ την αντικατάσταση του klm με άλλο καπνικό αλλά δεν ξέρω αν θα το πλησιάσεις περισσότερο ή θα φύγεις γευστικά πιο μακριά.. 😉😊

Αποσυνδεδεμένος ggiassas

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1428 στις: Ιουλίου 26, 2016, 16:53 »
καμμιά σχέση. Αυτό βγάζει γλύκα, ενώ το klm είναι πιο καπνικό.

Αποσυνδεδεμένος ksenia

  • **
  • 406
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1429 στις: Ιουλίου 26, 2016, 16:56 »
Με όλα αυτά τα υγρά μπορείς να κάνεις πολλούς ατμιστές ευτυχισμένους!!😀😂 αστειεύομαι.. έχεις όμως πάρα πολλές επιλογές.. για κλώνο ριλαξ εμείς βάλαμε καφέ βανίλια και μπισκότο και παραβλέψαμε το καπνικό. Μπορώ να πω ότι είναι πολύ κοντά με τις παρακάτω αναλογίες.. έχοντας υπόψιν (αν θυμάμαι σωστά) ότι κανονικά πάει klm 3% βανίλια 3% καφές 2% μπισκότο 2% αντικαταστίσαμε με τις ίδιες αναλογίες την ποσότητα του καφέ. Δηλαδή: βανίλια 4% καφέ 3% και μπισκότο στο 3% αλλά νομίζω πως είναι εξίσου καλή παραλλαγή ( ίσως και καλύτερη ) η δεύτερη που κάναμε καφές 4% βανίλια και μπισκότο από 3,5% Τώρα αντικαθιστώντας τον καφέ με την καρύδα πετυχαίνεις αν δεν κάνω πάλι λάθος έναν από τους κλώνους του σουπρίμ. Είδα ry4double (από που το πήρες??)Θέλω κι εγώ για να κάνω κλώνο μανχάταν της νατούρα, τον οποίο πετυχαίνεις με το ry σου και πυραζίνη. Από κει και πέρα έχεις φοβερά αρώματα.. πειραματίσου με δεκάμελα και συνδιασμούς καπνικού με γεύση ή γεύσεων ( παράδειγμα βανίλια, μπανάνα, μπισκότο ). Σκέφτηκα κι εγώ την αντικατάσταση του klm με άλλο καπνικό αλλά δεν ξέρω αν θα το πλησιάσεις περισσότερο ή θα φύγεις γευστικά πιο μακριά.. 😉😊


ολα τα υγρα τα πηρα απο πολωνια.τα μισα σημερα εφτασαν.πολυ με βοηθουν αυτα που μου ειπες θα δοκιμασω σιγουρα σε 10 μλ να δω τι θα βγει.σε ευχαριστω παρα πολυ!!



Αποσυνδεδεμένος ggiassas

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1430 στις: Ιουλίου 26, 2016, 16:58 »
Σίγουρα μπορεί να παίξεις με τα αρώματα και να κάνεις πολλές παραλλαγές. Το θέμα είναι ότι δεν θα κάνεις κλώνο relax... TRY IT με άλλα αρώματα. Ισως σου βγει κάτι καλύτερο για να ενημερώσεις και εμάς.. :)) :))

Αποσυνδεδεμένος ksenia

  • **
  • 406
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1431 στις: Ιουλίου 26, 2016, 17:06 »
Εντάξει αν βγει κάτι καλό θα ενημερώσω. Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Μέχρι στιγμής έχω τρελαθεί με το φυστικοβουτυρο κ το βατομουρο. Είναι τέλεια

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1432 στις: Ιουλίου 27, 2016, 03:03 »
Αφού είναι τέλεια, μπορείς να τα ανακατέψεις μεταξύ τους, με το φυστικοβούτυρο να υπερισχύει, και να τα προσθέσεις σε μία βάση ζύμης ή cookie. Μου κάνει για εξαιρετική προσομοίωση του Peanut Butter & Jelly που έχει μεγαλώσει γενιές και γενιές αμερικανών... :yes:

Αποσυνδεδεμένος to_theio_tragi

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1433 στις: Ιουλίου 28, 2016, 23:20 »
Σήμερα μετά από 7 ημέρες που είναι και η ελάχιστη ωρίμανση που προτείνει η εταιρεία ξεσφραγίσαμε το CASTLE που αποτελεί την πρόταση της atomizer.gr στους έτοιμους προς αραίωση κλώνους του δημοφιλούς υγρού castle long της 5P.
Με προδιαγραφές 5% αραίωση και 7-25 ημέρες ωρίμανση όπως είπα και σε προηγούμενο ποστ, αραιώσαμε 5 μλ αρώματος σε 92 μλ βάση nicmaster 80%vg-20%pg 9mg nic.
Η μυρωδιά από το μπουκάλι αφού ξεσφραγίστηκε και πήρε 1-2 δευτ να ανασάνει,ήταν με τη σειρά: καρύδα, ένα γλυκό καπνικό και τέλος μια γλυκιά αλκοολική μυρωδιά. Αυτό αποτελεί εξέλιξη καθώς στο μπουκάλι του αρώματος το αλκοόλ είναι αισθητό. Το χρώμα του υγρού είναι διαυγές χρυσαφί. Γέμισα τον ατμοποιητή και ξεκίνησα...

Εξοπλισμός: e-leaf istick TC40W GStank 1.5ohm 11,6Watt

Η πρώτη εντύπωση γεύσης και επίγευσης στις πρώτες τζούρες ηταν με την σειρα που τις αναφέρω: καρύδα, καπνική, ξηρή, αλκοολική. Το υγρό δεν γλύκιζε καθόλου και ο ατμός ήταν σχεδόν τραχύς...

Από το δεύτερο μλ και ως το τέλος του τανκ τα πράγματα εστρωσαν...
Τα επιμερους στοιχεια έδεσαν μεταξύ τους και μια καπνική και αλκοολική νότα ενσωματώθηκε στην καρύδα δίνοντάς της σώμα και βάθος,κάνοντάς την πολυδιάστατη και ταυτόχρονα με την αιθέρια οξύτητα της να αναδεικνύει τα υπόλοιπα πιο μπάσα στοιχεία του υγρού...όλα αυτά την ώρα που μια ελαφριά,τέλεια ισορροποιημένη γλυκάδα σε όλο το εύρος γεύσεων του υγρού,εξαφανιζε  και την όποια τραχύτητα του ατμού, μετατρέποντας τον σε ένα απαλό,βελούδινο σύννεφο, που χαίρεσαι να εισπνέεις, να το κρατάς και να παίζεις λίγο μαζί του στην στοματική σου κοιλότητα,πριν το εκπνεύσεις με ευχαρίστηση στον χώρο...

Συμπέρασμα: Μην έχοντας ποτέ ατμίσει το γνήσιο υγρό, που φαντάζομαι θα είναι και ανώτερο... Δεν έχω παρά να πω ενα μεγαλο μπράβο στον σεφ της 5Ρ όπως επίσης και σε αυτούς που μόχθησαν να το κλωνοποιήσουν.Είναι ένα υπέροχο, γευστικότατο υγρό που ατμίζεται ολοήμερο και σε όλες τις περιστάσεις... δεν μπορώ να φανταστώ κάτι που να μην ταιριάζει μαζί του.
Η αραίωση που προτείνεται είναι άκρως ικανοποιητική καθώς είναι άριστη η ενταση του αρώματος, δεν είναι ήπιο και ουτε σε μπουχτίζει.
Ειλικρινά περιμένω να δω ποσο καλυτερο μπορεί να γίνει όσο θα ωριμάζει και θα ενημέρωσω..
Πάντως όσο το ατμίζω...τόσο καλύτερο γίνεται...!!

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1434 στις: Ιουλίου 28, 2016, 23:23 »
θα γινει πιο μεστο.δηλαδη θα χαθει η πολυ οινοπνευματιλα και θαρθει και θα ομογενοποιηθει το υγρο.τοτε να δεις γλεντια που θα κανετε..τωρα οσο αφορα το καπνικο δεν εχει μεσα το castle long :hmmm:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
ακυρο..λογικα θαναι κλωνος το reserve.. :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος to_theio_tragi

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1435 στις: Ιουλίου 28, 2016, 23:32 »
Κώστα δεν ξέρω αν είναι το ρεζερβε ουτε καν ποιο κλώνο από τους διάφορους που κυκλοφορούν έχει διαλέξει η εταιρεία (λέει τον δημοφιλέστερο) κάτι ψημένο πάντως έχει σίγουρα μεσα τώρα καπνικό-καπνιστό είναι σίγουρα υπέροχο...!!

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1436 στις: Ιουλίου 28, 2016, 23:36 »
καιγω που εχω φτιαξει τον κλωνο που κυκλωφορει μια αισθηση ψημενου που λες αφηνει αλλα λογικα ειναι η πυραζινη και η μαυρη ζαχαρη και ενω περιμενεις να παρεις ενα γλυκο αποτελεσμα(βαση των αρωματων που χρησιμοπειησα)περνω κατι πιο πολυ σε ξηρο αρωματικο και γιαυτο μαρεσει.τεσπα..το θεμα ειναι να το απολαμβανεις..και μολις δεσει καλυτερα θα σαρεσει πιο πολυ. :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1437 στις: Ιουλίου 29, 2016, 00:26 »
Και όλα αυτά με 5% αρώματα !
ενώ οι συνταγές ξεκινάνε από 12% και φτάνουν στο 25%.
Πολύ παράξενο ομολογώ ...

Αποσυνδεδεμένος to_theio_tragi

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1438 στις: Ιουλίου 29, 2016, 00:29 »
Και σκεψου οτι δεν έχω και κανένα ατμοποιητή της προκοπής... Φαντάζομαι σε κάποιον επισκευάσιμο θα είναι ακόμα πιο γευστικό...

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι, αντιγραφές και συνταγές δημοφιλών υγρών
« Απάντηση #1439 στις: Ιουλίου 29, 2016, 00:39 »
Σύμφωνα με το πρώτο θερμοδυναμικό αξίωμα ενέργεια εκ του μηδενός δεν παράγεται.
Σε αντιστοιχία, γεύση εκ του μηδενός δεν υφίσταται.
Κάνω για πάνω από χρόνο το κλωνόκαστρο και κάτω από 11,5% αρώματα (ΤΡΑ) δεν κατάφερα.
Η μόνη εξήγηση (για μένα) είναι πως το συγκεκριμένο κλωνάρι γίνεται με αρώματα της FA που είναι όντως πιο δυνατά.
Αλλά kentaky bourbon σαν της ΤΡΑ δεν υφίσταται και θέλει και μπόλικο...
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 0 16 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:21
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8739 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181202 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34259 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537709 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60211 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238386 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 705 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16526 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 137133 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085758 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35699 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro