vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

206 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, Jorge, stavax, TasMan, Lefty, yorgoss, zalaros

Twitter

Δυσκόλα τεστ που περάσαμε επιτυχώς και τι μας περιμένει ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
   Ξεκινάω αυτό το θέμα που αναφερετε περισσοτερο σε οσους απο μας εχουμε καιρο να καπνισουμε αναλογικο τσιγαρο, θελοντας να αναφερει ο καθενας μας ποιες δυσκολες στιγμες φοβοταν οτι μπορει να μην τα καταφερει μονο με το e-cig και ποιες μελλοντικες στιγμες εχει ακομα να αντιμετωπισει.

Ξεκινωντας εχω να αναφερω οτι ξεπερασα επιτυχως:
το θεμα της καφετεριας,
το θεμα του κλαμπ,
το θεμα της ταβερνας,
το θεμα του γηπεδου,
το θεμα των συγκεντρωσεων σε σπιτια
το θεμα της δουλειας.

Αναμενω το πως θα ανταποκριθω
στο θεμα των διακοπων και πιο πολυ,
στο θεμα των προβληματων-στενοχωριών  (ελπιζω να μην χρειαστει στο κοντινο μελλον)

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Cyan, ημουν τοσο ετοιμος να σταματησω το αναλογικο, που μολις δοκιμασα το ηλ/κο δεν αισθανθηκα ποτε την αναγκη να γυρισω πισω. Δεν θα το σταματουσα μαλλον ποτε αλλα η ενναλακτικη αυτη του ηλ/κου ηρθε πανω στην ωρα.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Cyan, ημουν τοσο ετοιμος να σταματησω το αναλογικο, που μολις δοκιμασα το ηλ/κο δεν αισθανθηκα ποτε την αναγκη να γυρισω πισω. Δεν θα το σταματουσα μαλλον ποτε αλλα η ενναλακτικη αυτη του ηλ/κου ηρθε πανω στην ωρα.

Εγω πάλι Θανάση, τη συγκεκριμένη χρονική στιγμη δεν σκεφτομουνα να σταματησω, κι αυτο γιατι ερχονται οι διακοπές. Απλα μερα με τη μερα, ειδα οτι δεν πολυηθελα αναλογικο πια. Ακομα βεβαια σε οποιον ρωτησει ακομα και στον εαυτο μου, δεν λεω οτι το εκοψα, για να μην μου μπει η ιδεα.
Για να ακουσω λοιπον τι εχετε και τι δεν εχετε ακομα δοκιμασει με το ηλεκτρονικο.

Αποσυνδεδεμένος luke

Εγώ δυστυχώς δεν κατάφερα να το σταματήσω ακόμα. Δεν ξέρω πως τα καταφέρνω αλλά στη δουλεία πότε μένω από μπαταρία, πότε ρουφάω και έχει μπει ο κόφτης και το σιχτιρίζω και πότε νιώθω ότι απλά δεν με χορταίνει. Γενικά πλέων νιώθω ανασφαλείς αν δεν έχω και ένα πακέτο τσιγάρα μαζί μου.

Μπορεί να τύχει μέρα να καπνίσω μόνο 3-4 τσιγάρα αλλά αν μου τύχουν μέρες σαν την σημερινή π.χ. που είχα ξεμείνει από τις 12 από μπαταρία, μπορώ να κάνω και 10 τσιγάρα μέχρι τις 17:00. Δεν μου αρέσουν και τα καπνίζω μισά, αλλά από την άλλη δεν αυτοκαλούμαι απεξαρτημένος.

Βέβαια σιγά σιγά οργανώνομαι.  Θα αγοράσω το πακέτο ενός συναδέλφου που αποφάσισε ότι δεν του αρέσει, οπότε 2 έξτρα μπαταρίες + έξτρα φορτιστής και έχω παραγγέλλει υγρό με high νικοτίνη και φορτιστή αυτοκινήτου για να μην παθαίνω κρίσεις στέρησης.

Αποσυνδεδεμένος cap

  • *****
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
  • EGO/GG/NPRO
    • Γυρίζω και μυρίζω!
Στη δουλειά (ή μάλλον στις δουλειές, μια και συνεργάζομαι με περισσότερες από μία εταιρίες), η αντιμετώπιση ως τώρα ήταν από απορημένη ως ειρωνική (με έμφαση στο "ειρωνική"). Λέξεις κλειδιά: "Πυροβολημένος", "Πειραματόζωο", "Γκατζετάκιας". Βεβαια, όλοι αυτοί σε λίγο καιρό που θα υποστούν πλύση εγκεφάλου από τα ΜΜΕ (βλέπε ηλ. τσιγάρο σε Ελληνικές σειρές κλπ) θα έρθουν και θα ρωτάνε από που τα παίρνω...βλέπετε αν δεν το πει η τηλεόραση δεν είναι καλό.

 

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
η αντιμετώπιση ως τώρα ήταν από απορημένη ως ειρωνική (με έμφαση στο "ειρωνική").

Ειναι στανταρ η αντιμετωπιση αυτη, ξερω ακριβως τι εννοεις. Η εκδικηση βεβαια ειναι γλυκια, γιατι 8 στους 10 ειρωνευονται στην αρχη και 8 στους 10 απο αυτους ερχονται μετα απο λιγο να μαθουν περισσοτερα.
Και αυτο βεβαια, για να μην ξεφευγω απο το θεμα, ειναι ενα απο τα τεστ που περασα, γιατι πια δεν με ενδιαφερει τι λεει ο καθενας.

Αποσυνδεδεμένος marc40ath

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Τα τέστ που έχω περάσει μέχρι τώρα με το ηλεκτρονικό τσιγάρο επιτυχώς είναι όλα εκτός από μιά μεγάλη στεναχώρια / σοβαρό πρόβλημα υγείας συγγενικού προσώπου μου (που ήταν και ο λόγος να διακόψω το άτμισμα για 4 μήνες).
Με τα σημερινά μοντέλα (αυτά που διαθέτω τουλάχιστον DURA - GG - USB κατασκευές) μπορείς να ανταποκριθείς άνετα σε όλες τις νορμάλ καταστάσεις.
Μεγάλο ρόλο παίζει η ψυχολογία σου σχετικά με το θέμα, δηλαδή για καφετέριες, μπαρ, ταβέρνες κτλ ατμίζω κάτι πιο διακριτικό (DURA), για το γραφείο, σπίτι, σπίτια φίλων, χρησιμοποιώ το GG ή κάποια κατασκευή με USB τροφοδοσία.
Φέτος στίς διακοπές τα πράγματα θα είναι πιο έυκολα μιάς και έχουν εξελιχθεί αρκετά τα μοντέλα.


 

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ έχω να πω οτι περνάω καθημερινά εδώ και 15 μέρες επιτυχώς το τεστ του πρωινού καφέ στη δουλειά ..Φραπεδάκι και e-cig έχουνε πλέον παντρευτεί και με βοηθάνε να την παλέψω πολύ άνετα όλο το πρωί...Όλα είναι θέμα συνήθειας ! ..Όταν ξέρεις μάλιστα ότι δεν τραβάς το ντουμάνι του κανονικού τσιγάρου με οτι αυτό συνεπάγεται είσαι ακόμη πιο ικανοποιημένος και ας κάνεις και μερικούς συμβιβασμούς...  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Αν υποψιαζεσαι cap οτι θα σε ειρωνευτουν τα κοθονια (εμφαση στο κοθονια ;D) απο το υφος τους οταν ξεκινουν την ερωτηση, ξεκινας ως εξης: Καλα δεν το ξερεις; ειναι δυνατον; που ζεις κτλ. Παντως το καλυτερο θα ηταν μια αυστηρη ματια μολις ξεκινησει την κοτσανα του και χαλαρωνει αυτοματα

Αποσυνδεδεμένος imeothanasis

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Achilles was a modder
    • GG-GoldenGreek
Επειδη δεν μου αρεσει καθολου να κρυβομαι, αντιθετως μου αρεσει να προκαλω (με την καλη εννοια), ατμιζω ιδιοκατασκευη παντου. Εχει πλακα οταν ερχονται και με ρωτουν αν καπνιζω ναργιλε ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Τα τέστ που έχω περάσει μέχρι τώρα με το ηλεκτρονικό τσιγάρο επιτυχώς είναι όλα εκτός από μιά μεγάλη στεναχώρια / σοβαρό πρόβλημα υγείας συγγενικού προσώπου μου (που ήταν και ο λόγος να διακόψω το άτμισμα για 4 μήνες).

Ελπιζω να ειναι ολα καλα τωρα φιλε! Αυτες οι περιπτωσεις ειναι και οι μονες που φοβαμαι οτι δεν θα αντεξω και θα ξεστρατισω παλι. Ελπιζω να αργησουν πολυ να ερθουν. Αλλα τοτε παλι, το μονο που δεν σε νοιαζει ειναι τι καπνιζεις...

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Λοιπόν, για εμένα τα σοβαρά τεστ που έπρεπε να περάσει το e-cig ήταν τα εξής 3:

Α) Η δουλειά. 8 ωρες πίσω από ενα γραφείο να ακούω τον κάθε ασχετο να μου λέει το μακρύ του και το κοντό του, χωρις τσιγάρο δεν έβγαινε! Το e-cig με κάλυψε πλήρως!
Β) Το γήπεδο!! Ειδικά στην μπάλα, ειμαι πάντα επι 90 λεπτα + καθυστερήσεις με το τσιγάρο στο στόμα. Και εκεί το e-cig με εβγαλε παλικάρι
Γ) Η έξοδος. Μονο εκεί είχα ενα προβληματάκι, κι'αυτο μονο στην αρχή επειδή ψιλοντρεπόμουν να βγάζω φιλτράκια, υγράκια κλπ... Τωρα που ξεψάρωσα, χυμα έξω το υγρο και direct dripping, και σ'οποιον αρέσει!!!  :))

Σε γενικές γραμμες μια χαρά παει! Ενταξει, μου βγαίνει λίγο πιο ακριβα από τα στριφτά μου και είναι πιο "μπελαλίδικο", αλλά και μόνο το γεγονός πως μου εχει περάσει ΕΝΤΕΛΩΣ ο τσιγαρόβηχας και πως γλύτωσα την γκρίνια και την κραβατομουρμούρα της κοπέλας μου (οσοι τα περνάνε ξέρουν τι εννοω...), αρκει....

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
"πως μου εχει περάσει ΕΝΤΕΛΩΣ ο τσιγαρόβηχας και πως γλύτωσα την γκρίνια και την κραβατομουρμούρα της κοπέλας μου (οσοι τα περνάνε ξέρουν τι εννοω...) "     :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Έφυγε αυτή η γκρίνια και ήρθε άλλη τώρα ..Θα πάρεις e-liquid χωρίς νικοτίνη !!! ...έλεος ...!  :-[

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Έφυγε αυτή η γκρίνια και ήρθε άλλη τώρα ..Θα πάρεις e-liquid χωρίς νικοτίνη !!! ...έλεος ...!  :-[
:lotpot: :lotpot: :lotpot:
Οχι ρε φίλε!!!!!! Δεν γίνονται αυτα!!!!!!


Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Κι όμως.....  :wall:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278613 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12894 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63971 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos