vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

103 επισκέπτες, 11 χρήστες
manoslykos, I.P, Milarepa, ThioVag, tony1976, Jorge, bokostas, Buliwyf, tibolaso, ΨΗΛΟΣ, Amcm

Twitter

ΣΙΛΙΚΟΝΟΥΧΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΦΙΛΤΡΩΝ EGO-T

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: ΣΙΛΙΚΟΝΟΥΧΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΦΙΛΤΡΩΝ EGO-T
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 04, 2011, 23:29 »
Αυτές τις τάπες τις έχει και ο Μιχάλης από το Αιγάλεω  www.atmistis.gr

Απ: ΣΙΛΙΚΟΝΟΥΧΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΦΙΛΤΡΩΝ EGO-T
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 28, 2011, 13:37 »
Εγώ ψώνισα το ego T από ένα κατάστημα βιολογικών προιόντων στην Πατησίων 280. Η πωλήτρια  άλλαξε τις σκληρές τάπες με σιλικονούχες μαλακές χωρίς καν να με ρωτήσει, επισημαίνοντας οτι οι "μαμμά" τάπες είναι για τα μπάζα.

Και μιας και δεν μπορώ να ανοίξω νέο θέμα, δράττομαι της ευκαιρίας να ρωτήσω:

Μου συνέστησαν να μην γεμίζω όλο το τανκ, επειδή υπάρχει περίπτωση να βραχυκυκλώσει η μπαταρία. Μου υπέδειξαν μέχρι ποιό σημείο να γεμίζω. Σήμερα, από περιέργεια είπα να γεμίσω με σύριγγα και προς μεγάλη μου έκπληξη είδα οτι χρειάστηκαν λιγώτερα από 2 ml. Δεν είναι υπερβολικά λίγο?

Επίσης να επισημάνω οτι οι σιλικονούχες τάπες καταστρέφονται πολύ εύκολα την ώρα που προσπαθείς να τις ανοίξεις. Επειδή είναι μαλακές, αν βάλεις δύναμη, σκίζονται.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: ΣΙΛΙΚΟΝΟΥΧΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΦΙΛΤΡΩΝ EGO-T
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 28, 2011, 13:56 »
Καλωσόρισες.
Οι τύπου "Α" ατμο του eGo παίρνουν 1ml, ενώ οι τύπου "Β" 1,8ml (κυλινδρικοί).

Τάπες σιλικόνης, καλό είναι να πάρεις εφεδρικές, όπως και φιλτροδεξαμενές. Είναι φτηνά και θα σε βοηθήσουν να αντικαταστήσεις τυχόν αστοχίες, όπως αυτή που έγραψες, αλλά και να τις καθαρίζεις για λόγους υγιεινής ενώ χρησιμοποιείς τις υπόλοιπες.


Το γέμισμα του τανκ αν δεν το ξεχειλίζεις, δεν έχει σχέση με "βραχυκύκλωμα της μπαταρίας". Τυχόν διαρροές που παρατηρηθούν οφείλονται κυρίως στην σκληρή τάπα (που σωστά αντικατέστησες με σιλικονούχα) ή στο φιτίλι που τροφοδοτεί την αντίσταση.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 28, 2011, 14:01 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: ΣΙΛΙΚΟΝΟΥΧΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΦΙΛΤΡΩΝ EGO-T
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 28, 2011, 14:11 »
Η σχεση που εννοει μαλλον για το ''βραχυκυκλωμα'', εχει να κανει οτι αν γεμισεις φουλ με την τοποθετηση υπερχειλιζει ο ατμο με αποτελεσμα καποια στιγμη να περασει και υγρο στον πολο της μπαταριας κ.τ.λ. :hmmm:

Απ: ΣΙΛΙΚΟΝΟΥΧΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΦΙΛΤΡΩΝ EGO-T
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 28, 2011, 14:56 »
@vangos  :thumpup:
@trap  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΣΙΛΙΚΟΝΟΥΧΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΦΙΛΤΡΩΝ EGO-T
« Απάντηση #20 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 15:22 »
Οκ για να καταλάβω και εγώ ο νούμπας! (Ατμιστης 2 ωρων, τό χω σκίσει δεν το χω βγάλει απ το στόμα μου) Μου εδωσαν και εμενα με το κιτ 2 σιλικονούχες τάπες ενω τα φλιτράκια εχουν τις δικές τους επάνω.
Σημαίνει αυτό οτι εαν και εφόσον αρχίσουν οι διαρροές αλλάζοντας την τάπα παρατείνω τη ζωή του φίλτρου? Και δεν το λέω για το έξοδο, είναι μηδαμινό, αλλα τελικά η τάπα ειναι το ευπαθές σημείο του φίλτρου? (αν δεν το μασήσεις βεβαια)

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
Απ: ΣΙΛΙΚΟΝΟΥΧΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΦΙΛΤΡΩΝ EGO-T
« Απάντηση #21 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 16:16 »
Eνταξει εγω θα τολμησω να το ξαναπω..παρολο που ακουω ηδη το κραξιματακι του jeke να ερχεται...

Νομιζω οτι αυτες οι σιλικονουχες ταπες δεν εχουν καμια χρησιμοτητα...ο μονος λογος που τις χρησιμοποιω ειναι για να μεταφερω ετοιμα τανκια γεματα...
Κι ακομα δεν καταλαβαινω γιατι να κατσω να ανοιξω το τανκ για να το γεμισω εφοσον ο δοσομετρητης των περισσοτερων υγρων χωραει μια χαρα στην τρυπουλα για να γεμισει με υγρο...
Κατα τα αλλα περα απο τη πρωτη μερα που ειχα διαρροες μαλλον λογω του τροπου που χρησιμοποιουσα το η.τ...τις υπολοιπες δεν ειχα απολυτως κανενα προβλημα...
αυτα... 8)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΣΙΛΙΚΟΝΟΥΧΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΦΙΛΤΡΩΝ EGO-T
« Απάντηση #22 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 16:28 »
περα απο τη πρωτη μερα που ειχα διαρροες μαλλον λογω του τροπου που χρησιμοποιουσα το η.τ...τις υπολοιπες δεν ειχα απολυτως κανενα προβλημα...
αυτα... 8)

Αααα όχι! για πές για πές! Ποιός ήταν ο λάθος τρόπος που χρησιμοποιούσες το ΗΤ και προκαλούσε διαρροές? Απ ότι καταλαβαίνεις με ενδιαφέρει και μένα ως πρωτομερίτης Διαρροϊστής!

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
Απ: ΣΙΛΙΚΟΝΟΥΧΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΦΙΛΤΡΩΝ EGO-T
« Απάντηση #23 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 16:50 »
Το κραταγα καθετα και τραβαγα τζουρες οπως καπνιζουμε...δεν ξερω αν εφταιγε ενα απο τα δυο ή και τα δυο.....
Μου κανει διαρροη το πρωτο...πιανω το δευτερο....Σ@@@..τα ιδια...
εβαλα κι εγω την απορια...μου απαντησανε τα παιδια και μου στειλανε και λινκ...διαβασα και για δευτερη φορα το θεμα του egot με τις 97 σελιδες....
επιασα τα φυσηξα, τα καθαρισα και τα ξαναπιασα απο την αρχη με πιο μακροσυρτες τζουρες....και στο εντωμεταξυ μαλλον το συνηθισα κι ολας και τα βρηκαμε....
δεν ξαναειδα διαρροες... :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: ΣΙΛΙΚΟΝΟΥΧΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΦΙΛΤΡΩΝ EGO-T
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 16:55 »
Καλή η περιγραφή σου Κατερίνα, αλλά ας μην πάμε άλλο off topic.
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΣΙΛΙΚΟΝΟΥΧΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΦΙΛΤΡΩΝ EGO-T
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 22, 2011, 16:59 »
Δικό μου σφάλμα! Ευχαριστώ Κατερίνα, μπαρδόν ανδμινιστράτορα.

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΙΛΙΚΟΝΟΥΧΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΦΙΛΤΡΩΝ EGO-T
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 15:04 »
στον ego-c ειδα μεγαλη βελτιωση με τις σιλικονουχες αρκει να τις τρυπησεις μονος σου με ενα λεπτο καρφι και πιστευω και ενα μπουκαλακι με ενεση πανω τα κανει ολα πανευκολα μετα!!
παρτε μια ιδεα απο εδω http://www.vapormania.gr/index.php?route=product/product&path=62&product_id=191
http://www.ivape.eu/accessories-1/ego-t-joyetech/cartridges/ego-t-silicone-cap-1ml.html
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 02, 2012, 15:55 από DjLouiS »

Αποσυνδεδεμένος ReaperX

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΣΙΛΙΚΟΝΟΥΧΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΦΙΛΤΡΩΝ EGO-T
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 01:00 »
Αναγκαία αγορά!!

Είδα κι εγώ μεγάλη βελτίωση στο Ego-C.Γενικά το καθαρίζω πολύ συχνά και μετά από λίγη χρήση με τις πλαστικές τάπες άρχισε να χάνει και πάντα έβρισκα μια μικρή σταγονίτσα στην επαφή της μπαταρίας και υγρό γύρω απ' τον ατμοποιητή,ενώ τώρα τίποτα!! ;)

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: ΣΙΛΙΚΟΝΟΥΧΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΦΙΛΤΡΩΝ EGO-T
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 04:32 »
Την επαθα και εγώ άσχημα σημερα το βράδυ που βγήκα, 3 μέρες ατμιστης, έχω το ego-c και την πάτησα με τη διαρροή απο το πλαστικό καπάκι του τανκ που τρυπισα ενώ ήμουν εξω για να μην κουβαλώ το μπουκαλάκι με το σταγονόμετρο. Αύριο πάω για τα σιλικονουχα καπάκια και μπας και βρω μπουκαλάκι χωρίς σταγονόμετρο. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο μαγαζί με καπάκια σιλικόνης Θεσσαλονικη? Ευχαριστώ

Απ: ΣΙΛΙΚΟΝΟΥΧΑ ΚΑΠΑΚΙΑ ΦΙΛΤΡΩΝ EGO-T
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 09:42 »
Με τις σιλικονούχες τάπες και εγώ ελάχιστα προβλήματα διαρροών και μηδενικά αν τις τρυπήσεις
με το χέρι και με την βοήθεια μιας χοντρής βελόνας ή λεπτό κατσαβίδι πάχους το πολλή 2mm.

Το"κολπάκι" αυτό είναι αυτό που λέει ο DjLouiS πιο πάνω.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282724 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67056 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175416 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94511 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4606 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix