vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

246 επισκέπτες, 2 χρήστες
Parolos, manoslykos

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #300 στις: Απριλίου 05, 2015, 01:54 »
Ουαουυ  :o , δικη σου πατεντα η τρυπα ή νεο μοντελο;

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #301 στις: Απριλίου 05, 2015, 01:59 »
το 'ξερα πως δεν θα άντεχες  :))

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #302 στις: Απριλίου 05, 2015, 09:36 »


 " Ο Καιάδας "        ::)      video κόμινγκ soon


Δέν σε προλαβαίνουμε Λιακο μας ..!!! ΝΑ ΦΥΓΕΤΕ  ΚΥΡΙΕ ΝΑ ΠΑΤΕ ΑΛΛΟΥ !!!!!!!! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #303 στις: Απριλίου 05, 2015, 17:16 »
Οποιος εχει δυο το ενα το μονταρει  :)
modified by Gus  :thumpup:

enjoy

[youtube]vmmTVCVlEXU[/youtube]
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 05, 2015, 17:31 από Lux »

Αποσυνδεδεμένος johnysman21

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
  • Try hard,live good.
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #304 στις: Απριλίου 05, 2015, 17:50 »
Κάτοχος κ εγω του phenomenon zest με κοστουμακι lite απο παρασκευη...δν μπορω να πω πληρεις εντυπωσεις ακομα,το μονο σιγουρο ομως με μονο microcoil 1.4 σε οδοντογλυφιδα και fiber freaks 1 η γευση στο Θεο...Χτυπημα ικανοποιητικο και ντουμανι επισης...18 watt istick 50...ενα κολπακι που ανακαλυψα για το ανοιγμα...βγαζουμε το πανω καπακι και το drip tip,τον γυρναμε αναποδα κ σε μια επιφανεια με την καμπανα προς τα πανω,σπρωχνουμε προς τα κατω...και τσακ,βγηκε το τανκ απο τη βαση....εμενα μου αρεσει η σφιχτη τζουρα και γι αυτο διαλεξα τη βαση του zest...ακομη και στις 3 τρυπες δν ειναι παρα πολυ αερατη...ντουμανια σουπερ...μαι ωραια ρυθμιση αερα οπως μου ειπε ο Μαριος στο μαγαζι ειναι και οι 3 τρυπες ανοιχτες οι μισες ομως....μπαινει ο αερας κ απο τις 2 πλευρες και στροβιλιζεται και αποδιδει ωραια...δοκιμαστε το....

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Καλησπερα....ηθελα να ρωτησω αν παιζει ρολο το υψος της αντιστασης για το αν ειναι σφιχτη η αερατη η τζουρα...στο πρωτο στησιμο την ειχα πολυ κοντα στο deck και ηταν σφιχτη θα ελεγα...στο δευτερο που εχω κανει τωρα την εχω ανεβασει αρκετα ψηλα και στην μια τρυπα μισανοιχτη η τζουρα μου φαινεται αερατη....σκεφτειτε οτι διαλεξα την βαση του zest για την πιο σφιχτη τζουρα...και στο μαγαζι που δοκιμασα των παιδιων ηταν αρκετα σφιχτη....
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 05, 2015, 22:10 από johnysman21 »

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #305 στις: Απριλίου 05, 2015, 22:20 »
Και βέβαια παίζει ρόλο το που είναι η αντίσταση!! :)

Μόνος σου έδωσες τις απαντήσεις...

Ψηλότερα όμως, η γεύση γίνεται καλύτερη. ;)

Ακόμη και η διάμετρος του coil μπορεί να επηρρεάσει τον αέρα.



Ωραίο το κολπάκι για να βγάζουμε πιο εύκολα το δαχτυλίδι του αέρα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος johnysman21

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
  • Try hard,live good.
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #306 στις: Απριλίου 06, 2015, 01:38 »
Ουτε στριφογυρισματα,ουτε τιποτα....ενα τακ το καπακι κ αλλο ενα το τανκ...και λυθηκε...εβαλα τερμα χαμηλα την αντισταση,ισα που δν ακουμπαει στα βιδακια...μιση τρυπα ανοιχτη...τελεια τζουρα,ακριβως οσο σφιχτη θελω,απιστευτο χτυπημα και πανω απο μετριο ντουμανι παρολο τον λιγο αερα....εχω ομως την εντυπωση μιας ελαφριας ''μεταλλιλας'' κ ελπιζω να μν φταιει η αντισταση που ειναι τοσο κοντα στα βιδακια...  :confused1: :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #307 στις: Απριλίου 06, 2015, 12:44 »
Επιβεβαιώνω κι εγώ... με 3 τρύπες αέρα μισάνοιχτες παίζει πολύ ωραία!! :yes: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Philip

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
    • RentalDeals.gr
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #308 στις: Απριλίου 06, 2015, 12:53 »
Δοκίμασα το παράλληλο στήσιμο dual coil στο deck
 και παρότι σίγουρα είναι πιο εύκολο στο στήσιμο μου είχε καρφωθεί να κάνω κάθετο.... και  ναί λοιπόν, βρήκα χρόνο..... Το αποτέλεσμα : dual coil 13 wraps 0.40mm kanthal A1 2.0mm οι σπείρες στα 0.70Ω

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #309 στις: Απριλίου 06, 2015, 13:04 »
Μπράβο βρε μαστόρι!!!!! :thumpup:


Ε πες κι άλλα!!!!


(Μήπως πρέπει να δώσεις λίγο αέρα μεταξύ των κόιλς?) Δεν έχει σφίξει πολύ η τζούρα έτσι?


Βάλε τις τρύπες ανάμεσα στα κοιλς ;)

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #310 στις: Απριλίου 06, 2015, 14:28 »
και στο temp control τρένο η αντίσταση ε; 0,14Ω την μέτρησα στο ωμόμετρο, 0,14 την διάβασε το dna40  και δεν έπεσε κάτω απο 0,13 ποτέ, μπορεί να μην τον ειχα σφίξει κι ολας το ίδιο καλά πανω στο μοντ

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #311 στις: Απριλίου 06, 2015, 14:40 »
Γέμισμα όπως είπε ο Lux νομίζω...

Ο 3ος τρόπος αναπλήρωσης...

Κλείνουμε την καμπάνα... Βγάζουμε το drip tip, και γυρνάμε ανάποδα τον Phenomenon... Τα παν' κατ'... :))



Πιέζουμε το σώμα προς τα κάτω, και "τσακ" (όπως είπε και ο johnysman21) το σώμα ακουμπάει κάτω...



Κάνουμε "αμπε μπα μπλομ" και επιλέγουμε μια τρυπούλα για να γεμίσουμε...



Προσοχή όχι τέρμα γέμισμα...

Έτσι όπως είναι ανάποδα βάζοντας κόντρα στη βάση από πάνω "τσακ" ξαναφέρνουμε το σώμα στη θέση του... ΑΝΑΠΟΔΑ!!! για να μπορεί να φύγει ο αέρας!!!... Το έκανα και κανονικά και πήρα αρκετό υγρό από τις τρύπες στο χέρι. :-[ :wall:

Ξαναφέρνουμε τα παν' κατ', τοποθετούμε το drip tip... Ανοίγουμε την καμπάνα αν το ζητάει το σετάπ... Ατμίζουμε.

Αποσυνδεδεμένος Philip

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
    • RentalDeals.gr
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #312 στις: Απριλίου 06, 2015, 15:37 »
Μπράβο βρε μαστόρι!!!!! :thumpup:


Ε πες κι άλλα!!!!


(Μήπως πρέπει να δώσεις λίγο αέρα μεταξύ των κόιλς?) Δεν έχει σφίξει πολύ η τζούρα έτσι?


Βάλε τις τρύπες ανάμεσα στα κοιλς ;)


Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο έφτιαχνα και τους KFL+, απλά εδώ η διαφορά είναι ότι ο χώρος είναι ακόμα μικρότερος και σε καμία περίπτωση δεν θα σου δώσει χέρι για να "γυρίσεις" με τα δάχτυλα (ή ακόμη και νύχι) τα σύρματα γύρω από τις βίδες οπότε θα χρειαστείς μικρό κατσαβιδάκι ορολογοποιού (1 - 1.4mm) για να τα σπρώξεις ανάμέσα στις βίδες και τα coils και ένα καλό τσιμπιδάκι φρυδιών για να τα τραβήξεις και να κάτσουν σωστά στην θέση τους κυκλώνοντας την βίδα πρίν σφίξεις (Σε εμένα τουλάχιστον έτσι δούλεψε). Τα υπόλοιπα όπως θα τα έκανες σε οποιονδήποτε άλλον άτμο. Δεν παρατήρησα πιό σφιχτή τζούρα σε σχέση με την μονή που είχα μέχρι σήμερα, η γεύση νοιώθω να βελτιώθηκε όπως και το ντουμάνι (Να ενημερώσω πως όπως θα δείτε και στις φωτό, έστησα αρκετά ψηλότερα από την μονή και αυτό σίγουρα έπαιξε τον ρόλο του, καθώς αναγκαστικά θα πάς ψηλά με ένα τέτοιο στήσιμο για να έχεις απόσταση ασφαλείας από τις βίδες). Ο λόγος που "κολλάω" τα coils είναι ότι εγώ έχω παρατηρήσει ότι το Double Barrel Shotgun (όπως το λέει και ο μουσάτος) μου δίνει την καλύτερη δυνατή γεύση, καθώς δεν υπάρχου απώλειες αέρα που να μήν περνάει μέσα από τα coils.
Ξέχασα να αναφέρω ότι ο Phenomenon σηκώνει μεγάλα ρεύματα, πράγμα πολύ θετικό!
Όλα τα παραπάνω αφορούν προσωπική άποψη, δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση πως δεν θα υπάρχουν καλύτεροι ή πιο έξυπνοι τρόποι να το στήσεις, τους οποίους εγώ δεν έχω σκεφθεί.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2015, 16:08 από Philip »

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #313 στις: Απριλίου 06, 2015, 17:20 »
εγώ πάντως γκάιζ εντ γκάλς δηλώνω περιχαρής έως φαιδρός :laugh1: που κατέληξα στον Phenomenon 
Έρχομαι απο 3μηνη καθημερινή χρήση διπλης αντίστασης (δεν έκρυψα και ποτέ την αρρώστια μου) , με δυο τρύπες αέρα των 2,9mm ( ουτε καν 3mm  :angry_orange: ) στα 35-40W και αφου γύμνασα καλά τα πλεμόνια μου και τα λάδωσα μαζί με τα πάντα μέσα μου με υγρό και νικοτίνα, ειχα πάρει απόφαση να χαμηλώσω τα χαρακτηριστικά του ατμο μου, με κάποιον γνήσιο. Οχι οτι θα τους παροπλήσω και τελείως τους αναστενάρηδες ατμο μου, απλά θα τους κατατάξω σε διαφορετική λίγκα και χωροχρόνο  :))

Βάλαμε 3 ατμο της κατηγορίας, k lite +, five pawns και μαζί με έναν Κ4 , που τον αντιπαρέρχομαι για πολλούς λόγους αλλα και γιατί απλά ειναι διαφορετικός του ζητούμενου , γνήσιοι βέβαια όλοι,
και τον Ζεστ και τους ξετινάξαμε με Grandmaster. Ο Ζεστ αφου μου γυάλισε στις γευστικές μου απαιτήσεις και αριθμό οργασμών , έκανε και το μάτι μου να γυαλίζει   :))
Το airflow που έχουν κάνει τα παιδιά δεν αφήνει να περισσέψει ουτε μόριο αέρα που να μην περνάει απο το κόιλ. Μπράβο!!! γι αυτό αν και με πρόλαβαν πολλοί άλλοι στα συγχαριλίκια :)
Κατέληξα στον Lite και δηλώνω τόσο λάιτ που αρχίζω και ανησυχω γιατρέ ..  εχω διασκεδάσει με κάμποσες ατμο-καταστάσεις, αλλα εδώ μιλάμε για την τελειότητα και την ακρίβεια την ίδια  :)
Εγώ πάντως στήνω όπως φάνηκε μια σελίδα πίσω, απλά κόβω το βαμβάκι στο πλάτος του ντεκ και τέλος, με 7 στροφές στο κόιλ μου βγαίνει τζετ και χωρίς ιχνος διαρροής. Ειχα καιρό να ατμίσω στα 12W και ειμαι περιχαρής (το είπα αυτό;) απο την οικονομία στο υγρό και το συνολικό αποτέλεσμα, κυριότερα για την γευστική  λεπτομέρεια . Είμαι πλέον στα 15mg νικοτίνης απο τα 22 που ξεκίνησα και άνετα θα κατεβάσω και στον Phenomenon , λόγω της ακρίβειας στο υγρό, την περιέγραψα αυτήν;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος benny

  • **
  • 331
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #314 στις: Απριλίου 06, 2015, 20:11 »
Σήμερα παρέλαβα και το δικό μου Phenomenon.
Τα λόγια είναι περιττά, είδη έχει ειπωθεί πόσο καλός είναι και δεν θέλω να πω πάλι τα ίδια.
Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος για την επιλογή που έκανα.
Πρώτο στήσιμο απλό coil με 32αρι κανθαλ σε 2mm τρυπανάκι 7στροφές περίπου 1,1Ω, μία τρύπα ανοιχτή εισαγωγής αέρα και ...................... όλα τα λεφτά. Υπέροχος ατμοποιητής. :thumpup:





 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310735 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 12, 2024, 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278875 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13056 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64152 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1178 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias