vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?

Αποσυνδεδεμένος Lorentzo

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #615 στις: Απριλίου 22, 2016, 08:45 »
Σ'ωραίος!

Πάντως, αν το πρόβλημά σου είναι η χωρητικότητα, υπάρχουν και άλλοι ατμοποιητές με μεγαλύτερη χωρητικότητα και ισάξια/ανώτερη απόδοση.

Μην επιτρέπεις στον εαυτό σου να κουράζεσαι με κάτι τόσο απλό. Ειδικά με κριτήρια 2 ημερών.

Καλημέρα.

Δεν είμαι της άποψης πως αλλάζουμε κάτι εαν "μας κουράζει" όπως άλλωστε αναφέρει το παρόν θέμα που γράφουμε τις γνώμες μας.....
Προτιμώ να βελτιώνουμε κάτι το οποίον ήδη έχουμε αγοράσει, πχ αυτό που λέει ο φίλος Tem έχει αξία.
Πήρα ss τανκάκι για να αυξηθεί η χωρητικότητα αλλά υπάρχει το μειονέκτημα της μη ορατότητας στο εναπομείναν υγρό.
Όταν βγει γυάλινο τανκάκι με 3,5-4 ml θα έχει λυθεί το θεματάκι διότι η παρούσα περίπου 1,6 ml χωρητικότητα είναι αντικειμενικά λίγη.
Απο ατμοποιητές δόξα τω θεώ έχω αρκετούς  και με την μικρή μου εμπειρία κρίνω άριστη την απόδοση του mini V3,
απο το πρώτο στήσιμο φάνηκε η αξία του,
όπως προείπα με μεγαλύτερο διαφανές τανκάκι θα είναι κορυφή

Καλημέρα

Αποσυνδεδεμένος Tazz

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #616 στις: Απριλίου 22, 2016, 08:56 »
Υπάρχει και ο v3 mini plus που λύνει το πρόβλημα της χωρητικότητας και ειναι ισάξιος αν οχι καλύτερος σε ολα τα σημεία

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #617 στις: Απριλίου 22, 2016, 09:28 »
Σε λίγο καιρό ΟΛΟΙ οι ατμοποιητές θα κυκλοφορούν με χωρητικότητα 2ml (λόγω ευρωπαϊκής νομοθεσίας),
οπότε τζάμπα το συζητάμε, ειδικά σ' αυτό εδώ το νήμα...

:OnTopicPlease:
μιας και εδώ δεν είναι ούτε το νήμα για τους καϊφούνηδες ούτε για την επίλυση προβλημάτων...  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #618 στις: Απριλίου 22, 2016, 19:42 »
Σε λίγο καιρό ΟΛΟΙ οι ατμοποιητές θα κυκλοφορούν με χωρητικότητα 2ml (λόγω ευρωπαϊκής νομοθεσίας),

ε και για οσο θα υπαρχει εε και τετοιες νομοθεσιες θα βγουν και μοντες που θα αλλαζουν τον αδοξαστο στο αρχικο πακετο :laugh1: :tongue_smilie: οποτε μια χαρα ειναι πιο επικαιρο απο ποτε αυτο το "προβλημα"
Βεβαια αν οι κατασκευαστες θελαν να φερθουν εξυπνα θα μπορουσαν να συνεχισουν την παραγωγη των κλασσικων ατμοποιητων τους κανονικοτατα προσθετοντας μια junk βλακεια (πχ ενα κομματι πλαστικο για να βγαινει κι ευκολα) 8) ωστε να περιοριστει ο χωρος του ατμοποιητη στα "νομιμα" (και ηθικα :laugh1: ) 2ml
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 22, 2016, 19:50 από Nick74 »

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #619 στις: Απριλίου 22, 2016, 20:50 »
και ενα σκασμο ατμοποιητες με τοσα μλ που παιζουν στην επικρατεια τι θα απογινουν?
στα κρυφα?

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #620 στις: Απριλίου 22, 2016, 21:12 »
Τελος με τα off topic.
:OnTopicPlease:

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #621 στις: Απριλίου 22, 2016, 22:39 »
Με έχει κουράσει η... Κίνα!  ;D
Είναι πολύ μακρυά και αργούν τα πράγματα να έρθουν...  :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος Tazz

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #622 στις: Απριλίου 22, 2016, 22:42 »
Πες το χρυσοστωμε
Συγνωμη off topic :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #623 στις: Απριλίου 23, 2016, 01:50 »
H αλήθεια είναι τίποτα.Τίποτα δεν μ έχει κουράσει πραγματικά. ,
Λίγο τα ματάκια μου από την οθόνη του λαπιτόπ, αλλά και πάλι χαλάλι γιατί κάτι άλλο θα έβλεπα- έψαχνα ούτος η άλως.

Με 'χει ξεκουράσει μπορώ να πω απ όλες τις απόψεις, και απ' όποια μεριά και να το δω. Καρδιά λέγετε αυτό ? Ανάσα? Βήχας ? Παλινδρόμηση οισοφάγου ? Λιγότερο καύσιμο που δεν επισκέπτομαι τα περιφτέρια?
Όπως και να χει ότι και να με κουράζει, ΔΕΝ μπορεί να μπεί στην ζυγαριά με τα οφέλη και τη ξεκούραση ψυχολογική και σωματική που μου έχει χαρίσει.
Ευχή μου είναι να το τερματίσω κ αυτό και είδωμεν για το αν θα συνεχίσω να είμαι ενεργός με όποιο τρόπο.


Αποσυνδεδεμένος JOHNLFC66

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #624 στις: Μαΐου 17, 2016, 18:22 »
Με έχει κουράσει το ότι πλένω τα χέρια μου 400 φορές την ημέρα, με αποτέλεσμα να θέλω κανά 2 πετσέτες την ημέρα και 1 πακέτο χαρτοπετσέτες κάθε 2-3 μέρες. Επίσης το ότι κάθομαι να δω κανά ποδόσφαιρο στην τηλεόραση και συνήθως η τηλεοπτική μετάδοση  γίνεται ραδιοφωνική περιγραφή, γιατί εγώ είμαι σκυμμένος στο γραφείο και παλεύω με καμιά αντίσταση κι απλά γυρνάω το κεφάλι μου για να δω το ριπλέυ από κανένα γκολ, αν αυτό βέβαια μπει ποτέ. Απ την άλλη όμως, πριν από λίγο δούλεψα για πρώτη φορά τον ναυτίλο με tc και χέστηκα απ' τη χαρά μου!!! Όχι ότι είχα κανά σπουδαίο αποτέλεσμα, αλλά δεν έχει σημασία,εγώ χάρηκα   ;D
Το βράδυ που έχει ποδόσφαιρο θα τα κρύψω όλα λίγο πριν αρχίσει (αν αρχίσει!!!)

Αποσυνδεδεμένος panpan267

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
    • Panagioths Panagiotou
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #625 στις: Μαΐου 19, 2016, 22:55 »
Να γεμιζω συνεχεια τον ναυτιλο :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #626 στις: Μαΐου 19, 2016, 23:02 »
Όχι καθαρά ΗΤ... Αλλά... 
Η διαφορά στα νούμερα... Και με εμένα μέσα στο πρώτο νουμεράκι  :-[ 




Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #627 στις: Μαΐου 19, 2016, 23:10 »
Η πρεσβυωπία μου! 
Ναι μεν δεν έχω πολλή, αλλά έστω και αυτή η λίγη είναι αρκετή για να μου σπάει τα νεύρα όταν στήνω!
Κάποιος να μου κάνει δώρο ένα μεγεθυντικό φακό με φώς ρε παιδιά (ή έστω ένα link)
:palios:

Αποσυνδεδεμένος kataigida21

  • **
  • 108
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #628 στις: Μαΐου 20, 2016, 00:14 »
Το καθάρισμα των ατμοποιητών μετά από κάθε στήσιμο. Απαραίτητο αλλά....
Μερικά υγρά που είναι ταχύτατη πρόκληση εμετού.
Ο πόλεμος εναντίον του.  :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος geo67

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #629 στις: Μαΐου 20, 2016, 00:54 »
Oι πολυ υψηλες τιμες των ετοιμων υγρων..Επισης το να γυρναω σχεδον τη μιση θεσσαλονικη καθε φορα για να βρω αυτα που θελω(και δεν ειναι και πολλα)...Πιστευω οτι λειπουν τα μεγαλα καταστηματα στο χωρο του ητ..Με ποικιλια..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 307 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282797 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14911 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125695 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix