vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #555 στις: Μαρτίου 18, 2016, 18:20 »
με εχει κουρασει το ριξιμο της ποιοτητας των αντιστασεων... ενω εχεις βολευτει με ενα ατμοποιητη και σου παει τελεια εβδομαδες η και μηνες ξαφνικα βλεπεις καποια στιγμη σε καποια αγορα καινουριων αντιστασεων οτι η ποιοτητα επεσε δραματικα σε σημειο να μην μπορεις να ατμισεις απο την αλλαγη γευσης και αποδοσης... και αρχιζει το ψαξιμο σε διαφορα μαγαζια και ανακαλυπτεις οτι ειναι καθολικη η μειωση της ποιοτητας... και πληρωνεις αντιστασεις που πανε στο καλαθι και επειτα απογοητευεσαι και αρχιζεις και αγοραζεις αλλους ατμοποιητες που καταληγουν στα συρταρια και οταν σταθεις τυχερος και πετυχεις ατμοποιητη που σου ταιριαζει παρακαλας να κρατησει οσο γινεται η καλη ποιοτητα πριν επαναληφθει παλι το ιδιο σκηνικο.....    :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #556 στις: Μαρτίου 18, 2016, 18:44 »
Με κούρασε η απίστευτη, λυσσαλέα προσπάθεια να με πείσουν (συνήθως οι ανίδεοι) πως ίσως και να ήταν καλύτερα να συνέχιζα το καταραμένο κάπνισμα παρά να ατμίζω!! 

Να ατμίζω ανάμεσα σε τρεις τέσσερεις καπνιστές που καπνίζουν και να κοιτάνε εμένα με στραβό μάτι.

Αυτό με κούρασε. Όλα τα άλλα είναι ... χειροτεχνία!! 

Ανάλογα με την καλλιτεχνία του καθενός!!! 


Αποσυνδεδεμένος Ruba

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #557 στις: Μαρτίου 18, 2016, 23:00 »
το ότι ενώ ο subtank με καλύπτει πλήρως μέχρι στιγμής, πρέπει να ξεβιδώνω 2 φορες την ημέρα για να γεμίζω και το ότι τα γυάλινα που έχω στάζουν αργά και γίνομαι χάλια κάθε φορά που θέλω να γεμίσω...
off topic, προτιμώ που κουβαλώ υγρά μαντιλάκια και ένα γυάλινο, παρά καπνό, χαρτάκια, φιλτράκια και να είμαι μονίμως σε αναζήτηση αναπτήρα :D

Αποσυνδεδεμένος NikoGrigo

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #558 στις: Μαρτίου 19, 2016, 00:15 »
1) Να με κοιτάνε, ανθρωποι μεγαλύτερης ηλικίας συνήθως όταν ατμίζω, σαν να  είμαι πράσινος και να έχω κεραίες στο κεφάλι!
2) Που εδώ επαρχία τα πράγματα είναι λίγο ζόρικα για να βρούμε-δοκιμάσουμε υγρά, εξοπλισμό κλπ
Την ανασφάλεια για μπαταρίες και υγρά την έχω συνηθήσει απο όταν έκανα κτ με το να έχω σε 30 διαφορετικά σημεία πακέτα τσιγάρα, καπνού, φιλτράκια 3 είδη χαρτάκια και αναπτήρες μην τυχόν και ξεμείνω και χρειαστεί να διαρρήξω κανένα περίπτερο μέσα στη νύχτα.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #559 στις: Μαρτίου 20, 2016, 00:14 »
London rain σου λέει η περιγραφή ,οπότε να αναμένω σαν γευση λονδρέζικη βροχή με πεζοδρομίλα και φρέσκια ατμοσφαιρική ρύπανση;Τι όχι.

Σκεψου τι να περιμενει καποιος απ το δικο μου που το χω ονομασει Yersinia pestis :laugh1:  :o

Παράθεση

 η πολυτελέστατη υπερδιακόσμιση με τα γυαλιστερά  ιταλικά πλακάκια ,την αδιανόητη χρήση γυψοσανίδας και τις καρέκλες από την συλλογή "καποιου απατεώνα 500 ευρώ μόνο το τεμάχιο",με απωθούν αφάνταστα.Εντάξει δεν είπαμε να πετάξεις και την πραμάτια σου πάνω σε τελάρα μαναβικής, αλλά αν είναι να με κρεμάσεις  επειδή δεν φοράω dsquared και στην τελική να με γδάρεις τιμολογιακά(ε κάποτε πρέπει να γίνει κι απόσβεση η χλίδα ),χίλιες φορές τα τελάρα μαναβικής.

δεν εχεις αδικο αλλα τα καταστηματα ΗΤ ειναι η αναβαθμιση των καπνοπωλειων τα οποια ανεκαθεν ηταν χλιδατα σε επιπεδο δηθενιας, οποτε απο μια αποψη καλως και ειναι ετσι



ΥΓ: yersinia pestis ονομαζεται ο βακιλος που προκαλει την πανωλη
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 20, 2016, 03:10 από Nick74 »

Αποσυνδεδεμένος Sofia K.

  • *
  • 36
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ατμίζειν εστί εύ ζην
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #560 στις: Μαρτίου 20, 2016, 01:32 »
Το διάβασμα!  Έχω λιώσει...

Αποσυνδεδεμένος Tasosp

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #561 στις: Μαρτίου 20, 2016, 01:43 »
 :yes:
Το διάβασμα!  Έχω λιώσει...

+1    Τοσο διαβασμα δεν ειχα ριξει ουτε στο σχολειο :yes:

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #562 στις: Μαρτίου 20, 2016, 02:34 »
Κάτι που με έχει κουράσει, όχι με την κυριολεκτική αλλά με την μεταφορική έννοια του όρου, είναι η μόδα των αεράτων cloud chasing ατμοποιητών.

Κάθε μήνα ή και εβδομάδα, ακούμε για τον νέο subohm ατμοποιητή που χωράει μέχρι και stappled, helix, triple twisted alien claptons αλλά λίγα πράγματα σχετικά με mouth-to-lung ατμοποιητές. Ναι, υπάρχουν επιλογές για mtl ατμοποιητές, αλλά αν για κάθε 5 αεράτους έβγαινε και ένας mtl, θα ήμουν πιο...χαρούμενος  :))

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #563 στις: Μαρτίου 20, 2016, 02:43 »
Δε θα μπορούσα παρά να συμφωνήσω απόλυτα με την αρκούδα από πάνω  ;D

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #564 στις: Μαρτίου 20, 2016, 02:53 »
Μαζι σου και εγω BearBoy! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #565 στις: Μαρτίου 20, 2016, 08:46 »
ναι ρε παιδια τι κακο κι αυτο.αερατοι ατμοποιητες μοντακια 200 watt σε λιγο και 300 παει να χαθει το normal ατμισμα.

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #566 στις: Μαρτίου 20, 2016, 09:49 »
Δεν υπαρχει νορμαλ ατμισμα το στυλ που ατμιζει ο καθενας ειναι προσωπικη του
επιλογη αυτο που αρεσει σε καποιον δεν αρεσει στον αλλο ειναι γεγονος πως ειναι η μοδα των αερατων 
ατμοποιητων αν θελεις τσιγαρισιο υπαρχει και απο αυτο σε μικροτερη κλιμακα ισως αλλα υπαρχει .
Πριν 4 χρονια δεν υπηρχε τιποτα οποτε ειμαστε ευτυχεις που υπαρχει μια τοσο μεγαλη γκαμα προιντων 
και διαλεγουμε οποτε σε κουραζει κατι το αλλαζεις και ολα καλα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος stroum

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #567 στις: Μαρτίου 20, 2016, 10:52 »
Όσοι συστήνουν ατμοποιητές για πνευμονικές τζούρες σε άτομα που δεν έχουν ατμίσει ποτέ στο παρελθόν και θέλουν να σταματήσουν το τσιγάρο. Κυρίως επειδή έχω υπάρξει ο ίδιος θύμα τέτοιου συμβουλάτορα και η πρώτη μου αντίδραση ήταν «τι μ...κια είναι αυτη!». Ευτυχώς δεν σταμάτησα και το έψαξα λίγο παραπάνω μόνος μου.

Και ναι, τώρα έχω και ένα ατμοποιητή για πνευμονικές, έτσι για αλλαγή.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #568 στις: Μαρτίου 20, 2016, 11:53 »
Aπό την άλλη πάλι όλη αυτή η ποικιλία και το εύρος προιόντων με ότι συνεπάγεται αυτό, σημαίνει ότι γιγαντώνεται η βιομηχανία του ατμου με αποτέλεσμα να αποκτάει μεγαλύτερη φωνή και θέση μέσα στα πράγματα.
Ο καθένας διαλέγει και παίρνει.Έχει για όλα τα βαλάντια και για όλες τις τάσεις πράγματα.  Ο άλλος έγραψε ξεκάθαρα ότι θέλει να πλέκει το σύρμα. Εγώ από την άλλη θέλω να τα αγοράσω ΟΛΑ και ας ατμίζω λιγοτερο απ ότι κάπνιζα!

Ελπίζω να με κουράσει κάποια στιγμή η νικοτίνη γιατί ούτος η άλως πέφτει με γεωμετρική πρόοδο η πρόσληψη της, και του χρόνου τέτοιο καιρό να μπω εδώ και να χαρίσω ότι έχω και δεν έχω.

Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #569 στις: Μαρτίου 20, 2016, 15:42 »
Όλο αυτό με τους αεράτους ατμοποιητές και τα σύννεφα έχουν και ως αποτέλεσμα όλα τα καινούρια υγρά που βγαίνουν να είναι απο 70-30VG/PG και πάνω, και σαφώς τίγκα στο άρωμα και στη γεύση για να αποδώσουν σωστά. Οπότε κατά την άποψη μου τα πράγματα είναι αλυσίδα και ναι με τους sub-ohm και τα alien, triple clapton twisted κτλ κτλ. σύρματα επηρεάζεται όλο το vaping community απ'τον καινούριο που κόβει το κάπνισμα μέχρι και το παλιό που έχει συνηθίσει σε πιο νορμάλ καταστάσεις αλλά θέλει την εξέλιξη. Και λέω θέλει την εξέλιξη γιατί πραγματικά οι mtl ατμοποιητές έχουν μείνει πίσω και λογικό είναι αφού όλοι η πρόοδος που γίνεται έχει ως βάση το sub ohm. Ή μήπως νομίζει κανείς ότι οι mtl ατμο έφτασαν το τέλειο και το απροβλημάτιστο επίπεδο οπότε δε χρειάζονται εξέλιξη;

Για να μη πολυλογώ, προσωπικά και εμένα με κούρασε η πορεία που ακολουθεί αυτή η βιομηχανία και θα προτιμούσα να δω χίλιες φόρες πρόοδο όσον αφορά το:
Πρακτικό, απολαυστικό, εύκολο, αποδοτικό και ασφαλές παρά το
ΧΑΟΤΙΚΑ ΝΤΟΥΜΑΝΙΑ ΣΥΡΜΑΤΑ ΡΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΕΦΕ  :eyesplash:

[sorry for the rant]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 323 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283035 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208857 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314521 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125898 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94777 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix