vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

389 επισκέπτες, 10 χρήστες
dkostas, manoslykos, JohnDag, grag, camber, tibolaso, Sergios, Buliwyf, Lazy Dog, Jorge

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2835 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 16:45 »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2836 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 17:07 »
Δες κι εδώ, έχουν ιταλικές ετικέτες, http://www.smokeless.gr/products/liquidjoyliffe/make-your-own-liquid-1/bases.html?mode=list#
Νομίζω σε ένα από τα δυο καταστήματα, αυτό που σου δίνει ο camber και το smokeless, θα βολευτείς



Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2837 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 21:28 »
http://hlektroniko-tsigaro.com


οι συγκεκριμένες βάσεις Γιώργο δεν νομίζω ότι είναι 100% Flavourart. Μιας και οι κανονικές απο Ιταλία δεν έχουν έρθει ακόμη απο τον επίσημο αντιπρόσωπο στη χώρα μας, αλλά και γιατι πάνω τους γραφουν "ingredients by flavourart", με ελληνική ταμπέλα.





Αγαπητέ KINGGREECE
Η εταιρεία μας δεν έχει εισάγει ακόμα βάσεις απο την FlavourArt καθώς υπάρχει μεγάλη καθύστερηση στις παραγγελίες απο το Ιταλικό εργοστάσιο.Μόλις είμαστε σε θέση να καλύψουμε τις απαιτήσεις της Ελληνικής αγοράς σε βάσεις οπώς γίνεται στα 10ml ready to vape θα ενημερώσουμε το καταναλωτικό κοινό. Παρόλα αυτά είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε πως γνήσιες βάσεις FlavourArt στην Αθήνα σε μικρή ποσότητα μπορείτε να προμηθευτείτε απο τους συνεργάτες μας funstore.gr και smokeless.gr.
Με φιλικούς χαιρετισμούς
Λεωνίδας Κανελλάκης
Smoke EVERYWHERE
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2014, 21:37 από joyeman »

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2838 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 22:07 »
Αυτό το κατάστημα Κώστα ήταν από τα "τίμια" την εποχή του μεγάλου χαμού με τις μαϊμούδες. Τους είχε και η Flavour Art στο site τους (μαζί με άλλους βέβαια) σαν μεταπωλητές γνήσιων.

Μετά την αντιπροσώπευση βέβαια από τη Smoke Everywhere αυτά τα κανάλια διάθεσης άλλαξαν. Προσωπικά πάντως από εκεί παίρνω κάποια αρώματα που δεν φέρνει η αντιπροσωπεία και δεν έχω δει διαφορά από τα γνήσια ιταλικά. Βάσεις πάντως δεν έχω πάρει.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2839 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 22:16 »
Aκριβώς. Αγορά μεγάλων ποσοτήτων απο ΦΑ, συσκευαστήριο με γυάλινα φυμέ μπουκαλάκια, ποιοτητα 3Α.
Μετά άρχισαν τα παιχνίδια της ΦΑ με τους μεταπωλητές και τα σχετικά.
Σήμερα υπάρχει αντιπροσωπεία επίσημη, αλλά ακόμη το τοπίο είναι θολό.
Υπάρχουν καταστήματα που έχουν ΦΑ επειδή αγοράζουν από την αντιπροσωπεία, άλλα που φέρνουν επειδή αγοράζουν από άλλες χώρες εντός ΕΕ κι άλλα που έχουν μαιμούδες.
Το φαινόμενο των μαιμούδων όμως δεν έχει πλέον λόγο να υφίσταται.
Παλιά δεν υπήρχαν άλλες βάσεις εκτός από τις ΦΑ και τις κινέζικες. Οι πρώτες θεωρούνταν καλύτερες, αλλά ήταν ακριβές. Τότε όμως διανύαμε την εποχή των 14-17 ευρώ ανά 20μλ έτοιμου ατμιστικού υγρού, οπότε οι βάσεις και τα αρώματα έστω και με 20 ευρώ τα 100 μλ στα 18mg θεωρούνταν ελκυστική αγορά
Μετά μπήκε στο παιχνίδι η ιναβέρα, που όμως δεν άρεσε σε όλους ως προιόν.
Σήμερα έχουμε πληθώρα ελληνικών βάσεων στη μισή από τη ΦΑ τιμή και σε πολύ καλή ποιότητα, οπότε δεν έχει καν νόημα η προμήθεια και διοχέτευση στην αγορά μαιμούδων βάσεων ΦΑ.
Ακόμη και οι αυθεντικές να κυκλοφορήσουν ευρέως σύντομα, δύσκολα θα πάρουν μεγάλα μερίδια αγοράς.

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2840 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 22:36 »
Aκριβώς. Αγορά μεγάλων ποσοτήτων απο ΦΑ, συσκευαστήριο με γυάλινα φυμέ μπουκαλάκια, ποιοτητα 3Α.
Μετά άρχισαν τα παιχνίδια της ΦΑ με τους μεταπωλητές και τα σχετικά.
Εφόσον απο τη στιγμή που έγινε η αντιπροσωπεία, σταμάτησε η πώληση απο Flavourart προς τους λοιπούς της Ελλάδας, αυτές οι μεγάλες ποσότητες και οι συσκευασίες απο πότε είναι? :hmmm:


'Οπως και να έχει, προσωπικά, θα προτιμήσω αυτά που λέει ο κατασκευαστής: http://flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=pages.view&page_id=272, (οπως και αυτά θα προτείνω), αντι να μπαίνω στη διαδικάσία να μαντέψω ποιος αγορασε απο ποιον στην Ε.Ε, και αν ο προηγούμενος (αυτός στην Ε.Ε), είχε τις γνήσιες. (πολύ ψάξιμο για την αγορά μιας βάσης :yes: ).


Ακόμη και οι αυθεντικές να κυκλοφορήσουν ευρέως σύντομα, δύσκολα θα πάρουν μεγάλα μερίδια αγοράς.
Οι άλλες δηλαδή τι είναι? ;D
Πέρα απο την πλάκα, το μόνο σίγουρο, είναι οτι σε οτι έχει να κάνει με το η.τ, όλα τα είδη, έχουν και το κοινό τους.


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2841 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 23:02 »
Αγαπητέ KINGGREECE
Η εταιρεία μας δεν έχει εισάγει ακόμα βάσεις απο την FlavourArt καθώς υπάρχει μεγάλη καθύστερηση στις παραγγελίες απο το Ιταλικό εργοστάσιο.Μόλις είμαστε σε θέση να καλύψουμε τις απαιτήσεις της Ελληνικής αγοράς σε βάσεις οπώς γίνεται στα 10ml ready to vape θα ενημερώσουμε το καταναλωτικό κοινό. Παρόλα αυτά είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε πως γνήσιες βάσεις FlavourArt στην Αθήνα σε μικρή ποσότητα μπορείτε να προμηθευτείτε απο τους συνεργάτες μας funstore.gr και smokeless.gr.
Με φιλικούς χαιρετισμούςΛεωνίδας ΚανελλάκηςSmoke EVERYWHERE


Σ΄αυτή τη δικιά σου παράθεση αναφερόμουν. Στη διάθεση από την αντιπροσωπεία μεγάλων ποσοτήτων στην ελληνική αγορά. Σαφώς και υπάρχει κοινό για όλα τα ειδη. Η ερώτηση κλειδί είναι τι ποσοστό κοινού. Πριν 2-3 χρόνια, με μόνους ανταγωνιστές τις κινέζικες και πολωνικές βάσεις, που επρεπε να γίνουν παραγγελία από εξω και δεν ήταν και τόσο άοσμες και με τα έτοιμα υγρά στα ύψη, το μερίδιο αγοράς ήταν δυνητικά άλλο. Σήμερα, με το κάθε κατάστημα η.τ. να έχει καλής ποιότητας ελληνικές βάσεις στη μισή τιμή, σίγουρα το μεριδιο αγοράς της ΦΑ σε ενδεχόμενη είσοδο στην αγορά με βάσεις δεν θα είναι το καλύτερο δυνατό.


Οσο για τα προιόντα του hlektronikotsigaro, έχει αναφερθεί πολλάκις από το νήμα αυτό ότι πρόβλημα ποιότητας ποτέ δεν υπήρξε. Τώρα, για να έχει παλιές ποσότητες λίγο δύσκολο μου φαίνεται. Μπορεί να προμηθεύεται από αλλού στην ΕΕ, δεν το έψαξα και δεν θα το κάνω, μια και αρώματα ΦΑ υπάρχουν πλέον παντού και δεν υπάρχει λόγος να σπάω παραγγελίες και βάσεις ΦΑ δεν ατμίζω πλέον, προτιμώ τις ελληνικές. Αλλά σιγουρα δεν επηρεάζομαι από τις δηλώσεις της ΦΑ περί μεταπωλητών της. Εχω την εντυπωση ότι αλλάζοντας συνεχεια συσκευασίες και δίκτυο χονδρεμπόρων, μας έχει υποβάλλει σε ένα κυνήγι μαγισσών για το ποια ειναι γνησια και ποια όχι και προτιμώ να απέχω από τα παιχνίδια των Ιταλών.

Αποσυνδεδεμένος atsirtsis

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2842 στις: Ιανουαρίου 24, 2014, 11:44 »

Το μπισκότο με βάση VG της flavourart είναι απλά καταπληκτικό μετά από 2 εβδομάδες ωρίμανσης, το σπίτι μυρίζει φρεσκοψημένα βουτυράτα μπισκότα στο φούρνο και η γεύση ανάλογη. Ίσως λίγο γλυκό στην προτεινόμενη δοσολογία, την επόμενη φορά θα βάλω λιγότερο άρωμα.
To apple pie είναι αρκετά γλυκό και δε μου άρεσε αλλά σε μίξη 50/50 με virginia ισορροπεί τέλεια και το αποτέλεσμα είναι ένα υγρό εξαιρετικό για όλη την ημέρα! :thumpup:
Μετά από 20 ημέρες που έχω προσθέσει το άρωμα menthol σε βάση VG της Flavourart αυτό δεν έχει διαλυθεί ακόμα και στο επάνω μέρος στο μπουκαλάκι είναι θολό! Τι μπορεί να φταίει?

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2843 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 20:38 »
Ξέρει κανεις να μου πει την δοσολογία αρωμάτων latakia-ry4-cigar passion σε βαση; να προλαβω να τα φτιαξω σήμερα.::)

στάλθηκε μέσω tapatalk


Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2844 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 20:45 »
Δες την πρώτη σελίδα του νήματος

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2845 στις: Φεβρουαρίου 15, 2014, 14:49 »
Βρε συνάδελφοι, αυτό το Latakia, πως μπορείτε και το ατμίζετε??? Πιό πετυχημένη γεύση "πράσινο σαπούνι από αγνό πυρηνέλαιο" δεν ξέρω αν μπορεί να παρασκευαστεί...
Θέλει, μήπως, περισσότερη ωρίμανση? (10 ημέρες έκατσε) Θέλει, μήπως, λιγότερο ποσοστό αρώματος? (5% έβαλα) Θέλει, μήπως, μεγαλύτερο ποσοστό VG? (50% - δεν αντέχω παραπάνω) Θέλει, μήπως, συγκεκριμένο ατμοποιητή? (σε Dripper και EVOD, το δοκίμασα) Θέλει, μήπως, σουτ από το παράθυρο?  :hmmm:



Υ.Γ. Θέλω, μήπως, μεταμόσχευση στους γευστικούς κάλυκες της γλώσσας μου?  :-\


Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2846 στις: Φεβρουαρίου 15, 2014, 16:48 »
Οντως εβαλες πολυ αρωμα
Καπου στο μισο θελει αλλα η γευση του ειναι περιπου σαν αυτο που περιγραφεις
Εντονη χορταριλα. Αν δεν σου αρεσε με 5% συγκεντρωση δεν νομιζω οτι θα αλλαξουν πολλα με μικροτερη
Παρολαυτα προσεθεσε σκετη βαση να σπασει λιγο το αρωμα,αστο καναν μηνα και ξαναδοκιμασε. θα ειναι σιγουρα πολυ καλυτερο απο αυτο που εχεις τωρα στα χερια σου

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2847 στις: Φεβρουαρίου 15, 2014, 17:12 »
Βασικά, το 5% είναι η αναλογία που προτείνει η ίδια η FA. Επίσης, αν πρέπει να περιμένω 1 μήνα για να ατμισω το συγκεκριμένο υγρό, δεν μου κάνει. Δεν θέλω να χρησιμοποιώ υγρά που χρειάζονται παραπάνω από 1 εβδομάδα ωρίμανση. Όπως και να 'χει, σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση και την παρηγοριά. Ίσως, τελικά, να μην χρειάζομαι μεταμόσχευση. :D

Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2848 στις: Φεβρουαρίου 15, 2014, 20:12 »
Κι ομως στην πρωτη σελιδα του thread που εχει τις προτεινομενες συγκεντρωσεις για το latakia εχει 2.5%
εγω το εχω φτιαξει στο παρελθον με 3% και ηταν μια χαρα.Μονο του δεν μου αρεσε , σε μιξεις ομως ηταν ατμισιμο αρκετα

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2849 στις: Φεβρουαρίου 15, 2014, 20:30 »
Η αλήθεια είναι ότι δεν είδα την αρχή του νήματος, μιας και από τα FA είμαι απλά περαστικός - δεν μου κάνουν καθόλου, από τα ολίγα που έχω δοκιμάσει. Το ποσοστό το είδα σε σελίδα καταστήματος που εμπορεύεται τα συγκεκριμένα υγρά. Δεν με βλέπω να ασχολούμαι ξανά μαζί τους, αλλά σε ευχαριστώ για την διευκρίνιση. :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279277 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207385 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15682 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14436 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias