vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις

Αποσυνδεδεμένος johnk102

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2505 στις: Απριλίου 05, 2013, 10:08 »
Κάποιος γνώστης ψαγμενος μπορεί να μου πει που θα βρω αυθεντικά υγρά; ειτε απο Ελλάδα ειτε απο Γερμανία μιας κ βρίσκομαι εδώ. Σκέφτηκα να αγορασω απο την εταιρεία απευθείας αλλά 45 εργάσιμες για να γίνει αποστολή .πολλές μέρες αναμονής. Παρα πολλές. Έχετε κάποιο σάιτ δοκιμασμενο κ αξιόπιστο;

Στάλθηκε χρησιμοποιώντας tapatalk 2

www.replacesmoke.com
 
Έχει τη μεγαλύτερη γκάμα υγρών που έχω δει σε Ελληνικό κατάστημα και στέλνει σε όλο τον κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος smokerina

  • **
  • 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η φτώχεια που δεν έχει χρέη είναι μεγάλος πλούτος.
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2506 στις: Απριλίου 05, 2013, 17:49 »
 Μια ερώτηση : ποια βάση προσφέρει  περισσότερη γλυκάδα    VG , PG ;
  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2507 στις: Απριλίου 05, 2013, 17:53 »
Η vg γλυκαδα, ντουμανι και χαμηλο χτυπημα
Η pg λιγο ντουμανι και υψηλο χτυπημα

Αποσυνδεδεμένος smokerina

  • **
  • 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η φτώχεια που δεν έχει χρέη είναι μεγάλος πλούτος.
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2508 στις: Απριλίου 07, 2013, 11:37 »
 Ευχαριστώ για την απάντηση , αυτό φανταστικα και εγώ . Φοβάμαι όμως ότι με βάση VG θα έχω πρόβλημα με το EGO-C  μου ,  σχεδόν όλα τα φιτίλια τους  δεν κάνουν καλή τροφοδοσία , έχω δοκιμάσει τα πάντα  .   :wall:
 

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2509 στις: Απριλίου 07, 2013, 11:41 »
Έφτασε μάλλον η ώρα να δοκιμάσεις να αλλάξεις και ατμοποιητή, (και για είμαι και on topic), ώστε να ευχαριστηθείς και τα αγαπημένα σου FlavourArt υγρα! ;D

Αποσυνδεδεμένος smokerina

  • **
  • 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η φτώχεια που δεν έχει χρέη είναι μεγάλος πλούτος.
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2510 στις: Απριλίου 07, 2013, 11:47 »
 Και τα πέντε έχω δοκιμάσει με βελβετ κλουντ της ΦΑ ( ον τοπικ και εγώ  :)) ) – γεύση καμένου που έχω φάει …….  :eyesplash:
 

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2511 στις: Απριλίου 07, 2013, 11:49 »
Εμένα στην αρχή ήταν απο τα αγαπημένα μου
αλλά με τους επισκευάσιμους μου φέρνει γεύση πιπεριου :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2512 στις: Απριλίου 10, 2013, 10:43 »
Και τα πέντε έχω δοκιμάσει με βελβετ κλουντ της ΦΑ ( ον τοπικ και εγώ  :)) ) – γεύση καμένου που έχω φάει …….  :eyesplash:
Νομίζω πως αν "παίξεις" λίγο το φιτίλι με μια καρφίτσα, έχεις πολλές πιθανότητες να σου στρώσει. Έχω (μεταξύ άλλων) ego C κι εγώ. Δε φταίει η βάση ή το υγρό σου που είναι velvet για την τροφοδοσία. Κι άλλο υγρό να βάλεις, το ίδιο θα σου κάνει. Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα παρά σπανίως. Με τον τρόπο που σου λέω, έχω σώσει κάποιους "προβληματικούς" ατμο. Όχι όλους είναι η αλήθεια, αλλά αν πέταξα 2 πολύ είναι. Έναν θυμάμαι σίγουρα, άντε να ήταν 2. Πάρε μια καρφίτσα, μην τη σπρώξεις πάρα πολύ βαθιά, μη χαλάσεις την αντίσταση. Παίξε λίγο το φιτίλι, ρίξε μετά μια σταγόνα πάνω και δοκίμασέ το.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2513 στις: Απριλίου 10, 2013, 10:56 »
@ capable
Η smoke everywhere (Λεωνίδας Κανελλάκης) είναι πλέον ο επίσημος αντιπρόσωπος της ΦΑ στην Ελλάδα και διακινεί τα προιόντα της είτε απευθείας στους καταναλωτές, είτε στα καταστήματα η.τ.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,16044.0.html

Νομίζω ότι αν τα έχεις δει σε καταστήματα, αλλά έχεις αμφιβολίες για τη γνησιότητά τους, η εταιρία μπορεί να σε ενημερώσει αν τα προμηθεύονται από το δικό της δίκτυο.


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2514 στις: Απριλίου 10, 2013, 11:15 »
@Σένια
<κάργα off topic>
Το φυτίλι του ego-c είναι τυλιγμένο με ένα είδος mesh. Υπάρχει κίνδυνος κάνοντας αυτό με την καρφίτσα, να το σπάσεις και να σου φύγει το φυτίλι κάτω. Αν θες να επιμηκύνεις λίγο τη διάρκεια ζωής του, όσο κρατάει η αντίσταση δηλαδή, άνοιξέ τον, τράβα απαλά το φυτίλι μαζί με το mesh από κάτω, βάλε μία καρφίτσα εσωτερικά του mesh και με κίνηση προς τα πάνω, κόψτο κατά μήκος. Πάρε φυτίλι από χρησιμοποιημένο ego-w, τύλιξε στην άκρη του το mesh ρολάροντάς το σφιχτά, πέρασέ το από κάτω στο καρφάκι του C και κόψε το περίσευμα από κάτω. Τρελή πατέντα, που μπορεί να μην αξίζει το χρόνο και τον κόπο, αλλά είναι άκρως ικανοποιητική λύση όταν έχεις ξεμείνει, και το μόνο που σου έχει μείνει από καβάτζα είναι ένας νεκρός w και ένας C που σταμάτησε να τραβάει γιατί το φυτίλι έχει μπουκώσει περισότερο και από Opel Ascona '86.
</κάργα off topic>

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2515 στις: Απριλίου 10, 2013, 11:32 »
Όλο αυτό δε θα το σκεφτόμουν ποτέ !!!!  :respect:
Εγώ το κάνω light, και το πρότεινα στη smokerina, για ατμο C που δε δουλεύουν εξ αρχής καλά. Γιατί πίστευε πως έφταιγε η βάση που ήταν σκέτη vg (velvet FA).
Αλλά όλο αυτό.... αξιοθαύμαστο πραγματικά. Δε νομίζω όμως να χαλούσα ένα W για να σώσω έναν ελαττωματικό C. Εκτός κι αν ο W είναι ήδη dead. Σίγουρα θα κάνει όμως το φιτίλι του τότε;
Και για να μην είμαστε off, το θέμα είναι πως δε φταίει το υγρό αν είναι vg σκέτη για την απόδοση του ατμο C. Έχω κάνει άπειρα velvet με ego C.

Αποσυνδεδεμένος smokerina

  • **
  • 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η φτώχεια που δεν έχει χρέη είναι μεγάλος πλούτος.
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2516 στις: Απριλίου 10, 2013, 11:33 »
Νομίζω πως αν "παίξεις" λίγο το φιτίλι με μια καρφίτσα, έχεις πολλές πιθανότητες να σου στρώσει. Έχω (μεταξύ άλλων) ego C κι εγώ. Δε φταίει η βάση ή το υγρό σου που είναι velvet για την τροφοδοσία. Κι άλλο υγρό να βάλεις, το ίδιο θα σου κάνει. Δεν έχω τέτοιο πρόβλημα παρά σπανίως. Με τον τρόπο που σου λέω, έχω σώσει κάποιους "προβληματικούς" ατμο. Όχι όλους είναι η αλήθεια, αλλά αν πέταξα 2 πολύ είναι. Έναν θυμάμαι σίγουρα, άντε να ήταν 2. Πάρε μια καρφίτσα, μην τη σπρώξεις πάρα πολύ βαθιά, μη χαλάσεις την αντίσταση. Παίξε λίγο το φιτίλι, ρίξε μετά μια σταγόνα πάνω και δοκίμασέ το.
Λοιπόν , άνοιξα τους  ατμο , έσταξα το υγρό ( φράουλα ΦΑ ) πάνω στην αντίσταση , μετά με ένα τσιμπιδάκι έβγαλα 3-4 τρίχες από το φιτιλακι , το αραίωσα με καρφίτσα , κούρεψα  άκρες που ήταν μαυρισμένες , φούντωσα την άκρη ( μόνο περμανάντ δεν του έκανα   ;D ) . Έσταξα υγρό και στη μύτη του ατμο . Τώρα δούλευαν άψογα .  :thumpup: 


@Σένια
<κάργα off topic>
Το φυτίλι του ego-c είναι τυλιγμένο με ένα είδος mesh. Υπάρχει κίνδυνος κάνοντας αυτό με την καρφίτσα, να το σπάσεις και να σου φύγει το φυτίλι κάτω. Αν θες να επιμηκύνεις λίγο τη διάρκεια ζωής του, όσο κρατάει η αντίσταση δηλαδή, άνοιξέ τον, τράβα απαλά το φυτίλι μαζί με το mesh από κάτω, βάλε μία καρφίτσα εσωτερικά του mesh και με κίνηση προς τα πάνω, κόψτο κατά μήκος. Πάρε φυτίλι από χρησιμοποιημένο ego-w, τύλιξε στην άκρη του το mesh ρολάροντάς το σφιχτά, πέρασέ το από κάτω στο καρφάκι του C και κόψε το περίσευμα από κάτω. Τρελή πατέντα, που μπορεί να μην αξίζει το χρόνο και τον κόπο, αλλά είναι άκρως ικανοποιητική λύση όταν έχεις ξεμείνει, και το μόνο που σου έχει μείνει από καβάτζα είναι ένας νεκρός w και ένας C που σταμάτησε να τραβάει γιατί το φυτίλι έχει μπουκώσει περισότερο και από Opel Ascona '86.
</κάργα off topic>

Όντως θελει πολύ προσοχή ,γιατί βγαίνει εύκολα .


Συγχώνευση συνεχόμενων OFF TOPIC ποστ.
Λάστιχο το κάνατε το νήμα! Επιστροφή στο θέμα μας παρακαλώ!
 
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 10, 2013, 12:14 από petra »

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2517 στις: Απριλίου 16, 2013, 20:35 »
Κανείς που να κάνει Desert Ship; :hmmm: Στα πόσα % σας βγαίνει καλό ρε παιδιά; :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2518 στις: Απριλίου 16, 2013, 20:38 »
 :bye: 6%.
Αλλά και 3% πορτοκάλι, πάντα.

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: FLAVOURART - Γεύσεις, αρώματα και βάσεις
« Απάντηση #2519 στις: Απριλίου 16, 2013, 20:54 »
Πορτοκάλι; :hmmm: :hmmm: :hmmm: Τι πορτοκάλι; :dontknow:

Δηλαδή το 2% που λέει η FA είναι πολύ λίγο ε;

Εντάξει την βρήκα την συνταγή σου ;) Αν βρω πορτοκάλι θα το δοκιμάσω :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279322 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64521 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3994 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1247 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias